Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2013., 13:33   #181
U taj dovod vode,racuna se i topla voda koja ce biti sprovedena iz kotla za gas iz kupatila dole.
GreenLightt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 22:44   #182
pozdrav, imam pitanje, imam kuću katnicu, nemam termo fasadu, pa posto jos ne planiram sa termo fasadom zbog financijsjih sredstava, za pocetak bih sam stavio staklenu ili kamenu vunu, ali iznad zadnjeg kata mi se nalazi mali tavan koji nesluzi nicemu i nikad nece, e sad bi ja stavio vunu na tavan, samo je problem taj sto nemam podaskane rogove, imam samo na rogovima letve i vidi se crijep, sta predlazete da napravim a da nije financijski skupo, jel je bolje samo vunu poredat po deki tavanskoj, jer ako je stavim gore medju rogove a procuri mi crijep odpadat ce mi vuna jer bi mogao neki najlon prije ili sta?
__________________
Bog je ziv.sinoc sam razgovarao s njim.
daki_ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 07:59   #183
planiram urediti potkrovlje te me zanima :
1. je li ovaj troškovnik iz 2011 i dalje vrijedi??
2. pod od tavana je napravljen od stukature je li skupa zamjena betonskom dekom????
3. je li velika papirologija za obaviti prije pocetka radova?
iha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 05:49   #184
nitko??
iha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 13:30   #185
Pozdrav!
Mene isto zanima nekoliko informacija čisto konkretno da se znamo orijentirati. Znaci uredivati ćemo potkrovlje,ove godine sredini smo novo kroviste,prozore. I sad slijedeci korak je struja,plin,voda i knauf posto to sve mora ići odjednom. Kako se kreću cijene tih radova (potkrovlje je cirka 140m2) ? Koliko otprilike trebamo za struju,koliko za vodu ( s time da ćemo kupaonicu i kuhinju složiti gore tocno iznad kupaone i kuhinje dolje) hvala unaprijed na odgovoru!
Kim25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 11:34   #186
VISOKO POTKROVLJE?

Citao sam neke postove iz 2004/2005 g pa su mi te informacije zastarijele malo. Planiram dizati visoko potkrovlje pa me zanimaju slijedece informacije. Koje su dozvole potrebne,koji se koraci moraju poduzeti i koliko bi koštalo to cca? dimenzija kuće tj krova 15x8m, treba krov skinuti i dignuti zidove za 2 metra i opet krov postaviti. ako je netko imao sličnog iskustva ili ako ima koji građevinar neka se slobodno raspiše
__________________
Some people like pepper,some people like salt! Me!? I like women!
Pedza23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:12   #187
Ne vjerujem da je ova tema tako dugo neaktivna, jer sam sigurna da ima jos nas puno ljubitelja tavanskih prostora koji se upustaju u avanturu zvanu adaptacija. Kod mene je slucaj da je kuca jako stara tako da krecemo od 5 mm betona na gredama.
Kroviste je potpuno novo, no kako su to radili suc-muc majstori, vidjet cemo da li ce i njega trebati dirati.

Moje bi pitanje bilo treba li angazirati arhitekta/gradjevinca da napravi nekakav nacrt zbog svih mogucih cijevi i elektricnih vodova ili ne?

Takodjer, treba li staticara konzultirati s obzirom da se radi o tavanu koji je potpuno prazsn i sad na njega nasjeda betonska deka i instalacije i podovi pa namjestaj?
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:52   #188
za komentar ove avanture ne bi bilo loše dati slijedeće elemente
- debljina zidova ispod tavana, debljina zidova iznad tavana, koji je krovni sistem, što znači 5 mm betona- ni 5 cm nije dosta
- kakove su grede ispod tavana, koja je godina gradnje, o krovištu je ?, da li je izbetoniran horizontalni serklaž kod nazidnice?
-bez ljutnje- pusti nekoliko slika pa možemo porazgovarati tipkovnicom
- ali kao čovjek od struke predlažem statičara kao konzultanta
- kako ste zamislili ploču, sidrenje
oprosti
budući da je besplatno pogledaj ovo http://www.tecnaria.com/legno/ kao naputak

Zadnje uređivanje kanjar : 26.08.2015. at 22:06.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:54   #189
Savjetovala bih ti da svakako angažiraš barem građevinskog inžinjera da 'snimi' situaciju u smislu procjene nosivosti postojećih elemenata. Što se tiče razvođenja elektrike, kao i drugih instalacija, trebala bi najprije definirati prostor, a onda će ti ove projekte napraviti električar i instalater.

Zapravo, najpametnije bi bilo angažirati arhitekta, a onda iz njegovog projekta dalje raditi sve ostalo potrebno za siguran i ugodan stambeni prostor.

Najbolje bi bilo da nabaviš originalne projekte kuće, koji će biti od velike pomoći svim sudionicima u projektiranju. Ako je ova u Zagrebu, u Državnom arhivu grada, u Opatičkoj 29, možeš za sitne novce dobiti kopije nacrta.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 08:01   #190
Kanjar i femina-daza, hvala na brzim, korisnim i opsirnim odgovorima. Rado bih stavila slike, ali ne znam kako se to radi.

Sto se ostalih informacija tice, kuca je stara, jako stara. Govorimo o 200-300 g. Kroviste je novo kao sto sam ranije nspisala, a jedan dio tavana, sredisnji je bio za smjestaj sluzincadi pa ima nekakav pod i zidove, a ostatak su gole grede na podu, izmedju je ona stara izolacija trska, dskle ne moze se hodati. E, tu sad treba staviti neku deku za pocetak.
Ispod tavana su dva kata, tj jedan i prizemlje.

Jasno mi je da se radi o rizicnom zahvatu, s toga ni ne mislimo nista rsditi po sistemu sam svoj majstor. Pokusavam samo.pohvatati sve detalje sto sve treba napraviti prije bilo kakvih pravih radova.

Jer, ima tu jos problema kao sto su npr elektricni vodovi i limitator, sad mislimo gore napraviti jos 2 stana i nemam pojma kako to rijesiti, a da se ne kopa do ulice i da Elektri se ne plati novi jaci vod. Ako je to jedina opcija, naravno da cemo tako uciniti. Drugi je problem postojanje samo 3 fasadne tj krovne kucice pa je dosta mracno. Kuca je zasticens zato smo i napravili sve iz vana kako bi se sada moglo raditi samo unutra, no ja bih, naravno, jos koji prozor, makar na dvorisnu stranu.

Ukljucivanje gradj.inzinjera, staticara je vidim must. Osim toga, ucinit cu sve da izbjegnemo gradjevinsku dozvolu. Tj da adaptiramo samo unutra, jer nam se inace sve jos vise komplicira.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 09:03   #191
imala si sreće da ti i tvoji izviđači (izvođači) da inspekcija zavoda za zaštitu ( spomenika?) nije vidjela rušenje krovišta i izmjenu pokrova ( neznanje stoji 50.000 da 500.000 kn za oboje). statičar kao prvo
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 09:32   #192
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
imala si sreće da ti i tvoji izviđači (izvođači) da inspekcija zavoda za zaštitu ( spomenika?) nije vidjela rušenje krovišta i izmjenu pokrova ( neznanje stoji 50.000 da 500.000 kn za oboje). statičar kao prvo
Ne brini, sve je napravljeno uz njihov blagoslov i nadzor. Zato sam i napisala da su majstori bili suc-muc. Znas kako to ide onda, ako si u struci, ucijenjen si gotovo uzeti firmu odredjenu.

Ok. Krenut cu sa staticarem. I meni se to cinilo najlogicnije. Naravno, moram vidjeti s gradjevincem koliko cca bi nas kostao taj sport prvo, jer nemam nikakvu ideju. Pa ako udjemo u budzet, zovem staticara i idemo dalje. Imas li mozda ideju koliko izadje cca kvadrat takve obnove?

Radi se o 168 m2, s kosinama je to 69,40 m2. Visina je 5, 20 m i ovaj zidani dio ima i galeriju koju bi ja ostavila.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 13:13   #193
Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima Vam dosta ide na ruku po pitanju radova za koje ne trebate dozvolu nego samo glavni projekt.
Tako da, ovisno o obuhvatu radova, imate opciju zakonitog izvođenja radova i bez građevinske dozvole.
Davor149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 13:46   #194
malo konkretnije molim te
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 09:45   #195
Originalni pravilnik:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...6_79_1476.html

1. izmjene i dopune
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...04_41_837.html

2. izmjene i dopune
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_75_1439.html

pročišćeni tekst (unešene sve izmjene i dopune na jednom mjestu)
http://ljustina.net63.net/pravilnici...ama-i-radovima

članak 3 govori o radovima koje možete raditi bez projekta i dozvole,
članak 5 o radovima koje možete raditi bez dozvole ali S PROJEKTOM.


bacite oko i na članak 1. u njemu piše da se svejedno morate pridržavati ostalih zakona i prostornog plana (npr. iako možete graditi nadstrešnicu do 15m2 bez dozvole i projekta, ne smijete ju graditi ako ćete time prekoračiti max. izgrađenost čestice ili smanjiti površinu prirodnog terena ispod minimuma)!
Davor149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 10:00   #196
hvala, ništa bez Ljuštine
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 13:54   #197
Da li je za krovne kućice potrebna građ. dozvola ili se može raditi bez brige?
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 19:46   #198
Quote:
Elamyth kaže: Pogledaj post
Da li je za krovne kućice potrebna građ. dozvola ili se može raditi bez brige?
jesi uopće pokušao upotrijebiti moždane vijuge i pročitati pravilnik od dva posta iznad ?


http://ljustina.net63.net/pravilnici...ama-i-radovima
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 10:03   #199
čl. 5
st. 3

dakle, bez građevinske dozvole i brige može, bez glavnog projekta ne može
Davor149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 09:00   #200
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
jesi uopće pokušao upotrijebiti moždane vijuge i pročitati pravilnik od dva posta iznad ?


http://ljustina.net63.net/pravilnici...ama-i-radovima
Probao. Neće mi otvorit tu str......na jobu.
__________________
In a world where 1 % of the population owns 40% of the planet's wealth... In a world where 34,000 children die every single day from poverty and preventable diseases, and where 50% of the world's population lives on less than 2 dollars a day... One thing is clear. Something is very wrong.
Elamyth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.