Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2015., 09:43   #2221
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Ne bi se bas slozio u potpunosti.

Spavaca soba je sto joj samo ime govori, spavaca.
Dakle treba stati krevet i eventualno ormar i to je to.

Postoji dnevna soba u kojoj se provodi sve drugo vrijeme, iako iz vlastitog iskustva, obitelj sa djecom skoro uopce nije kod kuce.

Juris s posla po klince u vrtic, vozis ih na aktivnosti, letis u kupovinu, doma dolazis iza 18-19h i odlazis ujutro u 7-8h.

Vikendima si jos manje doma jer se uvijek ide negdje na izlet, toplice, more, pa su tu svadbe, krstitke, prvi pricesti, rodjendani i slicni dogadaji, da ne govorim o odlascima u kupovine i takve stvari.

Ako si i doma, pospremas, peres, peglas kuhas i tako dalje.

Nikad ne boravis u spavacoj sobi dok se mrtav umoran ne srusis u krevet, i realno apsolutno ti je svejedno dal soba ima 9-10m2 ili 18-20m2.

Djeci takoder, zele samo da imaju cime zalupiti vrata kad demonstrativno zakljuce da ih zivcira cijeli svijet oko njih a narocito njihovi roditelji.

Sa druge strane, ako racunas da je svaki kvadrat preko 1000eura, a na kredit i preko 2000eura, plus veci troskovi grijanja i pricuve, brzo izgubis zelju za vecim sobama i budes zadovoljan i sretan sa ovim minijaturnim sobama.
ak to tako gledas, cemu onda kupovati i namjestati stan?
unajmis, prespavas u njemu, ostalo vrijeme boravis vani ili po izletima

ja i dalje mislim da neki standardi stanovanja moraju postojati, i mogla bih se sloztii sa tobom za spavacu sobu (iako vidi a interijerima kolko ljudi imaju problema sa uguravanjem ikakvog ormara u male sobe, a i negdje taj ormar moras staviti i drzati stvari), ali az djecju sobu se nikako ne slazem.
pa moraju se igrati, moraju uciti, valjda i nekada pozovu frendove, curu/decka u tu sobu?

ja nisam izgubila volju za vecom sobom i to sam bila spremna platiti (usput, moja spavaca ima i radni dio, koji mi je itekako potreban, a ne zelim taj dio uguravati u dnevni).

pricuva moze biti minimalna, li moze biti i velika, ne radi kvadrature, nego radi lose zgrade i neracionalnih trosenja u zgradi (tako da je potrebno gledati malo sire, a ne samo kvadraturu stana), a grijanje itekako ovisi o polozaju stana u zgradi i izolaciji, kao i navikama trosenja, sto moze biti isto za stan od 65m2 i 85m2 (govorim o etaznom, ne toplani)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 09.07.2015., 13:21   #2222
Pričuvu određuju suvlasnici sami. Ja sam u 30m2 placala pričuvu 80kn a sada u 86m2 plaćam 133kn. Tako da nije pravilo veci stan veca pričuva. Mali stanovi mogu imati priličnu pričuvu.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 09.07.2015., 20:21   #2223
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
....
vrbani3 su posebna priča, po meni prenapuhana.
ali i tamo se da kupiti stan po pristojnoj cijeni kad ga netko zaista želi prodati.
od iste te frendice frendica je tamo kupila stan koji su ljudi prodavali nakon rastave, ne sjećam se točno cijene, ali bilo je povoljno (možda 1200-1300 kvadrat, 4 sobni stan).
...
ja sve cekam da naletim na tako nesto i nista...
vec dvije godine vrebam po njuskalu i ostalim oglasnicima 4sobni stan na vrbanima 3 i nema nista (uvjet je da nije prizemlje i da nije na horvacanskoj)
mom2be is offline  
Old 09.07.2015., 20:37   #2224
Postovi vezani uz raspravu o (ne)važnosti lokacije stana u zoni tramvaja premješteni su u zasebnu temu.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 31.08.2015., 10:12   #2225
zna li netko nesto o kvaliteti zgrada na volovcici u alfirievicevoj?

cini mi se da su iz 60.ih?

hvala
gotye is offline  
Old 31.08.2015., 15:52   #2226
Da li netko zna kakva je kvaliteta zgrada starogradnje na Bukovcu (Pančićeva ulica)? Naime mi smo sad četveročlana obitelj, imamo 2,5 stan od 58 kvadrata i u potrezi smo za većim stanom, lokacija Maksimir. Vidli smo zanimljiv oglas stan 80 kvadrata, prostrane obje spavaće sobe(to me i privuklo), dnevni boravak+ balkon, kuhinja+blagavona+balkon, wc, kupaona...1000 eura kvadrat.Stan je za renoviranje, što nama i odgovara jer želimo po svome uredit stan..

hvala!
lavica 32 is offline  
Old 06.09.2015., 22:00   #2227
Zgrade u Klaicevoj 9-11

ako netko ima za podijeliti informacije i misljenja (pogotovo lose strane / mane) o zgradama u Klaicevoj na broju 9-11 (izmedju Arhitektonskog fakulteta/10.e gimnazije i Hochmanove ulice)

cini mi se da su zgrade dio zasticenog podrucja
(bivse Gradske kuce i Gradski gradjevinski ured)
nisam siguran jesu li sve gradjene u isto vrijeme, jer sam prvo naisao na podatak da su zgrada br. 9 i 11a gradjeni izmedju dva rata (ca. 1920.god), a 11b 1950.god.?

ako netko stanuje / ili je stanovao pa neki info iz prve ruke?
pogotovo ako je nesto renovirao / pa sta ocekivati nakon prvog udarca cekicem a sva zbuka padne na pod...
__________________
Wonder is the beginning of wisdom.
znatizeljan is offline  
Old 12.09.2015., 19:16   #2228
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Zato sto neki ovdje u nebesa dižu Vrbane. Kao da je to neki elitni kvart.
Isto kao i Jarun, Gredice...sve s one strane Zagrebacke avenije valja a s ove sjeverne ne valja. Ne bih se složila, tim više što sam 10 godina živjela baš na Vrbanima.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
A oni semafori na Ljubljanskoj/Zagrebackoj su katastrofa, tko ih je osmislio trebao bi ostat bez posla u najboljem slucaju, na tim semaforima se ceka i do 5 minuta a mozda i vise, svakako izgleda vise kad se ceka....vidim ljude kako psuju i u autu i na pjesackom...

Meni je Jarun zakon! Prekrasan kvart, siroke ulice, puno drveca, i Jarun, tramvaj minuta hoda, bus takodjer, dobro povezano sa svim dijelovima grada, a na par minuta od ulaza u Zagreb!! Upravo sam tu i kupila stan nedavno pa sam odusevljena.
Moja starogradnja iz 80tih kostala me 58 000 eura, 50 m2, nekih 1140 eura.
Moram ga doduse renovirat, al ODMAH ne moram nista. Zgrada izgleda kao nova. Kad pogledam neke stare postove vidim da se prijasnjih godina prodavalo za puno skuplje. A svi se slazu, agenti, agencije.....da je sada savrseno vrijeme za kupovinu stana! a najgore za one koji prodaju....Ovakav stan kakav sam ja kupila prodavao se za 80 000, samo nisu dobili toliko no kad se situacija popravi dobit ce oni opet toliko...
Nedavno pricam s nekom gospodjom koja prodaje stan na Crnomercu, 10 min pjeske od okretista, u nekoj cadjavoj ulici tik uz ilicu, noviji stan iz 2006, tada ga je kupila i dala za njega 110 000 eura...na kredit...tada su stanovi bili na vrhuncu. Sada ga zeli prodati za 80 000 a nitko u njemu nije zivio, sve super novo, kcerka zivi u inozemstvu pa ga nije koristila, i ..... ne moze ga prodat, ja mislim ni za 68 000, i to je skupo u sadasnjoj situaciji. bit ce dobro ako ga proda za 65000 koliko vidim da kosta na njuskalu stan isti njezin, na nista goroj poziciji, u zagrebackoj blizu rudesa, a godina 2008. iste kvadrature 50m2.
Uglavnom, tko sada kupuje, dobro kupuje.
A oni koji su kupili 2007 ili 2006 su se jadni debelo prevarili, jer je krah dosao taman nakon toga.

Moja iskustva sa nedavnom kupovinom stana su sljedeca:
Novi zagreb, uglavnom starudije od stanova, posebno utrine, trnsko i slicno, oni kvartovi prvi red do tramvaja, to jos nekako, kad se renoviraju, ali sve dalje od toga, dugave, travno itd...to sve neki neboderi, starije zgrade, golubovi, izmet, to sve treba dezinficirati, dezinsekticirati, desoharizirati i slicno, a kad pomislim na 12 te katove i 10 te i slicno....ne hvala. Ima jedan u cini mi se Travnom koji je kad sam prvi put gledala prosle godine bio 54000, a ove godine u 8. 43000.....
Dugave i Travno to je sve puno golubinjeg izmeta. Neke stanove u Slobostini, mada krasna kvadratura i cijena, ni agenti ne zele obilaziti upravo zbog upravo spomenutog....uzas izgleda...posebno u dugavama slobostini obicno nestasica balkona!? a utrine imaju one limenke, sumnjam da se tako zovu upravo zato jer si unutra zatvoren kao u limenki, nema balkona, tako ni zaprudje...
a u tim kvartovima ima i novijih zgrada, obicno iza ledja tih kvartova, na nekim pustopoljinama(slobostina, dugave), i vlasnici ih se zele sto prije rijesiti cini se.
a da, jos svi oni kvartovi blizi sajmisnoj gdje se osjeti smrad smeca, to su sve one zgrade u krajnjem dijelu dugava itd...ma sav taj kraj, to cujem od ljudi koji tamo rade....a nije tesko zakljucit gledajuci blizinu smetlista.

Ne bih vise o Novom Zagrebu, mislim da je Sopot preskup za ono sto nudi, opet zgradurine i nista drugo, ima neki Avenue Mall, i to je Novi Zagreb. Uglavnom te stanove ne dobijes jeftino i uvijek ih moras do u temelj renovirat, a da nemas ni lokaciju, ni sadrzaj....
samo sirinu pogleda, sto mi se doduse, jedino i svidja u Novom Zagrebu...

Imam iskustvo s Kajzericom. Ima neki stan koji se prodaje vec duze, dobro izgleda i uzivo. oko 2000. god, dobra cijena, novogradnja je super skupa, iako ta kajzerica ima pristup sa svih strana, sve su nekako nezgodne, i tramvaj, i bus, i savski most, no tko voli biciklu, nije to lose, kvart se razvija. nema doduse bas ducana, pa je nekako, prava je rijec, nezgodan, a steta, no da nije tako nezgodan, valjda bi bio i skuplji....nekako sam u dvije misli sto se Kajzerice tice...treba tu jos dosta ulagati... nije idealno.

Mislim da trenutno nema velike ponude stanova. Ljudi nekad stave neke nebuloza cijena. Jedan poznanik, na ovom forumu, savjetovao je da procjenjujem stanove 1000 eura po m2, pa dizem ponudu gore nesto manje ili vise zavisno od toga koliko mi se stan svidja, i ta formula funkcionira. ljudi i agenti lupaju cijene, a ti lupis svoju, i netko se naljuti a netko razmislja, a netko u mom slucaju, pristane!
Tako neki stan u nekoj zabiti iznad maksimira, jazbina, namjesten i noviji al nitko tamo nece, nema apsolutno niti ducana, blato i mulj...a cijena stoji cvrsta ko stijena.... i jos neprodan.

spansko je dobar kvart, planski i sadrzajno dobar, ljudi su opcenito zadovoljni tim kvartom, osobno sam gledala novije stanove tamo, i cijene su bile ok, tamo se izgleda najvise i gradi....al svi ti tamo kvartovi, jankomir, stenjevec, spansko, rudes, to se meni nista ne svidja, sve je to daleko a pojedine zgrade su jako blizu onih ogromnih prometnica sa vec spomenutim semaforima...neki kvartovi kao Oranice su razvikani, nije mi jasno zasto, osim sto simpa izgledaju zgradice, sve je zgusnuto stisnuto, samo se zgrade vide, jel ima koje igraliste tamo? nekakva veca travnata povrsina, previse zgrada, a premalo parking mjesta, ako samo odem na forume vidim samo svadje o parking mjestima. stenjevec ...... i jankomir....tko zeli novi stan, valjda tamo mora. al dobro, o ukusima ne treba raspravljati.

crnomerec one tamo zgradice u skladisnoj...pa gmajnje sto se prodaju....lokacija cista nula. odmah uz ilicu
ima starijih stanova u gajnicama, i ne tako starih....al te gajnice su kao zadnja tocka na kraju grada. No, cijene su dobre, i stan od 60 ak m2 moze se naci za jeftinu lovu, do 60 000 eura i puno manje, to je dobro za obitelji ako zele sto jeftinije proci, i to zgrade oko 80tih...

U Preckom se nekad moze naci dobar stan iz 80tih i to u manjim zgradama do 6 katova...u ok stanju...no to su prilike koje odu jednako brzo kako i dodju,
losi stanovi stoje na njuskalu i vise godina, a dobri odu za par dana. kad dobri spuste cijenu, odu dok si rekao keks, potrebna je brza reakcija.
Da se vratim na Vrbane, ok je to kvart- samo onaj stariji dio, ostalo ne.

Jos sam gledala na Kneziji....ima oko 60 000 za 50 ak m2....stariji stanovi iz 60 tih 70 tih, ljudi vecinom balkone pretvaraju u stambeni prostor, meni se to ne svidja, i zgrade su tu stvarno stare...ali tko voli lokaciju...cim renoviraju kupaonicu odmah traze 4000-5000 eura vise...hm!

Eto, sad mi je briga kako sto jeftinije preurediti stan, polako, ima vremena, morat cu od sada na tu temu. sretno u trazenju stana!
iskljucivo123 is offline  
Old 12.09.2015., 20:23   #2229
Sretno tebi u novom /starom stanu. Uživaj i polako...
Za ulaganje ima vremena. Pomalo i sve bu ok...

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 13.09.2015., 10:39   #2230
Quote:
iskljucivo123 kaže: Pogledaj post
Moja iskustva sa nedavnom kupovinom stana su sljedeca:
Novi zagreb, uglavnom starudije od stanova, posebno utrine, trnsko i slicno, oni kvartovi prvi red do tramvaja, to jos nekako, kad se renoviraju, ali sve dalje od toga, dugave, travno itd...to sve neki neboderi, starije zgrade, golubovi, izmet, to sve treba dezinficirati, dezinsekticirati, desoharizirati i slicno, a kad pomislim na 12 te katove i 10 te i slicno....ne hvala. Ima jedan u cini mi se Travnom koji je kad sam prvi put gledala prosle godine bio 54000, a ove godine u 8. 43000.....
Dugave i Travno to je sve puno golubinjeg izmeta. Neke stanove u Slobostini, mada krasna kvadratura i cijena, ni agenti ne zele obilaziti upravo zbog upravo spomenutog....uzas izgleda...posebno u dugavama slobostini obicno nestasica balkona!? a utrine imaju one limenke, sumnjam da se tako zovu upravo zato jer si unutra zatvoren kao u limenki, nema balkona, tako ni zaprudje...
a u tim kvartovima ima i novijih zgrada, obicno iza ledja tih kvartova, na nekim pustopoljinama(slobostina, dugave), i vlasnici ih se zele sto prije rijesiti cini se.
a da, jos svi oni kvartovi blizi sajmisnoj gdje se osjeti smrad smeca, to su sve one zgrade u krajnjem dijelu dugava itd...ma sav taj kraj, to cujem od ljudi koji tamo rade....a nije tesko zakljucit gledajuci blizinu smetlista.

Ne bih vise o Novom Zagrebu, mislim da je Sopot preskup za ono sto nudi, opet zgradurine i nista drugo, ima neki Avenue Mall, i to je Novi Zagreb. Uglavnom te stanove ne dobijes jeftino i uvijek ih moras do u temelj renovirat, a da nemas ni lokaciju, ni sadrzaj....
samo sirinu pogleda, sto mi se doduse, jedino i svidja u Novom Zagrebu...
Referirat cu se samo na dio posta koji se tice N. Zagreba, slabo si ti prosla N. Zagreb kad pises ovakve stvari.

Daleko od toga da djelomicno nisu u pravu ali takvih stanova kakve ti opisujes ima u cijelom gradu u svakom ali bas svakom kvartu.

Ostali stanovi su dobri, ima ih i sa lijepim raspored i sa balkonima, svaki kvart ima najosnovnije sadrzaje kao sto su skola, vrtic, ambulante, trgovine, poste, banke, bas sve sto ti treba imas na dohvat ruke, ima puno sadrzaja za djecu, parkovi, setnice, mir i tisina, a sa druge strane izvrsna prometna povezanost bilo autobusom, bilo tramvajem ili automobilom.

A za Sopot ti mogu reci da za 1200-1300eura po m2 dobijes stan kakav ti srce pozeli i to uredene stanove a kvart ima apsolutno sve sto ti moze pasti na pamet, doslovce sve ti je na maksimalno 5min. hoda pa cak ima i srednje skole i fakultete, sve bas sve.

Nemoj donositi zakljucke na preskok ili na osnovnu onoga sto si ti cula od nekoga trecega, dodi, prosetaj po kvartovima vidi kako to izgleda zbilja pa onda pisi.
The unforgiven is offline  
Old 13.09.2015., 12:34   #2231
Ma pusti, bitno da je forumasica zadovoljna s kupljenim stanom i kvartom.. mislim da je to jedina poanta ovog posta cestitam u svakom slucaju

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 13.09.2015., 14:56   #2232
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Sretno tebi u novom /starom stanu. Uživaj i polako...
Za ulaganje ima vremena. Pomalo i sve bu ok...

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
Da, upravo tako. Hvala!

Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Ma pusti, bitno da je forumasica zadovoljna s kupljenim stanom i kvartom.. mislim da je to jedina poanta ovog posta cestitam u svakom slucaju

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Tako je, to su moja iskustva i misljenje u vezi stanova koji se trenutno nude, a poanta je da sam nasla stan gdje mi se svidja. Uostalom mislim da bih zamjerke mogla naci za svaki kvart, kao i drugi koji traze stan. Hvala!

Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Referirat cu se samo na dio posta koji se tice N. Zagreba, slabo si ti prosla N. Zagreb kad pises ovakve stvari.

Daleko od toga da djelomicno nisu u pravu ali takvih stanova kakve ti opisujes ima u cijelom gradu u svakom ali bas svakom kvartu.

......
A za Sopot ti mogu reci da za 1200-1300eura po m2 dobijes stan kakav ti srce pozeli i to uredene stanove a kvart ima apsolutno sve sto ti moze pasti na pamet, doslovce sve ti je na maksimalno 5min. hoda pa cak ima i srednje skole i fakultete, sve bas sve.

Nemoj donositi zakljucke na preskok ili na osnovnu onoga sto si ti cula od nekoga trecega, dodi, prosetaj po kvartovima vidi kako to izgleda zbilja pa onda pisi.
Vjerujem da ih ima dobrih. Ali takvi se trenutno ne prodaju. Hej, ja sam nasla na Jarunu manje od 1200 eura m2, humana zgradica od 4 kata. A ti mi kazes da je dobra ponuda 1200-1300 eura u Novom Zagrebu u neboderu!? To niposto nisu uredjeni stanovi, nego stanovi koje treba renovirat. Pitam se jesi li gledao i trazio stan i kada je to bilo.
evo primjera, ovaj je uredjen u sopotu, i vidi koliko kosta
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/so...oglas-15414298
prije ce biti 1550 eura po m2, a zgrada vjerojatno iz 70 tih.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/za...oglas-12112261
1570 eura po m2
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-16509012
a gle ove monstruozne cijene...!?
i ovo su jos dva lijepa primjerka renoviranog stana u novom zagrebu. ostalo su prizemlja i 11.ti katovi...
evo ovo je jedan takav primjerak, blizi tvojoj cijeni, no samo ako zelis zivjeti na 11. katu, mislim da se ljudi ne grabe ni za 11. te katove ni za prizemlja, tako da to mora biti jeftinije, a nema ni balkona, dakle kutija.
moguce i vlazna jer robu moras susit unutar stana.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-16216877
A inace se u Novom Zagrebu moze i novi kupit za cijenu koju si spomenuo, ali zna se gdje.

Molim te, jel Novi Zagreb, narocito Dugave, Slobostina, Travno, imaju problema s golubovima, pa tamo se u svakom ducanu prodaje sprej protiv golubova(koji kosta 100 kn), a na balkone se stavlja mrezica. Ja sam tamo bila, trazila, gledala, a i zivjela u 2 razlicita kvarta u N.z. Moram priznat da golubove nisam primijetila na 1. katu, ali oni izgleda vole visine, a njih bome ima u Novom Zagrebu. Moja najveca zamjerka Novom zagrebu su neboderi, mamutica, sopot, siget, to je sve puno nebodera, nije svima sve nadohvat ruke, jer samo od jedne do druge zgrade ima hodanja, jer za 1 neboder s vise ulaza treba mjesta. Mozda se u Nz stjece dojam da je sve blizu kad je sve tako veliko.... Osim toga, istina je da neke stanove nisam mogla niti pogledat jer ih agenti ne preporucuju jer je potrebno ciscenje golubinjeg izmeta prvo.....to su bili neki u slobostini...
jel stari neboderi imaju problema sa zoharima? imaju! koliko je moguce dogovoriti dezinsekciju cesce u takvim zgradama, mozes samo mislit, jer ima toliko vlasnika.... mamutice imaju zohare i to su stare zgrade.
Po zaprudju i utrinama to su mahom kako ih ja zovem limenke, bez balkona. mozda ih drugi zovu limenke iz drugih razloga, ja iz toga.
jel imas zohare? i koliko se cesto provodi dezinsekc? da li ih se uopce mozete rijesit? a svakoraznih buha zbog prisutnosti golubinjeg izmeta...?
? Jel se u nekim dijelovima, blizima sajmisnoj, osjeti smrad od smeca? osjeti.dugave, kamenarka... poznanik radi u blizini, a na forumima se iscitava upravo takve primjedbe tako da vidim da dobro govori, ja samo trebam pogledat kartu zagreba....nisam nikad zivjela u tim dijelovima bas. Ne osjeti se izgleda svaki dan, al kad se osjeti onda se osjeti. pa se to osjeti i na cijeni stanova u tim dijelovima.
Moja ljutnja je vise usmjerena na cijene koje ti i takvi stanovi drze, a ja nadjem stan na Jarunu puno vrjedniji i bolji za manje novaca. No, ja sam dobro prosla, ali to je zato jer je situacija trenutno takva. A nemoj mi govorit da se moze naci stan od 50 m2 za te novce u Novom zagrebu uredjen, obicno ih treba komplet preuredit. (a to su mahom stanovi u otkupu koje su oni otkupljivali za 800 eura m2 ili manje, i u kojem su zivjeli 30, 40 godina, i sad jos zele zaraditi na njima. Mozda mozemo pricat o stanovima velike kvadrature, al takviima, i novima, kvadratura manje kosta. Danas se stan u Stenjevcu, spansko, nesto manje kvadrature, moze kupiti za onoliko koliko bi kostao stan u Novom zagrebu + ono sto se potrosi u njegovo preuredjenje, pa nije cudo da se ti stanovi dugo prodaju, jer nitko nece dignuti kredit i kupit stari stan ako moze kupit novi, osim ako mu cijena nije super povoljna. A trebala bi bit ako je u neboderu na 10 om katu, i moras stavit mrezu protiv golubova i neprekidno kupovat sprejeve protiv zohara.
Kad si trazio stan? I kad si gledao stanove po Novom zagrebu koji se prodaju?
Ne znam koliko bi kostao dobar stan u Novom zagrebu, jer sam vidjala samo lose. Evo ona gore prva dva nisu losa, jer sopot je najbolje povezan kvart novog zagreba, ali pogledaj cijenu...to nije ona cijena koju si ti spomenuo, 1500 eura po m2 je cijena inace novog stana po spanskom koji je lijep kvart i humanije zivljenje, male zgrade, sve je blize i ima sadrzaj koji kvart mora imati.
Ima Novi Zagreb i dobrih stvari, ja volim sirinu, a ima i puno parking mjesta, u tome sigurno ne oskudijeva. al neboderi su za mene NO NO.
ali sve ovisi sto tko hoce, i o ukusima ne valja raspravljat, ali o cijenama se moze, i ja kazem da to sve tamo jos treba smanjit, narocito ako su neuredjeni stanovi, max max 1000 eura m2 max max, majprije su zivjeli u njima 30 40 godina, veci dio besplatno, a onda otkupili za jeftinu lovu, a sad bi zaradili na njima.
Trenutno jest kriza, al ja mislim da su cijene napokon splasnule na njihovu istinsku vrijednost, dakle nisu prenapuhane, kakve su bile prije 7,8 godina.
I ti ljudi ne mogu ocekivati cijene koje bi voljeli dobiti. Pa evo, ni na Jarunu, ne ide, pa ne ide. Stan isti moj prodaje se, i to potkrovni stan, za 75000, a je li dobio toliko, i je li ga prodao, joook! jos je neprodan i tako mjesecima.al drze cijenu i ne pustaju. Znam da svatko zeli dobiti za svoj stan koliko samo moze, ali ipak okrenuti se unatrag i pogledati koliko si ga platio i koliko ulagao tijekom 30 godina, pa onda dodji sa cijenom i ljuti se na niske ponude!
A tek oni koji prodaju POS ove stanove, koje su platili zna se koliko, jer sve lijepo stoji na internetu, i onda ih prodaju po trzisnoj cijeni, kako se ne srame!!
iskljucivo123 is offline  
Old 13.09.2015., 17:43   #2233
Što se tiče Sloboštine, nakon 20 godina provedenih tamo, mogu reći da je kvart super. Puno šetnica, u kvartu je pošta, 2 ljekarne, ambulanta, škola, do hitne u Sigetu ima 20 minuta pješice ili 5, 6 miuta automobilom. Blizu su i 2 srednje škole. U gradu si za 15 minuta busom a imaš 3 linije. Dugave, Velika Gorica i Sloboština. Ima i linija 109 za Črnkas. Do tramvaja si za 5 minuta busom. Do placa u Utrinama si za čas. Bundek je na dohvat ruke a dovoljno udaljen da nema problema s bukom. Dakle sve je blizu. Golubovi? Pa ima ih u svim kvartovima. Ja doma nisam imala većih probema s njima.
Svaki kvart ima i dobrih i loših strana. Ja sam živjela na Vrbanima prije nego kaj su izgrađeni Vrbani 3 i kada su bili koncerti to je bilo strašno. Sjećam se da smo jedne godine na balkonu slušali Edu Majku do 2 ujutro. Nismo uopće trebali ići na koncert... O tramvajima i motorima na Horvaćanskoj da ne govorim...
Sada smo na Rudešu i moram priznati da je kvart lijepši jer ima više zelenila i parkova nego Vrbani. Barem dio na kojem smo mi.
Sve u svemu, Nema savršenog kvarta. U svakom će netko naći nešto što mu smeta ili odgovara.

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 14.09.2015., 00:02   #2234
I ja sam zivjela u slobostini deset godina, cijelu osnovnu skolu, i dobra sjecanja me vezu uz taj kvart Sve zavisi o onome sto covjek zeli.. Npr. Ja nikada ne bih kupila stan u zgradi vez lifta, pa makar bio prvi kat, a nedaj boze nesto vise od toga.. Svatko ima neke svoje preferencije i razloge na temelju kojih kupuje stan.. Ne slazem se sa puno toga sto je ova forumasica napisala, ali kao sto rekoh vazno da je ona sretna sa novim stanom.. A ocito da je sretnijom cini pomisao da su svi drugi kvartovi smece i zivot u niima los, pa neka joj je
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 14.09.2015., 13:23   #2235
Quote:
iskljucivo123 kaže: Pogledaj post
Meni je Jarun zakon! Prekrasan kvart, siroke ulice, puno drveca, i Jarun, tramvaj minuta hoda, bus takodjer, dobro povezano sa svim dijelovima grada, a na par minuta od ulaza u Zagreb!! Upravo sam tu i kupila stan nedavno pa sam odusevljena.
Moja starogradnja iz 80tih kostala me 58 000 eura, 50 m2, nekih 1140 eura.
U kojem dijelu Jaruna si uspjela naći po toj cijeni? I koji kat?
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Old 14.09.2015., 13:31   #2236
@iskljucivo123

Toliko toga si napisala da ne mogu ni kvotat tvoj post.

Uglavnom, nista s nicim nisi napisala.

Pises o neboderima a dosta zgrada su niske 4-katnice ili 8-katnice, pises o golubima kojih ima svugdje u Zagrebu, zohara iskreno nisam vidio nigdje a stalno sam po cijelom N. Zagrebu, iako i to je stvar koja se moze javiti bilo gdje ako se ne vrsi deratizacija redovito, pises o kvaliteti gradnje a dokazano je da su cesto te starije zgrade bitno kvalitetnije gradene od velike vecine novije gradnje, pises o ljudima koji su povoljno dobili stanovi cega opet ima bas u cijelom Zagrebu, uglavnom nisi uspjela naci ni jedan realan problem osim eto cijene koji ti smatras previsokom iako ni sama ne znas objasniti zasto tako mislis?

Stvarno pokusavam shvatiti i pronaci smisao tvog posta ali mi ne ide.

A ja sam zbilja realan po tom pitanju jer ja stan nisam kupovao, dobio sam ga, davno sam mogao, pa cak i htio, prodati stan i kupit ga bilo gdje drugdje, ali nisam bas vidio ista puno bolje u ostatku Zagreba, a nije da nisam trazio.

Svaki kvart ima pluseva i minusa i sve to na kraju ispadne isto, s tim da jos uvijek je bar nesto malo jeftiniji N. Zagreb od ostatka grada, a ono sto si ti navela u postu su ekstremi po cijenama koji -opet, gle cuda- postoje u cijelom gradu.
The unforgiven is offline  
Old 14.09.2015., 14:21   #2237
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Što se tiče Sloboštine, nakon 20 godina provedenih tamo, mogu reći da je kvart super. Puno šetnica, u kvartu je pošta, 2 ljekarne, ambulanta, škola, do hitne u Sigetu ima 20 minuta pješice ili 5, 6 miuta automobilom. Blizu su i 2 srednje škole. U gradu si za 15 minuta busom a imaš 3 linije. Dugave, Velika Gorica i Sloboština. Ima i linija 109 za Črnkas. Do tramvaja si za 5 minuta busom. Do placa u Utrinama si za čas. Bundek je na dohvat ruke a dovoljno udaljen da nema problema s bukom. Dakle sve je blizu. Golubovi? Pa ima ih u svim kvartovima. Ja doma nisam imala većih probema s njima.
Svaki kvart ima i dobrih i loših strana. Ja sam živjela na Vrbanima prije nego kaj su izgrađeni Vrbani 3 i kada su bili koncerti to je bilo strašno. Sjećam se da smo jedne godine na balkonu slušali Edu Majku do 2 ujutro. Nismo uopće trebali ići na koncert... O tramvajima i motorima na Horvaćanskoj da ne govorim...
Sada smo na Rudešu i moram priznati da je kvart lijepši jer ima više zelenila i parkova nego Vrbani. Barem dio na kojem smo mi.
Sve u svemu, Nema savršenog kvarta. U svakom će netko naći nešto što mu smeta ili odgovara.

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
Jos 10 min u istom smjeru i u novoj si gorici, a ona pak ima jos bolji sadrzaj od slobostine. Nemam nista protiv cetverokatnica bilo gdje, al imam protiv visokih zgrada a n zagr ih je pun, to su velike koncentrac ljudi. Zgrade od 10Onjak stanova, neka mi nitko ne govori da je to ok.
Svatko voli svoj kvart al ne bi svatko kupovao stan u svom kvartu. Zato je gosp kupila stan u rudesu jer ipak imas veci osjecaj da zivis u zagrebu kad si u rudesu nego kad si u slobostini.
A poklonjenom konju nitko ne bi gledao zube. Meni bi bilo zadovoljstvo dobiti na poklon stan i u slobostini
Ne bi dalje o tome. Poanta je stanovi u neboderima, i jos k tome stari kakvih ima masa po nz, bi trebali imat niske cijene! Nize od ovog sto vidimo, a ne bi se trebali ni gradit. U svici nema takvih nebodera sve humane zgradice do 5 katova. Nz bi bio puno ljepsi bez njih a ni golubovi ih ne bi smatrali zanimljivima
iskljucivo123 is offline  
Old 14.09.2015., 14:27   #2238
O jbte jesi napela s tim golubovima.. pa nema kvarta u kojem nema golubova.. evo kod mene u stanu na moru, naselje s peterokatnicama, pogled na more, urbano, lijepo, kada na ljeto dodjemo cijela lodja zasrana od golubova.. morali smo rolete i mreze stavljat..

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 14.09.2015., 14:49   #2239
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
U kojem dijelu Jaruna si uspjela naći po toj cijeni? I koji kat?
Koliko sam dugo gledala imam teoriju o svakom kvartu haha. Zato je jarun zakon! Imas pravo ako si iole trazila tesko je naci!!
Tesko je naci tocno ono sto trazis jer ima na jarunu 4. Kat bez lifta, odmah izbaci pola populaciie koja trazi jer to je visoko bez lifta tako se i ti stanovi duze prodaju mada imaju dobru cijenu.
Moj je na 1. Katu, zgrada je bez lifta, nesto je gosp komentirala da ne bi bez lifta. Meni je to super bez lifta ako sam na 1 katu jer nema buke od lifta a nema ni troskova odrzanja.
Zgrada je u blizini one novije crkve i trznice.
Mora se brzo reagirat. Rekli su mi da je pocetna cijena bilai 80000 prije par mieseci, nisam im bas vjerovala, ali vidim sada jedan isti takav malo gori jer je u potkrovlju na njuskalu 75000. Al stoji duze, bas gledam kako ce i kad smanjivat cijenu al se agencije ne brinu bas kako klijentu prodat stan. Onda su moj spustili na 75000 pa 70000, pa 66000... Neki ljudi su nudili vise nego ja al su bili s kreditom, pa mu je moja ponuda bolje zvucala..
Gotovina je kralj. Valjda je zato pristao, ali ga nije ni mogao prodat vise od nekih 65000 sigurno...a i to... Ljudi za te novce mogu u spanskom kupit novi. Ja sam se vodila mislju ako ga prodajem svatko ce rado kupit u tom kvartu, a odmah ga cak mogu prodat za vise bez da ista ulozim u njega.
Ma nemaju ljudi love i sad se stan moze jeftino nac. Mislim nista to nije jeftino al cijene nisu napuhane. Upikiraj nesto pa cekaj da spuste, ja sam na njuskAlu bila svaki dan! Ponudis svoju cijenu al ne mozes bezobrazno spustat na 60 dok oni traze 75000... Al kako su mi rekli petlju moras imat kad dajes ponudu.
Stalno spominjem taj na njuskalu od 75000 netko ce mislit da mu reklamiram stan haha, al samo gledam sto se prodaje za koliko i koliko sam dobro prosla, pa usporedjujem. Ma ta moja cijena pozicija stana sto nudi i sadrzaj uokolo je cista Bozja milost zapravo!jer ljudi stave cijenu al ne znaju kako ce ici...
iskljucivo123 is offline  
Old 14.09.2015., 14:52   #2240
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
O jbte jesi napela s tim golubovima.. pa nema kvarta u kojem nema golubova.. evo kod mene u stanu na moru, naselje s peterokatnicama, pogled na more, urbano, lijepo, kada na ljeto dodjemo cijela lodja zasrana od golubova.. morali smo rolete i mreze stavljat..

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Haha, ma vole oni visine draga moja! Mene vise brinu zohari u neboderima, to je vjerojatno nemoguce istrijebit! Pogotovo starim neboderima. Ah ne zelim razmisljat o tome
iskljucivo123 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.