Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2015., 12:51   #641
Nikako ne mogu naći, probaj na temi centralno grijanje na drva, trebalo bi biti nekad ove godine, eventualno prošla jesen
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 08:47   #642
Mislim da će sitno granje isto kao i sječka gušiti vatru, dimnjak ne stvara dovoljno velik cug da zrak prolazi kroz taj labirint , osim toga tu bude dosta pepela koji opet guši vatru . Ja imam loša iskustva sa izgaranjem sitnih komada drva u debelom sloju , kad je dobava goriva u sloj gravitacijska . sasvim je druga situacija ako se stavi motor reduktor i neki pužni transporter.
ramzay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 11:58   #643
@Gaspinio, post ti je prebačen na temu Grijanje na pelet - vol. 2.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 17:20   #644
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Mislim da će sitno granje isto kao i sječka gušiti vatru, dimnjak ne stvara dovoljno velik cug da zrak prolazi kroz taj labirint , osim toga tu bude dosta pepela koji opet guši vatru . Ja imam loša iskustva sa izgaranjem sitnih komada drva u debelom sloju , kad je dobava goriva u sloj gravitacijska . sasvim je druga situacija ako se stavi motor reduktor i neki pužni transporter.
Iz prve ruke mogu reci da S2000 24kw super guta sjecku. Samo problem je sto je spremnik premali za tu namjenu pa puni spremnik sjecke izgori za cca 15-20 minuta. Probao sam puniti tako nekih 10-ak puta i nije se nista ugusilo. Pepeo samo propada u pepeljaru i ne gusi plamen. Mozda kad bi se spremnik nekako povecao ili se slozio nekakav sistem automatskog punjenja iz veceg spremnika to bi bilo puno bolje.
djuro3515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:31   #645
Quote:
djuro3515 kaže: Pogledaj post
Iz prve ruke mogu reci da S2000 24kw super guta sjecku. Samo problem je sto je spremnik premali za tu namjenu pa puni spremnik sjecke izgori za cca 15-20 minuta. Probao sam puniti tako nekih 10-ak puta i nije se nista ugusilo. Pepeo samo propada u pepeljaru i ne gusi plamen. Mozda kad bi se spremnik nekako povecao ili se slozio nekakav sistem automatskog punjenja iz veceg spremnika to bi bilo puno bolje.


s- 24kw ima prema uputstvu 46 litara komoru,
sad neznam kakvo drvo i koje vlaznosti ste imali , ali otprilike 1m3 tvrdog drveta je cca 700 kg, iz kubika tog drveta se dobije cca 3m3 sjecke, dakle 1000l sjecke je cca 230 kg, a 46 litara je nekih 10 -11 kg kg drveta,

podaci su s neke slovenske stranice

da nije bila neka sirova jelovina u pitanju?
i sam imam nekakve takve ideje, ali sjeckano granje i uzeo bi jaci kotao zbog veceg spremnika
samo neznam kako bi kotao radio u 25% rezimu snage
sjeckano granje bi trebalo biti teze, pa samim tim i vise goriva stane
45torpedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 16:06   #646
bilo koji kotel da uzmete, ako nema mehanickog dotura sjecke necete nista napravit , steta truda videno i probano.
u svim kotlovima su bunkri premali za taj vid energenta
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:45   #647
Sretna nova godina...diži se temo...http://i63.tinypic.com/p4woz.jpg






Zadnje uređivanje cajtraga : 03.01.2016. at 13:45. Reason: dodavanje još slika
cajtraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:56   #648
http://i.imgur.com/0AHp737.jpg malo vježbam prebacivanje slikahttp://i.imgur.com/0AHp737.jpg
rađeno po ovom modelu uz neke moje sitne preinake...http://i.imgur.com/UA2mLW2.png

Zadnje uređivanje cajtraga : 03.01.2016. at 15:13.
cajtraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 15:02   #649
Quote:
cajtraga kaže: Pogledaj post
tvoj proizvod?
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 15:16   #650
Talking

Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
tvoj proizvod?
Da u potpunosti...kopija odlikaša... 12 cijevi fi 50 x 1000 mm sa turbulatorima , dimovi 125 *c

Zadnje uređivanje cajtraga : 03.01.2016. at 15:31.
cajtraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 18:56   #651
Thumbs up

Quote:
cajtraga kaže: Pogledaj post
Da u potpunosti...kopija odlikaša... 12 cijevi fi 50 x 1000 mm sa turbulatorima , dimovi 125 *c
Ma vraga kopija, Vi ste definitivno postali baš pravi odlikaš :klap:
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:19   #652
Quote:
cajtraga kaže: Pogledaj post
Da u potpunosti...kopija odlikaša... 12 cijevi fi 50 x 1000 mm sa turbulatorima , dimovi 125 *c
svaka cast kolko te je doslo krojenje i jel prav vidim da je bilo malo preinaka u hodu sa zrakom
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 20:39   #653
Thumbs up

Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Ma vraga kopija, Vi ste definitivno postali baš pravi odlikaš :klap:
Trudim se , trudim...
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
svaka cast kolko te je doslo krojenje i jel prav vidim da je bilo malo preinaka u hodu sa zrakom
Materijal lim 6 mm i cijevi sa istom debljinom stijenki te rezanje i savijanje oko 6000 krznenih tu su još i elektrode i moj rad uglavnom...da u pravu si nisam bio zadovoljan sa količinom primara u prvoj varijanti pa sam ga na vratima za potpalu pojačao i sad je super puno brže dođem na radnu temperaturu...inače dimenzije su 1500x1000x500 mm vode u kotlu 234lit bunker za drva 220lit...ventilator usisni kao kod ETA-e...za sad :klap:


Evo još malo detalja...http://imgur.com/a/cnhSh

Zadnje uređivanje cajtraga : 03.01.2016. at 21:38. Reason: dodavanje slika
cajtraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 21:38   #654
Quote:
cajtraga kaže: Pogledaj post

Materijal lim 6 mm i cijevi sa istom debljinom stjenki
Koja vrsta / oznaka lima ako je moguće da znamo?
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 05:41   #655
cajtraga

svaka cast na poslu vidim po konstrukciji slicno americkim kotlovima sa donjom komorom od samotnih cigli
jos pitanja kak si izradil diznu i od kojeg materijala ?
i drugo jel je ta visina same komore tamo di tuce mlaz vatre dovoljna da se razvije plamen do kraja jer ovi frikovi koji friziraju piro kotlove svi kukaju da jim je komora prekratka i svi bi hteli da je dulja
e da imas komad vatrostalnog stakla da stavis umesto donjih vrata i snimis gorenje to bi bila ljepa snimka

no svaka cast i sve pohvale ak se ti da nabaci jos koji detalj kotla
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 10:27   #656
Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Koja vrsta / oznaka lima ako je moguće da znamo?
Toplovaljani konstrukcijski S235JRG2/S275J2G3 kupljeno u Mick Kukuljanovo
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
cajtraga

svaka cast na poslu vidim po konstrukciji slicno americkim kotlovima sa donjom komorom od samotnih cigli
jos pitanja kak si izradil diznu i od kojeg materijala ?
i drugo jel je ta visina same komore tamo di tuce mlaz vatre dovoljna da se razvije plamen do kraja jer ovi frikovi koji friziraju piro kotlove svi kukaju da jim je komora prekratka i svi bi hteli da je dulja
e da imas komad vatrostalnog stakla da stavis umesto donjih vrata i snimis gorenje to bi bila ljepa snimka

no svaka cast i sve pohvale ak se ti da nabaci jos koji detalj kotla
Pa kako sam naveo i ranije moji su uzori za izradu konstrukcije kotla bili ETA SH 20-60 KW , Hargassner HSV 35 , piro komora je složena po uzoru na ETU plamen tuče u pod komore koja je od šamotnih cigli razdvaja se na dva dijela i udarajući u bočne cigle i svod komore tvori dva koncentrična kruga zagrijavajući dodatno svod komore iznad kog prolaze kanali za sekundar , kompletna komora je od šamotnih cigli u sendvić konstrukciji bez metalnih dijelova , cigle su od 6 cm debljine (onih koje su mi ostale od krušne peći ) i njih najviše imam i svaka cigla ako pukne se lako zamjeni , do sad nije pukla niti jedna , izgled plamena je isti kao na solarbajerovoj animaciji i reklami za njihov kotal na jubitu , temperature u komori su oko 1000 stupnjeva jer sol se rastopi, srebro kojim su spajane bakrene cijevi se rastopi a bakrena cijev izgleda kao da je pjeskarena i bude tanka ko cigaret papir , valjda je onda to tu negdije , neznam zašto ekipa prerađuje te donje komore , jer koliko me sjećanje služi naš uvaženi profesor Ramzay (skoro sam napisao Bošnjaković ha ha ...)je jednom napisao da se što se tiče izgaranja cijeli proces treba završiti u tih nekih 20 cm od dizne a ja njemu i ovim gore navedenim austrijancima koji su to tako i konstruirali nekako vjerujem i želim mu dobro zdravlje za dobrobit svih nas... Evo tu su detalji po kojima sam radio...http://imgur.com/a/UHsI7...https://youtu.be/KWUbsPhp57w...

Zadnje uređivanje cajtraga : 04.01.2016. at 11:27. Reason: dodavanje slika
cajtraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:20   #657
https://youtu.be/svVDf8eP0-w evo ovako to otprilike izgleda u praksi...a ovo je animacija...https://youtu.be/KWUbsPhp57w
cajtraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:31   #658
Krasan kotao, trebalo bi ga komercijalizirati, evo ja bi danas dal 10-11000kn za takvog odlikasa, bemmu!
Nego, back2reality..
Jel tko razmisljal u smjeru da nadogradi kotao u smislu da se doda jos prolaz ili dva prolaza ?
Kao, skines oplatu i dodas jos 2 table pa u dimnjak...
Jer kad covjek gleda, moja Bosch Ultima je relativno niska, dimnjacu ima prema gore, kutija s 2 prolaza, otvor za ciscenje tabli i prikljucak za polaz i povrat...meni to izgleda kao jednostavan posao za covjeka koji je sam sebi kotao zavaril...sad zamisliti jednog viadrusa gusnatog kojem se ne vidi dimnjaca....
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:34   #659
Svaka čast na uradku. Kako si napravio dotok i rupe za sekundar, teško se kuži iz slika? I kolko vidim to je sve dimenzija da ide komad od pola metra unutra? KAko si riješio ukrute bočnih stranica?
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:53   #660
Quote:
branee kaže: Pogledaj post
Krasan kotao, trebalo bi ga komercijalizirati, evo ja bi danas dal 10-11000kn za takvog odlikasa, bemmu!
Nego, back2reality..
Jel tko razmisljal u smjeru da nadogradi kotao u smislu da se doda jos prolaz ili dva prolaza ?
Kao, skines oplatu i dodas jos 2 table pa u dimnjak...
Jer kad covjek gleda, moja Bosch Ultima je relativno niska, dimnjacu ima prema gore, kutija s 2 prolaza, otvor za ciscenje tabli i prikljucak za polaz i povrat...meni to izgleda kao jednostavan posao za covjeka koji je sam sebi kotao zavaril...sad zamisliti jednog viadrusa gusnatog kojem se ne vidi dimnjaca....
Imaš na ovoj temi, prije par god je naš forumaš "frizirao" postojeći kotao i dodao mu još jedan izmjenjivač.
https://www.youtube.com/watch?v=O5ji...ature=youtu.be

nažalost fotografija više nema na forumu. str 12-13
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.