Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2013., 19:19   #81
Evo danas sam bila na skidanju zubnog kamenca, nije uopće boljelo.
Sad me jedino boli zubno meso, pa grgljam kamilicu..
Lucky2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 19:24   #82
Ako već grgljas...uzmi žalfiju/kadulju
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 17:34   #83
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
Ako već grgljas...uzmi žalfiju/kadulju
Hvala na savjetu, već je bolje..
Lucky2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 15:47   #84
Zdravstveni razlog (VS estetski) - krvarenje zubnog mesa

Prođoh čitav post, nisam našao odgovor, pa molim pomoć:

Privatni stomatolog savjetuje mi čišćenje kamenca jer mi je nakon skidanja tzv. matrice prilikom promjene plombe došlo do krvarenja zubnog mesa.
Socijalni stomatolog odbija čišćenje obrazlažući kako mi je meso sasvim u redu, i da je krvarenje kod stavljanja matrice među zube normalno.

I kome vjerovati?
Privatnica će drage volje preporučiti nešto što i nije neophodno, ali ni štetno.
Socijalka pak neće raditi ništa što nije krajnje neophodno. Iako na to imam pravo (čak) 2x godišnje.

Nisam pušač, zubi prilično zdravi, a opet, čišćenje kamenca radio sam, čini mi se, jednom u životu (prevalio '30-u).
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 17:14   #85
uh onda definitivno na jedan pošten tretman skidanja naslaga...dakle izbjegavaj 10 minutno čišćenje kod socijalaca
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 17:32   #86
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
uh onda definitivno na jedan pošten tretman skidanja naslaga...dakle izbjegavaj 10 minutno čišćenje kod socijalaca
Preciznije, što bi onda trebalo tražiti od privatnika, čišćenje "ručno", utltrazvukom ili nešto treće?
I koliko bi tretman trebao trajati?
Znate li možda okvirne cijene?
Nakon tretmana, vidim da je preporučljivo ispirati usta kaduljom?
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 19:50   #87
Privatnici jaaako rijetko čiste kamenac ručno.
Uvijek je to strojno.
Cijene su za obje čeljusti 200-400 kn. Nekad uključujući i pjeskarenje.
Tretman traje ovisno o količini posla. Oko 30-45 min.
Na kraju neki premazuju zube pastama za remineralizaciju.
Grgljanje kamilicom nije potrebno.
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 20:08   #88
Quote:
djontra kaže: Pogledaj post
Socijalni stomatolog odbija čišćenje obrazlažući kako mi je meso sasvim u redu, i da je krvarenje kod stavljanja matrice među zube normalno.
...
pa ne trebaš čekati bolest zubnog mesa, da bi skidao kamenac sa zubiju. to je ono, svrha postupka: spriječiti bolest.

Quote:
djontra kaže: Pogledaj post
I kome vjerovati?
Privatnica će drage volje preporučiti nešto što i nije neophodno, ali ni štetno.
Socijalka pak neće raditi ništa što nije krajnje neophodno. Iako na to imam pravo (čak) 2x godišnje.
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
... izbjegavaj 10 minutno čišćenje kod socijalaca
skidanje kamenca jest potrebno. taj doživljaj izgleda, jako varira, ali ne prema socijali, nego prema osobi koja radi posao i količini kamenca kojeg treba ukloniti (očito). moja "socijalna" zubarka radi pažljivo, koristi i ultrazvuk i ručno struganje ako je potrebno, polira, premazuje remineralizacijskom pastom - traje to nekih 20 minuta, jednom godišnje. bez naplate. nije to nikakav hir niti elektivan zahvat.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 20:56   #89
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
skidanje kamenca jest potrebno. taj doživljaj izgleda, jako varira, ali ne prema socijali, nego prema osobi koja radi posao i količini kamenca kojeg treba ukloniti (očito). moja "socijalna" zubarka radi pažljivo, koristi i ultrazvuk i ručno struganje ako je potrebno, polira, premazuje remineralizacijskom pastom - traje to nekih 20 minuta, jednom godišnje. bez naplate. nije to nikakav hir niti elektivan zahvat.
Odlično, završno pitanje se samo nameće : o kojoj zubarki se radi i znaš li možda prima li nove pacijente?
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 21:01   #90
Quote:
djontra kaže: Pogledaj post
Odlično, završno pitanje se samo nameće : o kojoj zubarki se radi i znaš li možda prima li nove pacijente?
pošaljem ti kontakt na pm
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 13:24   #91
imam jedno pitanje

ovako, nisam sigurna je li to što imam na zubima kamenac pa ću probati objasniti. Imam tanke bijele naslage, kao tanke crtice po zubima, uglavnom na mjestima gdje se zubi spajaju, ali na nekim mjestima su baš posred zuba.Guglala sam malo slike kamenca i ne čini mi se da je to kod mene, ali ako nije kamenac onda što je ?
ejmi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:59   #92
zanimamaa me je li nužno pjeskarenje nakon skidanja kamenca?

što vi mislite, napraviti pjeskarenje ili samo ukloniti kamenac?
tropics is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 16:07   #93
Nije loše napraviti i jedno i drugo u kompletu jer je čišćenje temeljitije a površina poliranija i glađa
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:29   #94
da li je netko negdje našao nešto čime kamenac možemo otopiti doma?
bluemoon05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 16:48   #95
Imam problema sa kamencom ili kako moj stomatolog kaže više sa pigmentacijom između zuba.Idem dva puta godišnje na čišćenje, a mogao bih mirne duše ići i 3-4 puta. Zanima me da li je stvarno moguća pigmentacija (ne pijem nikakve gazirane sokove i slično) i kako prevenirati nastajanje kamenca?
Zubni konac ne koristim (nikako se ne mogu naučiti na njega - a probavao sam).Umjesto toga koristim pred spavanje waterpick te obavezno na kraju vodicu za usta nakon pranja zubi.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:41   #96
Pozdrav, jel cijena koja je bila navedena u topicu (200-400kn), uobičajena za jednu ili obje čeljusti?

EDIT: govorim o supragingivnom čišćenju (ne znam da li to čini kakvu razliku).

Zadnje uređivanje metadon : 14.04.2015. at 11:21.
metadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:37   #97
koliko cesto se u prosjeku preporuca ciscenje kamenca ?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:40   #98
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
koliko cesto se u prosjeku preporuca ciscenje kamenca ?
2 puta godišnje
*LoLa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 09:23   #99
Može li se raditi čišćenje kamenca ako imam fiksni ritejner na obje vilice (ona žica zalijepljena s unutrašnje strane zuba)?
__________________
I must be a mermaid, Rango. I have no fear of depths and a great fear of shallow living.
dvatricetiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 16:51   #100
Quote:
dvatricetiri kaže: Pogledaj post
Može li se raditi čišćenje kamenca ako imam fiksni ritejner na obje vilice (ona žica zalijepljena s unutrašnje strane zuba)?

Naravno...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.