Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 00:56   #21
nama su u banci rekli da se sudužništvo gleda 100% i kao takvo u cijelosti utječe na kreditnu sposobnost, a jamstvo 10%.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 01:03   #22
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
nama su u banci rekli da se sudužništvo gleda 100% i kao takvo u cijelosti utječe na kreditnu sposobnost, a jamstvo 10%.....
dobro su ti rekli
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 18:48   #23
Talking

ja radim u banci i to na kreditima i sigurno mogu reći ukoliko ste sudužnik, a kredit se uredno otplaćuje, neće vam to utjecati na kreditnu sposobnost
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 23:46   #24
ne znam u kojoj banci radiš i zapravo je potpuno nebitno ...

no banke itekako gledaju da li si nekome sudužik, jamac te koliko su tvoja mjesečna zaduženja pa sukladno tome i tvojim mj. zaduženjima kažu da li si kreditno sposoban ili nisi ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 01:28   #25
ima li koja dobra duša da je zagnjavim sa izračunom sposobnosti...tj koliko max možemo dići..

čula sam da se u obzir uzima i dopušteno prekoračenje na tekućem računu?

jel se uzimaju u obzir i kreditne kartice tipa MAex i sl.?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:16   #26
Thumbs down

Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ne znam u kojoj banci radiš i zapravo je potpuno nebitno ...

no banke itekako gledaju da li si nekome sudužik, jamac te koliko su tvoja mjesečna zaduženja pa sukladno tome i tvojim mj. zaduženjima kažu da li si kreditno sposoban ili nisi ...

ti budi uvjerena u jedno, valjda ja znam. ali nebitno. lijepo je kad se neko pravi pametan, a nema pojma.
odnosno, ispričavam se, kako koja banka. ja znam u svoj posao!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:18   #27
gami, hajde reci svima nama koja je to banka tako da svi mi koji ne možemo realizirati kredite zbog sudužništva ili jamstava po tuđim kreditim dođemo k tebi .
kia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:25   #28
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
čula sam da se u obzir uzima i dopušteno prekoračenje na tekućem računu?
jel se uzimaju u obzir i kreditne kartice tipa MAex i sl.?
Kod većine banaka, dozvoljeno prekoračenje po tekućem računu kao i potrošnja po charge ili kreditnim karticama ne ulaze u izračun kreditne sposobnosti, dok je recimo druga pjesma sa potrošačkim kreditima po tim karticama, čiji anuiteti umanjuju kreditnu sposobnost tražitelja kredita.
kia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:35   #29
Quote:
gami88 kaže: Pogledaj post
ti budi uvjerena u jedno, valjda ja znam. ali nebitno. lijepo je kad se neko pravi pametan, a nema pojma.
odnosno, ispričavam se, kako koja banka. ja znam u svoj posao!

znam samo kad sam ja podizala kredit da su mi se u kreditnu sposobnost obračunali i moji krediti, i sva sudužništva i jamstva
koja je banka u pitanju, ako mogu dići kredit
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:47   #30
ne zaboravi i kamatu po dopuštenom prekoračenju
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 23:03   #31
da lavice, u pravu si, na to najčešće zaboravim
kia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 00:31   #32
a što izmjeni post ? pisalo nešto drugo
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 19:15   #33
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post

znam samo kad sam ja podizala kredit da su mi se u kreditnu sposobnost obračunali i moji krediti, i sva sudužništva i jamstva
koja je banka u pitanju, ako mogu dići kredit
OTP BANKA DD
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 16:24   #34
sad svi u OTP
kia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 11:04   #35
prema zadnjim informacijama iz rba ukoliko si zaposlen godinu dana kod istog poslodavca, odnosno imaš ugovor na određeno, ali ovo gore je uvjet možeš normalno dići kredit bez jamaca kao svi oni koji imaju ugovor na neodređeno vrijeme, odnosno stalno zaposlenje. Zanima me da li i druge banke to prakticiraju?
miška is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 11:46   #36
hmm ... govorim općenito ... jamac je instr. osiguranja ... instr. osiguranja u principu traže sve banke ... da li u obliku jamca, police života, depozita...

možda misliš na sudužnika? sudužnik je nešto što banke traže kod ugovora na određeno, nedovoljne kreditne sposobnosti, povećanog rizika....
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 01:06   #37
Molim pomoć

Nisam našla ili nisam razumjela podatke koji se odnose na kreditnu sposobnost.

Banka je PBZ- ja na račun tamo primam "plaću" i trebala bih dići stambeni kredit u kunama.

Kako se radi o nekih 100k Eura kredita, ja ni blizu nemam primanja koja bi to pokrivala. Da li mi suprug može biti sudužnik i on pokrivati 90% rate, ili ima neki propisani omjer kojeg sudužnik može pokrivati.

(pokušala bi izbjeći opciju da suprug diže kredit u svojoj banci, barem da izbjegnemo porez na drugu nekretninu, jer ima malu nekretninu na svoje ime)
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 19:25   #38
Stambeni kredit za zaposlene na odredjeno

Vjerojatno je jako smijesno, ali postoji li ikakva sansa dobiti stambeni kredit u nekoj banci ako je jedan zaposlen na neodredjeno (sa solidnom placom) a drugi na odredjeno?
Foxy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 01:16   #39
Na kakav porez na drugu nekretninu misliš? Za sad još poreza na nekretnine nema, porez na promet nekretnina iznosi 5% (ako kupuješ od fizičke osobe), a tog poreza možeš biti oslobođena samo ako ti ili bračni partner nemate ili niste imali odgovarajuću useljivu nekretninu u vlasništvu, te ako kupovinom nekretnine rješavate vlastite stambene potrebe. Pritom postoji ograničenje kvadrature za koju vrijedi oslobođenje, ovisno o broju članova kućanstva (45m2 za jednu, 65m2 za dvije itd...), na višak se primjenjuje uobičajena stopa od 5%. (možda sam fulao u brojkama ili formulacijama, ali u načelu je to to).

Ako imate neku nekretninu, bilo bi potrebno provjeriti u poreznoj može li ju se smatrati neodgovarajućom (mislim da su kriteriji da nije u mjestu stanovanja, opremljenost komunalijama... klet u goricama vjerojatno ne smeta )
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:43   #40
Quote:
Foxy2 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je jako smijesno, ali postoji li ikakva sansa dobiti stambeni kredit u nekoj banci ako je jedan zaposlen na neodredjeno (sa solidnom placom) a drugi na odredjeno?
postoji. bila sam u sličnoj situaciji.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 14.02.2008. at 17:53. Reason: dodavanje quote
kia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.