Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2015., 15:28   #1401
Quote:
Kikicat kaže: Pogledaj post
Koliko bi bilo grijanje na strujne ploče za stan od 50 kvadrata, nova PVC stolarija, pretpostavljamo trokomorna + termoizolacija cca 12 cm? Stan je na 3 katu, okružen ostalim stanovima sa svih strana. Hvala
Sto je to "grijanje na strujne ploce" ? Nikad cuo za taj uredjaj....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 16:16   #1402
@fićfirić

Uopće ne generaliziram, znam što govorim i pričao sam o ovoj tematici s zdravstvenim radnicima. Pročitaj si što ti obvezno zdravstveno osiguranje nudi, a što dopunsko.
2.000 kuna (krivo sam prije rekao 3t k) je maksimalni iznos koji ćeš platiti operirao karcinom, slomljenu nogu, tumor na mozgu i pritom imao 23 specijalistička pregleda istodobno.

Evo čitaj što plaćaš:

http://www.narodni-list.hr/posts/24585002

Godišnji trošak od 840 kuna je velik ako nasuprot stoji potencijalna korist od 2000 kuna. Puno bolja alternativa u slučaju da si zdrav, tj. da ti ne trebaju posebni lijekovi i specijalstičke pretrage, je godišnji sistematski pregled i to za sve dobne skupine.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 23:50   #1403
Gledam koliko placate grijanje i onda mi moji racuni nisu jasni.

Prije nego krenem objasnjavat da napomenem da sam do sad zivjela samo u stanovima gdje je bila toplana.

Grijanje je plinsko etazno. Relativno nova zgrada, stan od 60 kvadrata, nas dvoje zivi. Plin je znaci topla voda, grijanje, kuhanje (samo reso, pecnica je na struju). Koliko bi po vama trebala biti prosjecna mjesecna potrosnja plina? (U kunama, kubicima plina, nebitno jel zimski/ljetni period)

Naime, nama dolazi potrosnja izmedju 60-70kubika sad po ljeti. Malo mi je to too much jer ono, ne grijemo stan, tusiramo se mlakom vodom (vani je do prije par dana bilo +35), kuhamo ajde 3-4 puta tjedno.

Gledala sam potrosnju cetveroclane obitelji koja je zivjela prije nas ovdje i ispada da su oni trosili doslovno duplo manje od nas :/

Je li moguce da je do bojlera? (Ali ono, osjetili bi da pusta plin) ili da mozda brojilo ne valja? :/
__________________
"She was a vixen and though she be but little, she is fierce."
ViciousVixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 00:44   #1404
ViciousVixen - nešto tu nije u redu, nema teorije da po ljeti dvoje ljudi ima takvu potrošnju. imam poznanicu koja ima baš takvu konfiguraciju trošila kako si opisala, i ovog ljeta je počela pratiti mjesečnu potrošnju (preko svog online računa na plinari), imala je u srpnju 9 a u kolovozu potrošenih 5 kubika. tušira se svaki dan , kuha tak, svaki drugi, i nije bila na godišnjem van stana. pa da i kažemo da je izuzetno štedljiva, opet ne možete trošiti 12 puta više od nje.

ja bi na vašem mjestu zvao plinaru da mi nešto sumnjivo miriše, da oni dođu u kontrolu za početak. onda servis bojlera.

samo, jel vam to dođe baš takva potrošnja, ili akontacija po procjeni? napravite si i vi online račun, ima tamo grafikon potrošnje po mjesecima i godinama unatrag
https://mojracun.gpz-opskrba.hr/login.aspx
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 00:59   #1405
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ViciousVixen - nešto tu nije u redu, nema teorije da po ljeti dvoje ljudi ima takvu potrošnju. imam poznanicu koja ima baš takvu konfiguraciju trošila kako si opisala, i ovog ljeta je počela pratiti mjesečnu potrošnju (preko svog online računa na plinari), imala je u srpnju 9 a u kolovozu potrošenih 5 kubika. tušira se svaki dan , kuha tak, svaki drugi, i nije bila na godišnjem van stana. pa da i kažemo da je izuzetno štedljiva, opet ne možete trošiti 12 puta više od nje.

ja bi na vašem mjestu zvao plinaru da mi nešto sumnjivo miriše, da oni dođu u kontrolu za početak. onda servis bojlera.

samo, jel vam to dođe baš takva potrošnja, ili akontacija po procjeni? napravite si i vi online račun, ima tamo grafikon potrošnje po mjesecima i godinama unatrag
https://mojracun.gpz-opskrba.hr/login.aspx

Ti online racuni su vezani za brojilo, tamo sam i gledala prijasnje racune i zato komentiram da mi nije jasno kako je cetveroclana obitelj trosila duplo manje...

Akontacije su dolazile manje, ali razlika sad kad je dosla je bila 2000kuna i kad se podijeli ispadne da trosimo 70 kubika mjesecno.

Najgore je sto mislim da je brojilo u redu, ali zar je moguce da je do bojlera? Pa gdje ode 50 kubnih metara plina? (Racunam da stvarno potrosimo 20) pa ne moze otic u zrak 50 kubika? pa ugusili bi se
__________________
"She was a vixen and though she be but little, she is fierce."
ViciousVixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:09   #1406
nemoj se mučiti s prosjecima nego si pribilježi stanje brojila svakih mjesec dana i prijavi ga, možeš dobiti i probni izračun. potrošnja jako varira između ljeta i zime.

sigurno trebate servis bojlera, čišćenja kamenca će vam se i te kako isplatiti. i trebate kontrolu brojila ako vam je mjesečna potrošnja 4 puta veća od normalne.

(ni u kojem slučaju ne ide vam taj plin niti produkti izgaranja u vaš prostor, niti bojler uzima kisik iz stana, iako mislim da se šališ)
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:16   #1407
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
nemoj se mučiti s prosjecima nego si pribilježi stanje brojila svakih mjesec dana i prijavi ga, možeš dobiti i probni izračun. potrošnja jako varira između ljeta i zime.

sigurno trebate servis bojlera, čišćenja kamenca će vam se i te kako isplatiti. i trebate kontrolu brojila ako vam je mjesečna potrošnja 4 puta veća od normalne.

(ni u kojem slučaju ne ide vam taj plin niti produkti izgaranja u vaš prostor, niti bojler uzima kisik iz stana, iako mislim da se šališ)

Pa sad cu tak i radit, prijavit pocetno i krajnje pa prema tome racun, ali imam filing da ce i on biti ovak velik po potrosnji

Znaci problem je u bojleru? :/ mislim dimnjacar je bio neki dan na redovnoj kontroli i provjeravao i kaze da je sve okej s njegove strane


Znas koliko cca dodje ciscenje? :/ i tko to uopce obavlja? kao sto rekoh, bila s na toplani godinama i nemam pojma tko ovakve stvari radi
__________________
"She was a vixen and though she be but little, she is fierce."
ViciousVixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:20   #1408
tko je vlasnik stana? pitam zato jer ljudi obično imaju svoje majstore, često onu ekipu koja je instalirala bojler. ili pogledaj na bojler koja je marka pa potraži prema tome servis. veliki servis je cca 400 kn, ima i akcija pa potraźi na netu.

bojler može biti problem, ali i ne mora. ovako velika potrošnja meni vuče ili da si nešto krivo izračunala jer si išla dijeliti svote u koje ulazi svašta, ili da vam negdje to pomalo curi. a kako je zadnjih dva mjeseca bilo jako vruće ne znam, možda drźite stalno sve prozore otvorene pa ne bi ni osjetili.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:28   #1409
pogledaj na tom online računu zadnje pravo očitanje plina, ne procjenu, vidi trenutno stanje brojila, pa izračunaj potrošnju samo u kubicima plina, zanemari novce kompletno. ajd onda napiši koliko trošite mjesečno u kubicima.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:30   #1410
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
tko je vlasnik stana? pitam zato jer ljudi obično imaju svoje majstore, često onu ekipu koja je instalirala bojler. ili pogledaj na bojler koja je marka pa potraži prema tome servis. veliki servis je cca 400 kn, ima i akcija pa potraźi na netu.

bojler može biti problem, ali i ne mora. ovako velika potrošnja meni vuče ili da si nešto krivo izračunala jer si išla dijeliti svote u koje ulazi svašta, ili da vam negdje to pomalo curi. a kako je zadnjih dva mjeseca bilo jako vruće ne znam, možda drźite stalno sve prozore otvorene pa ne bi ni osjetili.
Bolja polova je vlasnik, ali nedavno je kupio tako da se ne mozemo orijentirat po necemu :/

On je gledao da nije do tlaka ili nesto, ali nije. Kad smo testirali i doslovno upalili reso sva tri na najjace minutu mnozili, pa gledali koliko bojler sam trosi u stand by stanju minutu pa mnozili i sve, nikako nismo dosli do te cifre, a brojilo kaze svoje :/

Jedino sto smo vidjeli je kad bojler bas radi (tipa otvorena slavina vruca voda u kupaonici) da onda brojilo luduje, pa smo zakljucili da je do bojlera, ali opet mi u krajnjoj racunici previse.

Anyways, hvala puno! probat cu vidjet s predstavnikom stanara jel ima preporuku ili zguglat nesto po netu za ciscenje bojlera
__________________
"She was a vixen and though she be but little, she is fierce."
ViciousVixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:32   #1411
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
pogledaj na tom online računu zadnje pravo očitanje plina, ne procjenu, vidi trenutno stanje brojila, pa izračunaj potrošnju samo u kubicima plina, zanemari novce kompletno. ajd onda napiši koliko trošite mjesečno u kubicima.
U tom i je stvar, zadnje pravo ocitanje i nedavno, sest mjeseci razlika dva skma kuna
__________________
"She was a vixen and though she be but little, she is fierce."
ViciousVixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:38   #1412
a koliko je star bojler? ako ga je prethodni vlasnik zanemario, kao što vjerojatno jest, onda imate dva prsta sloja kamenca kroz koji vaš bojler pokušava zagrijati vodu. bit će dobro ako se to bude dalo skinuti bez nasilja.

ali pitam te koliko kubnih metara plina, zajebi novce, nemoj preko iznosa kuna to računati.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:49   #1413
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
a koliko je star bojler? ako ga je prethodni vlasnik zanemario, kao što vjerojatno jest, onda imate dva prsta sloja kamenca kroz koji vaš bojler pokušava zagrijati vodu. bit će dobro ako se to bude dalo skinuti bez nasilja.

ali pitam te koliko kubnih metara plina, zajebi novce, nemoj preko iznosa kuna to računati.
Po izgledu mi izgleda sigurno deset godina star, vaillant, zadnji servis pise na njemu 29.4.2014

Ne mogu naci racune, a bolja polovica spava pa ne mogu do online racuna, napisem sutra ako ti se bude dalo raspravljat i trpit me
__________________
"She was a vixen and though she be but little, she is fierce."
ViciousVixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:50   #1414
nema frke to nije davno za servis, ali je pitanje da li je to uključivalo i kompletno čišćenje kamenca.

teoretski bi mogla sad lijepo isključit bojler, očitat brojilo, pa ga sutra očitati ponovo prije paljenja ičega. moralo bi biti nula razlike.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:53   #1415
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
nema frke to nije davno za servis, ali je pitanje da li je to uključivalo i kompletno čišćenje kamenca.

Ciscenje cemo svakako obavit sad, pa cemo onda jedan mjesec gledat kak ce bit potrosnja s takvim ociscenim, ako bude ista, onda novi bojler ili sta vec

Sutra dostavim bas ocitanja hvala unaprijed
__________________
"She was a vixen and though she be but little, she is fierce."
ViciousVixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 09:29   #1416
Stan novogradnja 2014, 60 m2, JZ, grijanje toplana ITPS, fasada kamena vuna 10cm, 2 ukućana (i 2 mačka al oni ionako troše samo konzerve :P):

Struja paušalno 156 kn/mj (i potrošnja je otprilike tu negdje +/- 10kn)
Voda 7-8 m3, znači 130 ili 145 kn ovisi kako koji mj
Komunalno 128 kn/mj
Pričuva zasad 80 kn/mj
Toplinarstvo (termostat je uvijek bio postavljen na 24 stupnja osim između 00-05h, grijali smo do kraja 4.mj, nismo štedili ni toplu vodu):
III. 250 kn
IV. 200 kn
V. 125 kn
VI. 107 kn
VII. 86 kn

Plinska boca za kuhanje nam traje 6-7 mj. (80 kn)

Internet nema smisla navoditi (izbor korisnika).

Uglavnom nam se režije kreću između 615 - 745 kn.
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 11:15   #1417
Je li velik racun za vodu od 246 kn za dvije osobe?
Zivimo u zgradi gdje se voda dijeli na sve stanare i sve me vise zivcira racun za vodu, pogotovo kad vidim bakice da sa slaufom zaljevaju cvijece ispred zgrade 3x dnevno.

Poslano sa mog HTC One mini 2 koristeći Tapatalk
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 11:42   #1418
Prilično je to skupo za dvoje.
Ovako napamet bi rekao da u zgradi imate manji broj prijavljenih osoba po kućanstvu nego realan broj. Nebi bili jedini.
Netko u zgradi mulja ili je pukla cijev, pa voda negdje curi.
Ako bi ugradili svoj vodomjer, isplatili bi ga kroz dvije godine sigurno, ukoliko vam je ovih 246 kn stalni iznos vode.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 13:07   #1419
Quote:
FićFirićFić kaže: Pogledaj post
Prilično je to skupo za dvoje.
Ovako napamet bi rekao da u zgradi imate manji broj prijavljenih osoba po kućanstvu nego realan broj. Nebi bili jedini.
Netko u zgradi mulja ili je pukla cijev, pa voda negdje curi.
Ako bi ugradili svoj vodomjer, isplatili bi ga kroz dvije godine sigurno, ukoliko vam je ovih 246 kn stalni iznos vode.
A koliko je recimo "normalno" da trosi kucanstvo s dvije osobe? Znaci nikakvo pranje auta u dvoristu nego su to osnove - pranje sudja, potrosnja u kupaoni i recimo vesmasina da pere 2x tjedno.
Cifra varira ali je uvijek tu negdje oko 250kn ta voda samo, cijeli racun za holding blizu 500kn svaki mjesec.


Poslano sa mog HTC One mini 2 koristeći Tapatalk
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 13:39   #1420
Quote:
pizdekalo kaže: Pogledaj post
A koliko je recimo "normalno" da trosi kucanstvo s dvije osobe? Znaci nikakvo pranje auta u dvoristu nego su to osnove - pranje sudja, potrosnja u kupaoni i recimo vesmasina da pere 2x tjedno.
Cifra varira ali je uvijek tu negdje oko 250kn ta voda samo, cijeli racun za holding blizu 500kn svaki mjesec.


Poslano sa mog HTC One mini 2 koristeći Tapatalk
Oko 150 kn ako se dijeli prema stanarima. Tako je prosjek na temelju dvije zgrade u koje imam uvid u račune, kod obje ispada 70-80 kn po osobi.
Naravno da i na te dvije zgrade o kojima pričam ima gotovo sigurno lažno prijavljenih osoba, odnosno manje nego što ih ima u stanovima, ali onda je kod vas taj iznos od 250 kn još luđi i negdje se opako mulja ili curi voda.
Sa vlastitim vodomjerom bi to bilo oko 100 kn vjerovatno.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.