Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2012., 01:27   #21
Ja imam plan kupiti neku kuću u Markuševačkoj cesti, izgleda da je to 5 minuta hoda od one ceste kaj ide prema Sljemenu. Pomogla si mi ipak malo jer mi je bitno da je kvart relativno miran, a ekipa općenito kulturna. Trenutno sam u Dugavama i želja za ostankom ovdje je na razini apsolutne nule.
Dakle, ovdje sam pohađao osnovnu školu i ocjena kvarta, te ljudi koji se kreću ovim kvartom je NULA (0). Kvart je lijep, ima velikih livada i stvarno ima potencijala, ali većina ljudi koji žive ovdje su neobrazovani brđani i klošari.
Znači bitno mi je za moju budućnost, a i nekad u skorijoj budućnosti (nadam se) da je kvart miran, kulturan i da živim među kolko-tolko normalnim ljudima. Afra, hvala. Ako netko još ima iskustva s potezom Gračani-Markuševec, bio bih jako zahvalan.
__________________
Master Exploder!
AphelioN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:03   #22
Ja sam ti živjela prvih 25 god. života u Travnom, tako da te potpuno razumijem o čemu pričaš!
I meni je i dalje želja preseljenje u kuću u Markuševcu, nikad se ne zna, možda se i ostvari samo ne ove godine.

U svakom slučaju sretno sa preseljenjem gdje god, nadam se da ćeš biti zadovoljan.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 15:54   #23
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Ja sam ti živjela prvih 25 god. života u Travnom, tako da te potpuno razumijem o čemu pričaš!
I meni je i dalje želja preseljenje u kuću u Markuševcu, nikad se ne zna, možda se i ostvari samo ne ove godine.

U svakom slučaju sretno sa preseljenjem gdje god, nadam se da ćeš biti zadovoljan.
Eh izgleda da se kužimo!

Samo posao i posao i lova na hrpu i mora se nešto naći.
Također sve najbolje želim oko selidbe!
__________________
Master Exploder!
AphelioN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 02:05   #24
Ja cijeli život živim na granici Ksaver/Mlinovi i za mene je to jedan od najboljih dijelova u ZG-u. Išao sam u Šestine u osnovnu školu, u srednju i na fax sa dečkima iz Gračana a žena mi je iz Markuševca. Uskoro se selimo na novu lokaciju a to je Bidrovec (dio Markuševca) i to baš u ulicu koja me nekako podsjeća na sadašnju ulicu iz doba kada nije bila toliko prometna preko tjedna i naravno imala je hrpu zelenila....

Ako biraš između Gračana i Markuševca onda bih se osobno odlučio za Markuševec iz razloga što su Gračani prenapućeni (naravno, kako koji dio)
što se posebno osjeti ujutro kada se ide na posao i popodne kada se vraća s posla. Naravno, ako iz Markuševca moraš ići u grad preko Gračana onda je to nekada prestrašno. Jedan vozi 40km/h plus hrpa ležećih i eto ti ogromne kolone. U Markuševcu se dosta naseljavaju ali od tamo se može na tri strane pa je nekako lakše.
Iz Markuševca se brže dođe do Garden Mall-a i super marketa (Super Konzum, Interspar, Kaufland) koji se nalaze u gornjoj dubravi a imaju i dva dućana sa građevinskim materijalom odnosno stvarima za kuću i oko kuće. Razni dućani sa prehrambenim proizvodima su rekao bih jednako preskupi i u Gračanima i u Markuševcu ali ako ćemo gledati radno vrijeme onda su Gračani u prednosti. Maruševec ima sandwich bar i više pizzeria. Dakle ako se gleda komfor onda Markuševec pobjeđuje osim u udaljenosti od centra grada.

Osobno se ne bih odlučio za kuću na Markuševečkoj cesti odnosno na glavnoj cesti jer ipak je prometna i nekada nije jednostavno ući/izaći na vlastiti (obično premaleni) parking. Ako je nekakva prilika onda samo obratiti pozornost da neki ležeći ili šaht nisu ispred kuće jer buka koju stvaraju auti prelazeći preko njih se čuje stalno. Ona cesta prema sljemenu se zove Bliznec i to je po meni veliki plus jer smatram da treba živjeti u blizini nekog parka i sl. gdje se može rekreirati, šetati klince u kolicma....
http://www.pp-medvednica.hr/Medvedni...a_kultura2.htm
Ako se ide na neku sporednu ulicu onda izbjegavati uske ulice di se ne mogu mimoići dva auta a još gora situacija je kada je takva ulica na visokom usponu.
Želim reći da u tim podsljemenskim kvartovima ima fenomenalnih lokacija a ima i totalnih horora.

a sada napokon odgovor na pitanje

Ljudi u Markuševcu a i općenito u podsljemenskoj zoni su kulturni i mirni. Naravno, retarda ima svugdje pa tako i tamo ali rekao bih puno manje nego u drugim dijelovima grada. Imaš puno starosjedioca a neke poznam i svi od reda su ok a najbolji od svih su nam novi susjedi tj. mi smo njima novi. Ne mogu opisati veselje kada sam shvatio kako ćemo imati super susjede jer to je za takve kvartove meni najbitnija stvar. Sama atmosfera u Markuševcu je definitivno drugačija nego u Dugavama ali opet može se reći da ima svega kao i drugdje. Likova koji će vječno imati 18g i ganjati se sa svojim preglasnim autima, poneki agresivni pijanac u nekoj lokalnoj birtiji a možemo dodati i ljudi koji će i nedjeljom jahati po motorki ili kosilici.......

Sve u svemu, ljudi te u globalu nemoraju uopće zabrinjavati jer tu ne bi trebalo biti nikakvih problema. Tvoje dvije glavne brige trebaju biti dobra lokacija i prvi susjedi.
Sokinnen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 13:01   #25
Quote:
Sokinnen kaže: Pogledaj post
Uskoro se selimo na novu lokaciju a to je Bidrovec (dio Markuševca) i to baš u ulicu koja me nekako podsjeća na sadašnju ulicu iz doba kada nije bila toliko prometna preko tjedna i naravno imala je hrpu zelenila....
Moje zemljište je baš u Bidrovcu, na Bidrovečkoj cesti, tako da znam relativno taj dio.
Jako lijepo i imaš potpuno pravo - hrpa,hrpa zelenila.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 10:18   #26
Nisam prava fetiva Markuševčanka, ali živim tu od kad znam za sebe
Šta reći o kvartu.Meni ti je tu super, ima zelenjave, nije jako bučno (osim vikendom, kad se valjda ekipa natječe ko može bolje jurcat tu po zavojima) ljudi su ugodni i nisu zabadala, s nikim nikad problema,sa susjedima sam okej, pozdravim, kak ste kaj i to je to.
Nisam ono prava kvartovska posvuduša, dva put sam u životu otišla na kavu u kvart, a kad idem u dućan idem u Garden-pet minuta autom doslovno.
Išla sam tu u školu, i da sad planiram imati dijete, definitivno bi ga upisala u neku drugu, jer su profesori komatozni, ja sam jedva čekala da se maknem u srednju, da odem u grad.Vrtića su dva, novi i stari, ovaj noviji mi se čini super, ali pošto nemam djece nemrem reć.
Imamo novu ambulantu, nažalost ti neznam reći puno, jer isto idem doktoru u grad-manje više mi je sve orijentirano na ZG.
Imaš ljekarnu, poštu, neki foto studio, pekaru, kiosk, 2-3 cvjećarne i masu birtija.Velim za većinu stvari se ide u ZG...
Ako te bilo što zanima, pitaj, evo imaš insajdera.
Myrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 07:17   #27
Evo naletio sam na ovaj post pa da malo osvježim temu.

Evo ove godine će biti 11 godina kako sam kupio stan u Gračanima i mogu reći, unatoč velikoj prenapučenosti dijela Gračana i dalje je kvart zadržao nekakav svoj osebujan šarm. U centru Gračana dobije se dojam da si u nekom prigorskom selu a ne u Zagrebu.
Ljudi su u tom dijelu zaista dobri, pristojni, obrazovani i kulturni. Starosjedioci su malo tvrdi, pa treba vremena da te prihvate i da stupiš u komunikaciju sa susjedima koja nadilazi "Dobar dan".
Ambulanta u Gračanima pokriva potrebe sasvim pristojno za razliku od drugih u Gradu, nema velikih čekanja, ali ima dosta umirovljenika koji dolaze zbog svega i svačega. Nekada je ambulanta imala dvije smjene, ali sada radi samo sa jednom pa kada je ambulanta zatvorena mora se ići u dom zdravlja u Martićevoj ako je neka hića.
Što se tiće društvenog života, Gračani su po meni dosta uspavani, ima nekoliko kafića, od kojih je jedini meni prihvatljiv "Barcode" na Gračanskoj cesti, po meni manjak je ne postojanje nekakvog većeg hipermarketa, najveći je Kvartovska Diona i još jedan minimarket na Gračanskoj koji je dosta skup, ali do njega je Mesnica koja je za svaku pohvalu. "Mesnica Kramarić" Definitivno ima najbolje svježe meso i suhomesnate proizvode, naravno skuplja je, ali se isplati.
Autobus koji vozi na liniji Markuševec - Mihaljevac zna u jutarnjim satima biti stvarno pretrpan kada ljudi idu na posao, pa se zna dogoditi da kada dođe do Gračana već je tolko pun da jednostavno ne uspijeva se ući unutra, ali postoji alternativa, a to je tranvaj 15. ili popularni tunelac, koji vozi liniju Dolje - Mihaljevac (svega četiri stanice).
Kada se izgrade nekakvi odnosi sa susjedima, često se dogodi da u slučaju da te vide kako čekaš bus na stanici ponude ti prijevoz do Mihaljevca ili do samog centra grada ako idu u tom smijeru. Tako da stvarno stanovnici Gračana odudaraju od stereotipa vezanog za Zagrebčane, da su hladni, nezainteresirani i ne vole pomagati.
Gračanska cesta je dosta prometna i defeinitivno nije ulica u kojoj bi trebalo kupiti kuću zbog velikog prometa i buke, ali već ulice koje se vežu na Gračansku su definitivno mirne i lijepe, puno je zelenila i po noći je tiho, kada sam se doselio nisam noćima mogao spavati jer mi je bilo previše tiho s obzirom da sam prije toga živio pored Trešnjevačkog placa.
zadnjih godina motoristi vole doći u ljetnim mjesecima gore i oko ponoći utrkivati se po Gračanskoj što zna napraviti popriličnu buku, neki trend u zadnje vrijeme.
Eto nadam se da sam uspio pozitivno opisati naš kvart.

Zadnje uređivanje Hakal10 : 28.02.2014. at 07:33.
Hakal10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 02:58   #28
Ej ljudi, tko je iz Markuševca? Zanima me kako je gore po zimi sa snijegom! Ralica obavlja svoj posao na vrijeme?

Konkretno ovaj dio:

http://www.igreklik.com/slike/images...8499812338.png

Zadnje uređivanje City : 17.09.2014. at 09:44.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 05:54   #29
Ne mogu ti garantirati tocno za tvoju ulicu ali ja sam dosta blizu i dobro se cisti.
Ne znam je li to gdje pitaš glavna ulica, ja sam na glavnoj gdje ide bus pa je zato uvijek prohodno.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 11:31   #30
jel se radi što oko onog šopinga centra kod tunela?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:02   #31
Ako misliš na onaj shopping centar u Gračanima, radi se punom parom.
Često prolazim autom onuda i svaki put vidim pomake.
Jedino ne znam za kada planiraju otvorenje...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:20   #32
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Ako misliš na onaj shopping centar u Gračanima, radi se punom parom.
Često prolazim autom onuda i svaki put vidim pomake.
Jedino ne znam za kada planiraju otvorenje...
da, mislim na tunel u Gračanima plan je bio studeni 2014., ali da se ništa ne radi ne bi to puno vrijedilo. super, to će dosta popraviti tamošnju lokalnu opskrbu, doista je daleko do prvog većeg centra
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:59   #33
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Ne mogu ti garantirati tocno za tvoju ulicu ali ja sam dosta blizu i dobro se cisti.
Ne znam je li to gdje pitaš glavna ulica, ja sam na glavnoj gdje ide bus pa je zato uvijek prohodno.
Nije na glavnoj, malo je više na brdu gdje su ulice evo kakve:



Obzirom na širinu i kosinu ulice bojim se snijega, a našao sam prekrasnu kuću za relativno male novce.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:19   #34
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Ej ljudi, tko je iz Markuševca? Zanima me kako je gore po zimi sa snijegom! Ralica obavlja svoj posao na vrijeme?

Konkretno ovaj dio:

http://www.igreklik.com/slike/images...8499812338.png
sve se čisti. idu male grtaljice. možda nije prvi dan, ali drugi dan očiste.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 15:33   #35
nekad se pitam koliko točno naše novine i portali prate forum.hr

http://www.jutarnji.hr/zagreb-dobiva...krovu/1222199/
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 11:26   #36
jučer bez puno najava otvorili šoping centar u Gračanima... zove se 16. meridijan. super konzum je glavni. eto, fyi
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 14:15   #37
Oho, hvala na info!
Daj mi samo reci, kakvo je pitanje parkinga, imaju li unutarnja i vanjska mjesta?
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:54   #38
mislim da su vanjska, ali natkrivena
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:27   #39
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Oho, hvala na info!
Daj mi samo reci, kakvo je pitanje parkinga, imaju li unutarnja i vanjska mjesta?
imaju sve tri vrste parkinga: naprijed manji otvoreni, pa veći otvoreni natkriveni, i na kraju garažu.

trg. centar je još prilično nedovršen, ali superkonzum je dobar što se tiče uređenja - ima dovoljno mjesta, mogu se bez problema mimoići dvoje ljudi s kolicima, a ne kao onaj užas na av. vukovar kojeg su prenatrpali preko svake mjere podnošljivosti. vidim i da su se odlučili na oštru borbu s konkurencijom, sistematski daju po 10 % popusta na kupnju.

trenutno mi je super i što gore nije strašna gužva, za razliku od ostalih većih centara. malo su izvan dohvata gusto naseljenih zona (ima 3 km do Mihaljevca), no mislim da će jako puno značiti za Podsljeme.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 09:42   #40
Iako je starija tema naletio sam na nju pa da napišem par riječi.
Živim neko vrijeme, par godina u Markuševcu, jedno dijete mi ide u vrtić, drugo u školu.
Vrtić je ok, zgrada nova dobro uređena, imaju englesku i etno grupu, tete su odlične, nema velikih prigovora, osim možda na predškolski program, ali to nije do samog vrtića. Glavni nedostatak, tj. nelogičnost je da vrtić nema svoju kuhinju, a izgrađen je prije par godina, već hranu dovoze iz Sesveta.
Sa školom sam isto zadovoljan. Nisam "domaći" pa ni ne poznam učitelje, i nemam problema, korektan odnos, za sada je tako. Čuo sam priče svakakve za profesore i školu ali ja nemam negativnih iskustva, meni je čist solidno i najbitnije je da je dijete zadovoljno. Imaju "karizmatičnog" profesora iz glazbenog, navodno će uskoro u mirovinu, pa je mnogima glazbeni naporan, ali rezultat je kvart s najviše svirača u zagrebu (obično trzalački instrumenti, tamburice i slično) pa vam božićne predstave i slični događaji u školi izgledaju poput koncerta, pola vremena je sviranje.
Prometna povezanost je odlična. iz Markuševca se može na tri strane u Zagreb, Mihaljevac preko Gračana, Dubrava - pored Nove bolnice i Dubrava - pored Grada mladih (nekadašnji Pionirski grad). Minus su "ležeči policajci" prema Mihaljevcu kojih je mnogo. Autobusne linije (3) istim cestama, idu svakih 20-30 minuta.
Prednost je puno zelenila, na rubu Medvednice, puno šumskih staza i putova, za planinarenje, biciklizam i ostalu rekreaciju, uređeni izvori pitke vode tko ne voli piti iz slavine, a ima dosta ljudi koji piju vodu iz tih izvora (toče u boce i nose ju kući, čak i iz grada dolaze).
Markuševec ima poštu, vrtić, školu, dva doma zdravlja (u centru i jednog malo dalje), pekarnicu, nekoliko trgovina, pizzeria, restorana, crkvu, sportski centar s teretanom, umjetna trava, najljepšom dvoranom za stolni tenis koju sam vidio (ogromna, samo jedan stol, jedan zid u staklu tik uz šumu), benzinska postaja, vjerojatno sam nešto i zaboravio.
Obzirom da sam živio na selu i u jednom drugom gradu, kao najveću prednost vidim blizinu grada (za lijepog vremena biciklom idem na posao, nizbrdica prema poslu, a nazad fini trening), a opet život van njega, u zelenilu, znamo koje su prednosti toga. Dok je u Zagrebu maglovito, u Markuševcu je sunčano u većini situacija, pogotovo u jesen.
Čišćenje cesta zimi je više nego dobro, u odnosu na druge dijelove Hrvatske je izvrsno, a u odnosu na sam grad Zagreb zadovoljavajuće. Dok ulice u kvartovima nisu očišćene ulice po Markuševcu jesu, barem ova gdje sam ja trenutno. Jučer (nedjelja) radio sam od 6 sati ujutro, svi znate koliko je snijega palo kroz noć, i otišao sam na posao autom, bez problema, ralica je već prošla i očistila, iako je opet napadalo malo snijega moglo se voziti, naravno zimske gume su obvezne, i vratio sam se kući, uz isti taj brijeg, unatoč što je cijeli dan snijeg padao, a ulica je strma kao skijaška staza, ali to su zimske radosti i cijena življenja na brijegu s lijepim pogledom.
Ljudi su kao i svugdje, od dobrih do zadrtih. Ima dosta ljudi koji su preselili iz stanova u gradu u kuće ovdje u Markuševcu.
Daljnji plan je ostanak ovdje i gradnja kuće, dvojnog objekta, dvije kuće po cca 120-130 m2 s garažom (ispred kuće potok, iza brijeg i zelenilo) jedna će biti za prodaju, pa ako je netko zainteresiran neka se javi dok može sam sudjelovati u gradnji i mijenjati što i kako želi, početak u proljeće ako bude sve kako treba.
Dok sam rješavao papire za zemljište (još je u tijeku) naišao sam na velike probleme, neriješenih imovinsko pravnih odnosa, većina zemlje je na pokojnicima, nisu provedene ostavinske rasprave, neusklađena stanja u katastru i gruntovnici, sto čuda, a to zahtijeva puno vremena a i novaca, u vremenu govorimo o godinama da se to razriješi.
Za razliku od Mlinova i Gračana koji su bliže gradu i dosta izgrađeni sa zgradama, istih je u Markuševcu manje i većinom su to kuće, samostojeće ili dvojne, ovisno o veličini zemljišta.
Malo sam odužio post, ali nadam se da je nekome tko razmatra i taj dio grada kao potencijalno mjesto za stanovanje pomoglo dočarati što je i kako, i naravno to je moje mišljenje.
djuro5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.