Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2015., 19:39   #1
Pripremne aktivnosti za izgradnju montažne kuće

Dobra priprema je pola posla. Kad se radi o montažnoj kući, onda to izgleda čak i više, budući da je vrijeme gradnje/montaže kuće izuzetno kratko u odnosu na klasičnu gradnju.

Na ovoj temi će se raspravljati o svim aktivnostima koje prethode postavljanju montažne kuće. O montažnim kućama i dalje će se raspravljati na ovoj temi.

Sljedi kanjarov prijedlog natuknica o kojima bi se na ovoj temi moglo/trebalo raspravljati. Slobodno dodajte i svoj prijedlog.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 18.08.2015. at 22:22.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 15:38   #2
legislativa
- regulativa
- odabir terena
- projektiranje tehnologija proizvodnje montažnih elemenata
- temeljenje zemljani,tesarski, armirački, betonaže prve faze instalacija
- odabir materijala
- građenje, izvođenje: tesarski, izolaterski, krovopokrivački, zidarski,tapetarski, soboslikarski i ...
- instalacije
- hortikultura
- priprema dokumentacije, tehnički pregled,
- ima još ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 21:29   #3

za probu ?

ili mi ova leži ?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 18.08.2015. at 22:21. Reason: spajanje postova
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 22:07   #4
temeljenje nešto ću kasnije pisati o ovoj temi
http://www.futura-fundamente.de/teci...tageablauf.pdf

Zadnje uređivanje kanjar : 18.08.2015. at 22:47.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 23:40   #5
Probaj nekako misliti i na troskove prilikom izgradnje, a i na kompleksnost cijelog projekta, ove kuce koje su cijele u staklu su prekrasne, ali to realno tesko mozes igdje uklopiti kod nas, a i cijenovno probija sve buzdete (ako govorimo o pravoj kvaliteti tih stijena koje kostaju i na desetke tisuca eura).

Ovaj link koji si stavio je vezan uz temelje/temeljnu plocu ali mi se malo prebrzo cini odmah preci na to ili ne?
Posto je rijec o MK, ona ne zahtjeva jake temelje kao i klasicna ili?
Kod nas koliko znam temelji se rade podjednako bez obzira koja vrsta kuce dolazi na njega, ili se varam?
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 01:50   #6
Molila bih da najprije pustimo kanjara da iznese ono što je najavio. Ili barem da napiše jednu cjelinu, tako da nam tema bude koliko toliko pregledna. Tada će nam biti lakše raspravljati.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 16:46   #7
kad ste se već odlučili za građenje potrebno je pronaći gradilište ili kontaktirati bilo koju agenciju
koje je gradilište dobro? sva su dobra, na brdu možeš imati problema sa zimskim uvjetima, klizanjem zemlje etc.
ispod brda , na ravnici možeš imati problema sa vodom (vidi Čiće)
budući da agencije nevoljko daju podatke oboružajte se sa računalom i pripremite podatke poput https://ispu.mgipu.hr/, katastar. hr
ili gruntovnica.hr, i korisno je imati sustav arkod. hr na taj način biti će vam moguć relativno brzi uvid u prostornu dokumentaciju i svakako vlasničke odnose, površina i opterećenje na gruntovnom izvadku pod C
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 11:56   #8
kanalizacija

Pozdrav.

Imam gradilište koje je 100 metara udaljeno od mogućeg priključka kanalizacije. Između je privatni put koji je u suvlasništvu preko nekoliko susjeda koji će vjerojatno u budućnosti biti predan gradu.

Dali netko zna jel moguće da ja kod projektiranja kuće sebi trenutno predvidim septičku jamu, a na kanalizaciju da se spajam tek kad ona dođe do parcele?
U protivnom moram platiti hrpetinu love da mi kanalizacija dođe do parcele (nitko od suseda trenutno nema u planu gradnju, pa nisu zainteresirani za taj trošak).

Radi se o Brezovici u Novom Zagrebu gdje zadnje dvije godine polako dovlače kanalizaciju...

Hvala.
Emmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 12:47   #9
da, Emete, projektant će po tvom zahtjevu ubaciti i šprancu, tiskanicu kojom se predviđa gradnja sabirne, septičke jame, nešto kompliciranije je kod priključka vode, jer vodovod zajtijeva dokaz o vodonepropusnosti septičke jame (taj dokaz možeš naručiti u CSS- u u Savskoj), odnosno prvi koraci u gradnji bi trebali biti izgradnja septičke jame moja preporuka je da investiraš u montažnu septičku jamu, a kada dođe vrijeme izvedbe kanalizacije izvršiš bypass i uskladištiš oborinske vode sa krova
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:12   #10
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
da, Emete, projektant će po tvom zahtjevu ubaciti i šprancu, tiskanicu kojom se predviđa gradnja sabirne, septičke jame, nešto kompliciranije je kod priključka vode, jer vodovod zajtijeva dokaz o vodonepropusnosti septičke jame (taj dokaz možeš naručiti u CSS- u u Savskoj), odnosno prvi koraci u gradnji bi trebali biti izgradnja septičke jame moja preporuka je da investiraš u montažnu septičku jamu, a kada dođe vrijeme izvedbe kanalizacije izvršiš bypass i uskladištiš oborinske vode sa krova
Da, to mi je i plan, samo sam se bojao da mi neće dozvoliti priključenje na septičku ako teoretski postoji kanalizacijska mreža u blizini.
Možda znaš red veličine cijenu za montažnu septičku?
Emmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:17   #11
Da to i mene zanima, što ako je u uvjetima prema upu predviđeno spajanje na kanalizaciju ali zbog troškova netko bi ipak septičku (nepropusnu)? Javi iskustva molim...

To bi nekome bilo prihvatljivije kao privremeno rješenje ili za kuću (vikendicu) gdje se povremeno boravi i sl....
imeiprezime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 13:46   #12
da, ima na njuškalu izrađivača vodomjernih okana i sabirnih jama sa onime iz zaboka sam surađivao na obostrano zadovoljstvo dok sam mogao raditi
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 20:17   #13
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
...
- ima još ?
- Savjeti i preporuke - od koga prihvaćati savjete i preporuke i kako odvagnuti da li su ispravni.

Nisu jednake težine savjeti stručnjaka (ili osobe s iskustvom na tom polju) i investitora koji je "samo" super zadovoljan sa svojim izvođačem.
Savjeti i preporuke stručnjaka se mogu odmah procijeniti (od strane drugog stručnjaka), dok investitor iznosi isključivo svoje laičko mišljenje i trenutni stupanj zadovoljenosti odrađenim (što se može promijeniti nakon prvog curenja...).
ztardik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.