Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2011., 11:09   #1001
hej! evo ja prvi put na ovoj temi....

zanima me jel znate neku knjigu da je na njemačkom jeziku za čitati online i da je naravno besplatno čitanje?
pokušavam naučiti taj jezik pa mi treba neko veeeliko štivo.....
replai is offline  
Old 31.03.2011., 11:51   #1002
Quote:
replai kaže: Pogledaj post
hej! evo ja prvi put na ovoj temi....

zanima me jel znate neku knjigu da je na njemačkom jeziku za čitati online i da je naravno besplatno čitanje?
pokušavam naučiti taj jezik pa mi treba neko veeeliko štivo.....
Evo, jedan izvor za download - oko 750 knjiga.
Lucky Jim is offline  
Old 31.03.2011., 12:04   #1003
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
Evo, jedan izvor za download - oko 750 knjiga.

hvala, hvala, hvalaaaaaaaaa
replai is offline  
Old 01.04.2011., 12:52   #1004
sorry ak je isto što je Lucky Jim već preporučio, al čini mi se da nije: http://gutenberg.spiegel.de/
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 06.04.2011., 22:11   #1005
" Elektroničke knjige dostupne uvijek i svugdje

6. travnja 2011.

Hrvatski Telekom uvodi uslugu koja čitateljima omogućava pristup elektroničkim izdanjima knjiga

Nova usluga pod nazivom Planet9 otvorena je izdavačkim kućama za plasman i prodaju sadržaja u elektroničkom obliku.

Hrvatski Telekom za sve ljubitelje knjige u Hrvatskoj uvodi uslugu koja će im omogućiti pristup i čitanje omiljene literature u svakom trenutku sa svakog mjesta.
Točnije, u ponudi će se naći nova usluga pod nazivom Planet9 koja će krajnjim korisnicima omogućiti pristup željenoj literaturi, a istodobno hrvatskim izdavačkim kućama omogućiti da na vrlo jednostavan način plasiraju i prodaju svoje sadržaje u elektroničkom obliku.

Planet9 omogućuje čitanje sadržaja na svim sučeljima. Tako će korisnici moći kupiti željenu knjigu putem interneta i čitati je na računalima, uređajima koji rade na Android operativnom sustavu te na IOS-u (iPhone i iPad) i e-čitačima – uređajima koji pružaju najbolje iskustvo čitanja elektroničkih publikacija te koji su bazirani na eInk tehnologiji. Dodatno, Planet9 osigurava isto iskustvo kupovine elektroničkih knjiga na svim uređajima te korisniku omogućuje da jednom kupljenu knjigu čita na bilo kojem uređaju...

Očekuje se da će usluga korisnicima biti u potpunosti dostupna od lipnja 2011. godine, a izdavači odlučuju koje naslove i po kojoj cijeni čitatelji mogu kupiti.
Planet9 namijenjen je svim korisnicima u Hrvatskoj, bez obzira kojeg operatora koriste... "

http://www.t.ht.hr/press/novosti_disp.asp?id=1673

Zadnje uređivanje ursamajor : 06.04.2011. at 22:17.
ursamajor is offline  
Old 07.04.2011., 10:04   #1006
Baš me zanima kako će to ići...
digiridan is offline  
Old 12.04.2011., 17:41   #1007
I mene...
Oia is offline  
Old 15.04.2011., 11:25   #1008
Planet9

cit."..a jednom kupljenu knjigu moći će čitati na bilo kojem uređaju, s tim da će sadržaji biti zaštićeni Adobe DRM-om koji krajnjem korisniku omogućuje da 'aktivira' do šest uređaja."

Znači li to da se kupljene knjige nikako neće moći čitati na K3, pošto se neće moći registrirati, jer on ne podržava Adobe DRM?
hirozg is offline  
Old 15.04.2011., 17:44   #1009
Quote:
hirozg kaže: Pogledaj post
cit."..a jednom kupljenu knjigu moći će čitati na bilo kojem uređaju, s tim da će sadržaji biti zaštićeni Adobe DRM-om koji krajnjem korisniku omogućuje da 'aktivira' do šest uređaja."

Znači li to da se kupljene knjige nikako neće moći čitati na K3, pošto se neće moći registrirati, jer on ne podržava Adobe DRM?
DRM je moguće skinuti.

A prema hrvatskim zakonima, koliko mi je poznato, možeš nesmetano skinuti DRM i ine oblike zaštite ako te oni ometaju u raspolaganju kupljenim sadržajem. (IIRC, also sprach Vojky.)

Dakle, sve se može.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 15.04.2011., 17:49   #1010
Imam dva terabajta "ilegalnog materijala", parsto kilobajta vise mi ne znaci nista.
JPK is offline  
Old 15.04.2011., 18:13   #1011
To je moj plan. Kupim, skinem nev... khm, DRM, i koristim ono što sam platio gdje hoću.
Samo neka napokon počnu objavljivati knjige na Hrvatskom!
the.elles.d is offline  
Old 15.04.2011., 21:41   #1012
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
To je moj plan. Kupim, skinem nev... khm, DRM, i koristim ono što sam platio gdje hoću.
Samo neka napokon počnu objavljivati knjige na Hrvatskom!
Neka ljudi nauče hrvatski i počnu čitati knjige na njemu, možda netko počne i objavljivati knjige.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 15.04.2011., 23:16   #1013
Komentar ti je bez veze, i obojica to znamo
the.elles.d is offline  
Old 17.04.2011., 21:34   #1014
Profil je stavio u ponudu 2 ebook readera... kako procjenjujete njihovu kvalitetu?
__________________
A year in nail polish
-Amaranth- is offline  
Old 17.04.2011., 21:48   #1015
Imaju li kakve knjige za njih?
the.elles.d is offline  
Old 21.04.2011., 01:14   #1016
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Imaju li kakve knjige za njih?
preseli se u ameriku i bit će.

amazon obznanio da uskoro pokreće posuđivanje kindle knjiga u 11 000 knjižnica sjedinjenih američkijeh država !!!

posudiš jednostavno kindle knjigu u svojoj lokalnoj knjižnici i čitaš na kindlu ili nekoj kindle aplikaciji.

ako tu knjigu ponovo posudiš ili odlučiš kupit na amazonu onda će ti sva tvoja prijašnja škrabanja po knjizi ostat zabilježena.

Amazon to launch library lending for Kindle books !!!
http://www.teleread.com/library/amaz...-kindle-books/

grdi igrači ovi amazonovci, al neće ni konkurencija baš ostat skrštenih ručerda na ovakvu provokaciju.

valjda će i ujedinjene evropske države dobit nešto slično dok mi postanemo članica, a do tada
http://crostuff.net/showthread.php?t=27059&page=114

Zadnje uređivanje ursamajor : 21.04.2011. at 01:54.
ursamajor is offline  
Old 21.04.2011., 10:36   #1017
Pa onda ne bi pitao ima li profil eKnjige u ponudi

Da bar Amazon ne diskriminira Europljane...
the.elles.d is offline  
Old 21.04.2011., 13:36   #1018
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Pa onda ne bi pitao ima li profil eKnjige u ponudi

Da bar Amazon ne diskriminira Europljane...
nook-ovci i sony-jevci mogu posuđivati knjige već skoro dvije godine.

u mnogim knjižnicama se sad može posudit i sam kindle ili nook čitač.

ipak sve je to još uvijek u početnoj fazi dok se ne usvoji neki zajednički standard i omasovi.

čitam da čak kad i imaju članstvo u nekoliko knjižnica koje omogućavaju posuđivanje e-knjiga, ljudi moraju čekat mjesecima na listama čekanja za popularniji e-naslov.

Zadnje uređivanje ursamajor : 21.04.2011. at 14:04.
ursamajor is offline  
Old 21.04.2011., 13:53   #1019
Liste čekanja za digitalnu kopiju je glupost na kub
Kao da ih moraju štampati i držati na policama.

No dobro - valjda će i do nas to jednom. Ako treba pomoć u dizajniranju sustava za knjižnice, tu sam
the.elles.d is offline  
Old 21.04.2011., 14:21   #1020
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Liste čekanja za digitalnu kopiju je glupost na kub
Kao da ih moraju štampati i držati na policama.

No dobro - valjda će i do nas to jednom. Ako treba pomoć u dizajniranju sustava za knjižnice, tu sam
da se neko malo potrudi, mislim da bi nam amazon već danas radi vlastite reklame donirao bar par stotina čitača napunjenih određenim brojem naslova koje bi onda tako napunjene mogli posudit kao i svaku običnu knjigu ili samo e-knjige, a sa raznim donacijama mogli bi fond dostupnih e-knjiga i čitača i bitno povećat.

jedino bi kod nas vjerojatno trebalo uvest i obavezan polog od 500 kuna koji se vraća pri povratku čitača, inače bi brzo čitači isparili

Zadnje uređivanje ursamajor : 21.04.2011. at 14:44.
ursamajor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.