Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2007., 16:11   #21
Meni doktori rekli da je kao nasljedno, al mi nitko u obitelji to nema niti je imao, barem koliko ja znam. Nije mi jasno kako ti se bez lijekova popeli trombociti,al super za tebe, ako skuzis kak javi da ja znam. Nazalost meni se nece povisiti sami od sebe tak da moram na hospitalizaciju, pa se javim za koji tjedan kad me oporave sa kortikosteroidima.
lema20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 15:44   #22
Valjda postoji više vrsta trombocitopenije, moja je izgleda autoimuna, ne znaju ni oni od čega se to popelo.
mimi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 19:17   #23
ukratko cu ti reci da se ne plasis ,to ti je problem sa trombocitima

desava se kada se trombociti gube iz cirkulacije brze nego sto mogu biti zamjenjeni iz kostane srzi gdje se oni i stvaraju.

Bolest se moze tretirati .Vjerojatno je tvoj lijecnik izvrsio sve potrebne testove i dao ti da pijes PRONIZON ,to bi se trebalo srediti za mjesec dana uz koristenje lijeka.Potom otidji ponovo svom lijecniku jer moras stalno kontrolirati svoju krvnu sliku radi osilacija koje se desavaju.

moram sad da ti kazem nesto ne da te uplasim vec ohrabrim a to je da se u zivotno opasnim situacijama vrse sa lakocom tranfuzije krvi ili cak mozete ne znam sad kako je to u hrvatskoj "izvaditi slezenu"

moj savjet vam je da pijete lijekove sto vam je dr dao i da unosite sto vise u organizam malina,borovnica (organic neprskanih) i ako mozete priustiti sebi boravak na planini uz stalno koristenje lijekova.

Sve najbolje
lumbarda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 09:58   #24
Trombocitopenija

Pozdrav svima! Molim sve koji imaju iskustva o autoimunoj trombocitopenija da mi se pridruže i da razmjenimo iskustva. Kako vam je išlo liječenje, da li je tko i čime uspio izliječiti? Već 1 god od dijagnoze, sada koristimo aloa berry nectar, pa ćemo vidit....
RIBICA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 00:20   #25
Quote:
RIBICA1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Molim sve koji imaju iskustva o autoimunoj trombocitopenija da mi se pridruže i da razmjenimo iskustva. Kako vam je išlo liječenje, da li je tko i čime uspio izliječiti? Već 1 god od dijagnoze, sada koristimo aloa berry nectar, pa ćemo vidit....
kako ljecite to? naime ja oduvijek imam niske trombocite oko 80-120 ali nemam nikakve simptome tipa teze zgrusavanje krvi, masnice i to....tako da me znaima kakve vi simptome imate?
Jessy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 12:17   #26
Quote:
RIBICA1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Molim sve koji imaju iskustva o autoimunoj trombocitopenija da mi se pridruže i da razmjenimo iskustva. Kako vam je išlo liječenje, da li je tko i čime uspio izliječiti? Već 1 god od dijagnoze, sada koristimo aloa berry nectar, pa ćemo vidit....
Preboljela sam tu bolest kao jako mala beba tako da se točno ne sjećam...znam da sam se samo jedno jutro probudila sva u modricama i krv mi je tekla iz nosa i ušiju...strašno...eto to su simptomi...i da...trombociti su mi bili na nuli...Čak su mi vadili i koštanu srž jer su sumnjali na leukemiju i svašta nešto...

Što se terapije tiče znam da sam pila puno cikle,borovnice...uz to i adekvatna prehrana...špinat,blitva,hrana s mnogo željeza...ma svašta su mi davali i hvala bogu ozdravila sam...
zločesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 23:44   #27
To je neizlječivo, ja od trombocitopenije bolujem 15 godina, prve 3 godine sam stalno bila u bolnici zbog krvarenja, a sada mi je dobro trombociti su 60-100 (to je fenomenalno), kada dodje do prehlade ili neke druge smješe bolesti trombociti postanu 0 i terapija za podizanje trombocita su kortikosteroide (il već kak se to piše), većinu puta to baš i nevrijedi al to je jedino što bi moglo pomoci, svakodnevna preventivna terapija je C vitamin i željezo, to je bolest koja mući cijeli život samo što ima dobrih perioda i loših, treba se pazit od udaraca i prehlada to je najčešće uzrok krize (krvarenja)
Ripper :-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:37   #28
Unhappy bok svima

Zanima me ima li netko bilo kakvih probavnih smetnji, zbog trombocitopenije, ili jel netko možda čuo za takav slučaj...?
baby dino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:05   #29
Moguce su probavne smetnje.
Ripper :-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 20:48   #30
Mogu samo potvrditi sto je navedeno prije. Prebolio sam ju kada sam imao 15-tak godina, lijecio se u Vinogradskoj i evo narednih 20 godina imam uvijek niske trombocite. U normalnim uvijetima su uvijek 70-80.

A sto se tice zgrusavanja krvi nisam primjetio neke osobite razlike od ostalih ljudi. Probavne smetnje koje imam su uobicajnog karaktera i ne bi ih povezivao sa trombocitopenijom. Treba se hraniti zdravo i kontrolirati se (sto zbog tempa zivota naravno ne radim).

Medjutim, imam dvije kcerkice i pomalo sam zabrinut za njih. Ima li kakvih novih naznaka da li je to nasljedno? Kazu da ne bi trebalo biti, ali opet...
Limun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 17:04   #31
Ludim zbog trombocitopenije od 1987. kada se prvi put pojavila i kada sam hospitalizirana sa 1 trombocita. Odležala sam mjesec dana na hematologiji dok se uz visoke doze kortikosteroida nisu unormalili, ali.... kortikosteroidi dole i trombociti dole. Trajalo je tako godinu dana dok se nisu odlučili za splenektomiju. Nakon operacije koja je izvršena sa 70 mojih plus ne znam ni ja koliko tuđih moji trombociti su procvjetali, uglavnom oko 300 naravno bez terapije. I tako je to trajalo deset godina, ja zaboravila da kortikosteroidi postoje kad ono najednom ponovno ludilo, trombociti 10, ja sva u modricama Sumnja na akcesornu slezenu što je CT-om i dokazano (da postoji). Situacija je sada takva da se trombociti održavaju u granicama normale sa niskim dozama kortikosteroida (6 mg), ali se isto tako događa da se stropoštaju ničim izazvanii onda povećam malo dozu, pa je opet spustim i tako u krug. Postoji mogućnost uklanjanja i akcesorne slezene i dva sam puta bila u bolnici kako bi izvršili operaciju, ali su oba puta kirurzi odustajali jer su tada trombociti bili u granicama normale. Kad vidim modricu luda sam Eto to je moja štorija o trombocitima.
odri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:16   #32
zdravo svima..nesto sam citao na vasoj starnici al nista nepise sto se tice dece.. ovako mala andjela ima 2 god i ima smanjen broj trombocita u krvi oko 40000 alekocita 14000. e sad kolko je to opasno za decu i kako se to leci. bas smo mnogo zabrinuti a i ne upuceni u take bolesti... hvala
nesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 22:49   #33
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Cuj, te brojke su samo neke referentne vrijednosti, koje su dobivene statistikom... Nekome je normalno imati trombocite 100, a nekom je to - stanje bolesti. Kao i normalna tjelesna temperatura. Recimo, moja je 35.7. Nekome je 37.

Recimo, moj tata, koji boluje od CML ima trombocita izmedju 8 i 30. A leukocite između 80-170 (normalno je 4.6). Kad mu se željezo digne na 100, svi slavimo...
Bok , dali postoji neki nacin da se trombociti podignu (osim kortikosteroida) IMam trenutno 38 ali prije 7 mjeseci su bili 3 pa su mi povecavali i smjenjivali dozu medrola . Pa me zanima da li postoji nesto prirodno . Hvala unaprijed
Lds is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 00:04   #34
eh...evo nekoga ko sluti da se radi o ovoj bolesti.
Izbacile su mi crvene tačkice po stomaku,kao podlivi mali,kao da me neko izbockao iglicama hmmm,a liječim se od pitirijaze rozee...vidjela je ta sva ekipa dokt.oko mene ove tačkice,ali niko ne reče ajd provjeri trombocite,pa da vidimo da slučajno nije...a ja tako sada čačkajući po netu,shvatim da bi zapravo to moglo biti to u poned.idem odmah vaditi krv samoinicijativno, a sad mi recite jel neko od vas imao tačkice? ja nemam nikakve druge simptome bolesti bilo koje...osjećam se super,ma extra ! dajte mi malo samopouzdanja do ponedjeljka :/
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 00:35   #35
A jel ti se pojavljuju po tijelu modrice bez ikakvog razloga?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:55   #36
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jel ti se pojavljuju po tijelu modrice bez ikakvog razloga?
Nemam draga modrica,samo crveni kao madeži,dva veća možda oko 3mm,ostalo su samo crvene tačkice,kao da me neko izbockao to traje već nekih mjesec dana. zbog toga sam radila transaminaze jetre i bile su ok. ali nisam u skorije vrijeme radila općeniti nalaz krvi. zato sutra idem,da i to riješim. mene jedino buni kako niko od dermatologa koje sam posjetila nije posumnjao na to?! ma niko ni nabacio kao moguće,ali sinoć kako sam gledala i čitala o ovome,najprije će biti to. Modrice,nemam,ne niti jednu koja je došla tek tako,jedino one gdje znam da sam se spucala o nešto jaaako me strah! ali tješim se općim stanjem,jer se osjećam jako dobro hvala Bogu! eh sad ne znam ...
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 00:30   #37
Ajd držim fige da nije trombocitopenija! Iako mislim da bi ti izbijale od nje masnice (tako je barem bilo kod ove jedne cure koju znam i kod legicinog tate).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 09:04   #38
[QUOTE=leeloo27;29549074]Ajd držim fige da nije trombocitopenija! Iako mislim da bi ti izbijale od nje masnice (tako je barem bilo kod ove jedne cure koju znam i kod legicinog tate).
Od googla-nja mi nije dpbro,jer te petehije ukazuju na svašta nešto što nije dobro upravo sad dala krv na analizu...oko 15 h su rezultati uhhhh. nije mi dobro nikako! kad samo pomislim šta sve može da bude....nadam se da će biti ok.javim se danas pozz
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:08   #39
Joj ma nemoj guglati, samo se isplašiš bezveze. Tako sam i ja skroz nešto čeprkala po netu, sad sam si sama rekla da neću više. Samo se izbediram.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 19:55   #40
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj ma nemoj guglati, samo se isplašiš bezveze. Tako sam i ja skroz nešto čeprkala po netu, sad sam si sama rekla da neću više. Samo se izbediram.
Ehh,evo mene nalazi krvi potpuno ok! hvala Bogu!!! radjena mi je detaljnija analiza oko trombocita i eto sve ok . neću više tražiti ništa!
ovako sama sebe uplašim,ne mogu normalno da funkcioniram,kao neki ludjak sam dok ne dobijem rezultate! ko ga bitno je da sam ja dobro i da je nalaz uredan i ne zanima me više šta će mi se pojaviti po tijelu hvala za podršku! puno mi znači veliki pozdrav!
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.