Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 01:33   #581
Čime zamjeniti? Možda uzeti SAW? Negev?
usercas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:26   #582
cal. 7,62x51

MG 3
mk 48

5,56 je proso,riža,zob,...
po meni slabo probojno. to triba za vojsku ne za policiju.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:35   #583
I dobro jel se konačno odabraloo
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:29   #584
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
cal. 7,62x51

MG 3
mk 48

5,56 je proso,riža,zob,...
po meni slabo probojno. to triba za vojsku ne za policiju.

i dalje tvrdim da u pješačkom vodu treba i puškostrojnica u 7.62 ali i DMR isti kalibar
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:03   #585

pridruzujem se
i dizem za pokoji 40mm bacac granata
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:12   #586
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post

pridruzujem se
i dizem za pokoji 40mm bacac granata
pratim.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:21   #587
Zar Hrvatska već ne proizvodi RBG-6 40mm bacač granata? Ili je to samo za izvoz? Sorry na OT.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:23   #588
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Zar Hrvatska već ne proizvodi RBG-6 40mm bacač granata?
ideš ili ne? čovik je pratija i diga za koji bacač granata. budi frajer pa digni za proizvodnu liniju 9x19 metaka.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:27   #589
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
cal. 7,62x51

MG 3
mk 48

5,56 je proso,riža,zob,...
po meni slabo probojno. to triba za vojsku ne za policiju.


Istina, 5,56x45mm je preslab kao puškostrojnica. Stari 'garo' (M-53) u kalibru 7,92x57mm je bio zakon glede kalibra, ali težak za nosit.

Kad bi HS produkt napravio Bullpup verziju Ultimax 100 puške s bubnjem od 100 do 120 metaka u kalibru 7,62x51mm na bazi VHS-2, to bi bio posao. Ne treba ništa pretjerano mijenjat, samo jača cijev i dobar balans i eto prodaja će biti još bolja. Sigurno bi bilo kupaca, takav VHS-3 bi seprodavao dobro zato jer je jako slaba konkurencija.

Eto prijedloga, ako HS produkt hoće zaradit.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 01:11   #590
potrebe HV su manje od 1000 puškostrojnica, a to je debelo ispod isplativosti razvoja projekta, HS produkt mora procijeniti ne samo jel može napraviti dovoljno dobro oružje kojim bi mogao konkurirati FNu i H&K(drugih proizvođača gotovo da i nema) nego i kolika je realna potražnja za takav proizvod na svjetskom tržištu, jer bi se lako moglo da ti jedna takva proizvodna linija stoji 5 godina bez narudžbe.

opet ću spomenuti DMR i reći da je to ono što treba razvijati jer će to postati NATO standard za svaku pješačku desetinu u mnogim vojskama. H&K je napravio G28 i 417
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 02:12   #591
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
ideš ili ne? čovik je pratija i diga za koji bacač granata. budi frajer pa digni za proizvodnu liniju 9x19 metaka.
Evo dižem za proizvodnju 30x173mm streljiva.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 07:45   #592
Quote:
AntoLogicni kaže: Pogledaj post
Kad bi HS produkt napravio Bullpup verziju Ultimax 100 puške s bubnjem od 100 do 120 metaka u kalibru 7,62x51mm na bazi VHS-2, to bi bio posao. Ne treba ništa pretjerano mijenjat, samo jača cijev i dobar balans


JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:10   #593
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post


Samo bi morali nožice stavit umisto kako je uobičajeno naprid na cijev, nazat na kundak.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:49   #594
Nova puskostrojnica(MG4E) i nova univerzalna strojnica(MG5) se vec nalaze unutar HKoV-e, vece kolicine sukcesivno od iduce godine.

Zadnje uređivanje Bahaticek : 26.09.2017. at 17:26.
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:06   #595
Da nožice,kotače ko u Maxima.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 01:22   #596
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
potrebe HV su manje od 1000 puškostrojnica, a to je debelo ispod isplativosti razvoja projekta, HS produkt mora procijeniti ne samo jel može napraviti dovoljno dobro oružje kojim bi mogao konkurirati FNu i H&K(drugih proizvođača gotovo da i nema) nego i kolika je realna potražnja za takav proizvod na svjetskom tržištu, jer bi se lako moglo da ti jedna takva proizvodna linija stoji 5 godina bez narudžbe.

opet ću spomenuti DMR i reći da je to ono što treba razvijati jer će to postati NATO standard za svaku pješačku desetinu u mnogim vojskama. H&K je napravio G28 i 417
Nemoj se ljutit, ali HS je itekako prešišao HK i FN po jurišnoj pučci VHS-2 koliko god neki ovdje bili germanofili ili kroatofobi.

Drugo, HK je zamjenio puškostrojnice MG3 (poznate u nas kao M-53 ili Šarac) s MG4 u kalibru 5,56x45mm NATO koji se kasnije pokazao preslab za borbu na razdaljinama iznad 500m, bile su lošije od starih Šaraca. Prije kojih desetak godina naručili su jači kalibar, pa su u HK napravili upravo ovo što sam ja predložio da HS napravi. I to im je bilo isplativo na prototipnu seriju od sedamdesetak komada (to im je pokrilo trošak konverzije), s potencijalom narudžbe od kojih sedam do osam tisuća.

I dok se jedni smiju, Nijemci prave pare. I prodaju oružje, kao i HS.

Inače, NATO standard je u kalibru i spremnicima. Hrvati imaju SVOJE puške VHS-2 po tom standardu i imat će ih ubuduće, ne moraju imati njemački HK jer to standard ne propisuje.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:43   #597
Quote:
AntoLogicni kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutit, ali HS je itekako prešišao HK i FN po jurišnoj pučci VHS-2 koliko god neki ovdje bili germanofili ili kroatofobi.

Drugo, HK je zamjenio puškostrojnice MG3 (poznate u nas kao M-53 ili Šarac) s MG4 u kalibru 5,56x45mm NATO koji se kasnije pokazao preslab za borbu na razdaljinama iznad 500m, bile su lošije od starih Šaraca. Prije kojih desetak godina naručili su jači kalibar, pa su u HK napravili upravo ovo što sam ja predložio da HS napravi. I to im je bilo isplativo na prototipnu seriju od sedamdesetak komada (to im je pokrilo trošak konverzije), s potencijalom narudžbe od kojih sedam do osam tisuća.

I dok se jedni smiju, Nijemci prave pare. I prodaju oružje, kao i HS.

Inače, NATO standard je u kalibru i spremnicima. Hrvati imaju SVOJE puške VHS-2 po tom standardu i imat će ih ubuduće, ne moraju imati njemački HK jer to standard ne propisuje.
ja se samo ljutim kad ti ne čitaš šta piše, ti šumom a ja drumom.
to o kalibru smo već nekoliko puta raspravili, i ja se slažem da bi trebala biti u 7.62, neznam zašto odgovaraš na moj post s citatom i odgoorima koji nemaju veze s mojim postom.
boldao si moj citat a uopće ga nisi shvatio, jel piše da NIJE SAMO DO KVALITETE nego i do potrebe tržišta, a potreba baš i nije velika.

ja nisam niti kroatofob niti germanofil, ali nisam niti šumadinac koji za sve svoje kaže da je klasu iznad svega u svojoj klasi, HS produkt radi otprilike proizvode jednake kvalitete kao i FN, H&K, Glock i sl. nije ih prešišao
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:14   #598
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
pratim.
ne salim se
ima danas sasvim lijepih automatskih igrackica, a i domet je poboljsan preko nekoiko puta otkad sam ja zadnji put pratio
u dosta slucajeva bi se lako mogao pokazati kao jebenija opcija od puskostrojnice
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:38   #599
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
ja se samo ljutim kad ti ne čitaš šta piše, ti šumom a ja drumom.
to o kalibru smo već nekoliko puta raspravili, i ja se slažem da bi trebala biti u 7.62, neznam zašto odgovaraš na moj post s citatom i odgoorima koji nemaju veze s mojim postom.
boldao si moj citat a uopće ga nisi shvatio, jel piše da NIJE SAMO DO KVALITETE nego i do potrebe tržišta, a potreba baš i nije velika.

ja nisam niti kroatofob niti germanofil, ali nisam niti šumadinac koji za sve svoje kaže da je klasu iznad svega u svojoj klasi, HS produkt radi otprilike proizvode jednake kvalitete kao i FN, H&K, Glock i sl. nije ih prešišao
Očito se ne razumijemo onda. Ja sam se nagledao razvaljenih Glokova i Heklera od obične upotrebe. Pucalo je znati sve od plastike do strukturalnih metalnih djelova. Falovka se znala pokazati neš bolja od Heklera i Glokova, ali HS (zadnje verzije) su jednostavno bolje zato jer su modernije i ciljano rađene da ne dožive propuste koje imaju Glok i Hekler. Prvi HSovi su bili loši, a VHS-2 je tek postala vrhunska puška. Za sve treba vremena, i HS se tu izdigao iznad švapskih i austrijskih alata.

Kolika je potražnja? Velika. Evo sad u ovom trentuku ima bar par tisuća tržišta samo u Africi gdje bi svako selo htjelo pobit drugi selo ako bi imalo strojnicu, nešto što puca dovoljno brzo da se može pobit cijelo selo. I u tom drugom selu ima dijete koje sanja da ima strojnicu kako bi zaštitio mamu i sestru od silovanja, a sebe i brata od klanja. U RH se metak plaćao tri marke kad je počeo sukob, kalaš soma maraka, bar tri puta iznad cijene. U Africi se prodaje za tu lovu danas, zato jer nemaju druge.

Ako ti nećeš prodat, Amerikanac će prodati. Njemu ne smeta jel prodaje Kalaš, Hekler, Glok, Haes ili Falovku, bitno da se proda na tržištu ponude i potražnje.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:00   #600
Quote:
AntoLogicni kaže: Pogledaj post
Očito se ne razumijemo onda. Ja sam se nagledao razvaljenih Glokova i Heklera od obične upotrebe. Pucalo je znati sve od plastike do strukturalnih metalnih djelova. Falovka se znala pokazati neš bolja od Heklera i Glokova, ali HS (zadnje verzije) su jednostavno bolje zato jer su modernije i ciljano rađene da ne dožive propuste koje imaju Glok i Hekler. Prvi HSovi su bili loši, a VHS-2 je tek postala vrhunska puška. Za sve treba vremena, i HS se tu izdigao iznad švapskih i austrijskih alata.

Kolika je potražnja? Velika. Evo sad u ovom trentuku ima bar par tisuća tržišta samo u Africi gdje bi svako selo htjelo pobit drugi selo ako bi imalo strojnicu, nešto što puca dovoljno brzo da se može pobit cijelo selo. I u tom drugom selu ima dijete koje sanja da ima strojnicu kako bi zaštitio mamu i sestru od silovanja, a sebe i brata od klanja. U RH se metak plaćao tri marke kad je počeo sukob, kalaš soma maraka, bar tri puta iznad cijene. U Africi se prodaje za tu lovu danas, zato jer nemaju druge.

Ako ti nećeš prodat, Amerikanac će prodati. Njemu ne smeta jel prodaje Kalaš, Hekler, Glok, Haes ili Falovku, bitno da se proda na tržištu ponude i potražnje.
O jbte....
E jesi mi uljepsao dan....

Go go go!!..
P.S mogao bi bez beda biti sales rep za HS. Za Afriku naravno
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.

Zadnje uređivanje SaleRi : 09.10.2017. at 16:44.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.