Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 07:49   #8941
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
3700, tada, pa je odletio skoro do 5000, i umjesto da prodam po 4500-4600, mislio sam, rebound će biti, prodao tek po 4200.

Evo danas opet ulaz na 3550.
Hajde super! Iskreni savjet, pazi prste, teglica pekmeza je jako slatka, samo nije nimalo zgodno kad prsti zaglave unutra.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 25.09.2017., 08:55   #8942
Bitcoin je sve dalje od svoje prvobitne ideje -sigurne, brze i jeftine (niske naknade) razmjene .

Ajde sigurnost ostaje al niti je brzo niti su naknade niske.

Mislim da dugorocno nije dobro sta je sve vise sredstvo spekulacije ili stednje a sve manje placanja i ovo s Amazonom ako se realizira bi bilo jako dobo za sve, samo nekako sumljam...mada u ovom ludoj prici u nista vise nisam siguran.
Shannanigans is offline  
Old 25.09.2017., 10:14   #8943
Evo, nemojte poslije reći da vas Vujčić nije upozorio.........

https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-foto-20170925
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 25.09.2017., 10:49   #8944
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Evo, nemojte poslije reći da vas Vujčić nije upozorio.........

https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-foto-20170925
Sad kad je Vujčić upozorio, ja odmah prodajem i izlazim... sad ce potop Bitcoina gori nego kad su kinezi zabranili burze
dalmato86 is offline  
Old 25.09.2017., 11:16   #8945
Pa ok je da drzavne institucije upozoravaju posebno na opasnsti koje nosi kripto a posebno ICO, ionako je vecina toga dumb money pa ih kao takve i treba tretirati.
Sutra ce fino rec upozorili smo ljude i gotovo.

Bolja je situacija sada nego kad balon ico-a pukne vecina njih zavrsi na 0, kad krene plac i institucije krenu regulirati represijom.

A nije pitanje hoceli vec kad.

Ono sta mene zanima kako ce se recimo to odraziti na btc?
Sad je situacija da kad btc tone, sve tone -dzaba vam "diversified portfolio", a sta ce biti kad puno ovih shitcoina krene prema nuli, oce li to ojacati poziciju btc-a (i npr eth-a) kao "pravih" i "stabilnih" ili ce on slabiti s njima?

Ovo ja ozbiljno pitam ne trolam
Shannanigans is offline  
Old 25.09.2017., 12:28   #8946
Da...jer ljudi imaju obicaj upropastit se, pa osnovat udrugu i tuzit drzavu da im nadoknadi stetu. Vec vidim naslove "Udruga Bitcoin tuzi drzavu jer im nije zabranila uplate u spekulativne burze i trzista"

I da ti vec dam svoje misljenje kad pitas, vjerujem da kad krene dolje da ce biti sve i naglo. To ne opisujem hakerski napad ili zabranu igdje, nego sustavno otrijeznjenje ulagatelja u kriptovalute. Nakon toga ce kriptovalute pocet sluzit onome cemu su namjenjene. Znaci kupujes od nekoga iz kine, ne da ti se zajebavat s poreznom i bankama, kupis bitcoin danas, isti dan uplacujes kinezu, isti dan on pretvara u juane, bez naknada, bez medukoraka, brzo i jeftino.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 25.09.2017., 12:35   #8947
Mene brine nešto drugo......zašto Bitcoin raste usprkos tome što Business Insider već 16-esti put u dva dana prenosi izjavu Ray Dalia da je BTC balon???
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 25.09.2017., 12:59   #8948
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Mene brine nešto drugo......zašto Bitcoin raste usprkos tome što Business Insider već 16-esti put u dva dana prenosi izjavu Ray Dalia da je BTC balon???
Jer se ljudi nadaju dobiti btg?
Take a look at these search results: https://twitter.com/hashtag/bgold1025?s=09

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk
NewOrder is offline  
Old 25.09.2017., 16:26   #8949
Izgleda da idemo još malo up........

Okcoin $BTCUSD Quarterly futures has liquidated a short position of 5411 contract at 3,846.48 - 2017-09-25 22:23:33
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 25.09.2017., 16:52   #8950
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Da...jer ljudi imaju obicaj upropastit se, pa osnovat udrugu i tuzit drzavu da im nadoknadi stetu. Vec vidim naslove "Udruga Bitcoin tuzi drzavu jer im nije zabranila uplate u spekulativne burze i trzista"

I da ti vec dam svoje misljenje kad pitas, vjerujem da kad krene dolje da ce biti sve i naglo. To ne opisujem hakerski napad ili zabranu igdje, nego sustavno otrijeznjenje ulagatelja u kriptovalute. Nakon toga ce kriptovalute pocet sluzit onome cemu su namjenjene. Znaci kupujes od nekoga iz kine, ne da ti se zajebavat s poreznom i bankama, kupis bitcoin danas, isti dan uplacujes kinezu, isti dan on pretvara u juane, bez naknada, bez medukoraka, brzo i jeftino.
tocnije, Japancu, jer je Bitcoin priznat u Japanu kao valuta, od 3. mj. ove godine

sad, da li vise vjerujes u Japansku ekonomiju i japansku centralnu banku, ili u hrvatsku?
Taroth is offline  
Old 25.09.2017., 16:54   #8951
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Hajde super! Iskreni savjet, pazi prste, teglica pekmeza je jako slatka, samo nije nimalo zgodno kad prsti zaglave unutra.
Ne vidim što paziti, već sam skoro uduplao keš u godinu dana, pa makar sve propalo, ostalo je samo reinvestirano.

Svakih par tjedana se jednostavno malo naplatim, ako uhvatim val i to je to, ne vidim problem.

Niti će bitcoin otići ispod određene cifre bez moje prodaje, niti sam lud čekati da padne cijeli market, kako bi shvatio da se ne isplati više čekati.

Hvala na brizi, ali stvarno nije potrebno.

Ostala ulaganja i posao su također iznad očekivanja ove godine.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Izgleda da idemo još malo up........

Okcoin $BTCUSD Quarterly futures has liquidated a short position of 5411 contract at 3,846.48 - 2017-09-25 22:23:33
20M shorta?
rocker1987 is offline  
Old 25.09.2017., 17:02   #8952
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Evo, nemojte poslije reći da vas Vujčić nije upozorio.........

https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-foto-20170925
Danas sam sve prodao i stavio na isplatu, sutra idem u poreznu pitat jel sam im kaj dužan.
ZeroW is offline  
Old 25.09.2017., 18:05   #8953
The world’s most valuable resource is no longer oil, but data
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 25.09.2017., 21:53   #8954
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
The world’s most valuable resource is no longer oil, but data
Pih, nekakve nule i jedinice.

To nema vrijednost.
rossonero is offline  
Old 26.09.2017., 08:28   #8955
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Pih, nekakve nule i jedinice.

To nema vrijednost.
Ajd još jedinice, kako tako........ali nule, kakvu one vrijednost mogu imati

Governments are testing their own cryptocurrencies
https://www.technologyreview.com/s/6...ampaign=buffer
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 26.09.2017., 09:47   #8956
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
The world’s most valuable resource is no longer oil, but data
a tek pravi podaci u pravo vrijeme, kad postanu informacije

mislim, ljudima je to i dan danas neshvatljivo, ali google i slicni okrecu milijarde jer iz nasih podataka znaju nase ponasanje i to prodaju drugima za lijepe pare... a ljudi jos misle da je kompjuktor pametan kad upisu 2+2 u kalkulator..
Rebbit is offline  
Old 26.09.2017., 11:28   #8957
https://www.vecernji.hr/techsci/kako...kchain-1196944


Btw
Resistance becomes support
https://pbs.twimg.com/media/DKoh09KX0AA4m5O.jpg:large
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 26.09.2017., 13:34   #8958
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
... i ovo s Amazonom ako se realizira bi bilo jako dobo za sve, samo nekako sumljam...mada u ovom ludoj prici u nista vise nisam siguran...
Koliko sam čuo Amazon je rekao da ne planiraju nikakvo proširenje u smislu vrste plaćanja ... fake news izgleda.
abusaef is offline  
Old 26.09.2017., 22:19   #8959
Imam par pitanja vezano za Bitcoine.


Prvo, postoje li neke jasnije upute koje govore kako doći do toga da ih mogu kupiti, te kako ih kupiti? Sažeto, ne u 9000 postova

Drugo, koliko je ulaganje sigurno(u smislu toga može li novac doslovno ispariti, ne govorim o gubitku vrijednosti istog)?

Treće, postoje li naknade pri kupoprodaji, i kolike su, okvirno?

Četvrto, s obzirom da mi se čini da sam naišao na različite podatke, koliko je brza kupnja/prodaja nakon postavljanja naloga za istu? Jedan podatak koji sam čuo da se to radi gotovo trenutno(ne kao s npr fondovima kod nas gdje danas postavite zahtjev za prodajom udjela, a novac na račun sjeda tek prekosutra, po sutrašnjoj vrijednosti fonda). Drugi podatak je da postavim da želim kupiti bitcoin po cijeni 3900$, i kad on padne na tu vrijednost, automatski bude kupljen. Ili imam btc, želim ga prodati po 4000, i on na toj razini bude prodan.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 26.09.2017., 22:29   #8960
nemos iz jednog posta shvatit sve sta trebas shvatit.
neki od nas su u tome vec mjesecima pa neznamo mnogo toga.
ne biti gotovan. citat/gledat pa onda krenut, a ne ko njub uletit.

nista nije sigurno, ni da te avion nece pogodit sutra pa tako ni da ces se obogatit kriptom .

uvjek je neka naknada jer nema djabe ni u babe pa tako ni ovdje. samo ovisi jel ides lokalno, preko ATM-a ili na mjenjacnice.
neznam koliko uzimaju lokalci, al ATM zdere poprilicni fee daklem ostaje mjenjacnica kao najbolje rjesenje IMO.

napravis bitstamp acc npr, VERIFICIRAS ga i cekas da to prode (od par dana do par tjedana), posaljes eure (treba ti devizni ili na banku neku pa uplata) preko SEPA-e direkt njima i kad sjedne trgujes...simple :-).

nisam siguran da kuzim ovo brzina naloga? nalog je instant ako je tvoja ponudena cjena prihvatljiva, ak nije onda tvoj nalog stoji dok ga neko ne prihvati...

sad sjedi i zgrij stolicu jer nema smisla bez osnova uletavat...

sretno .
geronimo666 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.