Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 17:47   #5201
Quote:
Mentolman kaže: Pogledaj post
O tome dva kljuca dva vozaca, pa se na otkljucavanje namjesta sjedalo itd kako si je koji vozac naredio..
Znam da to ima na nekim bmw autima
Jok. Al imaš sjedala sa memorijom.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 23.09.2017., 19:52   #5202
Quote:
rokokooo kaže: Pogledaj post
Pozdrav znalci,

kupio sam octaviu mk3 te sam primijetio da samo kod skretanja ulijevo kada je auto u brzini (bilo kojoj) pri kretanju od 20km/h nadalje, nešto lagano struže samo kod skretanja ulijevo (blago i jače skretanje) iz smjera prednjeg lijevog kotača. intenzitet zvuka je uvijek isti a nestaje kad se auto ubaci u ler i tako skreće.
bio sam kod mehaničara i on kaže da se vjerojatno radi o getribi jer skretanjem ulijevo se težište auta prebacuje na desni kotač iz kojeg se ništa ne čuje.
znači na skali od 1 do 10 bi jačinu zvuka ocijenio sa 2.
s obzirom da mi je mehaničar rekao da ništa ne diram osim ako se zvuk ne bude pojačavao, zanima me vaše mišljenje da li je moguće da je getriba na autu 2014.god sa 90tkm. inače nisam nikakve druge zvukove primijetio osim ovoga.
šta bi to moglo biti i koliko cca da love pripremim za popravak. motor je 1.6tdi 105ks
hvala !
probaj voziti u 4. bzini sa laganim gasom cca 60-70km/h . poslusaj ako cujes kakvo lagano tuljenje/zujanje. mozes probati i u 5brzini. ugasi radio i ventilaciju i imaj zatvorene prozore.
sony xperia u is online now  
Old 23.09.2017., 22:09   #5203
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Očito PUG ima serijski problem sa farovima.

Nama na službenom Expertu, GE žarulje nemogu izdurati 2 tjedna. Rečeno da se mora mijenjati instalacija. Auto je preko lizinga pa oni plaćaju žarulje jer se mijenjaju u servisu.

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
Meni je frend rekao da je to rješio najjeftinijih keramičkim vrlina kod tokica, i da mu od tada uopće ne crkavaju, ili barem toliko rijetko da je to gotovo nikad. Dakle, one plastične zamijeniti nečim izdržljivijim. Nisam probao pa ne mogu potvrditi, al pretpostavljam da nije skupa investicija.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 24.09.2017., 00:32   #5204
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Meni je frend rekao da je to rješio najjeftinijih keramičkim vrlina kod tokica, i da mu od tada uopće ne crkavaju, ili barem toliko rijetko da je to gotovo nikad. Dakle, one plastične zamijeniti nečim izdržljivijim. Nisam probao pa ne mogu potvrditi, al pretpostavljam da nije skupa investicija.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
Što je to "keramička vrlina"?
sinisaplatz is offline  
Old 24.09.2017., 00:34   #5205
Skuzio sam mi na Cliu nakon sto auto neko vrijeme stoji parkiran pri kretanju nakon par metara nesto kao strugne, pucne ili tako neki zvuk. Prvo sam mislio da se iz ne znam kojeg razloga rucna zapece pa pusti nekon 2-3 metra, ali probao sam parkat i bez rucne i ista stvar. Nakon sto krenem je sve normalno dok opet ne stanem na pol h ili vise. Ima tko ideje sto bi moglo biti?

Takoder koliko je normalno da auto dosta dimi bijelo dok se ne zagrije? Naime kad su bili ovi hladniji i vlazniji dani, auto je dok se ne zagrije bas fino dimio, pogotovo pri dodavanju gasa. Dok sad kad je toplije i vise nije vlazno to ne vidim. Ne znam dali se stvara neka kondenzacija pa dok to ne ispari dimi ili sto vec.
Lucky-ZG is offline  
Old 24.09.2017., 00:45   #5206
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Što je to "keramička vrlina"?
Piše s moba ko i ja pa mu svašta ispada. Keramička grla su u pitanju. Valjda je zamjenio orginalni đek od sijalice koji su često od shit plastike keramičkim zamjenskima.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 24.09.2017., 00:50   #5207
Kondenzacija je normalna do neke mjere. Da je brtva glave popustila, znao bi to po drugim simptomima: gubljenje rashladne tekućine, rashladna u ulju, ulje/gorivo u rashladnoj.

I kad smo kod brtvi glave. Radi se o PSA 1.4 8v motoru. Sadržaj ekspanzione je doslovno boje crne kave i masan. Osim brtve glave koja je sigurno za zamjenu, što su mi još mogući rizici? Donje brtve košuljica? Pukla/iskrivljena glava? I jel se na tom motoru obavezno mijenjaju šarafi koji drže glavu?

Zanimljivo je da brtva nije pustila prema van kako to obično biva kod tog motora...
Lyman is offline  
Old 24.09.2017., 01:20   #5208
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Kondenzacija je normalna do neke mjere. Da je brtva glave popustila, znao bi to po drugim simptomima: gubljenje rashladne tekućine, rashladna u ulju, ulje/gorivo u rashladnoj.

I kad smo kod brtvi glave. Radi se o PSA 1.4 8v motoru. Sadržaj ekspanzione je doslovno boje crne kave i masan. Osim brtve glave koja je sigurno za zamjenu, što su mi još mogući rizici? Donje brtve košuljica? Pukla/iskrivljena glava? I jel se na tom motoru obavezno mijenjaju šarafi koji drže glavu?

Zanimljivo je da brtva nije pustila prema van kako to obično biva kod tog motora...
Koliko sam vidio rashladna je cista kao i ulje, al budem sutra po danu detaljnije pogledao. Za gubljenje rashladne tekucine ne znam jer nemam dugo auto, al pratim situaciju.
Lucky-ZG is offline  
Old 24.09.2017., 06:13   #5209
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
Kad dolazi veliki servis na Renault Scenicu III, 2012., 1.5 dci?
Koliko kW motor? Na Meganeu iz iste godine, 78 kW, veliki servis je na 160 tkm. 2500 kuna u ovlaštenom s orginal dijelovima i garancijom.
Fishkal is offline  
Old 24.09.2017., 10:28   #5210
81 kW. I računao sam da je na 160k km, a postoji li vremenski uvjet (npr. 5 godina)? Ova cijena mi djeluje sasvim pristojno
Bugy is offline  
Old 24.09.2017., 13:42   #5211
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
81 kW. I računao sam da je na 160k km, a postoji li vremenski uvjet (npr. 5 godina)? Ova cijena mi djeluje sasvim pristojno
Ali to nije svugdje. Ja sam toliko platio u ZAK-u u Karlovcu.
Haneke is offline  
Old 25.09.2017., 00:16   #5212
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Skuzio sam mi na Cliu nakon sto auto neko vrijeme stoji parkiran pri kretanju nakon par metara nesto kao strugne, pucne ili tako neki zvuk. Prvo sam mislio da se iz ne znam kojeg razloga rucna zapece pa pusti nekon 2-3 metra, ali probao sam parkat i bez rucne i ista stvar. Nakon sto krenem je sve normalno dok opet ne stanem na pol h ili vise. Ima tko ideje sto bi moglo biti?
Da jos nadodam, skuzio sam da se to struganje dogodi kad pustim kvacilo do kraja nakon kretanja, znaci dokle god nije skroz otpusteno je sve normalno. To struganje imam osjecaj da najvise osjetim na papucici gasa. Ima tko ideje sto bi to moglo bit? Stvarno cu izludit.
Lucky-ZG is offline  
Old 25.09.2017., 08:50   #5213
Pozdrav ljudi, nadam se da sam na dobrom topicu jer mi je ovo prvi posjet autima dakle, trebam savjet u vezi kupovine auta. U planu je kupiti nesto "zensko" znaci manje, sigurno, niske potrosnje, da generalno nemam puno posla s njim. Vazno mi je i da to bude ipak malo dugorocnija kupovina, znaci nemam 20g pa da mi je auto za izlete/izlaske. Osim toga, potencijalno bi mi bio i auto do posla koji je van grada, cca 100km u oba smjera, s vremena na vrijeme i ac pa ne bih da me prvi bus otpuse. Svaki konstruktivni prijedlog i savjet je i vise nego dobrodosao (novo/rabljeno, model, kilometraza...) s tim da auto veci od recimo golfa ili c3 ne bih jer to vise ne mogu hendlati
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Old 25.09.2017., 11:05   #5214
Kupi crveni
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Old 25.09.2017., 11:24   #5215
Koliko love?
Mutt is offline  
Old 25.09.2017., 12:07   #5216
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
Kupi crveni
A ja bi roziii



Sto se love tice, 5/6, ako uzimam rabljeni.
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Old 25.09.2017., 12:46   #5217
Tih 100km je svakodnevno?
Lyman is offline  
Old 25.09.2017., 12:54   #5218
focus,astra,megane dizlo

čak i citroen c4 prije c3,za tu kilometrinu puno bolji
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 25.09.2017., 12:58   #5219
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Tih 100km je svakodnevno?
Jes, 5 dana u tjednu. Tak da iskreno ne znam ni koju kilometrazu da gledam (jedino sam sigurna da mora bit manje od 100).
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Old 25.09.2017., 13:01   #5220
Punto evo + plin?
Lyman is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.