Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 21:08   #8241
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Kakve krojeve kaputa imate?

I mene muči odnos prema planetu, i radim na tome da odabirima činim manju štetu.
ja svoje kapute obično dugo nosim jer ih i ne nosim tako puno
jedno dve trećine vremena sam u nečem sportskijem tipa platnena parka u jesen i proljeće i pernata jakna zimi; tak da imam klasične modele i one krojeve koje mislim da mi najbolje pristaju

nemam više ni jedan dugački jer ih baš nisam nosila
tamno plavi montgomeri
tamno smeđi strukirani koji dolje ide u A, dužine do pol bedra, ima malo starinski štih
petrolej plavi platneni izvezeni koji je u struku stisnut žabicama i dolje širi, do koljena (Noa Noa)
još dva vrlo stara od tvida; zeleni i bordo koje nisam obukla godinama, lijepi su, pa ih se neću riješit

još bih htjela onaj kroj iz Dore s kapuljačom, remenom u struku, koji ide dolje u glokn
razmišljam o kupovini plavog iz Orsaya jer nemam nijedan tanji
mantisa is offline  
Old 24.09.2017., 21:14   #8242
Nemam nijedan duži od koljena, a i to je preveć, jer izgledam ko trol.
Uglavnom ispod guzice ili na pola bedra završava.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 24.09.2017., 21:16   #8243
moji su isto do ispod guzice ili pol bedra, mislim da mi je jedan do iznad koljena. sve duže bi mi glupo stajalo. imam i dva skafandera kratka, do pol guzice, to nosim da mi ne dosadi mjesecima hodat u dugim jaknama.
i svi su strukirano - ravnog kroja.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 24.09.2017., 21:17   #8244
Uvijek na kaput potrošim više novaca. Nekako mi je taj dio garderobe važan i volim da je kvalitetan. Nosim ih godinama i takva investicija mi se isplati.
Imam crni, sivi, crveni i konjak. Koštali su od 2000 do 5000 kn.
Tri od ova četiri su na vezanje u struku, dužine do koljena ili malo duži, volim takve modele i često odaberem baš takav.
Najdraži sam kupila još 2010. i izgleda potpuno novo, mislim da ću ga nositi još godinama.
BondWannabe is offline  
Old 24.09.2017., 21:21   #8245
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Nemam nijedan duži od koljena, a i to je preveć, jer izgledam ko trol.
Uglavnom ispod guzice ili na pola bedra završava.
Ja to ispod guzice ne bih ni zvala kaput, nego jakna.



Moji su tri do pol bedra, dva do koljena. S tim da dva, kao što rekooh samo stoje u ormaru.
Pernata jedna do pol bedra, druga do ispod guzice.
mantisa is offline  
Old 24.09.2017., 21:53   #8246
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Kakve krojeve kaputa imate?

I mene muči odnos prema planetu, i radim na tome da odabirima činim manju štetu.
Jedan "bademantl" bez gumba, svijetlo beige do malo ispod koljena, jedan "bademantl" s gumbima malo duzi konjak i jedan trench malo iznad koljena, crni.
Hannah 3 is offline  
Old 24.09.2017., 22:34   #8247
Jedan sivi riblja kost kaput do koljena,crni ravnog kroja do pola listova,
crni strukirani do koljena,tamno crveni strukirani desetak cm iznad koljena.
Crna skafander jakna do koljena i čokoladno smeđa jakna do ispod dupeta.
Ne mogu se sjetiti je li to sve.
Neki su tanji,neki deblji,za sve vremenske prilike od minusa do +15.
Rado bih jedan ljubičasti ili smaragdno zeleni. :esmeralda:
mavita is online now  
Old 24.09.2017., 23:10   #8248
Moji su lagano strukirani, dužinom do pola bedra. Nijedan nema remen, iako, kad gledam na drugima, kaputi s remenom su stvarno lijepi.
zelena truba is offline  
Old 24.09.2017., 23:17   #8249
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ja to ispod guzice ne bih ni zvala kaput, nego jakna.
.
Zašto?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 25.09.2017., 00:28   #8250
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Zašto?
pa nekako mi je razlika između jakne i kaputa upravo dužina
kaput minimalno do pol bedara (zapravo to zovem kaputić, a do koljena i duže kaput)

što ti zoveš kaput, a što jakna?
mantisa is offline  
Old 25.09.2017., 01:33   #8251
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
na, ko da ste moderna deca, ak ne piše sve točno ne znate mrdnut.
T!



Imam klasičan kaput, kvalitetan, vuna, krzno, blabla, novci. I imam sintetički komad platna lošeg poruba, jeftiniji od jeftinih cipela kojeg čak nisu niti prodavali pod nazivom kaput, eto takav je. Prvi stoji i čeka sprovode s obzirom da mi ne dolaze dani kad mi se izgleda kao talijanska mafijaška udovica, a drugi obožavam.
nalij pero is offline  
Old 25.09.2017., 07:56   #8252
Jedan kaput, ovaj sad iz Orsaya (prije toga isto jedan 12 godina), jednu dugu pernatu jaknu, jedan tanki bordo mantil od samta i 11 planinarskih. Raznih. Prioriteti.
Ay Carmela is offline  
Old 25.09.2017., 08:43   #8253
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Kakve krojeve kaputa imate?

I mene muči odnos prema planetu, i radim na tome da odabirima činim manju štetu.
Imam 4 kaputa: crni klasični, dug do polovice listova, od vune, kupljen u Italiji, mekan i kvalitetan, ne muca se. Jedan vuneni čvrsti, tamnoplavi, do koljena kupljen u Engleskoj, puno plaćen, jedan crni kaputić do pola guze, otkačenih rukava i ovratnika kupljen u Zari, jedan sivi dugi do polovice listova klasičan, veže se u struku, težak, vunen, topao. I sve ih volim.

Imam i dvije bunde od pravog krzna dobivene na poklon koje uglavnom stoje u ormaru, gotovo nove, nerc nešto malo nošen, ova druga niti jednom. Njih ću nositi kad budem bakica ili ako odem na izlet u Sibir, ako ih u međuvremenu ne prodam.
Orlandia is offline  
Old 25.09.2017., 08:48   #8254
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
pa nekako mi je razlika između jakne i kaputa upravo dužina
kaput minimalno do pol bedara (zapravo to zovem kaputić, a do koljena i duže kaput)

što ti zoveš kaput, a što jakna?
kroj, materijal i kategorija u koju ga stave na kemijskom

tako sam za jaknu koju sam dugo smatrala jaknom saznala na kemijskom da je kaput i još su mi ga zeznuli u čišćenju.
od tada taj kaput ide na pranje u moju vešmašinu. to je onaj montgomeri.
kaputi nisu od pernatih, šuštavih, poliesterskih materijala. imaju mekanu površinu i većinom su od prirodnih materijala. dužina mi je manje bitna, jer po tom bi morala ići poklopljena do cipela, a ne vidim razlog.

Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Imam klasičan kaput, kvalitetan, vuna, krzno, blabla, novci. I imam sintetički komad platna lošeg poruba, jeftiniji od jeftinih cipela kojeg čak nisu niti prodavali pod nazivom kaput, eto takav je. Prvi stoji i čeka sprovode s obzirom da mi ne dolaze dani kad mi se izgleda kao talijanska mafijaška udovica, a drugi obožavam.


Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Jedan kaput, ovaj sad iz Orsaya (prije toga isto jedan 12 godina), jednu dugu pernatu jaknu, jedan tanki bordo mantil od samta i 11 planinarskih. Raznih. Prioriteti.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 25.09.2017., 09:00   #8255
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
kroj, materijal i kategorija u koju ga stave na kemijskom

tako sam za jaknu koju sam dugo smatrala jaknom saznala na kemijskom da je kaput i još su mi ga zeznuli u čišćenju.
od tada taj kaput ide na pranje u moju vešmašinu. to je onaj montgomeri.
kaputi nisu od pernatih, šuštavih, poliesterskih materijala. imaju mekanu površinu i većinom su od prirodnih materijala. dužina mi je manje bitna, jer po tom bi morala ići poklopljena do cipela, a ne vidim razlog.

A moje kaput(ic)e na kemijskom tretiraju kao jakne. Sto je dobro, jer je jeftinije.
mantisa is offline  
Old 25.09.2017., 09:01   #8256
da, znam
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 25.09.2017., 09:09   #8257
ja se ne sjećam kako mog tretiraju, ali moram ga odnest sad na čišćenje pa ću vidjet.

ovakav sličan je, ista boja, malo duži, meni dođe do iznad koljena, i nema crne kopče nego bež i malo elegantnije.
to je bila ljubav na prvi pogled. zatupila sam si u glavu da hoću montgomeri i jedan dan ga vidim u izlogu benetona iz autobusa. ima već skoro 10 godina i još je ko nov.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 25.09.2017., 09:11   #8258
Moj je crni, sa sivim krznom po rubu kapuljače.
Jako jako topao. završava ispod guzice, po mantisi bi to sigurno bila jakna, pa mantisu idući put vodim sa sobom na kemijsko, da im objasni koliko da mi naplate
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 25.09.2017., 09:20   #8259
Kaput-jakna meni ovisi od izvedbe. Kaput može biti i samo da prekrije guzicu, pa i kraći, ako je u formi kaputa. A jakna može bit i do koljena ako je ona poplun jakna.

Što me sjetilo...kog su to iskopirali od kreatora?...puni dućani crnih i denver plavih oversized poplun jakni, što kraćih što dužih.
Hilda is offline  
Old 25.09.2017., 09:37   #8260
kako točno izgleda ta poplon jakna?
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.