Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 16:51   #8341
Nije nam u planu ulazit u podzemnu,a sve ovo sta smo isplanirali vidit je u prve dvi zone...To znaci da nam je za nasa tri ipo dana dosta 15 funti na Oyster? Ili 20?
Pitar naopako is offline  
Old 23.09.2017., 18:40   #8342
Ako zadnji, 4. dan, ne udjete u bus, 15 funti ce biti dosta. Jos cete dobiti povrat kad i ako svaki od vas vrati svoju Oyster karticu.
tiziana is offline  
Old 23.09.2017., 18:59   #8343
Quote:
Tedibear kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molim pomoć..
Rezervirala sam par smještaja pa molim za pomoć koji mi je najbolji. Dolazimo u ponoć u Stansted i do kojeg nam je najlakše doći noću i kojim prijevozom -a da je dobra opcija i za sljedeće dane što se lokacije tiče.
Izbor je između:
Hyde Park Economy Apartments, 11-13 Inverness Terrace, Bayswater, Westminster Borough 460 funti
The Gresham Hotel, 116 Sussex Gardens, Westminster Borough, skuplji
Equity Point London, 100-102 Westbourne Terrace, Westminster Borough, jeftiniji
Puno hvala
Upisi u Tripadvisor ime i adresu hotela ili apartmana pa ces dobiti recenzije gostiju:
Prvi na popisu ima ocjenu 2,5 od 5, sto je relativno lose.

Drugi ocjenu 1, kazu strava i uzas, misevi po sobama:
https://www.tripadvisor.com/Search?g...by#&ssrc=h&o=0

Treci se uopce ne prikazuje. Ako je jeftiniji od drugog, ni tamo ne treba ici.
Ja ne bih ni na jedno od tih mjesta. Ima na Paddingtonu Easyhotel. male ali ciste sobe. Probaj tamo naci mjesto.
tiziana is offline  
Old 23.09.2017., 19:12   #8344
Pozdrav! Ja i mama planiramo u 11. mjesecu prvi put u London. Koji hostel/jeftiniji hotel savjetujete, a da je blizu centra i sa bračnim krevetom ili 2 odvojena?
__________________
“To the stars who listen — and the dreams that are answered.”
*nailla* is offline  
Old 23.09.2017., 19:30   #8345
Quote:
*nailla* kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ja i mama planiramo u 11. mjesecu prvi put u London. Koji hostel/jeftiniji hotel savjetujete, a da je blizu centra i sa bračnim krevetom ili 2 odvojena?
Potrazi pod Travelodge Hotels ili Easyhotels London, svaki od tih lanaca ima nekoliko hotela u centru ili u blizini centra.
tiziana is offline  
Old 23.09.2017., 20:33   #8346
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Upisi u Tripadvisor ime i adresu hotela ili apartmana pa ces dobiti recenzije gostiju:
Prvi na popisu ima ocjenu 2,5 od 5, sto je relativno lose.

Drugi ocjenu 1, kazu strava i uzas, misevi po sobama:
https://www.tripadvisor.com/Search?g...by#&ssrc=h&o=0

Treci se uopce ne prikazuje. Ako je jeftiniji od drugog, ni tamo ne treba ici.
Ja ne bih ni na jedno od tih mjesta. Ima na Paddingtonu Easyhotel. male ali ciste sobe. Probaj tamo naci mjesto.
Ocjene su realtivni pokazatelji. Posebno ako ocjene daju Ameri.
Sve u Londonu je ispod razine cijene koja se plaća.
Frend nam je bio u ovom drugom i kaže da može proći.
Easyhotel ne volim jer sam bila u više njih i ne sviđaju mi se.
Imam loša iskustva s njima.
alter ego blagajnice is offline  
Old 23.09.2017., 20:36   #8347
Quote:
*nailla* kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ja i mama planiramo u 11. mjesecu prvi put u London. Koji hostel/jeftiniji hotel savjetujete, a da je blizu centra i sa bračnim krevetom ili 2 odvojena?
Blizu centra je relativan pojam. Sve što je zona 1-2 je ok. Uvijek vidi kakve su veze od smještaja do prvog metroa ili busne linije.
Hosteli s bračnim krevetima su u 90% slučajeva skuplji od hotela, a imaju znatno lošiju kvalitetu.
Travelodge je moj prvi izbor po omjeru cijene i kvalitete.
ili ako ti je skupo vidi na Bookingu što se nudi.
alter ego blagajnice is offline  
Old 23.09.2017., 21:18   #8348
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Ocjene su realtivni pokazatelji. Posebno ako ocjene daju Ameri.
Sve u Londonu je ispod razine cijene koja se plaća.
Frend nam je bio u ovom drugom i kaže da može proći.
Easyhotel ne volim jer sam bila u više njih i ne sviđaju mi se.
Imam loša iskustva s njima.
Da se radi o nekoliko negativnih ocjena, ne bih nista rekla. To je normalno. Ali, do sad nisam vidjela da jedan hotel ima ukupnu ocjenu 1. Skoro svi se uzasavaju tog hotela. Nece bit da su svi Amerikanci.
tiziana is offline  
Old 23.09.2017., 21:38   #8349
Na booking je prosječna ocjena 7.2. na bazi preko tisuću reviewa. Meni je to dobro.
alter ego blagajnice is offline  
Old 24.09.2017., 08:06   #8350
Quote:
Pitar naopako kaže: Pogledaj post
Nije nam u planu ulazit u podzemnu,a sve ovo sta smo isplanirali vidit je u prve dvi zone...To znaci da nam je za nasa tri ipo dana dosta 15 funti na Oyster? Ili 20?
Ako zadnjeg dana ne zelite ic busem a nije vam tesko hodati par sati, prosetajte se kroz Hyde Park. Kupite prije vrecicu kikirikija kojima mozete hraniti pitome vjeverice. Tamo je i lijepo jezero Serpentine. Ako je lijepo vrijeme mozete lec na travu ili unajmiti lezaljku.
http://www.londontown.com/NearByAttr...ar-Hyde%20Park
tiziana is offline  
Old 24.09.2017., 08:26   #8351
Quote:
*nailla* kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ja i mama planiramo u 11. mjesecu prvi put u London. Koji hostel/jeftiniji hotel savjetujete, a da je blizu centra i sa bračnim krevetom ili 2 odvojena?
Ovdje ukratko pise o Travelodge hotelima, onima koji su povoljniji a blize su centru. Kao sto je Alter ego blagajnice napisala, vazno je da je u njihovoj blizini stanica podzemne. To se vidi na karti po znaku podzemne. Pouzdani su i cisti hoteli, po dobroj cijeni za London.
https://www.londontoolkit.com/accomm...travelodge.htm

Rezervirati obavezno na samoj stranici hotela. Cim se ranije rezervira tim je cijena povoljnija. Cijene variraju od hotela do hotela. Njihove stranice:
https://www.travelodge.co.uk/uk/london/hotels-in-london
tiziana is offline  
Old 24.09.2017., 19:31   #8352
Puno hvala na info! Bacam se na potragu!
__________________
“To the stars who listen — and the dreams that are answered.”
*nailla* is offline  
Old 24.09.2017., 21:58   #8353
Da li je netko bio na London Bridge Experience. Vrijedi li ići na to (imam London Pass), kako to zapravo izgleda?
Anita2507 is offline  
Old 24.09.2017., 23:41   #8354
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Ako zadnji, 4. dan, ne udjete u bus, 15 funti ce biti dosta. Jos cete dobiti povrat kad i ako svaki od vas vrati svoju Oyster karticu.
Pa mogli bi pjeske npr do Hyde parka i vratit se busom s obzirom da bi trebala ostat jedna ipo funta,to je valjda dovoljno za jednu voznjicu.
Koliko se naplacuju WC-i?
I citala san tu na forumu da bi trebalo kupit Lebara SIM karticu da bi imali internet(da mozemo koristit aplikacije) i adapter.
Pitar naopako is offline  
Old 25.09.2017., 00:57   #8355
Quote:
Pitar naopako kaže: Pogledaj post
Pa mogli bi pjeske npr do Hyde parka i vratit se busom s obzirom da bi trebala ostat jedna ipo funta,to je valjda dovoljno za jednu voznjicu.
Koliko se naplacuju WC-i?
I citala san tu na forumu da bi trebalo kupit Lebara SIM karticu da bi imali internet(da mozemo koristit aplikacije) i adapter.
Ne moze se u busu kupiti karta, a mislim da se za razliku od jednokratne karte za podzemnu, takve karte uopce vise ne prodaju. Nekad je kostala 1,5 funtu. Moze se na ulazu u bus ocitati nasu bankovna karticu ako je contactless, beskontaktna. Ako svaki od vas ima takvu, ne morate kupiti Oyster.

Na wc mozete ic besplatno u bilo koju robnu kucu. Na pocetku Oxford St. je veliki Marks&Spencer. WC je pokretnim stepenicama kat nize, unutar Food Store-a.

Od kad imamo roaming (mozemo povoljno zvat Hr s nasih mob telefona), mislim da nije potrebno kupiti Lebara karticu. Ona vam je poput nasih kartica i nekad je bila prakticna kad su telefonski pozivi za Hr bili skuplji. Nas telefon automatski ce se spojiti na neki UK server. Vas operater pokazat ce vam moguce troskove.
Wi-Fi bi trebali imati u apartmanu, a i u svakoj stanici podzemne, tamo gdje su salteri, ne u samom vlaku, u skoro svim kaficima kad svoj broj prijavite na web stranici Starbucksa, Caffe Nera...
Adapter, utikac za UK, kupite kod nas, u Chipoteci, jer je jeftiniji. Inace necete moc puniti telefon ili ustekati fen ako nosite svoj. Ne dolazi u kompletu s Lebara karticom.
Tamo gdje imate Wi-Fi mozete zvat besplatno doma putem Vibera ili Skypea.
tiziana is offline  
Old 25.09.2017., 07:07   #8356
Lebara

Isti je iznos za pozive ili poruke iz UK u Hrvatsku s Lebara sim kartice kao i s neke hrvatske sim kartice.
Vjerojatno se moze kupiti kod WH Smith na Paddington stanici.

MAPS.ME plan Londona inace funkcionira offline.
tiziana is offline  
Old 25.09.2017., 08:06   #8357
Upravo htjela postavit pitanje za interner i pozive... hvala na info...
arac is offline  
Old 25.09.2017., 11:00   #8358
[QUOTE=tiziana;65669183]Ne moze se u busu kupiti karta, a mislim da se za razliku od jednokratne karte za podzemnu, takve karte uopce vise ne prodaju. Nekad je kostala 1,5 funtu. Moze se na ulazu u bus ocitati nasu bankovna karticu ako je contactless, beskontaktna. Ako svaki od vas ima takvu, ne morate kupiti Oyster.


Mislila san ako cemo stavit na Oyster po 15 funti ,a skinit ce nam dnevno 4 ipo ako idemo samo busom u prve dvi zone,za tri dana je to 13 ipo znaci ostaje funta ipo za zadnje jutro...
Dovoljno za jednu voznjicu?
Pitar naopako is offline  
Old 25.09.2017., 12:47   #8359
[QUOTE=Pitar naopako;65672179]
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Ne moze se u busu kupiti karta, a mislim da se za razliku od jednokratne karte za podzemnu, takve karte uopce vise ne prodaju. Nekad je kostala 1,5 funtu. Moze se na ulazu u bus ocitati nasu bankovna karticu ako je contactless, beskontaktna. Ako svaki od vas ima takvu, ne morate kupiti Oyster.


Mislila san ako cemo stavit na Oyster po 15 funti ,a skinit ce nam dnevno 4 ipo ako idemo samo busom u prve dvi zone,za tri dana je to 13 ipo znaci ostaje funta ipo za zadnje jutro...
Dovoljno za jednu voznjicu?
U principu jednokratna voznja busom dodje 1,5 funtu, ali ovo nisam probala. Ako se na ulazu u bus zazeleni citac znaci da je proslo. Ako ne, sofer vas nece pustiti da prodjete. Mozete to pitati na salteru kad kupujete Oyster.
Kad vratite Oyster karticu dobit cete povrat od 5 funti koje ste za nju uplatili. Ako je ne vratite, vjerojatno cete ponoviti put u London.
tiziana is offline  
Old 25.09.2017., 14:04   #8360
Uspila san jutros rezevirat Sky Garden...dva dana za redon,pa koji stignen. Znaci,dovoljno je tjedan dana prije i to ponediljkom. Bravo ja!
Oooo sta cu dilit savjete kad se vratin...I ja mogu biti Tiziana! Svi smo mi Tiziana! :klap:
(osim Nukca)
Pitar naopako is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.