Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2017., 22:20   #541
nemojte se reklamirati na ovom podforumu
za reklamiranje se molim obratite administraciji foruma.
Trickie Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:02   #542
Gdje jesti

Pozz svima, ovo ljeto smo na Dugom otoku, molim Vas za preporuku gdje jesti a da nas ne izuju iz cipela
Alien2dio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:36   #543
Pogledajte što vam sve Dugi otok nudi, zahvaljući ekipi mladih otočana u novom promotivnom filmu o otoku koji je objavio zadarski Futuro.

http://www.ezadar.rtl.hr/lifestyle/2...o-dugom-otoku/


__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:33   #544
Pozdrav,

Planiram biti u Zadru početkom rujna i želja mi je otići do Dugog otoka pa me zanima kakva je situacija ako nemam auto?
Je li javni prijevoz pouzdan, jesu li taksiji ok?

Hvala!
__________________
You're not a bad person. You're a terrific person. You're my favorite person, but every once in a while, you can be a real cunt.
tweety214 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2018., 16:29   #545
Angry Do strašne peći - pješice!

Quote:
okicizepa kaže: Pogledaj post
POno što me zanima je zašto nema nigdje upozorenja da je cesta prema Strašnoj peći toliko opasna?!?! Mi smo krenuli sa dva automobila i troje djece i doslovno smo se nad provalijom negdje na pola puta okretali... Dalje se nismo usudili...
Najozbiljnije upozoravam sve da tamo nikako ne kreću automobilom. CESTA JE OPASNA PO ŽIVOT!!!
U potpunosti se slažem; doista je vrlo opasno, podsjeća na one južnoameričke planinske ceste... Kao prvo, strmo je, kao drugo šljunak je pa kotač može "brcat" ako iz bilo kojeg razloga moraš stat pa krenut, kao treće napravljeni su svako malo "pragovi" preko kojih isto prelaziš, a ispred i iza njih su ljudi svašta izvodili pa je šljunak istrošen, ima zavoja, rijetko ima mjesta za mimoilaženje, nema zaštitne ograde (a cijelim putem ti je s jedne strane provalija...) Vrlo neozbiljno rješenje, ja sam se usrala kad sam vozila i izašla sam u jednoj vodi iz auta, a uzbrdo (natrag) je vozio dečko... P.S. Ulaz u strašnu peć se ne isplati plaćati! Koncesionar drži studenta koji mu tamo u samoći sjedi čitav dan, naplaćuje ulaz, nema lampe, nema upozorenja za zaboravljive da se treba toplo obući... Bilo koja druga špilja u koju ste u životu ušli je bolja od ove... Eto. Uz nedostatak pitke vode jedina loša stvar na otoku.
__________________
Jedina razlika između mene i luđaka je ta - što ja nisam lud ... Salvador Dali
Jana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 21:01   #546
Quote:
tweety214 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Planiram biti u Zadru početkom rujna i želja mi je otići do Dugog otoka pa me zanima kakva je situacija ako nemam auto?
Je li javni prijevoz pouzdan, jesu li taksiji ok?

Hvala!
Dizem temu. I mene zanima ova info.
__________________
هذا المنتدى هو حية تمتص
japanska_buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 22:48   #547
Quote:
tweety214 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Planiram biti u Zadru početkom rujna i želja mi je otići do Dugog otoka pa me zanima kakva je situacija ako nemam auto?
Je li javni prijevoz pouzdan, jesu li taksiji ok?

Hvala!
Do dugog otoka samo trajektom, sasvim sigurna opcija.
maruskamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 21:33   #548
Par crtica s Dugog otoka:

Bio 4 dana u Salima i mislim da je to najbolje mjesto na Dugom otoku, ne samo zato jer se iz njega, kao baze, može lakše sve obilaziti. Sali je zapravo "malo velo misto". Spavao u depadansi koju je izgradila još (mislim) Tankerska plovidba za vrijeme socijalizma pa se to i vidi - nije u depadanse previše ulagano, ali ja nisam zahtjevan gost jer sam i tako cijele dane lutao po otoku. U Salima se prodaje odličan sladoled (speciality!). Nije daleko od Telašćice ali nju sam obišao prije par godina pa mi se nije dalo ponoviti - ali ona je pod "must see". Jedan dan učinio cjelodnevni izlet na Kornate (iz Salija - brodica s kapetanom, 300 kuna po osobi) i taj doživljaj mi je dovoljan - jednom u životu i više ne: kupanje u dvije lijepe, čiste uvale, odlazak na "ručak" (jedna pržena bugva, salata od kupusa (!?), kruh i na kraju ono što sam nazvao "Kornatski desert" - a zapravo su vafle napolitanke na dva tanjura, za 12 osoba). Naravno piće se posebno naplaćuje a pola litre bijelog kiseliša kojeg oni nazivaju vinom i podvaljuju turistima bolje da i ne spominjem.). Dakle, jednom vidjeti otoke i to je dovoljno. Svi izgledaju isto i na njima nema apsolutno ništa zanimljivo - osim suhozida i sumnjivih konoba. Jedan dan išao u Božavu i tamo doista nema ništa - samo dva hotela u koje je zabranjeno ulaziti ako niste gost hotela. Šetnica? pff!! 200 metara, ako? Ribarsko-težačko mjesto/uvala Žman mi se dopala zbog odlične konobe (neću napisati ime ali jedina je i s lijeve strane luke je) u kojoj sam jeo tri vrste sira, lignje... bilo mi je malo skupo ali primjereno hrani. Kasnije sam u maloj, privatnoj sirani kupio kozji i ovčji sir, za darove. Saharun izgleda kao da je na Karibima, ali kada sunce peče 35 stupnjeva i nema hladovine, onda to nije za mene. Ima kafić, desno kod šume, ali tada je drugačija plaža. Veli rat, zbog svjetionika, ima nešto mistično u sebi. Lijepo mjesto, s kampom. Prolazeći pored jedne zalogajnice zamjetih neku djevojku kako jede neku zanimljivu tjesteninu (špagete?) s povrćem. Kada sam nakon pola sata odlučio ručati i naručiti tjesteninu, konobar mi kaže: "Nemamo mi to!"
"Kako nemate, pa vidio sam djevojku kako jede..."
"Ah, to! Ne, to je hrana za nas radnike!"
Pa, i ja bi želio to pojesti!"
"Nemamo, ali zato imamo jastoga, zubaca, lignje...."
Popio sam pivo u borovoj šumici i otišao.

I tako 4 dana. Sasvim dovoljno. Otok nije za mlade već više za obitelji s malom djecom.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2018., 01:02   #549
Bok svima, kakva je situacija s biciklizmom na Dugom otoku? Da se vozit fino, visinske razlike nisu bijesne? Ima neko mjesto za rentat bicikl možda? Pardon ako je netko pitao prije već.
gfnf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2018., 13:15   #550
Prekrasan otok
Bord is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 09:05   #551
Quote:
gfnf11 kaže: Pogledaj post
Bok svima, kakva je situacija s biciklizmom na Dugom otoku? Da se vozit fino, visinske razlike nisu bijesne? Ima neko mjesto za rentat bicikl možda? Pardon ako je netko pitao prije već.
Dugi otok je raj za bicikliste. Malo ima brda ali ne previse i, najbitnije, nema puno auta. Znam da ima za rentat bajk u Verunicu, cini mi se da je bilo 10-20 €/dan.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2018., 21:31   #552
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
Dugi otok je raj za bicikliste. Malo ima brda ali ne previse i, najbitnije, nema puno auta. Znam da ima za rentat bajk u Verunicu, cini mi se da je bilo 10-20 €/dan.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
To sam htio čuti! Odlično, mislim rentat bicikl na 3-4 dana i proći otok uzduž i poprijeko, hvala za info. Ako ima neki manje poznati must see, zahvalan sam masu.
gfnf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 18:32   #553
dakle.....Sakarun, Veli Rat/Žal, Strašna spilja, Telaščica (mada sam bil tamo već par puta)....to svakak; eh sad, što još posjetiti na Otoku? ona špilja Golubinka mi se čini nešto super zanimljivo.....kak do nje doć?
još nešto zanimljivo za pogledat?
Trgovine, benzinske....kafići, restorani...ima toga po otoku? cijene?
tnx svima na odgovorima

BTW. tamo smo od 27.07. pa nadalje....
shranilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2019., 17:48   #554
Quote:
Bord kaže: Pogledaj post
Prekrasan otok
I više od toga.
Priroda, plaže, arheologija, prometnica..
Sve odlično !
Ian van der Ney is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2019., 17:52   #555
Quote:
shranilo kaže: Pogledaj post
dakle.....Sakarun, Veli Rat/Žal, Strašna spilja, Telaščica (mada sam bil tamo već par puta)....to svakak; eh sad, što još posjetiti na Otoku? ona špilja Golubinka mi se čini nešto super zanimljivo.....kak do nje doć?
još nešto zanimljivo za pogledat?
Trgovine, benzinske....kafići, restorani...ima toga po otoku? cijene?
tnx svima na odgovorima

BTW. tamo smo od 27.07. pa nadalje....
Mislim, da postoji samo jedna crpka na otoku..i to nedaleko od pristaništa, u blizini idućeg mjesta.

Radije natočiti na kopnu, za sigurnost.
Ian van der Ney is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2019., 21:49   #556
Zaglav.Gorivo je jako skupo,ne vidjeh skupljeg u rh.
Sve je poprilicno skupo,tako neka ponese sa sobom koliko moze.
Nema nikakvog supermarketa od tuda do Zadra i Italije.
Preporucam krafne iz Solina kraj Bozave.
Sakarun je prva liga,ali mogla bi vas iznenadit zapustenost njegove okolice.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2021., 14:33   #557
Cool

U organizaciji Hrvatske turističke zajednice i Predstavništva HTZ-a u Londonu, ekipa prestižnog britanskog lista The Telegrapha do 6. kolovoza boravit će na području Zadarske županije, odnosno na Dugom otoku. Riječ je o novinarki Mary Novakovich i fotografu Adamu Batterbyu koji u Hrvatskoj borave s ciljem pisanja reportaže za ovaj popularni britanski list kojeg mjesečno prati preko 20 milijuna čitatelja, javljaju iz HTZ-a.

Fokus reportaže bit će na turističkoj ponudi i specifičnostima Dugog otoka, uz poseban osvrt na novootvorenu Villu Nai 3.3.Tijekom boravka u Hrvatskoj novinarsko-snimateljska ekipa obići će Sjeverozapadni dio Dugog otoka, svjetionik Veli Rat i zaljev Sakarun, Park prirode Telašćicu, Špilju Golubinka te ostale zanimljivosti i prirodne ljepote Dugog otoka. U organizaciji putovanja sudjeluje Turistička zajednica Zadarske županije.


https://zadarski.slobodnadalmacija.h...-otoka-1117671
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2021., 21:13   #558
Dugi otok – Ljubav na prvi pogled

blog Slavena Škrobot

https://blog.vecernji.hr/slavenskrob...ed-1-dio-12591

https://blog.vecernji.hr/slavenskrob...ed-2-dio-12611

https://blog.vecernji.hr/slavenskrob...ed-3-dio-12621

https://blog.vecernji.hr/slavenskrob...ed-4-dio-12630
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.