Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 23:57   #81
čitala sam gričku vješticu u 3. osnovne i bila mi je odlična.
__________________
ne pitajte frizera treba li vam šišanje.
supstitucija :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 00:10   #82
Najbolja hrvatska spisateljica romana...Roman od 7 djela "Grička vještica" pročitala sam 3 puta...I svaki put se iznenadim kao da prvi put čitam ...Najviše mi se sviđa to što je detaljno razradila neke sitnice, koje se na početku čine bezazlenima, a na kraju znače otkrivenje čitave misterije...Veoma mi je drago što se radnja dešava u 18.st., fascinira me život Marije Terezije (proučavam povijest Habsburgovaca, općenito život na dvorcu Schonbrunnu,a i u Versaillesu; iako o Mariji Antoneti i nije bilo previše riječi-šteta )...Sve u svemu, detaljno je predočila život svih staleža...Opis joj je nevjerojatan, kao da taj život vidiš čitajući je, osjećaš mirise, vidiš boju...Fenomenalno...
__________________
Ne vidi glupan isto drvo kao i mudrac!
DeviantLilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 00:14   #83
Quote:
supstitucija :) kaže: Pogledaj post
čitala sam gričku vješticu u 3. osnovne i bila mi je odlična.
...Grička vještica se sastoji od 7 djela: teško da si ih sve uspjela pročitat u 3. osnovne...
__________________
Ne vidi glupan isto drvo kao i mudrac!
DeviantLilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 00:20   #84
Cool

Quote:
Zeljkoo kaže: Pogledaj post
pa što nije pisala pod muškim imenom
...Zagorka je na početku "svoje karijere" pisala pod muškim pseudonimom jer se u to doba žene, kao kritičarke, ni kao spisateljice, nisu mogle "probiti"...nisu imale baš neko pravo glasa...
__________________
Ne vidi glupan isto drvo kao i mudrac!
DeviantLilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 10:24   #85
Quote:
DeviantLilith kaže: Pogledaj post
...Grička vještica se sastoji od 7 djela: teško da si ih sve uspjela pročitat u 3. osnovne...
Slažem se. Mislim da je ipak to malo preteško "štivo" za 3. osnovne. No možda si ti bila neka nadobudna klinka u 3. osnovne.
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 11:54   #86
ma počela sam u 3. osnovne, pročitala sam sve do negdje 4.
__________________
ne pitajte frizera treba li vam šišanje.
supstitucija :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 11:55   #87
Quote:
demarkis kaže: Pogledaj post
Slažem se. Mislim da je ipak to malo preteško "štivo" za 3. osnovne. No možda si ti bila neka nadobudna klinka u 3. osnovne.
i nije mi to bilo baš teško štivo.
__________________
ne pitajte frizera treba li vam šišanje.
supstitucija :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 18:51   #88
Quote:
supstitucija :) kaže: Pogledaj post
i nije mi to bilo baš teško štivo.
Svaka čast za takvu nadobudnost. Za vrijeme kad su tvoji vršnjaci čitali knjižice po 50, 60 str. s pjesmicama i slikicama, ti si čitala Zagorku od 500, 600 str. Svaka čast. :klap:
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 20:25   #89
Quote:
demarkis kaže: Pogledaj post
Svaka čast za takvu nadobudnost. Za vrijeme kad su tvoji vršnjaci čitali knjižice po 50, 60 str. s pjesmicama i slikicama, ti si čitala Zagorku od 500, 600 str. Svaka čast. :klap:
hvala, hvala. uvijek sam bila ispred svojih vršnjaka.
__________________
ne pitajte frizera treba li vam šišanje.
supstitucija :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 20:30   #90
Zagorka je jednostavno spisateljica o kojoj pravi ljubitelj knjizevnosti ne moze reci nista lose te samo moze uzivati u njenim djelima
Jelena__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 11:25   #91
Quote:
DeviantLilith kaže: Pogledaj post
...Zagorka je na početku "svoje karijere" pisala pod muškim pseudonimom jer se u to doba žene, kao kritičarke, ni kao spisateljice, nisu mogle "probiti"...nisu imale baš neko pravo glasa...
nešto kao danas muškarci

samo skup onaj njen komplet

800 kuna men se čini
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 15:32   #92
Pročitala sam(zasad) sve djelove Gričke vještice. Sviđa mi se njen stil i romani, zanimljivi su mi i intrigantni, a istovremeno opuštaju i vode te u taj svijet - stari Zagreb,dvorce,plemiće,rješavanje raznih spletki i misterija,skrivene ljubavi ...sve u svemu Zagorka
angie stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 01:32   #93
Znam da sam u manjini i nemojte me kamenjem, ali meni ta žena nikako nije sjela. Vitez slavonske ravni nešto je najdosadnije što sam ikada čitala.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 14:52   #94
Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
Znam da sam u manjini i nemojte me kamenjem, ali meni ta žena nikako nije sjela. Vitez slavonske ravni nešto je najdosadnije što sam ikada čitala.
Nemamo te zašto kamenjem. Nije svima taj stil zanimljiv i privlačan. Uvažavamo sva mišljenja.
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 15:28   #95
Nisam ju čitao, nije mi bilo zanimljivo. No, rekoh-idem malo prolistati, da vidim. Iz takvog površnog kontakta:

a) radi se o vrhunskoj trivijalnoj literaturi (Doyle-Sherlock Holmes, Burroughs-Tarzan,..)

b) bilo bi mi izuzetno drago da se to čita, svejedno koja dob.

No, tu bih imao bitanje- čita li se ona još ? Npr. u rasponu od 15-50 godina ? Htio bih da se čita, jer je ona, IMO, daleko bolja od nekih uvoznih bezveznjaka. Ali, bojim se da to nije "in", nego razna smeća koja nabijaju preko medijske halabuke.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:31   #96
Izuzetan autor, prekrasan stil pisanja. Siniša mi je idealni muškarac u kojeg sam bila zatreskana...
__________________
*LIBER LIBERTAS*
www.drugachijisvijet.blogger.ba
Bednaya Nastya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 23:57   #97
Quote:
Bednaya Nastya kaže: Pogledaj post
Izuzetan autor, prekrasan stil pisanja. Siniša mi je idealni muškarac u kojeg sam bila zatreskana...
također Nera i Siniša
angie stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:14   #98
Znate li da je snimljen i film o Zagorkinom zvotu?
http://www.filmski.net/vijesti/dokum...alnim_efektima
sanjica111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 18:52   #99
Quote:
sanjica111 kaže: Pogledaj post
Znate li da je snimljen i film o Zagorkinom zvotu?
http://www.filmski.net/vijesti/dokum...alnim_efektima
Nisam znao. Odlično. Jedva čekam da se počne prikazivati. Baš me zanimaju reakcije publike na njezin život. Možda konačno dobije mjesto u hrvatskoj književnosti koje joj pripada.:klap:
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:05   #100
Mislim da se tome svi najiskrenije nadaju. A film ce prikazati surovo i realno kako je ta mala zenica zivjela. I, navodno, da ce se napokon otkriti mnoge tajne vezane uz njezinu smrt, a i zivot. Jedva cekam!!!
sanjica111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.