Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2013., 12:18   #2901
Pa barem ce ova generacija biti puna dobrih buducih farmaceuta
Ja se spremam od 10.mjeseca, a ti?
Zagreb <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 13:41   #2902
Quote:
Theli kaže: Pogledaj post
Radi se teorija itekako. Ono što sam htio reći je da predznanje nije presudni faktor jer je to Sanki i on ima te svoje mušice tako da su, što se teorije tiče, u staru više-manje svi tu negdje bez obzira na podlogu iz srednje. Svi će se poprilično naraditi da nauče, to ti jamčim, neki će možda brže pohvatati, ali po meni je to prije svega uvjetovano tvojim radom kroz semestar (ili mjesec dana prije ispita ili kad ćeš već učiti), a ne znanjem s kojim dolaziš iz srednje. Dobro znanje iz matematike ti može omogućiti da brže savladaš izvode koji su isto važni, ali uz to još ima i poprilično teorije koju moraš naučiti, samo što se meni iz mog iskustva čini da su s teorijom svi u istoj "startnoj poziciji" (jer će lumeni za fiziku ionako vjerojatnije otići na pmf ili fer nago na farmaciju)
aha... ma to me sam brinulo jer mi u srednjoj profesor ni sam ne zna fiziku a kamo li neš objasnit, mislim da sam tu dosta zakinuta... a jel mi mozes rec koja grana fizike se najvise traži?
girl95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 13:44   #2903
i da sto je s literaturom jel dobivate kakve skripte, kupujete knjige il ucite u NSB-u?
girl95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 17:49   #2904
Quote:
Zagreb <3 kaže: Pogledaj post
Pa barem ce ova generacija biti puna dobrih buducih farmaceuta
Ja se spremam od 10.mjeseca, a ti?
i ja također od početka školske godine, konkurencija je velika, treba bit spreman iz čega vježbati matematiku i kemiju?
LordOfTheBooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 18:08   #2905
A ja ti idem na pripreme pa tamo iz njihovih zbirki vjezbam, doma samo ucim teoriju... Mislim da nikad nije bila ovolika konkurencija, svi su odjednom ludi za farmacijom, a zapravo ni ne znaju sto je to... Mogli bi oni malo povecati upisnu kvotu hehe
Zagreb <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 06:27   #2906
mislim da nema potrebe za povećanjem upisnih kvota, onaj tko stvarno želi upisati će se potruditi i dat sve od sebe, što bi englezi rekli - no matter what it takes
LordOfTheBooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:02   #2907
Hehe, a i to je istina
Zagreb <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 13:16   #2908
Quote:
Zagreb <3 kaže: Pogledaj post
A ja ti idem na pripreme pa tamo iz njihovih zbirki vjezbam, doma samo ucim teoriju... Mislim da nikad nije bila ovolika konkurencija, svi su odjednom ludi za farmacijom, a zapravo ni ne znaju sto je to... Mogli bi oni malo povecati upisnu kvotu hehe
I da hoće ne mogu jer nema prsotora,a ni nastavnika
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 18:33   #2909
ima netko podatak koliki je otprilike postotak od 120-ak upisanih koji završe farmaciju u roku? nađu li svi oni odmah posao? isto pitanje vrijedi i za biokemijski smjer
LordOfTheBooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 18:56   #2910
Ne znam postotak koliko upisanih završi u roku, ali ako ti nešto znači oko 95% upisanih jednom i završi.. vjerujem da nebi trebalo biti problema s nalaženjem posla s obzirom da farmaceuta fali, ali opet kakva će situacija biti za 5 godina nitko ne zna..
- Juicy - is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 19:23   #2911
Ma vjerojatno ni za 5 godina nece biti problem naci posao... Jer tako se govorilo jos 2007.da ce za 5 godina vec biti teze naci posao, ali stanje se nije puno promijenilo. Pratim sve u vezi farmacije od osnovne skole, sad je napokon doslo vrijeme da to i upisem
Zagreb <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 23:29   #2912
Pozdrav! Potreban mi je neki eksperiment u vezi sa antioksidansima, tacnije, nacin izdvajanja beta karotena iz voca. Trazim po internetu, ali bezuspjesno.. moze li neko preporuciti neku literaturu??
Eli17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 05:47   #2913
Quote:
Eli17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Potreban mi je neki eksperiment u vezi sa antioksidansima, tacnije, nacin izdvajanja beta karotena iz voca. Trazim po internetu, ali bezuspjesno.. moze li neko preporuciti neku literaturu??
ne studiram ali me zainteresiralo pitanje pa sam potražio i našao pokoju rečenicu na sljedećim linkovima:
http://en.wikipedia.org/wiki/Beta-Carotene (drugi odlomak)
http://www.ijpsonline.com/article.as...rikumar;type=0
http://scialert.net/fulltext/?doi=jas.2012.1846.1852 (pod materials and methods)

vjerojatno neće koristit puno jer kao što rekoh ne studiram i neznam o tome skoro pa ništa ali evo, vrijedi probati
LordOfTheBooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 07:57   #2914
Quote:
girl95 kaže: Pogledaj post
aha... ma to me sam brinulo jer mi u srednjoj profesor ni sam ne zna fiziku a kamo li neš objasnit, mislim da sam tu dosta zakinuta... a jel mi mozes rec koja grana fizike se najvise traži?
Evo ti popis pitanja koja mogu doći ja usmenom:
http://pharma.unizg.hr/download.aspx...z%20Fizike.pdf
od toga na ispitu vučeš tri.
nešto je pričao da će staviti nova pitanja, ali to priča već neko vrijeme i još uvijek ništa od toga
__________________
Don't turn your back, don't look away, and don't blink.
Theli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 16:45   #2915
Zanimljiva su ta pitanja... A onda se netko zali na fiziku u srednjoj skoli
Zagreb <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 17:57   #2916
jel ja ovdje jedini u narniji živim pa ne mogu otvoriti link ili?
LordOfTheBooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 18:52   #2917
ni meni sad neće
http://www.pharma.unizg.hr/OdsjekKol...mvID=106&id=55
s desne strane, pod ispit, zadnji fajl su pitanja
__________________
Don't turn your back, don't look away, and don't blink.
Theli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 16:40   #2918
Quote:
Theli kaže: Pogledaj post
Evo ti popis pitanja koja mogu doći ja usmenom:
http://pharma.unizg.hr/download.aspx...z%20Fizike.pdf
od toga na ispitu vučeš tri.
nešto je pričao da će staviti nova pitanja, ali to priča već neko vrijeme i još uvijek ništa od toga
ne mogu ni ja to otvorit
girl95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 16:46   #2919
Quote:
girl95 kaže: Pogledaj post
ne mogu ni ja to otvorit
u postu iznad tvoga je čovjek fino objasnio )
LordOfTheBooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 09:41   #2920
ima li tko s farmacije ili netko od maturanata kakav savjet vezan uz učenje, neke tehnike, metode, posebne trikove ili nešto? divim se svim studentima na farmaciji, meni to izgleda kao da ima previše predmeta koji obuhvaćaju puno gradiva i materijala a za premalo vremena, stignete li to sve naučiti?
LordOfTheBooks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.