Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 23:20   #3921
Quote:
Gipi kaže: Pogledaj post
Hej, jesu ikada nekome odbili prebacivanje s medicinske biokemije na farmaciju?
Naime, ja sam to planirala učiniti ove godine jer prošle nisam upala na farmaciju i rekli su mi da im je kvota za iducu akademsku popunjena i da nema mjesta, odnosno da je prijelaz kao nula. Mislim ne kuzim ih jer se i onak svake godine popuni kvota a prije se navodno to odobravalo...
Zar je moguce da vise ne vrse prebacivanja jer su povećali kvote?
Nije to baš nova promjena .. već duže vrijeme je tako.
Uprava ne želi da se farmacija u Zagrebu upisuje zaobilaznim putem.
Slična stvar se događa i na drugim fakultetima u Zagrebu ... srezali su svi kvote za prebacivanje drastično.
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:42   #3922
Quote:
Jalouw kaže: Pogledaj post
Nije to baš nova promjena .. već duže vrijeme je tako.
Uprava ne želi da se farmacija u Zagrebu upisuje zaobilaznim putem.
Slična stvar se događa i na drugim fakultetima u Zagrebu ... srezali su svi kvote za prebacivanje drastično.
To sam si i mislila...hjooj, još sam razmišljala dal da pauziram i poboljšam rezultate mature i nagodinu probam farmaciju... bas sam se zeznula s ovim
Gipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:14   #3923
Quote:
Jalouw kaže: Pogledaj post
Uprava ne želi da se farmacija u Zagrebu upisuje zaobilaznim putem.
Pa zasto? U konacnici je vlasniku ljekarne ili farmaceutske firme svejedno odakle je diploma, sve dok je priznata od nadleznih vlasti. Ima HR odjel koji onda filtrira najbolje i najsposobnije kandidate koje ce i zaposliti na temelju soft skills, opceg vizualnog dojma, psiholoskog profila i pokazane motivacije za trazeno radno mjesto. Meni nije jasno zbog cega se to u javnosti ne potencira. Imam dojam da uprava fakulteta i poslodavci nemaju iste ciljeve, a tome ne bi trebalo biti tako.
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:26   #3924
Quote:
Jalouw kaže: Pogledaj post
Nije to baš nova promjena .. već duže vrijeme je tako.
Uprava ne želi da se farmacija u Zagrebu upisuje zaobilaznim putem.
Slična stvar se događa i na drugim fakultetima u Zagrebu ... srezali su svi kvote za prebacivanje drastično.
U krivu si, promjena je relativno nova. Znam za takav slučaj prebacivanja koji se dogodio prije 4 godine, na mojoj godini i u mojoj grupi. Znam o čemu pričam.

Nadalje, ne znam zašto uprava to više ne omogućava. Moguće je da će iduće godine ponovno omogućiti, jer se na našem fakultetu ništa za sigurno ne zna. U tom slučaju, završi još jednu godinu medicinske biokemije (imat ćeš gotovo iste kolegije kao farmaceuti), i probaj opet. Jesi li razmišljala o prebacivanju u Split? Možda ti je daleko, ali vrijedi istrpjeti par godina ako si sigurna da je farmacija ono što želiš.

Quote:
Ima HR odjel koji onda filtrira najbolje i najsposobnije kandidate koje ce i zaposliti na temelju soft skills, opceg vizualnog dojma, psiholoskog profila i pokazane motivacije za trazeno radno mjesto.
Ovo je točno. Zagrebačko sveučilište baš i ne ide u korak s vremenom, blago rečeno.
__________________
Unapologetically left-wing.
littleparticle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:58   #3925
Zamolila bih nekoga tko ima volje,vremena i tko više manje sve polaže u roku da na nekom primjeru semestra(npr. 4. semestar) objasni malo kako si isplanira koje će predmete polagati,kada i kako uči(čitanje,objašnjavanje itd.) odnosno zanima me kako to sve uskladi da stigne sve položiti po isplaniranome i da ima bar malo vremena za nešto što nije vezano za faks.Kakav god da si ja plan napravila,uvijek mi je na kraju da si ne stignem još jednom ponoviti pa nešto ne dovršim do kraja i tako da na kraju godine to ne izgleda baš kako sam si ja zamisila,a stvarno mi je muka već plaćanja ects bodova i zaostataka.Plizz,odajte nam svoje trikove jer sam sigurna da ovo ne zanima samo mene
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 01:17   #3926
Quote:
littleparticle kaže: Pogledaj post
Nadalje, ne znam zašto uprava to više ne omogućava. Moguće je da će iduće godine ponovno omogućiti, jer se na našem fakultetu ništa za sigurno ne zna. U tom slučaju, završi još jednu godinu medicinske biokemije (imat ćeš gotovo iste kolegije kao farmaceuti), i probaj opet. Jesi li razmišljala o prebacivanju u Split? Možda ti je daleko, ali vrijedi istrpjeti par godina ako si sigurna da je farmacija ono što želiš.
Neće ni za iduću godinu jer kao primaju često upite oko tog prebacivanja i prebacivanja općenito pa su odlučili tome stati na kraj. Zato i jesu povećali kvote bas iz tog razloga da popune kapacitet i tako onemoguće prebacivanja. A nista, ponovo ću na maturu i ako uspijem super, ako ne ostat cu i (m)ucit se na ovom :P
A za Split duga prica
Gipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:24   #3927
Quote:
Gipi kaže: Pogledaj post
Neće ni za iduću godinu jer kao primaju često upite oko tog prebacivanja i prebacivanja općenito pa su odlučili tome stati na kraj. Zato i jesu povećali kvote bas iz tog razloga da popune kapacitet i tako onemoguće prebacivanja. A nista, ponovo ću na maturu i ako uspijem super, ako ne ostat cu i (m)ucit se na ovom :P
A za Split duga prica
Koji je tvoj razlog odustajanja od medicinske biokemije ?
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:20   #3928
Quote:
Jalouw kaže: Pogledaj post
Koji je tvoj razlog odustajanja od medicinske biokemije ?
Ne bi bas htjela iznosit ovako javno svoje argumente...ajmo rec da su osobni interesi u pitanju
Gipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:26   #3929
Pozdrav!
Ja sam vas prošle godine ovdje na forumu pitala za savjete oko učenja za maturu. Uglavnom, uspjela sam i upisala farmaciju.
Pročitala sam svih 197 stranica ove teme, ali imam još nekoliko pitanja. Stvarno bi htjela završiti sve u roku (bar ovu prvu godinu). Čitajući starije postove zaključila sam da je najbolje da riješim fiziku odmah na zimskom roku jer jedino tako mogu nadati da analitičku uspijem na ljetnom pa da ne moram ništa ostavljati za jesen. Znam da su mi sad ciljevi možda previsoki i da možda još nisam ni svjesna što me čeka, ali stvarno sam spremna dobro zagrijati stolicu za to što želim. Zanima me kako točno izgleda tjedan na faksu? Jesu li baš svaki dan predavanja (i vježbe i seminari) od jutra do mraka? Ako jesu, kad onda učite?
I još me zanima u vezi tjelesnog. Vidjela sam da je netko prošle godine napisao da je u ponudi bilo jahanje. Jel se to stvarno može? Ako ne, uzela bi teretanu pa me zanima jel to postoji baš neka studentska u koju moramo ići ili mi se broji i ako redovno odlazim inaće?
Eto to je to za sad
luucyluucy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:40   #3930
Quote:
luucyluucy kaže: Pogledaj post
Zanima me kako točno izgleda tjedan na faksu? Jesu li baš svaki dan predavanja (i vježbe i seminari) od jutra do mraka? Ako jesu, kad onda učite?
I još me zanima u vezi tjelesnog. Vidjela sam da je netko prošle godine napisao da je u ponudi bilo jahanje. Jel se to stvarno može? Ako ne, uzela bi teretanu pa me zanima jel to postoji baš neka studentska u koju moramo ići ili mi se broji i ako redovno odlazim inaće?
Eto to je to za sad
Kao što rekoh već negdje prije, raspored ti neće biti svaki tjedan isti. Onaj tjedan kad budeš imala vježbe iz nečega bit će ti dosta teži, a kad nećeš imati vježbe bit će ti nešto lakši. Nisi stalno od jutra do sutra na faksu, ali zna se zalomiti pokoji dan da je tome tako. Primjerice, ja sam bila svaki petak od 10-19 na faksu tokom prvog semestra. Učiš kad stigneš. Kad ćeš imati gadan period, učit ćeš navečer ili prijepodne, tijekom vikenda, a kad će ti biti lakše, moći ćeš i skoro cijeli dan učiti, pogotovo ako imaš samo jedno predavanje. No dosta toga ovisi i o tvom bioritmu. Znam ljude koji su se dizali u 4 i učili do 7 pa onda išli na faks i išli spavati u 9 navečer.

Ne znam za jahanje, ali ne boduje ti se ako ideš i inače u teretanu, postoje određene teretane u koje ideš i koje onda zapisuju tvoje dolaske i javljaju profesoru.
__________________
Unapologetically left-wing.
littleparticle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:55   #3931
Quote:
Gipi kaže: Pogledaj post
Ne bi bas htjela iznosit ovako javno svoje argumente...ajmo rec da su osobni interesi u pitanju
A kakvi bi bili nego osobni ?
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:20   #3932
Pozdrav, moze li mi se javiti netko tko je zavrsio specijalisticki studij farmacije, a zavrsio je diplomski studij na nekom drugom fakultetu?
Da li postoji veca mogucnost zaposljavanja nakon npr. Zavrsene biologije na pmf-u i specijalistickog studija Dermatofarmacije i kozmetologije?
Postoji li mogucnost zaposljavanja u farmaceutskim tvrtkama?
Hvala!
beyhiveattack is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:20   #3933
A sto bi takvi trazili na farmaciji? Moze li magistra farmacije specijalizirati dermatologiju na Medicini? Ne moze? A sto bi onda gluplji od magistara farmacije studirali na poslijediplomskoj razini na FBF?
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:26   #3934
Quote:
beyhiveattack kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moze li mi se javiti netko tko je zavrsio specijalisticki studij farmacije, a zavrsio je diplomski studij na nekom drugom fakultetu?
Da li postoji veca mogucnost zaposljavanja nakon npr. Zavrsene biologije na pmf-u i specijalistickog studija Dermatofarmacije i kozmetologije?
Postoji li mogucnost zaposljavanja u farmaceutskim tvrtkama?
Hvala!
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
A sto bi takvi trazili na farmaciji? Moze li magistra farmacije specijalizirati dermatologiju na Medicini? Ne moze? A sto bi onda gluplji od magistara farmacije studirali na poslijediplomskoj razini na FBF?
Odraditi samo specijalistički studij nije isto kao i odraditi kompletnu specijalizaciju. Naime, specijalistički studij u trajanju od 2 semestra predstavlja samo teorijski dio ( provodi u ovom slučaju Farmaceutsko-biokemijski fakultet ), dok se kompletna specijalizacija provodi i u zdravstvenim ustanovama i sastoji se od teorijskog ( dvosemestralni studij ) i praktičkog stručnog dijela.

Specijalizacije za npr. kliničku farmaciju, ispitivanje lijekova ili medicinsku biokemiju donose se na temelju godišnjeg plana od strane ministarstva zdravstva i raspisuju bolnice, dok sam specijalistički studij studij može upisati svatko bez obzira da li ima odobrenu specijalizaciju.

Specijalistički studij na FBF-u može upisati bilo tko sa završenim fakultetom iz područja biomedicine i zdravstva ( farmacija, medicina, veterina ), te SRODNIH struka. Znači, netko s PMF-a MOŽE bez ikakvih problema upisati taj studij i uredno ga završiti. Jedino što ne može je prijaviti se na natječaj raspisan od strane bolnice i postati punim specijalistom kliničke farmacije.
Na medicini je stvar drugačija. Za upis u specijalistički studij je NUŽNO imati i odobrenu bolničku specijalizaciju od strane ministarstva, te stoga nitko osim dr.med ne može upisati taj studij tj. farmaceut NE MOŽE proći specijalistički studij iz dermatologije.

Da sumiramo, jedini ˝glup˝ ovdje pesdewschegg, koji apsolutno ne poznaje očito vlastiti fakultet, ne razlikuje studij od specijalizacije, niti je upoznat s pravilnicima, a voli pametovati i pljuvati po drugim članovima foruma i struke. Beyhiveattack, možeš upisati specijalistički studij na farmaciji, ali ne mogu ti sa sigurnošću reći da li bi to utjecalo na zapošljavanje.
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:35   #3935
Pozdrav kolege.
Ima li vas koji razmišljaju o poslu u industriji nakon fakulteta? Imate li kakvih informacija kako najlakše stvorit neka poznanstva ili doći do posla? Čini mi se da više nije lagano dobiti praksu u nekoj od farmaceutskih firmi kao što je prije bilo, a onda se probati istaknuti i zadržati poziciju (možda ja griješim). Kakva su vaša iskustva, dojmovi, savjeti? Stipendije također za mene ne dolaze u obzir jer ne zadovoljam uvjet prosjeka ocjena.
Gerundio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:13   #3936
Netko tko nije bio sposoban upisati temeljni studij farmacije trebao bi od pokusaja upisa poslijediplomskog studija biti demotiviran i govnjivim stapom. Kojekakvi jebivjetri upisu PMF i KTF i PBF pa misle nakon sto su kupili diplomu da je to ista stvar kao i na PBF. Kumek, nemojmo fukari to dopustati.
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:06   #3937
Na PBF se kupuju diplome?Odakle vam to?
A koei to fakultete sve ne upisuju fukare i Mef-ove upišu ministarska i profesorska djeca pa neke provale novinari kao Kujundžića i njegovog sina ili ih po defoltu prebacuju iz MefMo u Mef St i sl...
Za takve postoje privatna učilišta, Algebre, Vernovi, ZŠEM i sl...
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:47   #3938
Farmaciju studira, apsolvira i zavrsava elita. Vama ostalima s kolca i konopca preostaju "kemijske tehnologije" i slicno.
"Prehrambena tehnologija"? Bit ce da je isto mijesati granulat za antibiotik i smjesu za burek. I da ista kvaliteta ljudi to smije raditi. Nece biti bas tako.
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:54   #3939
Quote:
Jalouw kaže: Pogledaj post
Da sumiramo, jedini ˝glup˝ ovdje pesdewschegg, koji apsolutno ne poznaje očito vlastiti fakultet, ne razlikuje studij od specijalizacije, niti je upoznat s pravilnicima, a voli pametovati i pljuvati po drugim članovima foruma i struke. Beyhiveattack, možeš upisati specijalistički studij na farmaciji, ali ne mogu ti sa sigurnošću reći da li bi to utjecalo na zapošljavanje.
Tko je magistar farmacije - taj je kolega, tko nije, taj je laik. Jednostavno. Nema pljuvanja.
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:26   #3940
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Netko tko nije bio sposoban upisati temeljni studij farmacije trebao bi od pokusaja upisa poslijediplomskog studija biti demotiviran i govnjivim stapom. Kojekakvi jebivjetri upisu PMF i KTF i PBF pa misle nakon sto su kupili diplomu da je to ista stvar kao i na PBF. Kumek, nemojmo fukari to dopustati.
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Farmaciju studira, apsolvira i zavrsava elita. Vama ostalima s kolca i konopca preostaju "kemijske tehnologije" i slicno.
"Prehrambena tehnologija"? Bit ce da je isto mijesati granulat za antibiotik i smjesu za burek. I da ista kvaliteta ljudi to smije raditi. Nece biti bas tako.
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Tko je magistar farmacije - taj je kolega, tko nije, taj je laik. Jednostavno. Nema pljuvanja.
Možeš biti nezadovoljan koliko god hoćeš, ali poslijediplomski studij na FBF-u može upisati bilo tko s PMF-a, FKIT-a ili PBF-a. Vjerojatno i s agronomije mogu. Donesu novce da uplate studij i čekaju da se dovoljno skupi ljudi kako bi se uopće mogao održati. Znači, nema nikakve selekcije. Vrata su otvorena svima. Toliko o ˝elitnosti˝ za kojom patiš. Fakultetu je ionako bitan novac, boli njih ona stvar jesi ti farmaceut, veterinar ili biolog. Ista stvar je i s doktorskim studijem. Tako da ta ˝fukara˝ koju vrijeđaš može u ponedjeljak već otići u referadu s uplatnicom ( ako još traju upisi ).

Količina frustracije u tvojim postovima je fascinantna ! Za ˝elitu˝ si poprilično neinformiran, prost i djeluješ kao neobrazovana osoba.
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.