Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 11:03   #261
Pennywise uopće nije zabavan niti malo u knjizi. Čisti je psihopat ako se to uopće može reći za takav entitet i prvenstveno mu nije cilj ubiti već se hraniti sa strahom, a di ćeš boljih meta od djece.

Tomislav je dobro rekao, većina najbtinijih stvari kad su klinci su ovdje. Bowersa su mogli malo više, ali je tu. Ako je on razlog zašto se neki bune onda stvarno. Film je uz Shawshank i Stand By Me daleko najvernija Kingova ekranizacija. I ugođaj, i većina likova. Ponavljam ne svi, ali većina likova i Pennywise je puno vjerniji nego od Tima. Pa fanovi su prezadovoljni i složni su da je vjerno. Ne znam di netko vidi da nije.

Tri i nešto sata je trebao trajati prvi film, ali su srezali. Rekli su da će biti 15 dodatnih minuta na blu rayu. Uglavnom, srce kjnige je u filmu, većina stvari je tako da je itekako vjerna ekranizacija.

Evo jedna dobra recenzija od vječitih Kingovih fanova http://nerdist.com/it-stephen-king-film-review/
Potokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:13   #262
bogme mu pada ocjena na imbd-u iak i dalje drži 8.0. Nisam još gledal jer čekam da dođe na kodi ili negdje, no frendovi kaj su pogledali i nisu bili zadovoljni. Sad jel to zato jer su odrasli na seriji i Timu Curryju, ne znam. Nisam čital knjigu pa ne znam koji je vjerniji, ali Curry će meni uvijek biti nenadmašni Pennywise, bokte što me isprepadao za cijeli život. Čak i kad sam nedavno gledal seriju stvoril mi je isti strah i tjeskobu, ma užas.

Iak mi i ovaj novi izgleda strašan, ne mogu reć. Jedva čekam pogledat, samo se nadam da ga holivud nije uspjel pokvarit.
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:55   #263
Quote:
Potokus kaže: Pogledaj post
Tomislav je dobro rekao, većina najbtinijih stvari kad su klinci su ovdje
Niti jedna stvar iz knjige koja ih definira kao lika nije u filmu. Jedino je Ritchie sličan, ali samo zato što je klinac duhovit. I Eddie prolazi. Ostali nitko. Svi plaču za Bowersom, a Mike je sveden na fusnotu, klinac koji jedva da se pojavi i još je naoružan gunom na kraju. Mogu sad i koliko su toga izmislili za klince, pa da se vidi razlika.

Quote:
Film je uz Shawshank i Stand By Me daleko najvernija Kingova ekranizacija.
Jeste vi ljudi gledali The Dark Half, Dead Zone, Misery, Green Mile, Pet Semetary? Ako je IT najvjernija ekranizacija, onda ne znam što su svi ovi spomenuti filmovi. Ne tako vjerni?

Quote:
I ugođaj, i većina likova. Ponavljam ne svi, ali većina likova i Pennywise je puno vjerniji nego od Tima. Pa fanovi su prezadovoljni i složni su da je vjerno. Ne znam di netko vidi da nije.
You know... ima još ljudi koji su čitali knjigu, ne samo Kingovi number one fanovi

Quote:
Tri i nešto sata je trebao trajati prvi film, ali su srezali. Rekli su da će biti 15 dodatnih minuta na blu rayu. Uglavnom, srce kjnige je u filmu, većina stvari je tako da je itekako vjerna ekranizacija.
Srce knjige je isto kao i u mini-seriji, klinci vs klaun. I to je okej. Razlika je u svemu drugom. Na stranu modernizacija, ali kad promašiš bit lika, kao što je napravio, recimo, Kubrick, onda si promašio poantu što knjige, što likova. Ovo je spielbergova verzija IT-a, što je isto okej, film je zgodan i dopadljiv

Quote:
Evo jedna dobra recenzija od vječitih Kingovih fanova http://nerdist.com/it-stephen-king-film-review/
Ja obožavam recenzije fanova. Tako su iskrene, točne i objektivne. Pogotovo mi je onaj dio o Bev dobar. Super lik, jak, bl-bl-bl, ali promaši uvidjeti činjenicu da je od ravnopravnog lika napravljena dama u nevolji koja treba spašavanje. Klišej, možda? Jer, slaba cura, šest dečkiju, naravno da je treba spašavati.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:34   #264
Najvjernija adaptacija jedne Kingove priče je po svoj prilici Maximum Overdrive.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:43   #265
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Najvjernija adaptacija jedne Kingove priče je po svoj prilici Maximum Overdrive.
Prva verzija nije. To je kratka pričica koja se događa samo na benzinskoj i restoranu, King ju je nadogradio uzduž i popreko. Druga verzija, Trucks, je već malo bliže materijalu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 01:25   #266
Sada cu mozda napisati totalnu glupost.

Nisam geldao film niti citao knjigu.

Gledao sam seriju kao klinac pa govorim po sjecanju

Serija mi iz danasnje perspektive vuce na borbu sa traumama u obiteljima i oko njih. Stvari koje muce odredjenu skupinu djece te su oni na neki nacin odbaceni i gubitnici u drustvu. Pisem po sjecanju ali borba sa tim klaunom je meni borba sa unutarnjim demonima, to jest kao neka borba prevladavanja strahova.
Sjecam se jos da kao stariji na pocetku serije su takodjer mnogi imali probleme vrlo slicne onima u djetinjstvu pa se na neki nacin vracaju u djetinjstvo da ih rijese.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:40   #267
jel se moze ovdje napisati da je film dosadan i duugo traje ?...ili sam ja prestar a film je vise za teenagere
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:29   #268
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Prva verzija nije. To je kratka pričica koja se događa samo na benzinskoj i restoranu, King ju je nadogradio uzduž i popreko. Druga verzija, Trucks, je već malo bliže materijalu.
Vidim da ti po većini postova nije pravo (ili zamjeraš nečitačima?) pa mi, molim te, kaži svoj sud o filmu. Isplati li se pogledati? Inače, slažem se da se redatelj ne mora striktno držati književnog predloška i da bi trebao dati neko svoje viđenje pročitanog i svoj potpis filmu. Kao Kubrick u Isijavanju.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:35   #269
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Vidim da ti po većini postova nije pravo (ili zamjeraš nečitačima?) pa mi, molim te, kaži svoj sud o filmu. Isplati li se pogledati? Inače, slažem se da se redatelj ne mora striktno držati književnog predloška i da bi trebao dati neko svoje viđenje pročitanog i svoj potpis filmu. Kao Kubrick u Isijavanju.
Film se svakako isplati pogledati, poprilično je dobar. Ima taj štimung 80-ih, klinačkih filmova (Goonies, The Monster Squad, The Explorers...) i vibru "pozitivnih" horora (malo tupav opis, ali ne znam bolji) tipa Poltergeist. Ima glavu, ima rep, ima par scary scena, klinci su dosta dobro odabrani, efekti prolaze... Film je čist okej za gledati na velikom platnu. Možda je meni jedini problem što sam baš nedavno ponovo pročitao knjigu, pa mi je ovo nekako slabo, nisam klince doživio baš u punoj karakternoj dubini već više kao uljepšanijoj, spielbergovskoj varijanti gdje već unaprijed znaš da se nešto strašno neće dogoditi. I neke su izmjene nespretne da glava boli, ali svakako preporuka.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:49   #270
cura ima najmanje 16 i kad stane uz debelog bena izgleda ko teta u vrticu, kao scena iz tito i ja, jebemu. a svi su navodno generacija, idu skupa u skolu.

no film ne gnjavi, moze se pogledati, iako bi meni osobno godile originalne sezdesete a ne osamdesete.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:19   #271
Nemoj protiv Bena, mali je prejak.
A Bev je cukrić.
Inače u rl svi imaju 14 i 15.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 06:41   #272
Nisam gledao trailer pa da pitam; svi pričaju samo o klincima, a oni dijelovi iz 85' toga nema u filmu ili?
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:41   #273
Mislim da bi ovaj film mogao biti i dobar samo radi te atmosfere 80-ih, ali ne svidja mi se sta klaun nerealno izgleda i glupo, valjda su ga napravilo na kompjuteru, bolje bi bilo da ga covjek glumi ko u orginalu iz 80-ih gdje ga je glumio covjek i gdje je izgledao strasnije, ovaj tu u novom filmu izgleda ko da je iz crtica nekog izaso i ne svidja mi se u onoj sceni u podrumu kad klaun kao krene trcati prema klincima i to onako isprekidano sa strasnim zvukovima u pozadini jer da nema tih zvukova i isprekidanosti ne bi ni bila ta scena strasna, previse koriste kompjuterske zvukove i fore da bi film izgledao strasno, volio bi da se vrati vrijeme kad su horori bili strasni radi atmosfere, a ne radi jeftinih jump scare scena i strasnih zvukova.
EarthExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:03   #274
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
cura ima najmanje 16 i kad stane uz debelog bena izgleda ko teta u vrticu, kao scena iz tito i ja, jebemu. a svi su navodno generacija, idu skupa u skolu.
Dobro, mislim... Ja sam u četvrtom razredu bio za glavu viši od svih i izgledao sam kao da idem u sedmi, a u sedmom su me dostigli. Prijatelj je još u prvom srednje bio 10 cm manji od mene, kroz godinu dana je izrastao kao gljiva. To je doba kad se djeca brzo razvijaju, netko prije, netko kasnije. Inače mi smetaju takve stvari (mama od 30 godina i kćer/sin od 15), ali mislim da je ovaj prigovor neopravdan.

Quote:
Mislim da bi ovaj film mogao biti i dobar samo radi te atmosfere 80-ih, ali ne svidja mi se sta klaun nerealno izgleda i glupo, valjda su ga napravilo na kompjuteru, bolje bi bilo da ga covjek glumi ko u orginalu iz 80-ih gdje ga je glumio covjek
Glumi ga čovjek. Nekad kad čitam ovaj forum imam osjećaj kao da ljudi ne koriste internet.

Quote:
Nisam gledao trailer pa da pitam; svi pričaju samo o klincima, a oni dijelovi iz 85' toga nema u filmu ili?
Bit će u drugom dijelu.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:41   #275
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Dobro, mislim... Ja sam u četvrtom razredu bio za glavu viši od svih i izgledao sam kao da idem u sedmi, a u sedmom su me dostigli. Prijatelj je još u prvom srednje bio 10 cm manji od mene, kroz godinu dana je izrastao kao gljiva. To je doba kad se djeca brzo razvijaju, netko prije, netko kasnije. Inače mi smetaju takve stvari (mama od 30 godina i kćer/sin od 15), ali mislim da je ovaj prigovor neopravdan.
opravdan je.
king je beverli predobro opisao (nije skolska kurva, nema sise niti stajling fufice, ukratko bev je dijete, a cura u filmu to nije).

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Za koji me baš zanima kako će ga izvesti. Odrasli dio knjige nema ni 10% akcije koliko imaju klinci, uglavnom sjede i pričaju. Do kraja, gdje knjiga postaje pravi raspašoj.
nikad tog kraja necemo vidjet na filmu, a odrasli likovi su losi da gori ne mogu bit (u knjizi, na filmu bi trebali bit jos gori).

kako vidim, autori su se u ovom prvom dijelu svjesno i bez griznje savjesti odrekli mikea, njegovog oca i povijesti derija (i zdudali sve uz bena i par slajdova), nema kruha otog brasna (a to je zapravo jedino sto bi vrijedilo vidjeti na filmu).
__________________
force majeure

Zadnje uređivanje Gustowny : 22.09.2017. at 11:55.
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:11   #276
Nema crnog Majka?
E, to je neoprostivo. Jedno je malo promijeniti radnju, ali izbaciti tako važan lik - to je svinjarija.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:19   #277
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nema crnog Majka?
E, to je neoprostivo. Jedno je malo promijeniti radnju, ali izbaciti tako važan lik - to je svinjarija.
Nije izbačen, ali je sveden skoro na cameo pojavu. Sve ono što je bilo povezano s njim (proučavanje povijesti grada), što kaže Gustowny, zbombali su na Bena i jednu scenu. Klinac djeluje kao da je ubačen kako bi imali jednog Crnca u grupi, bez neke prave svrhe.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:37   #278
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
opravdan je.
king je beverli predobro opisao (nije skolska kurva, nema sise niti stajling fufice, ukratko bev je dijete, a cura u filmu to nije).
Ja govorim o prigovoru na to da izgleda starije, a ne prigovor na izvedbu cjelokupnog lika.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:07   #279
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Ja govorim o prigovoru na to da izgleda starije, a ne prigovor na izvedbu cjelokupnog lika.
Pa i izgleda. Ben pokraj nje, pokraj svih njih, djeluje kao da ima 7 godina.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:34   #280
HOROR "It", odnosno u Hrvatskoj "Ono" na najboljem je putu da postane najunosniji horor svih vremena. Prema pisanju Deadlinea, već je zaradio 228 milijuna dolara u kinima diljem Amerike te 4000 milijuna dolara u svijetu, bez računanja zarade posljednja dva dana. Za snimanje filma utrošeno je 35 milijuna dolara, piše Complex.

Titulu najunosnijeg horora dosad je nosio Egzorcist iz 1973. godine, koji je zaradio 232,9 milijuna dolara u domaćim kinima, no važno je naglasiti da u obzir nije uzeta inflacija.

Ako vam to nije dovoljan razlog da ga pogledate, napomenut ćemo da će srušiti još jedan rekord, onaj najisplativijeg filma u periodu od rujna do studenog. Dosad je tu titulu držao "Gravity", koji je 2013. godine zaradio 274 dolara. S obzirom na to koliko je "It" zaradio samo u rujnu, može se sa sigurnošću reći da će taj rekord pasti, posebice ako se uzme u obzir da je krajem listopada "praznik horora" - Noć vještica.

Nakon takvog uspjeha, jasno je da studio koji ga je snimio, New Line, razmišlja o nastavku. Još nisu službeno potvrdili da će ga biti, no redatelj Andy Muschietti rekao je da mu je nastavak tog filma prioritet. Nakon njega, Bill Skarsgård​ koji glumi klauna Pennywisea rekao je da će se u nastavku pozabaviti poviješću njegovog lika. Scenarist Gary Dauberman navodno već radi na novom scenariju.

Na društvenim mrežama mogu se naći samo pohvale na račun filma.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.