Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2006., 09:49   #61
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Daj ne ćoravi. Pročitaj još jednom što sam napisao. Ventili na plinskim bocama su inače ultra sigurni. Ali jako se rijetko zna desit kad zapališ plamen na vrhu brenera (jel znaš uopće šta je brener? ), ventil zbog svoje neispravnosti povuče plamen u plinsku bocu i ti odeš u zrak zajedno sa bocom. Ko priča o paljenju ikakvog ventila?

I da, palio sam i plin i kisik na svakakve načine...

da, znam ŠTO je brener, imam ih tri doma
ali nemoguće je da plamen naškodi boci. plamen ne može ući u bocu jer u boci nema kisika. niti će boca u sebe povući zrak. neće. i točka.
gorenje je snažna oksidacija. to ti je isto kao da aparatom za zavarivanje pališ nešto na dnu bazena punog... recimo acetona. iako bi to na površini rezultiralo ogromnim požarom, u unutrašnjosti nema šanse - samo bi ključao oko plamena.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 11:04   #62
Quote:
Endimion17 kaže:
da, znam ŠTO je brener, imam ih tri doma
ali nemoguće je da plamen naškodi boci. plamen ne može ući u bocu jer u boci nema kisika. niti će boca u sebe povući zrak. neće. i točka.
gorenje je snažna oksidacija. to ti je isto kao da aparatom za zavarivanje pališ nešto na dnu bazena punog... recimo acetona. iako bi to na površini rezultiralo ogromnim požarom, u unutrašnjosti nema šanse - samo bi ključao oko plamena.
Očito ne shvaćaš "the point"...
Naravno da se plamen neće uvuć u bocu zato jer su boce sigurne. Ali da nemože je čista glupost...samo što su šanse za to veće nego da dobiješ na lutriji.
Btw...ako misliš da je nemoguće da boca explodira bez prisutnosti kisika unutar boce, onda se varaš...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 11:28   #63
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Očito ne shvaćaš "the point"...
Naravno da se plamen neće uvuć u bocu zato jer su boce sigurne. Ali da nemože je čista glupost...samo što su šanse za to veće nego da dobiješ na lutriji.
Btw...ako misliš da je nemoguće da boca explodira bez prisutnosti kisika unutar boce, onda se varaš...

pa naravno da moze eksplodirati ako je baciš u peć. pregrije se i pukne.
ali nikad neće biti prava eksplozija (detonacija) nego samo jako vatreno i brzo zapaljenje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 17:11   #64
Quote:
Endimion17 kaže:
pa naravno da moze eksplodirati ako je baciš u peć. pregrije se i pukne.
ali nikad neće biti prava eksplozija (detonacija) nego samo jako vatreno i brzo zapaljenje.
Očito ti fizika nije baš jača strana...a nemaš baš ni praktičnog iskustva. Naravno da će explodirati...a ti pogađaj zašto.

Ja sam recimo u jednom slučaju doživio da je grunula plinska boca propan-butana od jedne litre...jednom tipu je malo skurila facu, a na sreću u nikom nisu završili šrapneli...

A starom od mog frenda je dok je radio na brodu isto skoro odletjela boca u zrak (koja bi inače digla pol broda u zrak), zbog neispravnog ventila, na sreću brzo su ju bacili u more.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 17:28   #65
Quote:
bugkiller kaže: Pogledaj post
Evo jedne teme za koju nisam primjetio da se ovdje raspravljalo... (iskopah je na jednom forumu... :njoob: )

Naime, postojali su mnogi neriješeni, nedokučivi, neobjašnjivi, nejasni, misteriozni... ...slučajevi samozapaljenja.

Ne mislim pritom na samozapaljenje goriva - kao npr. dizela, već mislim na ničim izazvano samozapaljenje ljudi, te potpuno izgaranje (iliti spontano zapaljenje ljudi)... Katkad ostaju neizgorijeli udovi tijela, dok od ostatka tijela ostane samo pepeo...


Mnogo se raspravljalo o uzrocima tog fenomena, razlozima i uvjetima nastanka... Ipak, sve ostaje racionalno neobjašnjeno i gotovo pa se ne miče s mrtve točke. Pogotovo uz sve veći broj raznoraznih teorija koje još više zbunjuju...


Dal' je netko čuo što o tom neobičnom fenomenu, saznao za neki slučaj tog samozapaljenja?

Uglavnom, čini mi se kao zanimljiva tema za raspravu - pa sam je, eto - donio na ovaj forum.

Evo ukratko par linkova, za početak:
http://en.wikipedia.org/wiki/Spontan...man_combustion
http://library.thinkquest.org/C01102...trange/shc.php
http://www.geocities.com/RainForest/5440/
http://theshadowlands.net/spon.htm
http://www.abc.net.au/science/k2/moments/gmis9847.htm



Zanima me što mislite o svemu tom... ... ... Mogu bit obične pizd**ije, a možda nešto smisleno tu ipak postoji
Ovak ja sam ti nesto citao o tome pa cu staviti dio clanka da vidis!
duhovni nivo, je nivo Arhetipskih, izvornih energija. Arhetipovi su koncentrati energija. Pretpostavka, ukoliko čovjek normalno živi na indeksu energije 100, i ukoliko stupi u kontakt s arhetipskom energijom, emocije i energija mogu se udeseterostručiti do 100 000, pa sve do 1 000 000. Tako jake energije mogu biti pogubne, ukoliko nisu pravilno usmjerene i kontrolirane, moraju djelovati unutar većeg sistema, inače mogu uništiti čovjeka nepripremljenog za tako veliki skok, naglašavam, tu može čovjek biti doslovce spaljen! Takvi slučajevi se dešavaju, pronadjeni su ljudi, u zatvorenim prostorijama mrtvi, dok je sve pokazivalo da su umrli od udara groma. Za razmišljanje!
Ako te zanima vise od kuda i je ovaj clanak klikni na moj blog "pravaistina". Pozz..
keter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 18:04   #66
jel to ovo iz South parka? ili Arthur Clarkea?
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 09:54   #67
Quote:
Sister kaže: Pogledaj post
čovjek se pri samozapaljenju ne pretvara u pepeo nego ima najveći stupanj opekotina i mrtav je naravno, tijelo je izgoreno ali nije pepeo hehe. uglavnom istraživali su taj rijetki fenomen i zaključili da se metan koji se nalazi unutar tijela zapali, ne sijećam se točno kako. uglavnom osoba osjeti jaku vrućinu unutar sebe i odjednom joj prvo glava plane a onda cijelo tijelo...užas hehe
pa ukoliko se metan zapali...koji se pretpostavljam nalazi u probavnom traktu,na koju foru se onda prvo zapali glava?mozda toj osobi sune plamen kroz usta ili WTF?! prije bi na tu foru eksplodirala...a opet pretpostavljam da nema toliko veliku kolicinu metana u tijelu da spontano sagori..mislim lol...nema sanse...probaj zapalit prdac ne gori bas sad toliko jako!!!
__________________
ja sam zadovoljan sa malim!
familija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 09:57   #68
Quote:
keter kaže: Pogledaj post
Ovak ja sam ti nesto citao o tome pa cu staviti dio clanka da vidis!
duhovni nivo, je nivo Arhetipskih, izvornih energija. Arhetipovi su koncentrati energija. Pretpostavka, ukoliko čovjek normalno živi na indeksu energije 100, i ukoliko stupi u kontakt s arhetipskom energijom, emocije i energija mogu se udeseterostručiti do 100 000, pa sve do 1 000 000. Tako jake energije mogu biti pogubne, ukoliko nisu pravilno usmjerene i kontrolirane, moraju djelovati unutar većeg sistema, inače mogu uništiti čovjeka nepripremljenog za tako veliki skok, naglašavam, tu može čovjek biti doslovce spaljen! Takvi slučajevi se dešavaju, pronadjeni su ljudi, u zatvorenim prostorijama mrtvi, dok je sve pokazivalo da su umrli od udara groma. Za razmišljanje!
Ako te zanima vise od kuda i je ovaj clanak klikni na moj blog "pravaistina". Pozz..
Arhetipske energije....emocije...duhovni nivo...to je glupost!
zelis reci da neka osoba u jednom trenutku moze osjetiti toliku prosvijetljenost i energiju da se zapali?
to...je...nemoguce...
ili su prakticirali tako nesto,ili su dosli u kontakt sa nekakvim energetskim bicem...ali naglo doci do tolike kolicine energije...nikako
__________________
ja sam zadovoljan sa malim!
familija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 10:02   #69
Ma eruptivni požar! Samo jaaako lokaliziran.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 10:38   #70
Quote:
keter kaže: Pogledaj post
Ovak ja sam ti nesto citao o tome pa cu staviti dio clanka da vidis!
duhovni nivo, je nivo Arhetipskih, izvornih energija. Arhetipovi su koncentrati energija. Pretpostavka, ukoliko čovjek normalno živi na indeksu energije 100, i ukoliko stupi u kontakt s arhetipskom energijom, emocije i energija mogu se udeseterostručiti do 100 000, pa sve do 1 000 000. Tako jake energije mogu biti pogubne, ukoliko nisu pravilno usmjerene i kontrolirane, moraju djelovati unutar većeg sistema, inače mogu uništiti čovjeka nepripremljenog za tako veliki skok, naglašavam, tu može čovjek biti doslovce spaljen! Takvi slučajevi se dešavaju, pronadjeni su ljudi, u zatvorenim prostorijama mrtvi, dok je sve pokazivalo da su umrli od udara groma. Za razmišljanje!
Ako te zanima vise od kuda i je ovaj clanak klikni na moj blog "pravaistina". Pozz..
Svaki arhetip otvara vrata visih Univerzuma. Djelovanje energije koja prolazi kroz covjeka kada radi sa pojedinim arhetipom, ovisi o otvorenosti njegovih centara. Ukoliko jace dominiraju donji centri, energija koja ce dolaziti putem arhetipa, djelovat ce vise na donje centre i ukoliko se ne ponavlja cesto, ne mora biti nuzno stetna. No, opetovano ponavljanje vjezbi koje dovode do pojacanog dotoka energije u tijelo, ukoliko centri nisu u balansu, moze itekako stetno djelovati na covjekov duh, um i tijelo. Samoizgaranje je jedan ekstreman primjer kada se tijelo susretne sa visokim frekvencijama. Posto covjek djeluje prilicno nisko na tom spektru, energije koje pocinju djelovati na njega ravne su onima, analogno, kao kad bi svu svoju energiju prenesli na mrava. Ne znam koliko si upoznat sa primjerima, kada su ljudi raznim tehnikama dizali protok kundalini energije u sebi. Samoizgaranja, koliko je meni poznato, nije bilo, ali, da ih po mentalnim ustanovama ima poprilican broj, ima. Ocito u pitanju nije bila samo nespremnost, vec i sumnjive namjere.
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 10:51   #71
Quote:
familija kaže: Pogledaj post
Arhetipske energije....emocije...duhovni nivo...to je glupost!
zelis reci da neka osoba u jednom trenutku moze osjetiti toliku prosvijetljenost i energiju da se zapali?
to...je...nemoguce...
Nista nije nemoguce Gdje ti je dokaz da je to nemoguce?


Quote:
ili su prakticirali tako nesto,ili su dosli u kontakt sa nekakvim energetskim bicem...ali naglo doci do tolike kolicine energije...nikako
Ako su prakticirali "tako nesto", onda su vjerojatno i radili sa nekim arhetipom. I invokacije, bajalice i razne zvukovne tehnike djeluju preko arhetipova. Ukoliko im je doslo neko bice, nije iskljuceno da to bice nije utjecalo na njih putem arhetipa ili su oni sami putem istoga invocirali. Zajebano...

Kako moze prvo biti nemoguce a drugo moguce kada i jedno i drugo, vecinom, pogotovo ovdje, ne izlazi iz okvira apstrakcije ili jednostavno, gluposti ?
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 15:06   #72
Quote:
Simultan kaže: Pogledaj post
Nista nije nemoguce Gdje ti je dokaz da je to nemoguce?




Ako su prakticirali "tako nesto", onda su vjerojatno i radili sa nekim arhetipom. I invokacije, bajalice i razne zvukovne tehnike djeluju preko arhetipova. Ukoliko im je doslo neko bice, nije iskljuceno da to bice nije utjecalo na njih putem arhetipa ili su oni sami putem istoga invocirali. Zajebano...

Kako moze prvo biti nemoguce a drugo moguce kada i jedno i drugo, vecinom, pogotovo ovdje, ne izlazi iz okvira apstrakcije ili jednostavno, gluposti ?
procitao sam samo ovo zadnje....gluposti ))))))
__________________
ja sam zadovoljan sa malim!
familija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 16:02   #73
Quote:
familija kaže: Pogledaj post
procitao sam samo ovo zadnje....gluposti ))))))
Nisu bas gluposti!Cudne se stvari dogadaju, a mi ljudi takvi kakvi jesmo jos malo znamo. Znat cemo mi sve!
keter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 20:55   #74
ljudiii!! procitajte "paralelni svijet" sve ce vam biti jasno... sve o samozapaljenju ljudi...

upozorenje: onaj tko je psihički nestabilan neka ne cita (moja preporuka)
angel eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 21:38   #75
Quote:
intruder800vl kaže: Pogledaj post
U slučajevima o kojima sam ja čitao je došlo upravo do potpunog izgaranja tijela, odnosno, većina tijela se pretvorila u pepeo. Najčešće je ostala samo ruka ili noga, koja je praktički neoštečena izgaranjem (osim na rubu, naravno).
To sam i ja negdje davno pročitala.
Uglavnom urezala mi se slika - ostala samo noga u cipeli - sve drugo u pepeo otišlo.
__________________
Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ...
kvaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 16:36   #76
Ja sam o tome čita u knjigi veliki misteriji svjeta ili tako nešto napisala su ih dva brata.
Antonio20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 10:58   #77
Quote:
angel eye kaže: Pogledaj post
ljudiii!! procitajte "paralelni svijet" sve ce vam biti jasno... sve o samozapaljenju ljudi...

upozorenje: onaj tko je psihički nestabilan neka ne cita (moja preporuka)
Da, knjiga je odlična i stvarno potiče maštu kod čitača.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 23:54   #78
Vidim na znanstvenom dijelu foruma da je netko pokrenuo temu o spontanom sagorijevanju čovjeka. I da je tema odmah ukinuta. Ovdje se može nastaviti diskusija.
Evo onoga što kažu skeptici: http://www.skepdic.com/shc.html
Najvjerovatnije je u pitanju gorenje masti u čovjeku uzrokovanom neki vanjskim plamenom (npr. pušenjem). Trebalo bi samo izračunati koju količinu masti ima čovjek i kolika mu je toplina isparavanja. Jer tijelo ima veliku količinu vode. A 100 litara vode da se zagrije na 100 stupnjeva treba oko 10 kwh.
Ali da ispari treba kudikamo više. Barem 100 kwh !!
Evo mali i slika:

http://www.crystalinks.com/shc.html


http://gaizy.hubpages.com/hub/Irelan...-Mystery-Files


https://webspace.utexas.edu/cokerwr/...rcles/shc.html
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 08:43   #79
B.D. Benedict u Paralelnom svijetu piše o spontanom sagorijevanju. To poglavlje je ostalo na tome da je to neobjašnjivi fenomen.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 20:56   #80
Quote:
Alsam Lud kaže: Pogledaj post
B.D. Benedict u Paralelnom svijetu piše o spontanom sagorijevanju. To poglavlje je ostalo na tome da je to neobjašnjivi fenomen.
Znanstveno objašnje je da se radi o fenomenu fitilja. A to bi značilo da u određenim uvjetima dolazi do sagorijevanja masti tijela kojoj odjeća predstavlja svevrstan fitili, odnosno katalizator. Svi zanmo da mast ne može baš lako goriti sama po sebi. Kao ni vosak. Ali ako ima komad krpe u toj masti, ona će se zapaliti i polako goriti. Normalno, prije toga se mora tijelo nekako zapaliti. Ili otvorenom vatrom kamina ili pušenjem. I što je najvažnije, nitko ne smije biti u blizini, a osobe moraju biti bolesne , teško pokretne, pijane ili pak retardirane.
Uglavnom je sve to prisutno (ili nešto) u ovim slučajevima spontanog sagorijevanja čovjeka.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.