Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2008., 20:04   #21
silno sam htjela stupiti u kontakt s jednom osobom koja je isključila mobitel i nisam mogla do nje. nisam znala niti da li je u državi ili u ino. dva-tri tjedna sam intenzivno razmišljala kako da dođem do nje. onda smo se sreli na ulici, u neko totalno neočekivano vrijeme, na neočekivanom mjestu...jednostavno su nam se u tom trenu presjekli putevi...
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 03:06   #22
ja sam prvi put to primjetila u 2. osnovne

čula bi neki izraz (recimo "trčati za suknjama") i onda ga isti dan opet čujem na tv-u

što samo po sebi i nije nešto, jer možda ne bi registrirala da mi je bitno da sam čula samo jednom..

to se većini događa..

al događaju mi se još nevjerojatnije stvari tako da me je sve to skupa prestalo čudit
tipa ima tu tema the Secret
e pa ista se tajna više uvatila mene nego ja nje..

kad sam jednom išla tu na nke mračne teme bzvz vidit, sam od sebe mi se otvoria jedan link koji me je odvratia itekako (tipkovnica po metra od kompa i ja uz nju..miš jako daleko..ne diram ni tikovnicu koliko se sićam, od jednom duhovna muzika s tog linka
:infarkt:
lako kad sam skužila šta je, mada je nevjerojatno, ali dok nisam znala otkud je počelo svirat ..

ima toga

poanta:
samo ti vjeruj
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 10:35   #23
Opet mi se to desilo. Citam neku knjigu i posto je malo dosadna lete mi misli - padne mi na um jedna tema i par redova ispod pominje se ista...Ne moze biti slucajno.
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 18:58   #24
uff.. a tek kad sam vidila na forumu temu "oceanski osjećaj"
i onda ga doživim za par dana.. pa još par njih

da nije bilo te teme možda ga ne bi i doživjela, jer ako bi ga krivo interpretirala..on se sigurno ne bi ni javia..
jer ne ide na silu, to je najsavršeniji mogući osjećaj, no ne javlja se da bi nama bilo ugodno nego da bi nas prosvijetlia

hahah baš sam jučer tila da se javi, jer sam cili dan bila blago duhovno ekstatična.. i naravno da neće.. on se javlja samo kada može preokrenuti nečiji život

al stvarno zanimljivo kad utipkaš to u google ne izađe ono što bi trebalo.. a na forumu se otvori ta tema par dana prije mog iskustva
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:35   #25
oživite ovu temu - predivna je!

evo da i ja ostavim jedno svoje iskustvo...
po završetku jednog fakulteta u ruke su mi dolazile "slučajno" razne knjige, obični romani sa identičnom tematikom i likovima... zaljubila sam se u zanimanje glavnih likova iz tih knjiga i poput kockara otišla sam za kojih 3 tjedna na prijemni za to zanimanje... na more... pojma nisam imala o tom području i nisam učila za prijemni... upala sam bez plaćanja i upisala fakultet uspjela sam to zahvaljujući informacijama iz tih par knjiga... osim toga par godina prije toga 3-4 puta tjedno sanjala sam more, ponekad baš i taj grad... to je prestalo kad sam odselila na more... onog dana kad sam upisala faks i otvorila index tamo me čekao broj peteroznamenkasti!!! koji me prati kroz cijeli život i koji mi je jaaaaako važan bez nekog posebnog razloga... toga dana znala sam da sam na pravom putu... to je bio moj najsretniji dan u životu, najbolja stvar koju sam učinila u životu... jednostavno amazing
maria_5359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 16:03   #26
Ja isto vrlo cesto dobivam na kladionicama, tocnije lotu. Od 10-ak puta sto sam u zivotu igrala, dobila sam vec 3 puta. Igram na dva broja, koja moram pogoditi, od njih 90. Talijanski loto, znat ce upuceni o cemu se radi! Stvar je u tome sto su sva tri puta izasli brojevi koji imaju znacenje- brojevi godina koje smo imali moja voljena osoba i ja, kad smo se upoznali!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 16:14   #27
E, sad me zanima, ljudi koji ne vjeruju u te stvari, da li se one njima ne događaju ili su toliko neosvijesteni da ih nisu u stanju registrirati? I odbijaju li zapravo ljudi koji ne zele vjerovati, na neki nacin mogucnost, da ne upravljamo samo mi svojim zivotima? Krije li se to iza stava "ma to je samo slucajnost...?"
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 15:56   #28
ne znam da li sam fulala temu, ali susrecem jednu osobu svakodnevno vec kojih godinu i pol dana.i to nije tipa da idem sa posla, pa ide i on pa se sretnemo ili zivimo u istoj zgradi...ili idemo u istu trgovinu..i sl..ne znam covjeka inace, niti gdje radi, niti kako se zove, ni gdje zivi, .nista..samo mi je od pocetka uzasno antipatican.a susreti su bili tipa, izadjem iz kuce, eto njega prolazi kraj kuce, drugi dan odem u trgovinu u koju inace ne idem eto njega tamo, treci dan odem u kafic u kojem nisam bila vise od godine dana, eto njega sjedi za sankom, vracam se sa puta i 30 kilometara prije svoga grada u nekom selu stanem ispred trgovine da kupim vode, on u toj trgovini kupuje cigarete..vodim tatu na pregled kod specijaliste u bolnicu u drugi grad, dodje i on za 5 minuta u cekaonicu, odem kod prijateljice na drugi kraj grada, i slucajno pogledam kroz prozor prolazi on..nisam ga zamijenila za nekoga jer ima specifican izgled, a vidim da i on mene kuzi i gleda u mene, ali ne komuniciramo..vec mi je sve to polako postalo smijesno...zna limozda netko o cemu se tu radi, jer ovo je ipak malo vise od slucajnosti..
meja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 18:22   #29
Quote:
meja kaže: Pogledaj post
ne znam da li sam fulala temu, ali susrecem jednu osobu svakodnevno vec kojih godinu i pol dana.i to nije tipa da idem sa posla, pa ide i on pa se sretnemo ili zivimo u istoj zgradi...
Hehe, ja sam mislio da se samo to meni događa, ali vidim da još ima sličnih slučajeva.. Također i ja konst. susrećem jednu osobu i to godinama. Radi se jednom starijem čovjeku koji živi u susjednoj zgradi koji mi je antipatičan. Ne poznajem ga, ali ga viđam svakodnevno. Vidjeti ga ispred zgrade ili u kvartu nije zbog toga ništa neobično. Ali viđati ga skoro svakodnevno u bilo kojem dijelu grada i u razl. vremenima, to mi je već neobjašnjivo. Jednostavno ne mogu izaći iz zgrade a da ne naiđem na njega. Bilo da se radi o ranojutarnjim satima ili večernjim. Viđam ga na Trgu, Imp, kad se vozim tramvajem, vlakom, na drugom kraju grada, čak sam ga vidio i na tv-u kao slučajnog prolaznika. Jednostavno, ne može mi proći dan, a da ne naiđem na njega. Ako ne u kvartu, onda obavezno negdje u gradu, pa čak i na tv To mi ide na živce
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 18:26   #30
Meni se događa isto s jednom mojom profesoricom! Sanjala sam je vec nekoliko puta i onda bih je srela na nekom mjestu, gdje zive duse nema, i nitko ne bi pomislio da cu je tamo vidjeti. Zanimljivo je da se uvijek pojavljivala u kriticnim situacijama u mom zivotu i bogami vrlo blagotvorno djelovala na njih! I nastavlja se to dalje, ne znam tocno u cemu je stvar, ali je fascinantno.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 23:39   #31
vrlo često mi se dešavalo kroz život da me nešto zanima i slijedeći tren netko bez ikakvog razloga počne pričati o tome ili bude o tome na TV-u ili sl...
evo, nedavno sam bio vidio wifi kameru za nadzor i mislio sam si to ugradit na ulazna vrata da nemoram ić s kata kad mi netko zvoni već samo pokrenem aplikaciju na kompu i vidim tko je. taj dan sam pokušavamo na poslu naći na netu nešto o tome ali sve slabo. i onda, kroz sat vremena, dođe do moje voditeljice jedan privatnik koji vodi firmu za videonadzor s takvim kamerama! i čovjek mi objasni sve...

ono što sam primjetio kod tih događaja je da se dešavaju onda kad nešto poželim znati ali da me onako istinski zanima ali to poželim s blagim osjećem žalosti jer vjerujem da isto nemogu doznati baš tada i bez mnogo muke. inače, smatram to vrlo povezanim s općenitim načinom "željenja" tj. "pravilnim željenjem" (svjesnim željenjem koje uistinu urađa ostvarenjem poželjenog)
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 17:05   #32
Meni se isto događa da kad pomislim na nekoga taj/ta me nazove ili se pojavi u mojoj blizini. Mislim da se to sve događa zato što smo na neki način svi povezani zajednički, ko neka kolektivna svijest, ko Borgovi !
tomomikx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 15:01   #33
a mene živcira što se svi ti sinkroniciteti događaju baš kad ni ne razmišljam o njima... gotovo nikad mi se nije dogodilo da sam na nekog pomislila, sanjala ga ili slično i da pomislim :"pa možda ga stvarno sretnem?" kad sam pomislila da hoću to se BAŠ u inat nije dogodilo, a kad ne mislim onda se dogodi... ako me razmijete šta hoću reći...
maria_5359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 15:06   #34
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
a mene živcira što se svi ti sinkroniciteti događaju baš kad ni ne razmišljam o njima
upravo tada se jedino i mogu dogoditi, jer tvoj um nije zaokupiran glupostima koje mu servira tvoj ego. što misliš zašto ljudi meditiraju...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 15:22   #35
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
upravo tada se jedino i mogu dogoditi, jer tvoj um nije zaokupiran glupostima koje mu servira tvoj ego. što misliš zašto ljudi meditiraju...
ma ok...
znalo mi se događati i da očekujem, ali više onako iz zezancije... npr. sjećam se da sam jednom bila u gradu s frendicom i ona kaže "ma ko zna gdje je moj... "(dečko u kojeg je bila zaljubljena) ja kažem: "ma 100% je s curom!" tek eto ti njih za minut... bože... u to vrijeme mi se događalo puno tih nekih svjesnih... ali sve ono kad bubnem neš u zezanciji... u stvari ni onda nisam stvaaarno očekivala da će se to dogoditi...
a kako se onda ispraksat da se svjesno događaju?!
maria_5359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 15:29   #36
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
a kako se onda ispraksat da se svjesno događaju?!
meditiraj. ali ne sad da sjedneš doma i mirna si i eto sad kao meditiraš, već kreni istraživati svoj um i duh. doći će ti (uz mnoge ostale stvari) kao nuspojava osvještenog uma
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 12:37   #37
meni su se sinkroniciteti do nedavno dogadjali nekakvom prosječnom učestalošću...tu i tamo, primjetiš ga, svako par mjeseci ili cak i rijeđe, ubrzo ga zaboraviš..
e sad, zadnjih par mjeseci su postali toliko česti (kao nikad u životu) i sve su češći i češći..u početku nisam obračala pažnju na njih, ali sad već "bodu oči"..
evo par posljednjih:
1.sjedim za stolom, površno pratim neki film na tv i uzmem teglu s medom i zahvatim ga žlicom..moram napomenuti da med jedem u prosjeku jednom godišnje i ovaj put sam ga uzela jer me zabolilo grlo..u trenutku kad žlicom zahvatim med, držim ju iznad tegle i med se cijedi dolje, pogledam u tv..u filmu cura sjedi za stolom, ispred sebe ima zdjelu s medom i upravo ga grabi žlicom i on se cijedi dolje ..radi potpuno isto što i ja..mislim, koliko često ja jedem med i koliko su česte takve scene u filmovima..
2.nekad mi zna "upasti u glavu" neka riječ ili ime pa mi se stalno nesvjesno vrti po glavi i ponavlja u mislima...jedan dan mi padne na pamet ime Doris Vrečko..nemam apsolutno blage veze tko je to, ali znam da sam znala čuti to ime pa mi ostalo u sijećanju..i cijeli dan-dva mi se svako malo to ime ponavljalo u glavi..i tu večer na tv Red carpet, nešto radim i odjedamput čujem da onaj Guru komentira kako se obukla Doris Vrečko ..zbilja ne znam kad je ona uopce bila na tv jer jos uvijek ne znam ko je ona i po cemu je bitna..sama doris tu ocito nema nikakvo znacenje, niti se spominjala u zadnje vrijeme po medijima pa da mi je slučajno ušla u podsvijest..
3. iz jednog, sada nebitnog, razloga nazovem dečka i kažem mu da mi na povratku s posla pokuša naći bubamaru..on kaže: upravo gledam u jednu...a moj dečko se ne vraća s posla kroz livadu niti se bavi uzgojem bubamara!
4. na poslu vrtim neke papire i trazim nesto..udje kolegica i pita (ne mene) jeste li vidjeli xy(neko prezime)...to prezime cujem prvi put u zivotu i nemam pojma tko je to..sekundu nakon toga naiđem na jedan papir i pogled mi padne upravo na to prezime na tom papiru
5.upravo sada -> citam ovde na forumu stari post netko spominje NDE (iskustvo zivota nakon smrti), pomislim kako dugo nisam citala nista o tom (prije-dosta toga) i evo sad mi na desnoj strani ekrana vrti se reklama: "Kakav je osjećaj umrijeti? priče ljudi o životu nakon fizičke smrti - New Age knjiga"..prvi put je vidim..

kazu da se sinkroniciteti ponavljaju kad ti svemir želi nešto reći...samo kakva mi korist od toga kad ne znam ŠTA mi želi reći
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 12:53   #38
Quote:
mia07 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja nadovežem na ovu temu.Ja naime jako često nailazim na broj tablica 888,i to već stvarno jako dugo,jednostavno sečem se i pogledam ljevo a ono auto sa reg. tablicom 888,vozim se tramvajem pogledam slučajno kroz prozor a ono prošao auto s oznakom 888, i tako bezbroj puta gdje god da idem...recimo vozimo se sestra i ja u autu a ja vidim taj 888 auto a ona uopće ni ne pogleda u tom smjeru (dobro možda jer vozi:-) ali evo recimo izlazim iz zgrade a ispred mene parkiran auto sa istim oznakama,a da ne govorim na kakvim sve čudnim mjestima,recimo jednom sam išla u jednu trgovinu kupiti cigarete i prilikom izlaska na parkiralištu jedan jedini auto i to upravo 888!
888 je broj Isusa

http://www.greaterthings.com/Word-Number/Methods/888/
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 10:50   #39
Zakon sinkroniciteta

Jeste li ikad pomislili ili rekli nesto nalik ovome "Da nisam slucajno otisao na to mjesto, nikad se ne bismo susreli!" ili, "nikad ne bih ostvario svoj cilj!" Mnogi ljudi tvrde da su im slucajnosti oblikovale cijeli zivot. O njima cesto misle kao o "Bozjoj providnosti" ili "prstu sudbine". Medutim, radi se o sinkronicitetu: o tajanstvenom suputniku zakona uzrocnosti koji moze objasniti mnoge neobicne dogadaje koji nas svakodnevno prate.

Predznaci, podudarnosti i znamenja cesto se svrstavaju u podrucje praznovjerja. No, suvremena znanost, posebice kvantna fizika, otkrila je mnoge prirodne zakone koji ukazuju na mogucnost postojanja drugacijih pravila koji upravljaju nasim svijetom. Stvarnost koju opisuje suvremena znanost jest stvarnost medupovezanosti. Svaki dogadaj ima utjecaj na sve druge pojave i dogadaje unutar cjeline svemira.

Na osnovu ovih spoznaja, nekako u isto vrijeme s pojavom kvantne fizike, u drustvenim znanostima se pojavio mislilac imenom Carl Gustav Jung. Osim sto je bio poznati psihoanaliticar, Jung je otac pojma sinkronicitet.

Zakon sinkroniciteta povezuje dogadaje koji su naizgled nepovezani uzrocno posljedicnom vezom, ali koji se odigravaju u isto vrijeme. Takve dogadaje obicno nazivamo slucajnima. Medutim, nasa je pretpostavka da slucaja zapravo nema. Sve sto nam se dogada, moglo bi imati odredeni smisao i prenositi neku poruku koja nam moze pomoci na zivotnom putu.

Svaki covjek se u ovom ili onom trenutku suoci s potrebom za mudrim savjetom. Mi zapravo ne znamo kakve ce posljedice imati nase odluke. Medutim, najcesce nemamo koga pitati za savjet.

Zamisao vodilja naseg projekta je da naputke i savjete dobivamo svakoga trenutka, s najviseg mjesta, samo je potrebno nauciti slusati i tumaciti ih na pravilan nacin. U okviru projekta “Skrivene poruke” nudimo sustavno znanje o sinkronicitetu i to u obliku radionica Skrivene poruke, Soulnet radionica i projekta SoulNet.


http://www.dagroup.org/sp/index.php?...id=8&Itemid=26

...zanima me općenito vaše mišljenje o tome...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:19   #40
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
Medutim, radi se o sinkronicitetu: o tajanstvenom suputniku zakona uzrocnosti koji moze objasniti mnoge neobicne dogadaje koji nas svakodnevno prate.
Neki sinkronicitet objašnjavaju "malim džepnim čudom" tj. uočavanjem zapravo nepovezanih stvari koje za nas imaju neko značenje, a statistički nemaju nikakavu značajnost (signifikantnost).

Moje mišljenje je pak da je Jung zapravo želio dati ime pojavama koje itekako imaju uzročno posljedičnu vezu, ali se ta uzročno posljedična veza bazira na zakonitostima izvan razumijevanja prirodnih znanosti. Ukratko, nismo znali kakva bi veza mogla postojati, ali smo u 19. st. bili jako arogantni, misleći da znamo sve, pa smo to jednostavno proglasili za neuzročno-posljedične veze koje se paralelno (sinkrono) odvijaju.
Primjer je znanstveno tada a i sada nepriznata telepatija, telekineza i ostale pojave, koje su odgovorne za većinu stvarnih (ne džepno-čudnih) sinkronicističkih pojava.
Bandridge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.