Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2010., 17:21   #41
Nego, manchild, reci ti nama iskreno, jesi ti možda zaposlen na HRTu ili neki od vanjskih suradnika?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:22   #42
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Znaš li ti razliku između kvalitete i jeftinog smeća?
ti ne znaš
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:22   #43
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Nego, manchild, reci ti nama iskreno, jesi ti možda zaposlen na HRTu ili neki od vanjskih suradnika?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:23   #44
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Nego, manchild, reci ti nama iskreno, jesi ti možda zaposlen na HRTu ili neki od vanjskih suradnika?
ne
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:23   #45
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ti ne znaš
Mercedes i Zastava?Hajde ti objasni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:25   #46
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ceste su isto tako opća društvena potreba: svaki vlasnik registriranog automobila solidarno kod registracije plaća Naknadu za ceste, bez obzira na to koliko se tim cestama vozi.
Tako je, ali čovjek koji se uopće ne koristi cestama nema razloga uopće posjedovati auto. S druge strane, može posjedovati radio ili TV prijemnik a da uopće ne gleda HRT nego samo druge kanale, a svejedno ga se harači za HRTov program. Analogija bi vrijedila kad bi pored državnih postojale i privatne ceste, ili kad ne bi bilo uopće privatnih tv postaja nego samo državna, pa bi se zaista moglo reći da tko posjeduje TV, posjeduje ga jer njime gleda HRT program.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:28   #47
odustajem od rasprave
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:29   #48
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Cirkus na HRTu se nastavlja... http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...06.html?pos=n1

U zadnje vrijeme imali smo prilike čitati ovakve novinske članke:

Odbijeno izvješće HRTa o poslovanju - btw što sad, izvješće je odbačeno i što dalje? Nikom ništa ili?

Pojedini honorarci na HRTu zarađuju više od predsjednika RH

Bio je i članak o tome kako se neki honorarci, koji su vrlo dobro zaradili na poslovima s HRTom, ne mogu uopće sjetiti koji su točno posao odradili...

Onda malo o plaćama! Vanja Sutlić, prije nego što je otišao imao je 16.994 kn neto a prije krize 21.000 kn. Denis Latin je navodno primao 30.000 kn! Za Hloverku nemrem nać podatke ali ne sumnjam da i ona izvrsno zarađuje. Ima ih još sa plaćama 18 - 30 k: http://www.24sata.hr/show/zoran-spra...-place/133028/

Istovremeno, tehničko osoblje je relativno slabo plaćeno, no piše se da ima nepotizma međuu njima: forum.hr:Plaće na HRT-u

I naravno, cijeli taj cirkus financira se drskim parafiskalnim nametom kućanstvima i firmama.

Čemu služi HRT? Što mislite o svemu tome? Ja mislim da to treba privatizirati, HRT pretplatu naravno ukinuti, pa nek si Hloverka i ostali zarađuju svoje plaće!
Ja bih privatizirao jedan program, a drugi ostavio kao javni servis bez pjesmica, sapunica i dzirlo kuaca palaca. Pojacao bih obrazovni program (i za odrasle) i promjenio shemu da bude primjerenija po vremenu ciljanim skupinama. Bilo bi recimo zgodno u osam umjesto zvjezda koje pjevaju imati emisiju o osnovama ekonomije za narodne mase sto je oportunitetni trosak, kako racunati kamatu, gdje naci dodatnu literaturu i tako to ... za pocetak bi ljudi bjezali od toga, al brijem da bi dugorocno dio ljudi trgnulo i natjeralo da nauce neki djavo ... Dakako place unutar razumnog okvira
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:33   #49
ne bi trebalo biti ni sporta na HTV-u
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:33   #50
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Kako to postići u Hrvatskoj, kad se niti u jednoj državnoj grani ne uspijeva postići racionalizacija?

Zašto se usluge emitiranja programa od javnog značaja ne bi mogle outsourcati? Tako da recimo država zakupi određenu minutažu na privatnim televizijama (tarife se mogu propisati nekim koncesijskim ugovorima ili slično, da privatne tv stanice ne pretjeraju) ili tako da privatnicima djeli subvencije za emitiranje obrazovnog programa, istraživačkog novinarstva i slično?
Mozda je i to rijesenje. Problem je sto i najbolje namjere mogu zavrsiti u krivo (kao uostalom i na javnoj televiziji).
Recimo na HTVu je perjanica znanosti emisija "na rubu pameti"

Anyhow, davao bih od svoje place za javnu televiziju ako doista sluzi javnim interesima ...
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:40   #51
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne bi trebalo biti ni sporta na HTV-u
dovoljna mi je formula što se mene tiče.Ne reče ti da odlaziš?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:40   #52
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne bi trebalo biti ni sporta na HTV-u
Ti ne kužiš, ja recimo volim gledat neke dokumentarce na Discoveryju (to je zapravo jedino od televizije što gledam), ali ne očekujem od susjeda da mi plaća za ispunjenje tih mojih želja.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:41   #53
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
dovoljna mi je formula što se mene tiče.Ne reče ti da odlaziš?
od kad je forumula javni interes?!

znači kad tebi odgovara onda je javni ineteres, kad ne, onda je smeće
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:44   #54
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
od kad je forumula javni interes?!

znači kad tebi odgovara onda je javni ineteres, kad ne, onda je smeće
Nogomet je javni interes?Ako je prosvjetli me?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:45   #55
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nogomet je javni interes?Ako je prosvjetli me?
ne gledam sport
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:46   #56
što je javni interes?
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:48   #57
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
što je javni interes?
To ti objasni jer formula nije.Piše ti u gore u članku zakona.Još ne napiše razliku kvalitete i smeća.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:50   #58
zakon o HRT-u:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/304950.html
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:53   #59
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
što je javni interes?
Po tebi očito nešto što bi trebali određivati likovi poput Vanje Sutlića, umjesto da sama javnost procijeni što je njen interes. Zanimljiv pristup.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:55   #60
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Po tebi očito nešto što bi trebali određivati likovi poput Vanje Sutlića, umjesto da sama javnost procijeni što je njen interes. Zanimljiv pristup.
vanja sutlić je budala
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.