Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2012., 18:01   #41
Od svih hrvatskih političara i političarki jedino me Holy ne živcira. Gledala sam je u par emisija i nije mi se zgadila ko ostali. Možda će bit ok na toj poziciji, možda...
__________________
Sanity and happiness are an impossible combination.
jaded-pixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:29   #42
Quote:
Rufio kaže: Pogledaj post
Sramotno je za državu da osobe bez ikakvog profesionalnog uspjeha postanu ministri.
Po čemu, po kakvim je kriterijima jedna Mirela mogla postati ministrica?
Koji vrag? Što je slijedeće? Biti će primljena u HAZU zato jer se farba drugačije od večine?
Sramotno, stvarno sramotno.

A ja mislim da tebe i većinu ovdje živcira upravo to što se žena razlikuje od prosjeka. Kao što je ljude i živcirala Petirka, iako je en general pametnija od većine onih budalaša u Saboru. Ali nju se gadilo jer je mislila i radila.

Zašto Holy ne bi mogla biti ministrica, a Jovanović ili Ostojić mogu? Koja su njihova silna ostvarenja osim kaj se Jovanić blamira i blesira već dulje.

Ne znam o ženi ništa negativno, niti nešto posebno pozitivno (osim da je završila komparativnu književnost ), pa pričekajmo malo, da se pokaže, bar ju ne znam kao zblamiranu osobu kao što je većina ostalih kukuričana, od Milanke (ljetovala na račun poreznih obveznika i tko zna kaj još), preko Čačića (serijski ubojica na cesti, bahat i bezočan), do ostalih ne baš nadoulijevajućih faca.
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 19:37   #43
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
... Mišo dovoljno imam životnog iskustva da iz izgleda Ministra mogu zaključiti da neće dati svoj doprinos,...
On po izgledu moze zakljuciti koliki ce netko doprinos dati...

Pa zasto vec nisi direktor neke headhunter firme?

Majko moja cega sve ima
__________________
XL, mater ga vleče
djecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 21:10   #44
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
U zemlji sa 8% visokoobrazovanih i 40% sa završenom osnovnom ili niže nazivati doktore znanosti tukama je poražavajuće. Čini mi se da nisi došao dovoljno daleko u obrazovanju da možeš cijeniti i ispravno valorizirati što je točno potrebno da netko postane doktorom znanosti...
Da, nisam. Kako si me samo skuzio. To sto je netko doktor znanosti ne znaci da nije tuka. Pogotovo ako doktorat potjece s filozofskog. Nego, kako to da jedna doktorica znanosti brije o chemtrailsima? I kako to da u bib.irb nema ni jedan jedini znanstveni rad ili clanak? Kako to da se nesto slicno uopce ne moze izguglati?

Ima recimo ovo: Mirela Holy priložila dva neobjavljena teksta u rukopisu i to: «Žene u hrvatskom reklamnom biznisu» i «Animalizam u (eko)feminističkom diskursu: Od ontološkog veganizma do ekološkog animalizma».

Vrhunska doktorica znanosti, nema sto.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 21:26   #45
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Da, nisam. Kako si me samo skuzio. To sto je netko doktor znanosti ne znaci da nije tuka. Pogotovo ako doktorat potjece s filozofskog. Nego, kako to da jedna doktorica znanosti brije o chemtrailsima? I kako to da u bib.irb nema ni jedan jedini znanstveni rad ili clanak? Kako to da se nesto slicno uopce ne moze izguglati?

Ima recimo ovo: Mirela Holy priložila dva neobjavljena teksta u rukopisu i to: «Žene u hrvatskom reklamnom biznisu» i «Animalizam u (eko)feminističkom diskursu: Od ontološkog veganizma do ekološkog animalizma».

Vrhunska doktorica znanosti, nema sto.
Što se tiče nevažnosti predmeta na filozofskom, recimo samo da su dva trenutna profesora i predstojnika katedri bili šefovi obavještajnih službu za vrijeme rata, a najveći pojedinačni naručitelj socioloških istraživanja je američka vojska, dok informatologe tamo u velikoj mjeri zapošljavaju Yahoo, Google i Kongresna knjižnica. Da nema studenata komparativne književnosti, ne bi bilo ni pola nastave hrvatskog jezika u školama, prijevoda književnih dijela, tekstova, zakona i rezolucija, diplomatske komunikacije. Sam se ti sprdaj, nemaš blagog pojma kako bi ti život izgledao bez stručnjaka s filozofskog.

Btw., ako se neko ne bavi znanstvenim radom, onda ni ne mora objavljivati ništa. Isto tako, naša baza znanstvenih radova je uvelike falična, puno poznatija djela se ne mogu naći gore.

Na kraju krajeva i politikom se netko mora baviti, bolje da je to netko pametan i obrazovan nego ne.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 21:57   #46
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Što se tiče nevažnosti predmeta na filozofskom, recimo samo da su dva trenutna profesora i predstojnika katedri bili šefovi obavještajnih službu za vrijeme rata,
Nije stvar u nevaznosti predmeta nego nacinu na koji se tamo dijele doktorske dizertacije koje nemaju veze sa znanoscu nego su nekakav buckuris prosirenih seminara koji sa znanoscu nemaju veze.

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
a najveći pojedinačni naručitelj socioloških istraživanja je američka vojska, dok informatologe tamo u velikoj mjeri zapošljavaju Yahoo, Google i Kongresna knjižnica.
Gdje sam ja ista rekao protiv sociologije i informatologije? Dva odgovora i u oba si promasio poantu gomilom logickih pogreski na jednom mjestu. Takvom promisljanju vas uce na filozofskom?

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Da nema studenata komparativne književnosti, ne bi bilo ni pola nastave hrvatskog jezika u školama, prijevoda književnih dijela, tekstova, zakona i rezolucija, diplomatske komunikacije. Sam se ti sprdaj, nemaš blagog pojma kako bi ti život izgledao bez stručnjaka s filozofskog.
Jedno je kako bi izgledao bez strucnjaka sa filozofskog, a drugo je kako bi izgledao bez strucnjaka sa filozofskog kalibra Mirele Holy.

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Btw., ako se neko ne bavi znanstvenim radom, onda ni ne mora objavljivati ništa. Isto tako, naša baza znanstvenih radova je uvelike falična, puno poznatija djela se ne mogu naći gore.
AKo je netko doktor znanosti, onda se ocekuje da ima barem dva znanstvena rada jer se za doktorat znanosti mora skupiti odredeni broj ECTS bodova, a oni se ne mogu skupiti bez objave znanstvenih radova koji su ionako uvjet.

Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Na kraju krajeva i politikom se netko mora baviti, bolje da je to netko pametan i obrazovan nego ne.
Tako je. Zato neuke i priglupe teoreticare zavjere koji nekakvom cudnom zabunom imaju dr.sc. ispred imena treba pod hitno maknuti iz politike i preusmjeriti na druzenje s Misakom i njemu slicnima, a u politiku staviti pametne i obrazovane.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 22:50   #47
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Da, nisam. Kako si me samo skuzio. To sto je netko doktor znanosti ne znaci da nije tuka. Pogotovo ako doktorat potjece s filozofskog. Nego, kako to da jedna doktorica znanosti brije o chemtrailsima? I kako to da u bib.irb nema ni jedan jedini znanstveni rad ili clanak? Kako to da se nesto slicno uopce ne moze izguglati?

Ima recimo ovo: Mirela Holy priložila dva neobjavljena teksta u rukopisu i to: «Žene u hrvatskom reklamnom biznisu» i «Animalizam u (eko)feminističkom diskursu: Od ontološkog veganizma do ekološkog animalizma».

Vrhunska doktorica znanosti, nema sto.
Pretpostavljam da znaš kako titula doktora znanosti povlači neke obaveze...a to su stručni radovi objavljeni u stručnoj literaturi....tako da pričaš bezveze i gluposti
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 23:13   #48
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da znaš kako titula doktora znanosti povlači neke obaveze...a to su stručni radovi objavljeni u stručnoj literaturi....tako da pričaš bezveze i gluposti
Titula doktora znanosti moze povuci jedino obavezu pisanja znanstvenih radova, a ne strucnih. I to samo ako doticni doktor znanosti radi u sustavu znanosti ili visokom skolstvu. Medutim, da bi se doslo do doktorata znanosti mora se objaviti barem dva znanstvena rada. E sad, da je ona doktorirala na faksu koji drzi do kvalitete, onda bi ta dva rada odmah nasli u guglu. Ovako ako ih je i napisala, to je objavljeno u tko zna kojoj alternativnoj slikovnici.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 00:13   #49
Ponavljem, da bi neko mogao osporavat tude znanstvene radove pa i cijele fakultetske ustanove, mora to pravo zaradit svojim uspjesima....no za sad nisam vidio ista sto bi me uvjetilo da su kriticari to pravo zasluzili.

Neslaganje s politickim djelovanjem je jedno, no pljuvanje po znanstvenom stupnju a da sam ne dokazes barem da si vss je bljutavo
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 00:31   #50
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
Ponavljem, da bi neko mogao osporavat tude znanstvene radove pa i cijele fakultetske ustanove, mora to pravo zaradit svojim uspjesima....no za sad nisam vidio ista sto bi me uvjetilo da su kriticari to pravo zasluzili.

Neslaganje s politickim djelovanjem je jedno, no pljuvanje po znanstvenom stupnju a da sam ne dokazes barem da si vss je bljutavo
Ovdje se ne radi o procjeni necijih znanstvenih radova jer ih doticna nema ili nam nisu dostupni ni u formi sazetka. Ovdje se radi o procjeni njezinog znanstvenog dosega s obziorm na nepostojanje njezinih znanstvenih radova i nemogucnosti pronalaska barem sazetka.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 00:33   #51
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Ovdje se ne radi o procjeni necijih znanstvenih radova jer ih doticna nema ili nam nisu dostupni ni u formi sazetka. Ovdje se radi o procjeni njezinog znanstvenog dosega s obziorm na nepostojanje njezinih znanstvenih radova i nemogucnosti pronalaska barem sazetka.
Ti u biti tvrdis da je lazni doktor znanosti....jer ili je lazni ili ima radove. Nema treceg. Nemres bit dr.sc bez radova

Zadnje uređivanje Pilicmali : 13.01.2012. at 00:52.
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 01:06   #52
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
Ti u biti tvrdis da je lazni doktor znanosti....jer ili je lazni ili ima radove. Nema treceg. Nemres bit dr.sc bez radova
Gdje sam ja tvrdio da je ona lazni doktor znanosti? To je neka logika s filozofskog? Ima treceg i te kako. Na filozofskom mozes zaobici sustav ako imas prave veze i postati doktor ne samo bez radova, nego i bez ispita. Tocnije, napises koji clanak za casopis za osnovnu skolu i to ti priznaju kao znanstvene radove i ne moras polagati ispite. Mozda ona ima nesto slicno. Mozda doista ima radove, ali su objavljeni tko zna gdje. A ako su objavljeni tko zna gdje, onda su nekvalitetni i pitanje je jesu li uopce znanstveni. To naravno ne mozes napraviti ni na jednom drugom fakultetu u Hrvatskoj, a kamoli nekom prirodnom ili tehnickom.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 01:43   #53
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
Ponavljem, da bi neko mogao osporavat tude znanstvene radove pa i cijele fakultetske ustanove, mora to pravo zaradit svojim uspjesima....no za sad nisam vidio ista sto bi me uvjetilo da su kriticari to pravo zasluzili.

Neslaganje s politickim djelovanjem je jedno, no pljuvanje po znanstvenom stupnju a da sam ne dokazes barem da si vss je bljutavo
Slažem se s ovim, ali nisam vidjela da si išta prigovorio Saugaru kad je bezočno pljuvao po znanstvenom radu prof. dr. sc. Miroslava Tuđmana, a isto sam nije dokazao ni da je barem VSS. Ili "ljevičari" to smiju raditi, a samo "desničarima" se to uzima za zlo?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 01:46   #54
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim, ali nisam vidjela da si išta prigovorio Saugaru kad je bezočno pljuvao po znanstvenom radu prof. dr. sc. Miroslava Tuđmana, a isto sam nije dokazao ni da je barem VSS. Ili "ljevičari" to smiju raditi, a samo "desničarima" se to uzima za zlo?
Meni on uzima za zlo nesto sto ja ne radim. Ja ne komentiram njezine znanstvene radove nego njihovo nepostojanje ili nedostupnost.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 01:51   #55
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Meni on uzima za zlo nesto sto ja ne radim. Ja ne komentiram njezine znanstvene radove nego njihovo nepostojanje ili nedostupnost.
OK, ali ako žena nikad nije bila u sustavu znanosti i/ili visokoga obrazovanja, onda ni kao dr. znanosti nema obavezu objavljivanja znanstvenih radova.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 01:57   #56
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
OK, ali ako žena nikad nije bila u sustavu znanosti i/ili visokoga obrazovanja, onda ni kao dr. znanosti nema obavezu objavljivanja znanstvenih radova.
Tako je. Sto sam ja i napisao u jednom od postova. Ali da bi dosla do doktorata mora imati znanstvene radove. Osim ako zahvaljujuci visoj sili ne mora.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 02:17   #57
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
mythbuster je izostavio da je Mirela Holy bila u 2 mandata izabrana u skupštinu grada Zagreba i u sabor 2 mandata
Quote:
Te 2008. izabrana je i za predsjednicu Savjeta za zaštitu okoliša SDP-a.
U razdoblju od svibnja 2009. do rujna 2010. obnašala je dužnost zastupnice u Gradskoj skupštini Zagreba.
Kako je "zelena Holy" glasala kod projekta Cvjetni?

http://www.jutarnji.hr/zastupnici-gr...i-smo-/784911/

Quote:
Ukupno 23 gradska zastupnika tada su podržala projekt gradnje: deset zastupnika SDP-a (predvođeni gradonačelnikom Milanom Bandićem), devet zastupnika HSS-a, HSU-a i Nezavisne liste Tatjane Holjevac (koalicijski partneri SDP-a), dva HDZ-ovca, Davor Šuker i Ivica Perković te nezavisni zastupnici Pero Hrgović i Boris Mikšić. Tada se počeo naslućivati i nadolazeći razdor u SDP-u, odnosno sukob tzv. Bandićeve i Milanovićeve struje: sedam zastupnika sklonijih predsjedniku SDP-a ostali su suzdržani.
Google oglasi

‘Kukavički’ potez

To su predsjednik RH Ivo Josipović, današnji šef kluba zastupnika SDP-a Jurica Meić, Iva Prpić, Mirando Mrsić, Igor Dragovan, Ivana Mlinar i Neven Mimica. Prema izjavama nekih njegovih stranačkih kolega, Davor Bernardić, trenutni kandidat za šefa Gradskog ogranka SDP-a, ‘pobjegao’ je s glasovanja u toalet Gradske skupštine. I dok se u nekim krugovima Bernardićev potez smatrao ‘kukavičkim’, dio naših sugovornika iz Gradske skupštine smatra da su ‘suzdržani SDP-ovci’ pridonijeli izglasavanju projekta.
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 08:13   #58
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim, ali nisam vidjela da si išta prigovorio Saugaru kad je bezočno pljuvao po znanstvenom radu prof. dr. sc. Miroslava Tuđmana, a isto sam nije dokazao ni da je barem VSS. Ili "ljevičari" to smiju raditi, a samo "desničarima" se to uzima za zlo?
Iskreno, kakve ja veze imam s bilo kojim forumasem ako nisam u disusiji s njim no znam da ja takav argument nisam nikad koristio. Pisao sam npr. protiv sanadera cesto no ne u smislu kritike njegovog znanstvenog stupnja...takoder ne bi rijec rekao da se kritiziraju neciji potezi. No napadi jel je doktorirala na filozofiji a ne na feru?

U zemlji s relativno niskim stupnjem obrazovanjw mi raspravljamo o tome da je neki dr.sc hostapler jer je doktoriro na tam nekom filozofskom.

Ne znam zasto neko misli da je filozofija laksa od npr ekonomije. Doktora znanosti s ekonomije nikad niko nije pljuvao da je zavrsio tamo neki ljevi fax, a ja garantiram da ekonomija nije puno teza od filozofije, kao i od bilo kojeg drugog "streberskog" drustvenog faxa
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 11:22   #59
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
OK, ali ako žena nikad nije bila u sustavu znanosti i/ili visokoga obrazovanja, onda ni kao dr. znanosti nema obavezu objavljivanja znanstvenih radova.
Da bi se došlo do doktorata, potrebno je objaviti najčešće barem 2 znanstvena, ne stručna, rada. Kontinuitet objavljivanja radova nakon doktorata je važan za pojedince u sustavu.

Šokiran sam ako je na Filozofskom moguće doktorirati uz priložene rukopise dva neobjavljena rada? Nema to veze s usporedbom struka kao takvih, već s kriterijima koji su, ako je ovo istina, ispod svake razine. Neprihvatljivo je štancati doktore znanosti bez ijednog znanstvenog rada.
__________________
Guggenheim: Mala, u zapadnom svijetu uglavnom prezirana polubalkanska drzava, izabrala je "ustogljenog" i mirnog predsjednika, koji je najvjerojatnije, po sveukupnom akademskom obrazovanju, najjaci predsjednik na svijetu.
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 16:47   #60
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Da bi se došlo do doktorata, potrebno je objaviti najčešće barem 2 znanstvena, ne stručna, rada. Kontinuitet objavljivanja radova nakon doktorata je važan za pojedince u sustavu.

Šokiran sam ako je na Filozofskom moguće doktorirati uz priložene rukopise dva neobjavljena rada? Nema to veze s usporedbom struka kao takvih, već s kriterijima koji su, ako je ovo istina, ispod svake razine. Neprihvatljivo je štancati doktore znanosti bez ijednog znanstvenog rada.
Gospodo forumaši. Doživotna gospođica Holy je do ministarske fotelje došla kao plod negativne selekcije u politici, pa njezina akademska titula nema nikakve uzročno-posljednične veze s njezinom trenutnom pozicijom u društvu.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.