Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2013., 15:33   #61
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Da, to i mene zanima.
U svakom slučaju, ako to prođe, čeka nas opak pad nataliteta.
Mozda je to upravo i cilj ovakvog zakona. Rasturiti brak, smanjiti postotak sklopljenih hetero brakova da bi isti izgubio na vrijednosti te da bi se ostvario prostor za legalizaciju homoseksualnog braka i daljnju drustvenu i natalitetnu propast hrvatskog naroda.
Potempkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 15:48   #62
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ako postoji obveza žene da plaća najam bivšem mužu ostane li u zajedničkom stanu, onda je to donekle dobar prijedlog, ali opet, ne sviđa mi se baš. Bolje rješenje je da u slučaju razvoda sva imovina automatski ide na javnu dražbu i dobivena svota se onda dijeli na dva dijela.
Zašto na dva, ako su djeca u igri, pošteno bi bilo da se dijeli na 3 ako ima djeteta pa neka država garantira za dječji udio, to bi bilo pošteno. Nisu djeca ni ženska ni muška imovina.

Inače zakon mi se ni najmanje ne sviđa, kao što mi se ne sviđa ni jedan zakon koji pretpostavlja da sam po definiciji nesposobna dogovorit i uredit svoje privatne i financijske odnose.

Inače sam samohrana majka, čije dijete nije zakonski priznato, tj. nisam potezala parnicu, dijete više nije dijete i skoro je punoljetan i zna tko mu je otac.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 16:34   #63
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Zašto na dva, ako su djeca u igri, pošteno bi bilo da se dijeli na 3 ako ima djeteta pa neka država garantira za dječji udio, to bi bilo pošteno. Nisu djeca ni ženska ni muška imovina.
Kako je dijete doprinijelo bračnoj stečevini?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 16:55   #64
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Provjerio sam prijedlog zakona, radi se samo o nekretninama koje su bračna stečevina ili zajednički unajmljeni:


Ipak je prijedlog prilično apsurdan jer znači da jedan od partnera gubi pravo na raspolaganjem nekretnine na vrlo dugo vrijeme, a potencijalno mora i otplačivati kredit na nju.
Evo da ti dam primjer mog bratića koji je rođen i živi u Australiji! S obzirom da je Australija nekada bila Britanska kažnjenička kolonija, tamo su zakoni posebno štitili žensku populaciju, a kako britanci zakone ne mijenjaju svaki dan tako su neki zakoni na snazi i preko stotinu godina. A današnje generacije žena onda to zloupotrebljavaju, jer se je situacija u društvu u međuvremenu bitno promijenila.

Dakle ovako, u Australiji je na snazi nešto slično ovome što sada ovi naši predlažu!

Evo konkretan primjer od mog rođaka. Dečko je žvio sam , bio je zaposlen, te je na kredit kupio kuću.U kući do njegove živjela je raspuštenica sa tri kćeri. Jedna od tih kćeri se nabacivala rođaku i na kraju su se vjenačli. Nakon šest mjeseci rodila im se kćer. Da bi nakon godine dana braka žena zatražila rastavu. Sud je odredio da bratić mora plaćati alimentaciju za kćer, te da mora prodati kuću i ženi dati pola od prodajne cijene. Njemu ostaje i dalje da uz alimentaciju otplaćuje i kredit za kuću!

Uz takav zakon u Australiji, nastala je populacija žena koje svakih par godina traže muža s kućom i nakon godine dana braka otmu mu pola imovine, a kada se novac potroši ide se u lov na novog muža. Takva je bila i punica od mog bratića, a takve su i njezine kćeri. Što je najvažnije te žene nigdje ne rade već žive od alimentacije i novaca što otmu od bivših muževa putem suda. Imaju po nekoliko djece i to svako sa drugim muškarcem i haj uživaj do penzije, bez i dana radnog staža.

Eto ovaj prijedlog zakona je na tom tragu. Možda je gđica. Opačić bila u posjetu kod nekoga u Australiji?

Inače danas kada se na sve strane trubi o ravnopravnosti spolova, ovakav prijedlog zakona je čista suprotnost proklamiranome. A prijedlog da se raspolaganje imovinom veže do punoljetnosti djeteta je i protuustavan, jer s obzirom da se zalažemo da je privatna imovina svetinja, a ovaj zakon onemogućava vlasnika imovine u raspolaganju svojom imovinom!

Zadnje uređivanje mikoli : 13.05.2013. at 17:02.
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 17:04   #65
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
pa valjda se i kredit i ostala dugovanja raspodjeljuju napola? i oni su bračna stečevina
Vidiš u Australiji kredit ostaje onom tko ga je digao, a imovina se dijeli, makar bila stečena i prije braka!
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 17:14   #66
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Kredit ostaje onome tko ga je podigao, banku to ne interesira. Hipoteka je hipoteka i ispred je svega ostalog - banka je i dalje moze ovrsiti.
Ne moze bas tako jednostavno. Banke sada za kredit traze da je bracni drug obavezno suduznik (zbog toga moji nisu mogli dobit hipo kredit jer je stari bio prestar u tom trenutku iako je stara bez problema bila samostalno kreditno sposobna), jer ih je vec zajebalo to da je stan bracna stecevina i bracni partner bi bez problema blokirao ostvarenje hipoteke, ako s kreditom ne bi imao veze.

Zadnje uređivanje lukarak : 13.05.2013. at 17:26.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 17:22   #67
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Zašto na dva, ako su djeca u igri, pošteno bi bilo da se dijeli na 3 ako ima djeteta pa neka država garantira za dječji udio, to bi bilo pošteno. Nisu djeca ni ženska ni muška imovina.

Inače zakon mi se ni najmanje ne sviđa, kao što mi se ne sviđa ni jedan zakon koji pretpostavlja da sam po definiciji nesposobna dogovorit i uredit svoje privatne i financijske odnose.

Inače sam samohrana majka, čije dijete nije zakonski priznato, tj. nisam potezala parnicu, dijete više nije dijete i skoro je punoljetan i zna tko mu je otac.
u pravnom smislu si zakinula dijete (i s time se slazem), jer je npr. bioloski otac bio duzan sudjelovati u uzdrzavanju djeteta (kroz alimentaciju), ali si ti propustila to napraviti..

takav propust je spomenut i u sadasnjem obiteljskom zakonu, pa i sankcioniran (mislim cak kazneno), a i ja se s time slazem...

edit: dijete u pravnom smislu ima pravo znati tko mu je otac, a i cilj toga da se 'otac pise' bi bio npr. u slucaju neke saobracajke, da se zna tko moze donirati krv, bubreg, itd...
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 21:35   #68
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Kako forum diše?
Zanimljivo diše. Žene ne pišu skoro ništa, felixx ima pozitivne komentare, ostali muški pišu nešto što me jako brine. Forumski doktor prava (muškarac) se ne javlja (na temi o jednom jaaako bitnom zakonu)
Zbunjuje me sve to
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 23:09   #69
Vjerojatno se nitko ne usudi pokrenuti neku raspravu koja bi mogla dovoesti do one teme od prije par mjeseci kad su predstavnici oba tabora završili banirani.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 23:12   #70
Quote:
rintintin kaže: Pogledaj post
felixx ima pozitivne komentare, ostali muški pišu nešto što me jako brine.
Felixx samo komentira da bi to mogao biti mali korak u pozitivnom smjeru. Sustav je stravično šovinistički prema očevima (čitaš Gugenheimov upis), i male promjene su nedovoljne, iako dobrodošle.
Glavni problem je kadar u sustavu.
Tamo rade feminaci orijentirane djelatnice, i takve bi trebalo maknuti iz sustava.
Već sam napisao, i stojim iza toga : 10% djelatnica CZSS trebaju dobiti zatvorske kazne, a daljih 30% uvjetne kazne i otkaz. Za kriminal koji su svakodnebno rutinski radile.
U sustav treba uvesti nadzor, posebno tijelo koje bi rješavalo žalbe i imalo mogućnost hitno intervenirati u bilo koji predmet.
U sudstvu propisati da na obiteljskim sudovima zastupljenost sudaca po spolu mora biti približno pola-pola.
Institut pravobraniteljice za ravnopravnost spolova treba ukinuti, i uvesti pravobraniteljicu za žene i pravobranitelja za muške. I da oboje neovisno podnose izvještaj Saboru.
Itd, itd...
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 23:17   #71
Brak je zajednica muškarca i žene

Evo da se i ja pridružim raspravi.
Diljem Hrvatske počelo je potpisivanje peticije za raspisivanje referenduma za izmjenu Hrvatskog Ustava.

1.Na više od 2000 mjesta diljem Hrvatske počelo je prikupljanje potpisa za raspisivanje referenduma da se u hrvatski Ustav unese definicija da je brak životna zajednica muškarca i žene.
http://www.vecernji.hr/vijesti/tisuc...-clanak-552543
2.http://www.vecernji.hr/vijesti/desec...-clanak-552388
3.http://www.vecernji.hr/vijesti/crkva...-clanak-544368
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 23:32   #72
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Felixx samo komentira
Apsolutno se slažem. Slučajno je ispalo da sam te prozvao, sori. Zamalo sam se oženio jednom i sad mi je drago što sam bio tvrdoglava mazga. Neće mi više takve gluposti padati na pamet.
rintintin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 10:07   #73
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Felixx samo komentira da bi to mogao biti mali korak u pozitivnom smjeru. Sustav je stravično šovinistički prema očevima (čitaš Gugenheimov upis), i male promjene su nedovoljne, iako dobrodošle.
Glavni problem je kadar u sustavu.
Tamo rade feminaci orijentirane djelatnice, i takve bi trebalo maknuti iz sustava.
Već sam napisao, i stojim iza toga : 10% djelatnica CZSS trebaju dobiti zatvorske kazne, a daljih 30% uvjetne kazne i otkaz. Za kriminal koji su svakodnebno rutinski radile.
U sustav treba uvesti nadzor, posebno tijelo koje bi rješavalo žalbe i imalo mogućnost hitno intervenirati u bilo koji predmet.
U sudstvu propisati da na obiteljskim sudovima zastupljenost sudaca po spolu mora biti približno pola-pola.
Institut pravobraniteljice za ravnopravnost spolova treba ukinuti, i uvesti pravobraniteljicu za žene i pravobranitelja za muške. I da oboje neovisno podnose izvještaj Saboru.
Itd, itd...
Izvrstan post. I izvrsni prijedlozi.

Posebno izdvajam ova dva:

Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
U sudstvu propisati da na obiteljskim sudovima zastupljenost sudaca po spolu mora biti približno pola-pola.
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Institut pravobraniteljice za ravnopravnost spolova treba ukinuti, i uvesti pravobraniteljicu za žene i pravobranitelja za muške. I da oboje neovisno podnose izvještaj Saboru.
Dok se to ne napravi, u Hrvatskoj će vladati nekažnjeni femizandrijski sustav, nekažnjeni fašizam prema muškarcima.

I obiteljski sudovi i tzv "pravobraniteljstva spolova" su ispunjeni isključivo ženama, a dobar dio tih žena je femizandrijski nastrojen i brine isključivo o ženskim pravima i interesima (dio njih čak i mrzi muškarce). Nevjerojatno je da ta spolna pristranost nije samo na pojavnoj razini, već i u službenim dokumentima.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 11:48   #74
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Imam tehnički prigovor.
Jedan dokument je DOC, a drugi DOCX.
Ovakvi dokumenti bi se trebali staviti na raspolaganje u nekom otvorenom formatu.
Imas besplatni Oracle Open Office koji otvara i Doc i Docx.
Ergo format je dosupan besplatnim alatom, a za open source ljude boli jedna stvar.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 12:07   #75
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je da ta spolna pristranost nije samo na pojavnoj razini, već i u službenim dokumentima.
Iako Ustav proklamira ravnopravnost spolova, dovoljno je pogledati zakone i vidjeti da su brojni zakoni protuustavni, jer govore da je za muskarce ovako a za zene drugacije. Jedini prihvatljivi nacin bi bio da se u zakonu koristi samo "covijek" ili "osoba", bez spolnih obiljezja poput "majka", "otac", "zena" ili "muskarac".

Drugi je problem da nemamo ravnopravnu zastupljenost spolova u pravosudnim i socijalnim tijelima, a jos je gore od toga ako zaposleni diskriminiraju gradjane na temelju njihovog spola.

Ilustracija protuustavnosti zakona: pogledajte Zakon o obrani, koji propisuje da muskarci imaju, a zene nemaju obvezu sluzenja vojnog roka (koji je danas suspendiran). Kako mozemo imati ravnopravnost spolova (Ustav) ako zakon razlicito tretira spolove?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 13:09   #76
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Iako Ustav proklamira ravnopravnost spolova, dovoljno je pogledati zakone
Ne samo zakone, već i tzv "Nacionalnu politiku za ravnopravnost spolova 2011. do 2015. godine".

http://www.ured-ravnopravnost.hr/site/hr/nacionalni-dokumenti/politike-planovi-programi-strategije/667-nacionalna-politika-2011-2015.html


Kad bi taj dokument prošao sito Ustavnog suda (ili bar zdravog razuma), čitav femizandrijski sustav bi se raspao.

Iz dokumenta:

Quote:
odvratna "Nacionalna politika, službeni dokument kaže:
"..strateški dokument Republike Hrvatske koji se donosi s ciljem uklanjanja diskriminacije žena"
(dakle: nema govora čak niti o mogućnosti postojanja diskriminacije muškaraca pri dobivanju posla ili brakorazvodu i dodjeli djece, a kamo li ikakvog djelovanja u uklanjanju iste..)

Quote:
odvratna "Nacionalna politika, službeni dokument kaže:
"Politika ravnopravnosti spolova i osnaživanja žena.."
(dakle: isključivo se cilja na osnaživanje žena. Nema niti trunke osnaživanja muškaraca da se više obrazuju, da ih bude više u obrazovanju, sudstvu, medicini, medijima i na sličnim mjestima gdje danas u Hrvatskoj većinu imaju žene).

Ponavljam odvratno složene i protuustavne ciljeve:

Quote:
odvratna "Nacionalna politika, službeni dokument kaže:
Ona sadrži sedam ključnih područja djelovanja i obvezuje Republiku Hrvatsku na uključivanje rodne dimenzije u sva područja politike provođenjem posebnih mjera vezanih uz:

1) Promicanje ljudskih prava žena i rodne ravnopravnosti
2) Stvaranje jednakih mogućnosti na tržištu rada
3) Unapređenje primjene rodno osjetljivog odgoja i obrazovanja
4) Uravnoteženje sudjelovanja žena i muškaraca u procesima političkog i javnog odlučivanja
5) Uklanjanje svih oblika nasilja nad ženama
6) Promicanje međunarodne suradnje i ravnopravnosti spolova izvan Hrvatske 7) Daljnje osnaživanje institucionalnih mehanizama i metoda provedbe.
Točke 1) i 5) su skandalozne, protuustavne, šovinističke. Promiču se "ljudska prava" isključivo ženskog spola, i radi se na uklanjanju nasilja samo nad ženskim spolom. Meni je neshvatljivo kako tako nešto šovinsitičko uopće može stajati u službenom dokumentu države. To je kao da piše

1) Promicanje ljudskih prava građana Hrvastke koji su hrvatske nacionalnosti i opće ravnopravnosti
5) Uklanjanje svih oblika nasilja nad građanima Hrvastke koji su hrvatske nacionalnosti

Ad točka 2). Nije precizirano, ali se radi isključivo o promicanju interesa žena na tržištu rada. Uopće se ne promiče veće uključivanje muškaraca u područjima rada u kojima su u manjini (sudstvo, zdravstvo, obrazovanje i sl.).

Ad točka 3) izuetno smiješan smisao ove točke je da se u udžbenicima "osjetljivo" priđe pojedinim pojmovima. A ono što je stvarno važno, da se čitav obrazovni sustav koji je debelo prilagođen djevojčicama (i rezultira sa znatno više visokoobrazovanih žena nego muškaraca) promjeni tako da bude jednako prikladan i dječacima - nema niti primisli, a kamo li akcija.

***

Mi muškarci smo, ne znam iz kojeg razloga, prepustili da nam zakone i "strategije" na područjima spolne ravnopravnosti i obitelji kroje isključivo žene. Nažalost, ove žene koje se bave tim stvarima*, učinile su izuzetno loše stvari. Djelomično zato što se mi uopće ne bunimo, one zaista misle da je "ravnopravnost spolova= borba za ženski interes" i zasita misle da je moguće nekažnjeno sustavno diskriminirati i uništavati muškarce.

Ovaj zakon o kojem govorimo je logičan slijed takvog femizandrijskog sustava.

(*- vjerujem da je većinu normalnih žena sram da ih feministice u državnim tijelima "štite" na ovaj način, tako da se diskriminira i uništava muškarce)
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 13:38   #77
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Mi muškarci smo, (cut)

Ovaj zakon o kojem govorimo je logičan slijed takvog femizandrijskog sustava.

(*- vjerujem da je većinu normalnih žena sram da ih feministice u državnim tijelima "štite" na ovaj način, tako da se diskriminira i uništava muškarce)
Mene je, kao muškarca, sram ovakvih upisa "u ime muškaraca", koji idu na nastavak stoljetne diskriminacije žena i tipične mizoginije. ...
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 14:07   #78
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Mene je, kao muškarca, sram ovakvih upisa "u ime muškaraca", koji idu na nastavak stoljetne diskriminacije žena i tipične mizoginije. ...
Dokaži to "idu na nastavak stoljetne diskriminacije žena i tipične mizoginije" u mojim postovima ili se ispričaj za laž.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 15:28   #79
Evo, i jedna žena!

Bez ostatka podržavam Gugenheima i Felixa na ovoj temi. A razumijem i upise Morskog vuka i njemu slične koji su izraz opravdanog revolta zakonima i načinima na koji se isti provode u praksi.

Ideja obiteljskog doma, ako se ne regulira na pravedan način (ničim uvjetovanom obvezom jedne strane na plaćanje tržišne cijene najma stana drugoj strani), dovest će muškarce u još neravnopravniji položaj od dosadašnjeg. Jer jedna strana, u pravilu žena, dobiva sve: dijete, stan, sigurne uvjete za nov početak, druga strana sve to gubi. Pokušaj opravdavanja takvog rješenja interesima djece je licemjeran jer zanemaruje interes djece iz sljedećeg braka supružnika koji napušta stan - naime, zakonodavca nimalo ne brine njihovo pravo na obiteljski dom.

Da uopće ne spominjem utjecaj na jednako pravo oba roditelja da nakon razvoda započnu nov život... Taj prigovor se redovito odbacuje isticanjem poslova i obveza koje strana kojoj je dijete dodijeljeno dobiva zajedno sa djetetom - kao da se radi o nekoj pokori, a ne radosti proizašloj iz željenog roditeljstva!

S tim u vezi, predlažem očevima i njihovim udrugama - jer su oni redovito u toj poziciji - djelovanje u pravcu promjene ovog naopakog i neprirodnog, a općeprihvaćenog stava: jednostavno, trebate se izboriti za priznavanje prava na duševne boli zbog odvojenosti od vlastitog djeteta i odgovarajući utjecaj istoga na vaš sveukupni pravni položaj nakon razvoda. Apsurdno?! Ništa manje nego kad žene ojačavaju svoju pravnu poziciju u brakorazvodnim pitanjima na temelju činjenice da im je ispunjena želja da u potpunosti uživaju u svom roditeljstvu!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 15:36   #80
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Mene je, kao muškarca, sram ovakvih upisa "u ime muškaraca", koji idu na nastavak stoljetne diskriminacije žena i tipične mizoginije. ...
Nisu to stavovi koji idu u prilog diskriminaciji žena, nego u prilog diskriminiranim muškarcima! A takvih ima jako puno, svakom sljedećom izmjenom i dopunom zakona sve više, i to zato što se zakoni kroje u cilju suzbijanja neprihvatljivog ponašanja loših muškaraca, a sasvim se zanemaruju interesi i potrebe dobrih muškaraca koji postaju lak plijen loših žena. Ili netko misli da su sve žene vile, a muškarci barabe?!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.