Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2013., 08:32   #61
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Da bi Hrvatska preživjela, HDZ treba pasti ispod cenzusa. Skupa sa svojim drugovima na vlasti. Sve ostalo su proče trla-baba-lan i slično. Hrvatska će počet živjet tek kada se od njenog tkiva odstrane metastaze - HDZ i SDP.
Ali na ljevici svjetonazorski nema razlike.
Što i da padne SDP, kada su tu HNS, IDS, Laburisti koji u pogledu na društvo i poviejst imaju maltene identične stavove
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 09:13   #62
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali na ljevici svjetonazorski nema razlike.
Što i da padne SDP, kada su tu HNS, IDS, Laburisti koji u pogledu na društvo i poviejst imaju maltene identične stavove
Sve svjetonazorske razlike padaju u vodu kada se zašuška s novcma u kombinaciji sa samoljubljem. Omaaaa se tzv. ljevici pridruži tzv. desnica. I obratno.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 09:37   #63
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali na ljevici svjetonazorski nema razlike.
Što i da padne SDP, kada su tu HNS, IDS, Laburisti koji u pogledu na društvo i poviejst imaju maltene identične stavove
S propascu HDZ-a i SDP-a (koji su jedna stranka s dvije frakcije) propadaju i svi prirepci, a tek onda se rada situacija u kojoj je moguce da se rodi neka stranka koja ima sanse voditi racuna o hrvatskim nacionalnim interesima...

Dok se to ne dogodi, zivjet cemo u zabokrecini u kojoj se oni lijepo dogovaraju (Vukovar - kolektor, Osijek, Zagreb Bandic....), a vi navijajte....

Samo vi navijanjem im dajete gorivo koje im neophodno treba za busenje Hrvatske. Kad to shvatite, stvari ce se same od sebe mjenjati.

Nije li to ono: svatko ima vlast kakvu zasluzuje....
__________________
Najgori proizvod fašizma je antifašizam!
Stranac77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 10:42   #64
Tesko ces izbjeci navijanje kada je vise od 50 % ljudi na neki nacin vezano uz te 2 stranke.
Neko drzavna uprava, neko lokalna, neko poticaji, neko mirovine i svi su u nekom dilu.

Uvik imas ono E JA SAM TI TO SREDIO i sve pada u vodu, a ljudi se tesko odricu beneficija
i upustanja u neke novotarije.....

Tu je problem jer dobro je kolega Smiljan napisao, kad suska zasuska svi su sve.
Tako da je danas stvarno smjesno braniti bilo koju od tih stranaka kada imas kupovine
koalicije i neznam sta u cilju njihovog interesa a ko fol za nacionalni interes....

Zato nam treba jedna nova ekipa koja bar u toj mjeri nebi bila inkorporirana
al pitanje je jeli to moguce......da nebude sjasi Murta da uzjasi Kurta....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 10:43   #65
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Sve svjetonazorske razlike padaju u vodu kada se zašuška s novcma u kombinaciji sa samoljubljem. Omaaaa se tzv. ljevici pridruži tzv. desnica. I obratno.
GORKA ISTINA........u jednu recenicu si iznio bit stvari...a ovce navijaju.....
dok je tako kruha tu nema...

Ali postavimo stvari ovako, recimo da osniva stranku::

-dali ce birati bolje od sebe za vodstvo a ne samo klimavce
-dali ce dozvoliti i drugacije misljenje u stranci
-dali ce sutra postovati strucne ljude za polozaje a ne samo stranacke vojnike
-koliko ce biti kalkulant i poltron za neku kratkorocnu korist
-dali ce se zalagati za jake mehanizme vlasti da istina izleti a ne se zataska
kontraucjenama i neznam cime, ko je kriv da stvarno plati
-normalnu i drzavnu vanjsku politiku
-istinsko pokretanje gospodarstva, prave reforma a ne froforme radi da se nesto radi
-ukljucenje al ISTINSKO iseljenickog kapitala u razvoj Hrvatske, i uzimanje strucnjaka Hrvatskog podrijekla.....
-odnos prema Crkvi i nekim moralnim vrijednostima...itd...itd....
-jacanje sigurnosnog aparata...


Ovo su nabacane neke teme onako naprvu, al poanta je postoji li volja da se nesto rjesi ili ne..
Dali ce sutra pokleknuti pod teretom pisanja nekih novina ili protesta kojekakvih udruga
ili ce poslati mehanizm drzave da to dovedu u red.....mislim da se vidi ko to pise i za ciju korist
pa da vrati istom mjerom.....

Iskreno nemislim da tako neko postoji.........sve to pada sa 2 poziva sa stranim predbrojem....bio koji...

Zadnje uređivanje realist : 14.06.2013. at 10:54.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 10:53   #66
Kujundžić mi već ima minus ko kuća jer je HDZ napustio isključivo zbog neispuinjenja osobnih političkih ambicija. Dakle, pokazao je tipičnu odliku političara, beskonačni destruktivni ego.

Ali, pogledati ću što nudi i ne isključujem da ću za njegovu stranku glasati na sljedećim parlamentarnim izborima.
Sve što očekujem od njega je da okupi desetak jakih ekonomskih stratega i da oni iznesu kvalitetan ekonomski plan i program za budućnost Hrvatske.

U biti toliko jednostavno.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:02   #67
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Kujundžić mi već ima minus ko kuća jer je HDZ napustio isključivo zbog neispuinjenja osobnih političkih ambicija. Dakle, pokazao je tipičnu odliku političara, beskonačni destruktivni ego.

Ali, pogledati ću što nudi i ne isključujem da ću za njegovu stranku glasati na sljedećim parlamentarnim izborima.
Sve što očekujem od njega je da okupi desetak jakih ekonomskih stratega i da oni iznesu kvalitetan ekonomski plan i program za budućnost Hrvatske.

U biti toliko jednostavno.
Negdi sam citao a nemogu vise nikako to naci da Hrvatskom vlada oko 826 ljudi koji se samo rotiraju.....vrlo moguce, al dok se to ne razbije nista pa da i sto Isusa dodje na zemlju......kasta je postavljena i za to dovesti u red mora doci veliki veliki posteni macak da to razbuca.....

Netrazimo sada nemoguce neka samo PONUDE itinski bolje sutra pa da mirne duse to mozemo prihvatiti....Kujundzic ima veliku sansu, kako god ga pljuvao ti on ima veliku sansu, e sad sve je na njemu.....

Budi siguran sa 5 dobrih poteza i dobrom ekipom, preko noci mu pridje 80 % clanstva HDZa...to ne zaboravi.....sad je na njemu oce li bit kako ti govoris
ili ja ocekujem
....bumo videli ko ce biti u pravu....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:13   #68
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Negdi sam citao a nemogu vise nikako to naci da Hrvatskom vlada oko 826 ljudi koji se samo rotiraju.....vrlo moguce, al dok se to ne razbije nista pa da i sto Isusa dodje na zemlju......kasta je postavljena i za to dovesti u red mora doci veliki veliki posteni macak da to razbuca.....

Netrazimo sada nemoguce neka samo PONUDE itinski bolje sutra pa da mirne duse to mozemo prihvatiti....Kujundzic ima veliku sansu, kako god ga pljuvao ti on ima veliku sansu, e sad sve je na njemu.....

Budi siguran sa 5 dobrih poteza i dobrom ekipom, preko noci mu pridje 80 % clanstva HDZa...to ne zaboravi.....sad je na njemu oce li bit kako ti govoris
ili ja ocekujem
....bumo videli ko ce biti u pravu....
Evo mu smjernica.

HNB, Ekonomski institut, Agrokor... tu ima desetine i stotine mladih visokoobrazovanih ekonomskih stručnjaka, doktora znanosti i sa jakim iskustvom u praksi (mnogi školovani vani), punih ideja i entuzijazma.
I uopće ih nije tako veliki problem okupiti i dati im godinu dana da iznjedre kvalitetan program reformi i razvoja.

Samo, pitanje je kakvu viziju stranke ima Kujundžić.
Ako je kao Lesar, Pusić, Milanović ili Čačić, onda će to biti one-man (što sam lijep i pametan) show.

Karamarka namjerno ne spominjem jer on još nije bio u izvršnoj vlasti kao vođa pa ni ne znam što će ponuditi.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:21   #69
NJega ne spominješ jer ne smiješ...

Jer,tvojim kriterijem niti Pusić,niti Čačić nisu bili vođe u izvršnoj vlasti...o Lesaru da i ne govorimo...a opet,njih si spomenuo po kriteriju po kojem Karamarka nećeš...onak,simpatično...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:21   #70
Potpuno se slazem sa ovom idejom.....ne uvlaciti ljude u politiku
neka samo ponude svoju viziju.....ja isto mislim da bi to sa gustom napravili....

Pa cak i da ih povuce u politiku nebi imao nista protiv....
da nemamo priucene Jovanovice Jandrokovice i ostale kv ili nkv djelatnike na tim mjestima....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:24   #71
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali na ljevici svjetonazorski nema razlike.
Što i da padne SDP, kada su tu HNS, IDS, Laburisti koji u pogledu na društvo i poviejst imaju maltene identične stavove
Di je zapelo?

Što je to Karamarko u godini dana učinio na oživljavanju nacionalne opcije?Možeš li nabrojati konkretne stvari?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:31   #72
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Evo mu smjernica.

HNB, Ekonomski institut, Agrokor...
tu ima desetine i stotine mladih visokoobrazovanih ekonomskih stručnjaka, doktora znanosti i sa jakim iskustvom u praksi (mnogi školovani vani), punih ideja i entuzijazma.
I uopće ih nije tako veliki problem okupiti i dati im godinu dana da iznjedre kvalitetan program reformi i razvoja.
Od tih koje si spomenuo ne možeš očekivati ništa novoga jer oni su nas upravo, a preko svojih vertikala (i prema gore i prema dolje), i doveli ovdje gdje jesmo.

Nevezano za Kujundžića ....
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:35   #73
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Od tih koje si spomenuo ne možeš očekivati ništa novoga jer oni su nas upravo, a preko svojih vertikala (i prema gore i prema dolje), i doveli ovdje gdje jesmo.

Nevezano za Kujundžića ....
Istina jer ih se na to navodi,ili im se dopusta .
Znaju oni i drugacije, samo neko treba udariti pravac i tempo....
U tom grmu lezi zeko.....sakom od stol.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:37   #74
ne znaju oni drukčije. jer da znaju nebi bili to što jesu. Biciklistički sistem. Sagni se odozgo, stiskaj prema dolje. Ili padaš.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:39   #75
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Od tih koje si spomenuo ne možeš očekivati ništa novoga jer oni su nas upravo, a preko svojih vertikala (i prema gore i prema dolje), i doveli ovdje gdje jesmo.

Nevezano za Kujundžića ....
Decki, ovo je kljuc svega sto je Kujundzic jucer rekao:

Quote:
Treba mobilizirati mlade ljude, da shvate da je Hrvatska njihova i da je nitko neće promijeniti u pozitivnom smislu ako neće oni sami. Mladi ljudi moraju donijeti odluku da će Hrvatsku mijenjati i napraviti onakvom kakvom žele. To znači prvenstveno se skoncentrirati na mlađe, nepotrošene ljude dokazane u svojim sredinama gdje žive i rade, s ugledom u sredinama i s ugledom u poslu kojim se bave. Na tome ću prvenstveno graditi političku snagu u perspektivi.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...oge-ljude.html

Naglasak je na NEPOTROSENE!

To ce biti problem potaknuti na djelovanje, ali ako uspije, nista mu nece moci stati na put.
__________________
Najgori proizvod fašizma je antifašizam!
Stranac77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:41   #76
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Di je zapelo?

Što je to Karamarko u godini dana učinio na oživljavanju nacionalne opcije?Možeš li nabrojati konkretne stvari?
Drznuo se uhiti ipartizana zbog ratnih zločina.
Količina bijesa je bila neviđena, pogtovo od ekipe koja se zalagala za suđenje braniteljima...

Zatim je izbacio anacionalnu struju iz stranke, Kosor i ekipu.

Protivio se uvođenju ćirilice u Vukovar.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:44   #77
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Drznuo se uhiti ipartizana zbog ratnih zločina.
Količina bijesa je bila neviđena, pogtovo od ekipe koja se zalagala za suđenje braniteljima...

Zatim je izbacio anacionalnu struju iz stranke, Kosor i ekipu.

Protivio se uvođenju ćirilice u Vukovar.
MC, kolektor u Vukovaru. Prati situaciju i kad i ako uvedu cirilicu mozemo ponovno proanalizirati. Jel deal?
__________________
Najgori proizvod fašizma je antifašizam!
Stranac77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:46   #78
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
NJega ne spominješ jer ne smiješ...

Jer,tvojim kriterijem niti Pusić,niti Čačić nisu bili vođe u izvršnoj vlasti...o Lesaru da i ne govorimo...a opet,njih si spomenuo po kriteriju po kojem Karamarka nećeš...onak,simpatično...
Čačić/Pusić- HNS
Kao vođe stranke u Izvršnoj vlasti Zagreba i u dvije Vlade.
Što su ponudili od ekonomskih stručnjaka, osim sebe, znamo.
Ništa.

Karamarko, bio ministar MUPa i šef tajne službe.
I sad ja raspravljam što je ponudio od ekonomskih stručnjaka.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:52   #79
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Čačić/Pusić- HNS
Kao vođe stranke u Izvršnoj vlasti Zagreba i u dvije Vlade.
Što su ponudili od ekonomskih stručnjaka, osim sebe, znamo.
Ništa.

Karamarko, bio ministar MUPa i šef tajne službe.
I sad ja raspravljam što je ponudio od ekonomskih stručnjaka.
Bio sef Manolicevog kabineta, pa sef kampanje Stipe Mesica, pa predstojnik ureda Mesica (u godinama kad se radila izdaja Hrvatske u Hagu), bio sef UNS-a (za Mesica), na Mesicevu zamolbu preuzeo PO-u, pa SO-u, uhitio starog ishlapljelog Boljkovca i napumpao retoriku ustase-partizani koja je fino prikrila rasprodaju, uvodenje CKSKH na nacionalnu TV, sutio o cirilici, o ZO, ne kritizira vladu ni 5% koliko moze, rastura HDZ na svim nivoima, raspusta podruznice i ljude postavlja dekretima...

A kad smo kod Boljkovca, branio ga je i obranio Nobilo. A Karamarko nema nikakve veze s Nobilom, osim da je u jednom periodu zivota zivio u stanu koji je u vlasnistvu Nobila i to bez naknade...

Ja ne znam, ko da pisem biografiju Bude Loncara, a ne predsjednika HDZ-a...
__________________
Najgori proizvod fašizma je antifašizam!
Stranac77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 11:52   #80
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Od tih koje si spomenuo ne možeš očekivati ništa novoga jer oni su nas upravo, a preko svojih vertikala (i prema gore i prema dolje), i doveli ovdje gdje jesmo.

Nevezano za Kujundžića ....
Ti pokazuješ da si vjerojatno radio u okviru nekog obrta, do 5 zaposlenih.

Ja osobno radim za ono što sam plaćen, ne kreiram nego radim u velikoj mašini kompanije.

Pa tako jedan expert u HNBu ili Agrokoru od četrdesetak godina ne osmišljava već radi što mu naloži Odbor tvtke.
A expert je jer ih nema puno koji to znaju raditi.

I trebalo bi dobro pročešljati liste hrvatskih za širu javnost potpuno bezimenih stručnjaka, tko od njih želi okupiti ih, i dati im odriješene ruke da kreiraju, raspravljaju i na kraju slože dobar projekt za Hrvatsku.
Sa takvim programom i listom renomiranih stručnjaka kao kreatora, dobili bi se izbori, a i budućnost.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.