Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Kako ćete glasati 01.12?
Za 351 34.58%
Protiv 580 57.14%
Nevažeći 10 0.99%
Baš me briga za referendum (BOJKOT) 74 7.29%
Glasovatelji: 1015. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2013., 17:46   #41
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Bili su, ide na bolje...uhvatili su priključak ne tako davno
Je li ovodemokratsko pravo većine stanovnika ili kršenje nečijih prava? (Ne tako davno kolegice)
fulcrum is offline  
Old 23.10.2013., 17:47   #42
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
pa da, i neša nam je nešta mlogo neurozan:

biće posla za tetku jasnu i njene mantijaše. bu, nešo, bu!
Mogu oni odmah uvest jednostranačje i spalit zakone, tako i tako ih se ne drže.
fulcrum is offline  
Old 23.10.2013., 18:01   #43
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
http://www.hrt.hr/index.php?id=vijes...ash=c2bb1e921c

Dakle referendum bu propal jer 2/3 većine u Saboru neće biti
Ne, referendum će gotovo sigurno proći, na njemu će se izglasati da većina birača želi da se u Ustav unese odredba da je brak životna zajednica žene i muškarca. Očita intencija SDP-a jest da ne da ignorira volju birača, nego da djeluje protivno nje, jer smatraju da rezultati samog referenduma nisu obvezujući: Ovo je daleko najgore rješenje koje su mogli izabrati, jer ako referendum prođe, a oni se odluče da svjesno i namjerno se protive legalno i legitimno iskazanoj volji naroda, tada su počinili ni više ni manje nego državni udar. Ti kao veliki demokrat zagovaraš državni udar? Ali ne znam kakav im je to plan, kad se na takav njihov potez jednostavno može podnijeti tužba Ustavnom sudu, koji će BEZ IKAKVE DVOJBE presuditi da je takav potez Partije nelegalan i protuustavan.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 23.10.2013., 18:02   #44
Prestanite pisati o sto puta prežvakanim temama oko kojih se neće tako skoro postići bilo kakav kompromis. Ovo je tema o samom referendumu i Sdpovom pokušaju sabotiranja referendumske volje i izigravanja Ustava.
KozaračkoKolo is offline  
Old 23.10.2013., 18:05   #45
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Ne, referendum će gotovo sigurno proći, na njemu će se izglasati da većina birača želi da se u Ustav unese odredba da je brak životna zajednica žene i muškarca. Očita intencija SDP-a jest da ne da ignorira volju birača, nego da djeluje protivno nje, jer smatraju da rezultati samog referenduma nisu obvezujući: Ovo je daleko najgore rješenje koje su mogli izabrati, jer ako referendum prođe, a oni se odluče da svjesno i namjerno se protive legalno i legitimno iskazanoj volji naroda, tada su počinili ni više ni manje nego državni udar. Ti kao veliki demokrat zagovaraš državni udar? Ali ne znam kakav im je to plan, kad se na takav njihov potez jednostavno može podnijeti tužba Ustavnom sudu, koji će BEZ IKAKVE DVOJBE presuditi da je takav potez Partije nelegalan i protuustavan.
nevjerojatno je kako po ovom pitanju ustav uopće nije bitan.

al kad se radi o ćirilici, onda se zakoni moraju provodit, a inače krši bolan koliko hoćeš!
divizija is offline  
Old 23.10.2013., 18:05   #46
Quote:
KozaračkoKolo kaže: Pogledaj post
Prestanite pisati o sto puta prežvakanim temama oko kojih se neće tako skoro postići bilo kakav kompromis. Ovo je tema o samom referendumu i Sdpovom pokušaju sabotiranja referendumske volje i izigravanja Ustava.
To je i više nego očito da Partija želi izigrati volju naroda. Ali možda to i nije tako loše rješenje, nega ne prihvate rezultate referenduma, inicijativa istog trena podnese tužbu Ustavnom sudu, koji će jednostavno morati presuditi da je takav potez Partije apsolutno protuustavan i nelegitiman. Komunjare očito pokazuju svoje pravo lice.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 23.10.2013., 18:06   #47
Jedva čekam da prođe trakavica s ovim referendumom kako bi nam politička i vjerska elita uletila s novim spinom. Narod je pripremio vazelin i čeka da mu se ugura...
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Old 23.10.2013., 18:11   #48
Na 2. godini pravnog fakulteta se uči, a bome tako piše i u udžbenicima, da Sabor nema što raspravljati o rezultatima referenduma. Ako Ustavni sud utvrdi da je referendumsko pitanje u skladu sa Ustavom, Sabor raspisuje referendum na kojem se donosi obvezujuća odluka.

Ustav se mijenja na dva načina: 2/3 većinom u Saboru i na referendumu. Koliko sam shvatio, SDP smatra da je referendum nekakav oblik savjetodavnog referenduma o kojem onda odlučuje Sabor 2/3 većinom. Postoji i takav savjetodavni referendum, ali referendum kojim se vrši izmjena Ustava nažalost vladajuće koalicije nije taj. Nema šanse da SDP-ova priča prođe jer je to u suprotnosti sa Ustavom, sa mišljenjem Ustavnog suda i sa mišljenjem profesora prava. To bi bio udar na Ustav.

Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako bi se svijet prosjecnog hrvata mogao promijeniti time da HR za 5-10-15god ozakoni bracnu jednakost, da li bi taj isti prosjecni hrvat manje volio svoje zenu, osjecao se 'ugrozenim' od strane gejeva, meni je to neshvatljivo.
Bračnu jednakost mogu tražiti i poligamne zajednice. Zašto se netko nebi onda zalagao za definiciju braka koja će uključiti i takve zajednice? Npr.: "Brak je zakonom uređena životna zajednica osoba." To bi bila nekakva najšira definicija koja bi dovela do potpune bračne jednakosti svih vrsta zajednica, uključujući i poligamne i monogamne.
IuliusCaesar is offline  
Old 23.10.2013., 18:12   #49
Unatoč protivljenju oporbe, u odluci o raspisivanju referenduma ostala je formulacija da se neće odlučivati izravno o promjeni, već o odluci o pristupanju promjeni Ustava. To Saboru otvara mogućnost da predložena definicija braka, ako i uspije na referendumu, u konačnici ipak ne uđe u ustav.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 23.10.2013., 18:15   #50
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
U To Saboru otvara mogućnost da predložena definicija braka, ako i uspije na referendumu, u konačnici ipak ne uđe u ustav.[/SIZE]
Bitno je da skurimo pare za referendum...nemamo ih inače gdje potrošiti a narodu u zemlji meda i ptičjeg mlijeka ionako treba više "igara" nego kruha.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 23.10.2013., 18:16   #51
Kako narod na referendumu odluči, tako će i biti.

Nije potrebno boldati.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 23.10.2013., 18:16   #52
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Unatoč protivljenju oporbe, u odluci o raspisivanju referenduma ostala je formulacija da se neće odlučivati izravno o promjeni, već o odluci o pristupanju promjeni Ustava. To Saboru otvara mogućnost da predložena definicija braka, ako i uspije na referendumu, u konačnici ipak ne uđe u ustav.
Jesi li ti svjestan da ti, zajedno sa Peđicom i Zokijem, ako podržavaš mišljenje da Sabor može odbiti provesti volju građana iskazanu na referendumu, da zazivaš državni udar? Doduše, što se mene tiče, takav rasplet bi bio možda još i bolji, ove crvene komunjare na vlasti bi se izložili tome da ih se zauvijek stigmatizira kao one koji nisu poštovali volju naroda. Da ne spominjem da bi se takav potez Partije iznimno lako i brzo srušio na Ustavnom sudu. O tom nisi razmišljao, zar ne?
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 23.10.2013., 18:18   #53
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Unatoč protivljenju oporbe, u odluci o raspisivanju referenduma ostala je formulacija da se neće odlučivati izravno o promjeni, već o odluci o pristupanju promjeni Ustava. To Saboru otvara mogućnost da predložena definicija braka, ako i uspije na referendumu, u konačnici ipak ne uđe u ustav.
To nije točno. To je drugi način promjene Ustava 2/3 većinom u Saboru o kojem se ne radi u ovom slučaju. U ovom slučaju se radi o promjeni Ustava na referendumu, a ne promjeni Ustava u saborskoj proceduri.
IuliusCaesar is offline  
Old 23.10.2013., 18:23   #54
a da ta sdp-ovska formulacija nije namjero ubačena kako bi se ucjenivalo oporbu za neku drugu promjenu ustava (onu aktualnu, o nezastarjevanju zločina)?

to je neka šprka igra sdp-a.
kotulica is offline  
Old 23.10.2013., 18:23   #55
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Jesi li ti svjestan da ti, zajedno sa Peđicom i Zokijem, ako podržavaš mišljenje da Sabor može odbiti provesti volju građana iskazanu na referendumu, da zazivaš državni udar? Doduše, što se mene tiče, takav rasplet bi bio možda još i bolji, ove crvene komunjare na vlasti bi se izložili tome da ih se zauvijek stigmatizira kao one koji nisu poštovali volju naroda. Da ne spominjem da bi se takav potez Partije iznimno lako i brzo srušio na Ustavnom sudu. O tom nisi razmišljao, zar ne?
a jel ti znaš da je već samo pitanje referenduma protuustavno!

iskreno mene boli briga kak će referendum proći

ne zamaram se s time kak ću ja svoju vezu nazivati - mogu ja u privatnosti svoga zida govorit "ovo je moj muž i mi smo u braku"

tako da to kak će se u javnosti to zvati - who cares
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 23.10.2013., 18:24   #56
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
To nije točno. To je drugi način promjene Ustava 2/3 većinom u Saboru o kojem se ne radi u ovom slučaju. U ovom slučaju se radi o promjeni Ustava na referendumu, a ne promjeni Ustava u saborskoj proceduri.
Pa to bi tako trebalo biti kako ti pišeš, ali Partija namjera da, nakon što referendum prođe, i nakon što se građani izjasne za promjenu Ustavu, da u Saboru jednostavno odbiju sprovesti legalno i legitimno iskazanu volju naroda. Ove komunjare na vlasti nas doslovno vraćaju u totalitarizam, ali nije mi jasno kako ovaj forumaš mancihld ne shvaća da on u biti zagovara državni udar?
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 23.10.2013., 18:25   #57
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Bračnu jednakost mogu tražiti i poligamne zajednice. Zašto se netko nebi onda zalagao za definiciju braka koja će uključiti i takve zajednice? Npr.: "Brak je zakonom uređena životna zajednica osoba." To bi bila nekakva najšira definicija koja bi dovela do potpune bračne jednakosti svih vrsta zajednica, uključujući i poligamne i monogamne.
Mogu. Ja bih se, recimo, založila za takve zajednice.
north wind is offline  
Old 23.10.2013., 18:26   #58
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
To nije točno. To je drugi način promjene Ustava 2/3 većinom u Saboru o kojem se ne radi u ovom slučaju. U ovom slučaju se radi o promjeni Ustava na referendumu, a ne promjeni Ustava u saborskoj proceduri.
pa znaju to ovi iz sdp-a.

treba proniknuti tu pozadinsku igru zašto sve tako postupaju, a znaju da rezultati referenduma automatski podrazumijevaju promjenu.
kotulica is offline  
Old 23.10.2013., 18:26   #59
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a jel ti znaš da je već samo pitanje referenduma protuustavno!

iskreno mene boli briga kak će referendum proći
Da je pitanje protuustavno, referendum se ne bi nikad raspisao. Uostalom, upravo ti si bio jedan od gorljivijih zagovornika teze da se referendum uopće neće ni održati, a sad kad ti je to palo u vodu, sad ovdje po forumu zagovaraš da Partija na vlasti počini državni udar. Ne brini, meni bi čak ta solucija bila i draža, komunjare bi se totalno kompromitirale tada.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 23.10.2013., 18:26   #60
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Pa to bi tako trebalo biti kako ti pišeš, ali Partija namjera da, nakon što referendum prođe, i nakon što se građani izjasne za promjenu Ustavu, da u Saboru jednostavno odbiju sprovesti legalno i legitimno iskazanu volju naroda. Ove komunjare na vlasti nas doslovno vraćaju u totalitarizam, ali nije mi jasno kako ovaj forumaš mancihld ne shvaća da on u biti zagovara državni udar?
šta je sljedeće - zabrana žendibe ljevacima i onima sa plavim očima?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.