Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Na referendumu za ustavno definiranje braka kao zajednice muškarca i žene želim da rezultat bude
DA 397 41.66%
NE 497 52.15%
svejedno mi je, ništa bitno se neće promijeniti 59 6.19%
Glasovatelji: 953. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2013., 00:48   #61
očito da ovo nije katolička incijative i da iz nje ne stoji samo katolička Crkva

Quote:
Predstavnici vjerskih zajednica pozdravljaju odluku Hrvatskog sabora o raspisivanju referenduma te pozivaju sve vjernike svojih zajednica: katolike, pravoslavce, protestante, židove, muslimane i druge, da u nedjelju, 1. prosinca izađu na referendum i svojim glasom osiguraju ustavnu zaštitu braka, budući da je brak kao zajednica žene i muškarca najbolje mjesto za primanje i podizanje djece i osnova obitelji koja je stoga temeljna jedinica svakog društva
http://www.bitno.net/vijesti/hrvatsk...-brak-ustavom/

I to smo rješili
gareton is offline  
Old 14.11.2013., 00:50   #62
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Kada zena govori o tome da su djeca samohranih roditelja odrasla u neprirodnom okruzju onda je dubre od covjeka.
Najnizi oblik ljudskog postojanja.
I to da bi bilo jos gore, govori zato da bi stekla sebi politicke poene.
Stoka i dubre najnize vrste.
ali jasno je što se želi time reći. nedostatak jednog roditelja jest hendikep. poseban roditelj je potreban da se to nadoknadi, i svejedno, majka ne može nadoknaditi očinsku figuru, niti otac majčinsku. mogu kompenzirati ljubavlju i pažnom, ali nikad u potpunosti neće moći kvalitativno ispuniti mjesto nedostajućeg roditelja. ako sin traži tatu za identifikaciju, majka mu ne može biti adekvatna zamjena za prazno mjesto. samo muška figura može popuniti tu prazninu

druga je sad stvar, što loši roditelji, primjerice, oni koji se ne ponašaju kao roditelji (ljubavlju, skrbi, odvojenim vremenom za svoje dijete), ostavljaju prazninu blisku nedostatku roditelja. pa reći da je samohrano roditeljstvo isključivo komparativni hendikep može biti bazirano jedino na idealizmu. ali maknemo li komparaciju, samohrano roditeljstvo jest hendikep, i nije željena situacija za djecu
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Old 14.11.2013., 00:51   #63
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Takve nedoumice o 'hijerarhiji propisa' jedan je ustavni sudac neslužbeno nazvao smiješnima, tumačeći da građani u Ustav mogu staviti što ih je volja. Konzultacije će se, kako se doznaje, nastaviti sutra. Evo link na kompletan tekst iz GONG-a o mišljenju ustavnih sudaca.

http://gong.hr/hr/izborni-sustav/ref...o-referendumu/

Ok, sad kad smo taj dio riješili, koji je sljedeći vaš argument da je pitanje protuustavno?
Neka se potpiše imenom i prezimenom da u Ustav može što je građane volja.
I neka imenom i prezimenom objasni našoj (pravnoj) javnosti da raspravljanje o hijerarhiji propisa je "smješno".
I ja ću poštovati njegovu odluku, ipak on je stručnjak u ustavnom pravu.
alohae is offline  
Old 14.11.2013., 00:52   #64
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Zato me zanima, hoćeš li i ti onda poštovati tu odluku Ustavnog suda, ako on utvrdi da je sa pitanjem sve u redu? Molim konkretan odgovor.
naravno da ću poštovati. izaći ću na referendum i glasati protiv.
Cocksmith is offline  
Old 14.11.2013., 00:53   #65
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
Neka se potpiše imenom i prezimenom da u Ustav može što je građane volje.
I neka imenom i prezimenom objasni našoj (pravnoj) javnosti da raspravljanje o hijerarhiji propisa je "smješno".
I ja ću poštovati njegovu odluku, ipak on je stručnjak u ustavnom pravu.
U redu, odlično ako ćeš poštovati, drago mi je to čuti.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 14.11.2013., 00:53   #66
Quote:
lucco85 kaže: Pogledaj post
Traži se mišljenje, moje je takvo. Brak je zajednica muškarca i žene.
Zar iz ovoga nužno i ne slijedi da ti se zakonsko prihvaćanje istospolnog braka ne bi svidjelo, da se s njim ne bi slagao? Ne bi te živciralo da za pet godina u novinama pročitaš za neki gay par da su u braku već godinu dana?

Možda je za tebe konkretno vrijeđanje prejaka riječ. Ali shvati da, u razgovorima s ljudima koje znam i koji će glasati protiv, najčešće završi sa "Kako im se samo da? Zar ih toliko mrze da su se u stanju toliko angažirati i izaći na taj referendum samo da nekome naškode?" I upravo se toga ljudi boje, vaših poriva koje si ne mogu objasniti racionalno niti nekom pozitivnom emocijom pa ih uhvati strah dokle planirate ići.

Možda neki iz PROTIV ekipe ne misle tako, govorim samo za sebe i one s kojima sam ja pričao.

Evo, danas mi u ured ulazi cura, rane tridesete, iz Slavonije, križić oko vrata, nikad vidilo nekog aktivizma, i pita me kad je referendum i kaže da je sad bilo dosta, da se mora izaći da se zaustavi "ona žena i onakvi".
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 14.11.2013., 00:55   #67
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Mišljenje 750.000 građana bitnije je od mišljenja 5.000 građana. To ti se zove demokracija. Dakako da mi je jasno da novinari iz Yutarnjeg to ne mogu shvatiti, oni još uvijek misle da žive u onom prošlom sistemu.
Ti shvati da je uloga suvremene države da zaštiti ovih 5.000 od iživljavanja 750.000. U mojim očima je to što vi radite iživljavanje, u vašim nije. Tko je u pravu, presudit će povijest i buduća pravna praksa.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 14.11.2013., 00:55   #68
Quote:
Cocksmith kaže: Pogledaj post
naravno da ću poštovati. izaći ću na referendum i glasati protiv.
To je apsolutno tvoje pravo, i ja bih bio najsretniji da baš svi u ovoj državi, koji podržavaju gay brakove, izađu i glasaju PROTIV. Čak ni to ne bi vam bilo dovoljno ni približno, pa bi se napokon dokazalo kako jedna iznimno agresivna manjina želi većini nametnuti svoj u najmanju ruku kontroverzan svjetonazor.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 14.11.2013., 00:56   #69
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
očito da ovo nije katolička incijative i da iz nje ne stoji samo katolička Crkva



http://www.bitno.net/vijesti/hrvatsk...-brak-ustavom/

I to smo rješili
Ja već dugo mislim reći da kad kažem Crkva to napišem samo zbog kratkoće, naravno da su i svi drugi vračevi stali iza inicijative.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 14.11.2013., 00:57   #70
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Čak ni to ne bi vam bilo dovoljno ni približno, pa bi se napokon dokazalo kako jedna iznimno agresivna manjina želi većini nametnuti svoj u najmanju ruku kontroverzan svjetonazor.
ravnopravnost, komplicirani koncept koji neki u hrvatskoj ne kuže.
Cocksmith is offline  
Old 14.11.2013., 00:59   #71
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ja već dugo mislim reći da kad kažem Crkva to napišem samo zbog kratkoće, naravno da su i svi drugi vračevi stali iza inicijative.
Obzirom da preko 95% građana ove zemlje se izjašnjava vjernicima, ispada da negdje toliko i podržava ovu inicjativu i smatra brak kao zajednicu muškarca i žene. Ostaje onih 5% bezbožnika, u Hrvatskoj je to oko 200.000 ljudi, koji smatraju kako su gay brakovi super. I smatram da je tih 5% vaš maksimalni doseg, toliko negdje otprilike ljudi u Hrvatskoj podržava gay brakove. I sad ti meni reci da nije na djelu teror te agresivne fašističke manjine nad većinom?
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 14.11.2013., 01:02   #72
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
ali jasno je što se želi time reći. nedostatak jednog roditelja jest hendikep. poseban roditelj je potreban da se to nadoknadi, i svejedno, majka ne može nadoknaditi očinsku figuru, niti otac majčinsku. mogu kompenzirati ljubavlju i pažnom, ali nikad u potpunosti neće moći kvalitativno ispuniti mjesto nedostajućeg roditelja. ako sin traži tatu za identifikaciju, majka mu ne može biti adekvatna zamjena za prazno mjesto. samo muška figura može popuniti tu prazninu

druga je sad stvar, što loši roditelji, primjerice, oni koji se ne ponašaju kao roditelji (ljubavlju, skrbi, odvojenim vremenom za svoje dijete), ostavljaju prazninu blisku nedostatku roditelja. pa reći da je samohrano roditeljstvo isključivo komparativni hendikep može biti bazirano jedino na idealizmu. ali maknemo li komparaciju, samohrano roditeljstvo jest hendikep, i nije željena situacija za djecu
Naravno da je jasno sto je ta ljudska nula od covjeka zeljela reci.
Zeljela je reci da jedino vrijedi katolicki brak izmedu zene i muskarca i da kopilad nisu jednako vrijedna kao ostali "normalni" ljudi jer eto nisu odgajani u prirodnoj okolini.
Smece ljudsko, eto sto je ona.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Received Infraction
Old 14.11.2013., 01:05   #73
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Naravno da je jasno sto je ta ljudska nula od covjeka zeljela reci.
Zeljela je reci da jedino vrijedi katolicki brak izmedu zene i muskarca i da kopilad nisu jednako vrijedna kao ostali "normalni" ljudi jer eto nisu odgajani u prirodnoj okolini.
Smece ljudsko, eto sto je ona.
Desperate times requires desperate measures, svakim svojim postom iskazuješ sve veću razinu očaja u koji liberali očigledno upadaju. Otkad sad to "napredni i progresivni" liberali odjednom vrijeđaju ljude?
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 14.11.2013., 01:08   #74
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Desperate times requires desperate measures, svakim svojim postom iskazuješ sve veću razinu očaja u koji liberali očigledno upadaju. Otkad sad to "napredni i progresivni" liberali odjednom vrijeđaju ljude?
Ti me proglasavas naprednim i progresivnim ?
Hvala.

EDIT:
Vrijedam one koji to zasluzuju.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 14.11.2013., 01:10   #75
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ja nisam nikad napisao da je neustavan, bar se nadam da nisam. Nisam dovoljno stručan za to. Mislim da bi trebao biti neustavan i da će za 20-ak godina sigurno biti neustavan, ali danas nemam pojma kako stvari stoje. Dodaj tome da su suci podijeljeni po ideološkim osnovama pa nećemo znati ni kad padne odluka.

To što mislim da je nepravedan, diskriminirajući, u nedostatku bolje riječi, zločest, nema veze s njegovom ustavnošću i legalnošću.
Da si malo stručniji, onda bi znao da ne može biti ustavan i legalan ako je nepravedan i diskriminirajuć.

Ovako samo pišeš gluposti.
Sigurno is offline  
Old 14.11.2013., 01:13   #76
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Zar iz ovoga nužno i ne slijedi da ti se zakonsko prihvaćanje istospolnog braka ne bi svidjelo, da se s njim ne bi slagao? Ne bi te živciralo da za pet godina u novinama pročitaš za neki gay par da su u braku već godinu dana?
Smatrao bih pogreškom takovu odluku. Ne pita se mene, da ja donesem tu odluku, društvo će je donjeti. Ja sam samo jedan od, prihvaćam odluku.
Quote:
Možda je za tebe konkretno vrijeđanje prejaka riječ. Ali shvati da, u razgovorima s ljudima koje znam i koji će glasati protiv, najčešće završi sa "Kako im se samo da? Zar ih toliko mrze da su se u stanju toliko angažirati i izaći na taj referendum samo da nekome naškode?" I upravo se toga ljudi boje, vaših poriva koje si ne mogu objasniti racionalno niti nekom pozitivnom emocijom pa ih uhvati strah dokle planirate ići.
Želiš reći kako su uhvaćeni u spin medijskog vrtloga.
Nikome se neće naškoditi. Brak se ovime ne redefinira. Ponavljam, onemogućuje se pojedincu da redefinira društvenu instituciju, to je ono što ćemo evenualno promijeniti.
Nikoga se ne mrzi, prihvaća ga se onakvim kakav je, žao mi je što isti pojedinci ne mogu sami sebe prihvatiti takve kakvi jesu.
Quote:
Možda neki iz PROTIV ekipe ne misle tako, govorim samo za sebe i one s kojima sam ja pričao.
Do sada, s kim god sam razgovarao a da je protiv nisam dobio argumente nego, ponavljam, redom, spin, generaliziranje i naposljetku etiketu.
Quote:
Evo, danas mi u ured ulazi cura, rane tridesete, iz Slavonije, križić oko vrata, nikad vidilo nekog aktivizma, i pita me kad je referendum i kaže da je sad bilo dosta, da se mora izaći da se zaustavi "ona žena i onakvi".
Onakvi, a kakvi to? Svi smo isti? Nemamo pravo na mišljenje, treba nas zaustaviti? Sada je dosta, čega to?
Kada smo potvrdili moju poantu, više puta, može li sada odgovor na moje pitanje?
lucco85 is offline  
Old 14.11.2013., 01:14   #77
Dvije su stvari problematične.

1) Multinacionalne kompanije podržavaju LGBT prava.

Zašto bi to činile? Možda im samo nije bitno da podržavaju svjetonazor vjernika kao što su to činile vladajuće klase u prošlosti - feudalci i klasična buržoazija (uslijed svojeg malograđanskog morala). Budući da su LGBT konačno dočekale svojih povijesnih 5 minuta slave jer vlast nema ništa protiv njih, odlučili su se izboriti za jednakost, a ometaju ih manje više razbijeni ostaci tradicionalnih vladajućih klasa, bivših feudalaca (crkve) i lokalnih nacionalnih elita koje traže svoju šansu da privuku ljude na izbore antagonizirajući ih na taj način (a prikazujći sebe čuvarima tradicije i "vrijednosti")

2) LGBT prava su ideologija; "rod" ne postoji, nego samo spol, a onaj tko se ne osjeća dobro u svojem spolu ima poremećaj spolnosti.

Zamislimo mali Gedankeksperiment. U stvarnosti je nemoguć jer nam to brani etika, a nemamo ni tehnoloških mogućnosti.

Uzmemo mozak od, recimo, Apemanta (koji se užasava homoseksualnosti) i stavimo ga u tijelo od, recimo, Maje Šuput. :frankenstein: Nakon te transformacije, Apemant ima muški mozak u tijelu Maje Šuput (ženskom). Da li će mozak se prilagoditi tijelu u kojem se našao? Neće. Da li će mu se početi dopadati muškarci, a sada ima i dvije rupe od kojih može birati za "intercourse"? NE. Prema tome, dobili smo jednu lezbu. Ona će i dalje osjećati privlačnost prema osobama ženskog spola, a uslijed fizičke onemogućenosti koristit će jedan dildač. Ili slično pomagalo.

Primjer br. 2. Uzmemo mozak od Grazie (ne mora baš ona, ali eto, za primjer ) i stavimo ga u tijelo od Brad Pitta. On se sviđa gejevima. Uzmimo, Grazia neće trpjeti štetu što je u muškom tijelu i moći će uživati u gej seksu. S druge strane, uzmimo da Apemant zna da je u tijelu Brada Pitta zapravo Grazia, a budući da njen seksipil nadilazi činjenicu da se nalazi u muškom tijelu (što je to za nju), Apemant će biti privučen njome usprkos toj činjenici. I dakle, time je tehnički - gej. Et voila.

Papapapagenije is offline  
Old 14.11.2013., 01:16   #78
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
To ti se zove internet marketing.
Možeš pisati o liberalnom ustavu i političkom svjetonadzoru i kako definiranje prava dvoje ljudi nema mjesta u ustavu.
Ustav je dokument koji uređuje pravo i državu, a ne odnosne između dvoje ljudi.
To je tvoje mišljenje o tome što je Ustav. Kao što ja i većina ljudi u RH mislimo da je brak zajednica muškarca i žene. Na kraju mi se čini najpoštenije i najbolje da Ustav i brak budu onakvi kako se dogovorimo. A nema boljeg načina za dogovor od referenduma, pa neka bude kako narod želi.
Cesar Sampaio is offline  
Old 14.11.2013., 01:17   #79
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Naravno da je jasno sto je ta ljudska nula od covjeka zeljela reci.
Zeljela je reci da jedino vrijedi katolicki brak izmedu zene i muskarca i da kopilad nisu jednako vrijedna kao ostali "normalni" ljudi jer eto nisu odgajani u prirodnoj okolini.
Smece ljudsko, eto sto je ona.
iznimno je teško uživati u svim liberalnim povlasticama (uspješna žena poduzetnica) zarađenim mukotrpno kroz povijest a u istom trenutku odbacivati liberalni svijetonazdor.
stvara se kontradikcija i nemaš jasne temelje i onda da se uhvatiš nekakvih temelja postaneš iznimno isključiv jer odbijaš liberalnost, pa tako niti obitelj nije obitelj ako se radi o samohranom roditelju.

zato i zapadne stranke prihvaćaju svoje liberalne temelje da nebi upadale u kontradikciju sa samim sobom.

Zadnje uređivanje alohae : 14.11.2013. at 01:29.
alohae is offline  
Old 14.11.2013., 01:23   #80
Ajde se, neki od vas, bar malo informirajte prije nego pišete svašta.

Znam da niste naviknuti na puno čitanja, ali probajte, pa to je samo par rečenica.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Ustav
Sigurno is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.