Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za preferencijalno biranje saborskih zastupnika?
DA 317 87.81%
NE 44 12.19%
Glasovatelji: 361. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2014., 14:47   #81
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
'Homofobija' je termin koji je stvoren u svrhu etiketiranja, podmetnut je na način da zvuči kao znanstveni(/medicinski) termin. Kad bi se novozatucanci odrekli takvog etiketiranja i kvaziznastvenih izraza, onda bi imali moralno pravo pristojno zamoliti nekorištenje riječi novozatucanci. Izvan tog konteksta, zahtjev ispada licemjeran.
E,pa vidis ja se jako klonim etiketiranja.Koliko se sjecam na temi o referendumu nekolicina se pobunila zbog etikete "homofob" i od onda ju nisam koristio,a iskreno se ne sjecam da sam ju ja osobno koristio i prije,pa mislim da imam potpuno pravo traziti da se ne etiketira.
bubi mir is offline  
Old 11.06.2014., 14:51   #82
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Smanjenje izbornog praga, ne znači da će netko ući samo tako. I naizgled mali postoci, u praksi znače da će za njega morati glasati tisuće glasača. Jedino što mu te glasove nebi oteli i poklonili nekom drugom.
...da... postojeća D'Hondtova metoda dovodi do 'prelijevanja' po metodi ukradi manjima (kako bi dobili - ništa) i rasporedi većima... (A ti najveći, i jedni i drugi, kao što sad vidimo - ujedno su bili i najveći lopovi.)
- Sizif - is offline  
Old 11.06.2014., 14:53   #83
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
E,pa vidis ja se jako klonim etiketiranja.Koliko se sjecam na temi o referendumu nekolicina se pobunila zbog etikete "homofob" i od onda ju nisam koristio,a iskreno se ne sjecam da sam ju ja osobno koristio i prije,pa mislim da imam potpuno pravo traziti da se ne etiketira.
Ok, ja ni nisam rekao da si ti novozatucanac, nego da je to npr. Vesna Pusić i slični ljigavi političari, koji se takvim etiketiranjima služe...
- Sizif - is offline  
Old 11.06.2014., 14:57   #84
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Bez smanjenja izbornog praga, cementira se ovo što sada imamo. Umjesto HDZ-ovca ili Kukurikavca br. 6. ući će npr. br. 87. Koji će opet biti odan svojoj stranci i vođi, pogotovo ako za 4 godine želi uopće biti na listi. A ući neće moći nitko drugi, pogotovo ne ultradesni. Ali ako Vas ova naša stvarnost veseli, želite da nam vladajući i dalje vladaju "stabilno" i u ozračju saborske idile ili pak postate iz središnjice jedne od neših velikih stranaka, onda Vas u potpunosti razumijem.
Smanjenje izbornog praga, ne znači da će netko ući samo tako. I naizgled mali postoci, u praksi znače da će za njega morati glasati tisuće glasača. Jedino što mu te glasove nebi oteli i poklonili nekom drugom.
još da se barem udvostruči broj izbornih jedinica i to bilo dosta za početak
alohae is offline  
Old 11.06.2014., 15:04   #85
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
...da... postojeća D'Hondtova metoda dovodi do 'prelijevanja' po metodi ukradi manjima (kako bi dobili - ništa) i rasporedi većima... (A ti najveći, i jedni i drugi, kao što sad vidimo - ujedno su bili i najveći lopovi.)
Nakon što te "ukradene" glasove pretvore u saborske fotelje, slijedi vrhunac ironije, te "fotelje" još i naplate od države (nešto kao izborni troškovi), a oni čiji su to stvarno glasovi bili - ne dobe ništa.
goran2hr is offline  
Old 11.06.2014., 15:04   #86
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
još da se barem udvostruči broj izbornih jedinica i to bilo dosta za početak
Mislim da je njihov prijedlog da se smanji broj izbornih jedinica, a poveća broj kandidata iz jedinice na 20.
tome is offline  
Old 11.06.2014., 15:38   #87
Pričekat do izlaska u javnost konkretnih prijedloga/pitanja. Ovako se čini da bi to bio mali pomak prema naprijed, makar smatram da bi cijeli sustav trebali mijenjati, a ne izvoditi male preinake lošeg.

Želim glasati za točno onoliko osoba koliko ih iz moje izborne jedinice može ući u parlament, a ne samo jednu. Ovako glasam za jednog, ali se moram složiti da moj glas daje nekakav legitimitet i ostalim ljudima iz te stranke što nije nešto što ja možda nužno želim.
Sukladno tome nemam ništa protiv da se i poveća broj izbornih jedinica, te se time smanji broj mandata iz izbornih jedinice, te naravno da kandidat mora imati prebivalište u izbornoj jedinici u kojoj se kandidirao. I onda se gleda samo apsolutna većina po broju glasova za kandidata, nikakvi D'Honti, nit slične gluposti. Ljude sam birao direktno, a iz mog su okruženja pa ih bolje poznajem, a i lakše mogu pratiti njihov rad.


Kako takve inicijative nema, a čisto sumnjam da će je ikada biti, podržavam i ova (pre)sitna poboljšanja, jer do sad ni tu jednu osobu nisam mogao ja izabrati.

Zadnje uređivanje Ipolit : 11.06.2014. at 15:50.
Ipolit is offline  
Old 11.06.2014., 15:52   #88
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Mislim da je njihov prijedlog da se smanji broj izbornih jedinica, a poveća broj kandidata iz jedinice na 20.
raspored mandata bi bio pošteniji ali smanjivanje izbornih jedinica udaljava narod od vlasti.

u korist malih stranka koji imaju prisutnost u regiji, više nebi glasove darovali HDZ niti SDP-u.

valjda 5 stranka više u saboru bi imali radi nižeg praga i šire baze.
alohae is offline  
Old 11.06.2014., 16:04   #89
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
a kome bi taj izborni prag od 3% u stvari išao u korist?

ljevici ili desnici?

jednima i drugima?

da je bio 3% na ovim eu parlamentarnim izborima onda bi savez za hrvatsku osvojio nešto mandata, ušli bi i laburisti.

treba vidjeti što bi taj prag od 3% donio ljevici, a što desnici.
Malim strankama.
Laburisti, NF/HSLS, Bandić/Čačić i Savez bi ušli u Sabor. Predloženi izborni zakon ide na štetu velikim strankama.
DJTcro is offline  
Old 11.06.2014., 16:07   #90
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Bojim se da će dobar dio neovisnih pravnika i politologa (barem onih koje forsiraju mediji) biti previše vođeni svojim osobnim animozitetom prema udruzi UIO da bi bili objektivni.

Vjerojatno će se svaki mogući nedostatak u prijedlogu stavljati pod povećalo i tumačiti kao dio urote da Željka postane carica Hrvatske...

...
Dobro si primjetio
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.06.2014., 16:08   #91
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
konačno se hrvati uče demokraciji!

hvala željki markić i udruzi u ime obitelji na svom predanom radu u educiranju hrvata!

to je najkorisnija udruga u hrvatskoj od njezinog osamostaljenja.

predviđam još jedan veliki uspjeh i ovog referenduma!
I prvi korak je bio da joj se svete, htjeli dodatno otežati sljedeće referendume, samo da se Markićki osvete, a jadna im pamet!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.06.2014., 16:12   #92
I volio bi da cijela Hrvatska bude jedna izborna jedinica, mislim da stranka koja po cijeloj Hrvatskoj ima 5 posto birača, da ima veće pravo ući u Sabor od neke regionalne koja samo u dvije županije ima 20tak posto birača.

Reginoalne bi trebale imati veću prođu u županijske skupštine.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.06.2014., 16:16   #93
Naravno da gospođa Markić sa svojom udrugom nije mogla stati na jednoj izmjeni ustava. Naravno. Ipak je ona nanjušila savršen teren za promicanje vlastitih ambicija.

Ovakvo "pakiranje" izgleda apsolutno sjajno. Pa hej, da građani napokon mogu birati poimence koga žele da ih zastupa? Sjajno, gdje da potpišem?! Markićki čista petica iz odnosa s javnošću, ta bi žena mogla prodati pijesak beduinima.

Ali nemojte se zavaravati. Kao što je netko već ovdje na forumu rekao - Markićka je inteligentna i zločesta. Ta će u Hrvatskoj daleko dogurati. Ono što je njezin cilj je istaknuti SEBE kao idealnog kandidata koji se zalaže za tradicionalne obiteljske vrijednosti. To što ona te vrijednosti želi očuvati nauštrb svih ostalih koji se ne slažu s njom ili se ne uklapaju u njezinu sliku savršenog hrvatskog društva je ,očito, nebitno.

Ovakvi joj potezi daju momentum koji bi u jednom trenutku mogao izmaknuti kontroli. Jednio što ja mogu reći je ona stara - "Čuvajte se Danajaca i kad darove nose".
Mrljalo is offline  
Old 11.06.2014., 16:22   #94
Quote:
Mrljalo kaže: Pogledaj post
Naravno da gospođa Markić sa svojom udrugom nije mogla stati na jednoj izmjeni ustava. Naravno. Ipak je ona nanjušila savršen teren za promicanje vlastitih ambicija.

Ovakvo "pakiranje" izgleda apsolutno sjajno. Pa hej, da građani napokon mogu birati poimence koga žele da ih zastupa? Sjajno, gdje da potpišem?! Markićki čista petica iz odnosa s javnošću, ta bi žena mogla prodati pijesak beduinima.

Ali nemojte se zavaravati. Kao što je netko već ovdje na forumu rekao - Markićka je inteligentna i zločesta. Ta će u Hrvatskoj daleko dogurati. Ono što je njezin cilj je istaknuti SEBE kao idealnog kandidata koji se zalaže za tradicionalne obiteljske vrijednosti. To što ona te vrijednosti želi očuvati nauštrb svih ostalih koji se ne slažu s njom ili se ne uklapaju u njezinu sliku savršenog hrvatskog društva je ,očito, nebitno.

Ovakvi joj potezi daju momentum koji bi u jednom trenutku mogao izmaknuti kontroli. Jednio što ja mogu reći je ona stara - "Čuvajte se Danajaca i kad darove nose".
Kad bi se željelo sažeti u jednu riječ, skovanu u kvaziznanstvenom/kvazimedicinskom obliku (kakav inače vole novozatucanci) - ovaj tvoj upis bi se mogao opisati kao markićkofobija.
- Sizif - is offline  
Old 11.06.2014., 16:26   #95
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Kad bi se željelo sažeti u jednu riječ, skovanu u kvaziznanstvenom/kvazimedicinskom obliku (kakav inače vole novozatucanci) - ovaj tvoj upis bi se mogao opisati kao markićkofobija.
Ja bi ga opisao kao zdrav razum, al hej...sto žena, dvjesto sisa.
Mrljalo is offline  
Old 11.06.2014., 16:30   #96
Quote:
Mrljalo kaže: Pogledaj post
Ja bi ga opisao kao zdrav razum, al hej...sto žena, dvjesto sisa.
Teško je spojiti riječ zdrav razum i Pusić-Čačić, Sanader-Kosor ili Milanović-Linić tandeme. Ipak, takve narod bira i takvi žare i pale (dok se eventualno ne posvađaju oko plijena ili dok se ne pokolju njihove narcisoidne ličnosti)...
- Sizif - is offline  
Old 11.06.2014., 16:36   #97
Quote:
Mrljalo kaže: Pogledaj post
Naravno da gospođa Markić sa svojom udrugom nije mogla stati na jednoj izmjeni ustava. Naravno. Ipak je ona nanjušila savršen teren za promicanje vlastitih ambicija.

Ovakvo "pakiranje" izgleda apsolutno sjajno. Pa hej, da građani napokon mogu birati poimence koga žele da ih zastupa? Sjajno, gdje da potpišem?! Markićki čista petica iz odnosa s javnošću, ta bi žena mogla prodati pijesak beduinima.

Ali nemojte se zavaravati. Kao što je netko već ovdje na forumu rekao - Markićka je inteligentna i zločesta. Ta će u Hrvatskoj daleko dogurati. Ono što je njezin cilj je istaknuti SEBE kao idealnog kandidata koji se zalaže za tradicionalne obiteljske vrijednosti. To što ona te vrijednosti želi očuvati nauštrb svih ostalih koji se ne slažu s njom ili se ne uklapaju u njezinu sliku savršenog hrvatskog društva je ,očito, nebitno.

Ovakvi joj potezi daju momentum koji bi u jednom trenutku mogao izmaknuti kontroli. Jednio što ja mogu reći je ona stara - "Čuvajte se Danajaca i kad darove nose".
Ona se za sad zamjerila ovim što su imuni na pičku
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.06.2014., 16:41   #98
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Teško je spojiti riječ zdrav razum i Pusić-Čačić, Sanader-Kosor ili Milanović-Linić tandeme. Ipak, takve narod bira i takvi žare i pale (dok se eventualno ne posvađaju oko plijena ili dok se ne pokolju njihove narcisoidne ličnosti)...
Teško je zdrav razum povezati sa politikom UOPĆE (barem kod nas), ali ovdje sam se specifično referirao na Markićku koju NE VIDIM kao dobrog budućeg političara, ponajviše zato što u svojim isupima do sada nije pokazivala razumijevanje za drugu stranu (definicija braka kao heteroseksualne zajednice i bunjenje kad je vlada najavila promijenu Obiteljskog zakona koja bi praktički "ogradila" njezinu definiciju, pa onda zabrana dolazaka nekih medija na njenu presicu nakon referenduma, pa pritužba na GONG). Pobogu, ženo, pa tebi ništa nije po volji. A stalno se predstavlja kao sirota, uboga žrtva. Ma daj me nemoj.

Nota bene, kao birač sam se našao u neobranom grožđu jer ne postoji niti jedna alternativa sa lijeve strane koja mi izgleda vrijednom mog glasa. Desnima svaka čast, al tam me ne budu vidjeli.
Mrljalo is offline  
Old 11.06.2014., 16:50   #99
Quote:
Mrljalo kaže: Pogledaj post
Teško je zdrav razum povezati sa politikom UOPĆE (barem kod nas), ali ovdje sam se specifično referirao na Markićku koju NE VIDIM kao dobrog budućeg političara, ponajviše zato što u svojim isupima do sada nije pokazivala razumijevanje za drugu stranu (definicija braka kao heteroseksualne zajednice i bunjenje kad je vlada najavila promijenu Obiteljskog zakona koja bi praktički "ogradila" njezinu definiciju, pa onda zabrana dolazaka nekih medija na njenu presicu nakon referenduma, pa pritužba na GONG). Pobogu, ženo, pa tebi ništa nije po volji. A stalno se predstavlja kao sirota, uboga žrtva. Ma daj me nemoj.

Nota bene, kao birač sam se našao u neobranom grožđu jer ne postoji niti jedna alternativa sa lijeve strane koja mi izgleda vrijednom mog glasa. Desnima svaka čast, al tam me ne budu vidjeli.
...pa ni ja ne vidim smisao u postojećem obliku igrokaza koji se odvija pod nazivom demokracija...

Markićka može biti neki protuuteg novozatucanima poput Vesne Pusić, erteelizaciji društva i sličnim oblicima danas raširene pojave medijskog pranja mozga... i to bi mogao biti neki njen krajnji domet. Ne vjerujem da ima šanse za nešto veće u politici, a ne izgleda ni da ima takve ambicije, osim u očima markićkofoba, jer u strahu su velike oči, jasno.
- Sizif - is offline  
Old 11.06.2014., 16:51   #100
Cilj ovog referenduma je OPET imati besplatnu reklamu, na trošak svih nas, za gđu Markić koja do moći u politici ne može sad doći, pa da se na glavu okrene.

Ona i njena tvrdokatolička linija ne dobiva više od par % i s tim ne može ništa. Zato sad kreće nova ofenziva kojoj je PRVENSTVENO cilj dobiti reklamu i pokazati HDZ-u da ih mora početi uvažavati jer imaju moć manipulirati narodom.

Referendum, da i skupe potpise, neće proći jer će njihovo pitanje biti proglašeno nevažećim. Što je i logično jer u njega planiraju ukrcati svašta.

Za razliku od prošlog puta, neće imati HDZ mašineriju iza sebe, pa će biti zanimljivo vidjeti da li će skupiti potpise.

A ovo je poruka vladajućima da moraju urediti pitanje referenduma što prije da se prestane silovanje svih nas sa ovakvim vidom "direktne demokracije".

Svaki tjedan, referendum jedan. Što će naravno potrošiti značenje istog i polako će ljudima početi ići na živce.

Osobno, ne potpisujem ni ovaj, ni onaj od sindikata za outsorsing, a ni onaj od Stanića protiv monetizacije autocesta. Referendum nije zajebancija i igračka za preambicioznu ekipu koja misli da ima pravo nametati svima svoje uskogrudne stavove jer ima iza sebe novac poreznih obveznika.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."

Zadnje uređivanje Alexis : 11.06.2014. at 16:59.
Alexis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.