Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2014., 10:51   #1
Thumbs up Samo dobre vijesti - mali kutak pozitive na pdf politika

Često čitamo u našim medijima samo loše vijesti.
Em da smo lijeni, em da imamo mali IQ, em da smo loši ljubavnici itd......
Ovo je tema gdje ćemo diskutirati o pozitivnim stvarima....


ŠVICARCI ŽELE GRADITI
SVEMIRSKA LUKA HRVATSKA Otkrivamo ambiciozni projekt: Udbina će biti hrvatski Cape Canaveral!

http://www.jutarnji.hr/udbina-ce-bit...veral/1203637/
----------
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 10:55   #2
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
ŠVICARCI ŽELE GRADITI
SVEMIRSKA LUKA HRVATSKA Otkrivamo ambiciozni projekt: Udbina će biti hrvatski Cape Canaveral!

http://www.jutarnji.hr/udbina-ce-bit...veral/1203637/
----------
Prije trijumfalnog veselja pričekajmo što će reći zeleni i birokracija
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 10:59   #3
Glumci iz Game of Thrones su oduševljeni Hrvatskom

https://www.youtube.com/watch?v=KybjVQCqQJw

Ekonomija na stranu, ni ne znamo u kako lijepoj zemlji živimo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 11:01   #4
Evo malo starije vijesti:
Prva 3 km ceste Solin-Klis u nedjelju, još 1,5 km ujesen

Hrvatske ceste u nedjelju će napokon pustiti u promet prva tri kilometra brze ceste Solin – Klis, a u sklopu projekta gradnje drugog kolnika te ceste vrijednog 248 milijuna kuna.

U nedjelju će u promet biti puštena poddionica Majdan – Jamani duga kilometar i pol te prva etapa druge poddionice Jamani – vijadukt Ploče, također duga kilometar i pol. U HC-u navode da će nakon turističke sezone biti završeni radovi i na preostalih kilometar i pol te brze ceste.
http://www.vecernji.hr/hrvatska/prva...-ujesen-946045
--------------

Svaka čast. Samo 25 godina je trajala izgradnja brze ceste.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 11:06   #5
Umjesto fantazija o svemirskim programima koje će nam donijeti stranci, kao i nastavku gradnje autocesta (zbog kojih smo u govnima), evo doista jedne bolje i ljepše Hrvatske. Skromne i radišne.

Drugačije lice Hrvatske: Imaju snažnu industriju, malu nezaposlenost i visok natalitet!

Razvijena općina, zaposleni ljudi, visok natalitet - navala je na vrtić i 60-ak djece na listi je čekanja.

Ekipa HRT-ovog magazina Labirint obišla je Hum na Sutli, malo mjesto 50-ak kilometara sjeverozapadno od Zagreba i snimila priču o njegovim stanovnicima koje nije uništila hrvatska privatizacija.

U Humu na Sutli stopa nezaposlenosti je oko 2 posto, natalitet je visok, tvrtke zapošljavaju cijele razrede, ističu s HRT-a. Riječ je o maloj općini s velikom industrijom, a ovdje se od stakla živi već stoljeće i pol, ono je simbol mjesta.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."

Zadnje uređivanje DJTcro : 04.07.2014. at 11:13.
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 11:19   #6
Evo Srbi o hrvatskim državnim firmama:

Hrvatske firme iz dubioze u dobit

Zagreb -- Firme u državnom vlasništvu u Hrvatskoj lane su ostvarile neto dobit od 224 miliona evra, dok su u 2012. iskazale neto gubitak od 145 miliona evra.
http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=871770
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 13:05   #7
Nekome tko nema veze sa razvojem tehnologije to može izgledati odiozno i fantazmagorično, ali nekome tko radi na Ruđeru ili srodnim tehničkim i pz zavodima u Splitu, Rijeci, Zagrebu itd. to izgleda normalno i ohrabrujuće (nadam se). Hrvatska bi imala svoj svemirski program, svoju svemirsku agenciju i bila član ESA-e. Cilj S3-a je usmjeren na lansiranje satelitskih sustava, što je idealno za nas. Za usporedbu, izraelski program vodi Technion koji je prvi među tamošnjim sveučilištima lansirao satelit, kod nas će u tome biti angažiran Ruđer. Što se tiče poduzetništva, razmjene inženjera i studenata, ne treba komentirati previše što znači let s jednog kraja zemlje na drugi za par sati, a doći će i do pozitivne klime i promijene vrijednosti u društvu, posebno u zaostalim ličkim krajevima koji su uglavnom imali ne baš razvojnu namjenu u prošlosti. Vlada, i ova i ostale poslije njih, trebaju gristi i lobirati da se ovo realizira (uostalom to bi trebalo biti predviđeno strategijom razvoja obrazovanja i gospodarstva).
nima is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 13:15   #8
Ja ne znam da li je ovome što ću napisati mjesto na ovoj temi, ako nije pobrišite.
Dakle od prvih i drugih ovogodišnjih gostiju koje sam imala čula sam sljedeće stvari...najkulturniji ljudi na Mediteranu i šire, najbolji omjer cijene i kvalitete, najčistiji smještaj, najbolje opremljen smještaj, najljepša priroda, Plitvice najljepše mjesto na svijetu uopće, najbolje ceste, najbolja klopa, najbolje vladanje engleskim jezikom bez ikakve konkurencije, apsolitni osjećaj sigurnosti u bilo koje doba dana i noći.
Kanađan je otišao toliko daleko da je rekao da smo im mi najsličniji narod jer smo jako skromni
Jest da sam ih nalila šljivom, ali ne valjda toliko
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 13:57   #9
Naša mlada znanstvenica Sanja Franić dobila nizozemsku stipendiju za istraživanje genetskog uzroka depresije, u Oxfordu.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 15:59   #10
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ja ne znam da li je ovome što ću napisati mjesto na ovoj temi, ako nije pobrišite.
Dakle od prvih i drugih ovogodišnjih gostiju koje sam imala čula sam sljedeće stvari...najkulturniji ljudi na Mediteranu i šire, najbolji omjer cijene i kvalitete, najčistiji smještaj, najbolje opremljen smještaj, najljepša priroda, Plitvice najljepše mjesto na svijetu uopće, najbolje ceste, najbolja klopa, najbolje vladanje engleskim jezikom bez ikakve konkurencije, apsolitni osjećaj sigurnosti u bilo koje doba dana i noći.
Kanađan je otišao toliko daleko da je rekao da smo im mi najsličniji narod jer smo jako skromni
Jest da sam ih nalila šljivom, ali ne valjda toliko
Evo ni ja ne znam spada li ovo tu (slobodno brišite), nadovezujem se sa sličnim iskustvom.
Već dva mjeseca živim kao turist u vlastitoj zemlji (i gradu) zbog rođaka koji je doselio iz Kanade (rođeni je Kanađanin) i čujem od njega identične komentare.

Prolazim s njim društveni i kulturni život, pokazala sam mu povijesnu jezgru i znamenitosti, bili smo po muzejima i događanjima, u prirodi, malo smo putovali po obali i unutrašnjosti i bili okolo, čak su nam i tekme uletile kao naručene ... jedino je umro od smijeha kad sam smo išli na 'jezera' Bundek i Jarun koji su u njegovim pojmovima lokvica vode.

Izvrsno se provodimo. Potpuno sam, u par zadnjih 'posao-kuća' godina, zaboravila kako npr. Zagreb može biti lijep i zabavan i pun događanja. Nekad se osjećam kao da sam u malom Pragu. Bila sam na nekim mjestima koje nisam obišla valjda godinama i iznenadila se koliko to sada sve skupa bolje izgleda. U restorančićima i bircevima/pubovima smo imali predobra iskustva s ljubaznošću i profesionalnošću, svi su jako srdačni, jedna ga je pizzerija u kvartu već 'posvojila'.

A malac je oduševljen svime; raniji mu je domet izlaska bio u shopping centar, a iako je Kanađanin bio je u Torontu jednom u životu (paradoks - ja sam recimo, bila 2-3 puta). Muzeji, kazalište, bilo kakva kultura... nula bodova tamo, tu ga sve toliko zanima da me molio da ga odvedem na balet u HNK, jer to nije nikada vidio A tek ga čeka cijelo ljeto po obali, plaže, festivali, ići će u Dubrovnik (oboje malo brijemo na GOT) i na otoke i tako...

Ne želim biti patetična (i kritiziram kad treba) ali evo, vrlo pozitivna iskustva i reakcije na nešto što mi domaći možda nekad doživljavamo zdravo za gotovo, a to je vlastita zemlja.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 16:42   #11
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ja ne znam da li je ovome što ću napisati mjesto na ovoj temi, ako nije pobrišite.
Dakle od prvih i drugih ovogodišnjih gostiju koje sam imala čula sam sljedeće stvari...najkulturniji ljudi na Mediteranu i šire, najbolji omjer cijene i kvalitete, najčistiji smještaj, najbolje opremljen smještaj, najljepša priroda, Plitvice najljepše mjesto na svijetu uopće, najbolje ceste, najbolja klopa, najbolje vladanje engleskim jezikom bez ikakve konkurencije, apsolitni osjećaj sigurnosti u bilo koje doba dana i noći.
Kanađan je otišao toliko daleko da je rekao da smo im mi najsličniji narod jer smo jako skromni
Jest da sam ih nalila šljivom, ali ne valjda toliko
Je li Kanadjaninu ime Michel, dosao sa zenom?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 21:25   #12
Evo pozitive koja je naravno prešućena u našim medijima.

Nedavno sam na radiju slušao emisiju o hrvatskoj ekonomiji iz stranog aspekta. Neke britanske novine za ekonomiju su dale analizu i rekle su sljedeće:

- u hrvatskoj je jako teško voditi privatan posao zbog niza razloga,
- hrvatska ima malu ali vrlo žilavu ekonomiju koja je preživjela rat, privatizaciju, globalizaciju i tranziciju. Ono što je preživjelo je zdravo i dobar je temelj za razvoj.

Eto. To su rekli Britanci. Bilo neki dan na radiju u nekoj emisiji.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 21:34   #13
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Je ova tema neki vic ili?

Pa evo nečeg dobrog:


a ima još i ovog dobrog



ima još toga, ali vas neću daviti.
Ajde, ajde... valjda ćeš naći nešto pozitivnog u moru negativnih vijesti.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 11:30   #14
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ajde, ajde... valjda ćeš naći nešto pozitivnog u moru negativnih vijesti.
I?
To je to?
Sve dobro ste iscrpili.

Možeš ključat temu.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 12:23   #15
Istralandia ima navodno najveći bazen s umjetnim valovima na Sredozemlju

http://www.glasistre.hr/multimedija/...vatskoj-457366
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 15:05   #16
Evo, nadam se kako će i drugi naći ovo dobrom vijesti: Nova tehnologija u RH: http://www.poslovnipuls.com/2014/07/...ing-platformu/
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 15:47   #17
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Evo, nadam se kako će i drugi naći ovo dobrom vijesti: Nova tehnologija u RH: http://www.poslovnipuls.com/2014/07/...ing-platformu/
Prodaju maglu.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 16:03   #18
koncertna izvedba opere Nikola Šubić Zrinski na Bundeku...,ulaz badava, odlična izvedba, puno ljudi
nisam znao da je glazba iz arije u boj, u boj himna čileanske ratne mornarice.
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 20:15   #19
VELIKE AMBICIJE
HBO u Dubrovniku financira gradnju filmskog studija i tematskog parka
http://www.slobodnadalmacija.hr/Spek...4/Default.aspx
-------------
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 20:20   #20
Pronađena Atlantida kod otoka Brača,naselje pod morem:
http://www.jutarnji.hr/ekskluzivne-f...orem-/1204014/
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.