Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2018., 20:00   #1
Poticaji za zapošljavanje

Pozdrav.
Ukoliko sa radnikom potpisem sporazumni otkaz imam li pravo dobit poticaj za zaposljavanje za radnika kojeg bi nedugo nakon toga zaposlio iako on nebi bio na istom radnom mjestu.
lp
jtmaxtv is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 15:14   #2
imaš ako taj radnik ima uvjete za to
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2021., 17:46   #3
Dižem temu iz mrtvih.

Kakve poticaje može dobiti tvrtka (d.o.o.) ako zaposli radnika sa slijedećim stanjem:
- Ima preko 50 godina
- Visoka stručna sprema
- Nezaposlen
- Nije prijavljen na birou
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 10:51   #4
Nisam previše stručan, ali mislim da je osnova za svaki poticaj za zapošljavanje prijava osobe na HZZ.
Bez prijave na burzi nema ni poticaja.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 22:04   #5
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Dižem temu iz mrtvih.

Kakve poticaje može dobiti tvrtka (d.o.o.) ako zaposli radnika sa slijedećim stanjem:
- Ima preko 50 godina
- Visoka stručna sprema
- Nezaposlen
- Nije prijavljen na birou
Mora biti u evidenciji nezaposlenih. Mislim da za osobe starije od 50 nije uvjet dužina prijave (ovo provjeriti u hzz-u) , što znači da se može sutra prijaviti u hzz, a već od prekosutra se može započeti procedura oglasa na burzu rada koja je neophodna za postupak poticaja. Visina poticaja ovisi o tome obvezuje li vas kolektivni ugovor i-ili imate li pravilnik o radu. Ako nemate, minimalna bruto I plaća za VSS treba biti =6.885,75 kn, što iznosi bruto II =8.021,90 kn. Vama se daje poticaj od 50% ukupnog mjesčnog troška plaće. I naravno, niz pravila koje poslodavac mora zadovoljiti: nema poslovno uvjetovanog otkaza unazad 6 mjeseci, ima li doo uopće zaposlenih, prosječan broj zaposlenih unazad 12 mjeseci, nema duga prema poreznoj i svašta još nešto.....
Snorki_Snorkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.