Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li prosvjed branitelja u Savskoj?
DA 53 35.57%
NE 93 62.42%
Nemam mišljenje 3 2.01%
Glasovatelji: 149. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 22:01   #21
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Bome se na ovoj temi skupilo jugosa
Gdje ste bili 91. da branite svoju krepalinu? U mišjim rupama?! A i sada tek provirujete.
Ne daju branitelji, i to oni bez ruku i nogu doći do vazduha?

Šta će biti kad nahrupe oni u punoj snazi.
Opet u mišje rupe
Krenuo u Vukovar pa vračen po naredbi voljenog Vođe, nakon toga odlazim na kupsko ratište još te kaj zanima....
koka36 is offline  
Old 21.10.2014., 22:01   #22
Inače, prosvjedi su počeli jučer, a hrtv prvi put izvjestio tek na noćnim vijestima na htv4 dok su danas, osim u podnevnom dnevniku izvještavali krajnje pristrano.

Evo s novoosnovanog braniteljskog portala kako je jučer počelo:
Quote:
Ispred Ministarstva branitelja, u Savskoj 66, okupio se velik broj stopostotnih invalida Domovinskog rata (HRVI) prve skupine. Đuro Glogoški, predsjednik Udruge stopostotnih invalida I. skupine Domovinskog rata, u 9:00 sati ušao je na sastanak u Ministarstvo.

Ispred Ministarstva branitelja okupili su se i ostali stopostotni invalidi Domovinskog rata (HRVI) prve skupine u znak podrške svom predsjedniku.
Okupljeni branitelji očekuju da će im se u Savskoj 66 uskoro pridužiti njihova braća po oružju te izjavljuju da se ovog puta ne miču dok ne prestane omalovažavanje i podcjenjivanje hrvatskih branitelja.

U 10:08 sati Đuro Glogoški, predsjednik Udruge stopostotnih invalida I. skupine Domovinskog rata, izašao je iz Ministarstva branitelja rekavši da Ministarstvo i dalje daje samo obećanja, ali da nakon svakog slijedi „ako bude mogućnosti“. Po pitanju naše braće iz HVO-a također su ponuđena samo obećanja s opaskom „ako bude moguće“.

Smatra da ovo nije samo pitanje stradalnika Domovinskog rata nego svih hrvatskih branitelja i da nam svima treba biti jasno u kojem ovo smjeru ide počevši od snimke Bojana Glavaševića i izjava ministra Predraga Matića, kao i izjava koje idu k izjednačavanju žrtava i agresora Domovinskog rata.

Skupu ispred Ministarstva branitelja pridružili su se pripadnici 7. gardijske brigade "Puma" iz Varaždina. Đuro Glogoški izjavio je da je tražio ostavku ministra Predraga Matića, njegovog pomoćnika Bojana Glavaševića i zamjenice ministra Vesne Nađ. Pored nepoštivanja dostojanstva hrvatskog branitelja, Đuro je naglasio kako su mu gospođa Vesna, a i ministar Matić uputili uvrede niskog karaktera i na osobnoj razini. Pita se koliko hrvatski branitelji mogu trpjeti ovakva poniženja od Ministarstva koje bi trebalo biti tu za njih.

Uz izvještaj donosimo i strašne slike, kao i popis preminulih stopostotnih invalida Domovinskog rata u razdoblju od 2002. - 2014. godine. Nadamo se da će te dvije stvari u potpunosti objasniti zašto se zahtjevaju stvari i zašto se događa to što se događa.
Daljnji tijek događaja možete pratiti na Facebook stranici Braniteljski.hr.
http://www.braniteljski.hr/hrvatska/...domovinski-rat
šib.trava is offline  
Old 21.10.2014., 22:12   #23
Sve je ovo dakle zakuhao : http://www.braniteljski-portal.hr/No...-OSTAVKU-VIDEO

POZIVAMO MINISTRA MATIĆA DA POJASNI OBOLJELIM BRANITELJIMA ŠTO TO TRABUNJA BOJAN GLAVAŠEVIĆ KOJI MORA PODNIJETI OSTAVKU

Za svaku je osudu način i obezvrjeđivanje teško oboljelih branitelja od strane Bojana Glavaševića, kao i pokušaj usporedbe istih sa srbočetničkim agresorom uz naglasak da srbočetnici nemaju nikakva prava i ne boluju od PTSP-a, dok hrvatski branitelji za razliku od njih boluju. Glavašević naglašava da je hrvatska vojska dobila rat i samim tim po njemu ne bi smjela bolovati od nikakvih bolesti koje on spominje kao što su karcinomi, i PTSP.


Ja osobno zanm jednog branitelja koji se ubio. Ali znam dvojicu CIVILA koji su prošvikali tijekom rata iako nisu bili mobilizirani. Sada su i ovo dvoje pod zemljom.

Ali ja na žalost znam puno, puno više koji su ostali bez jednog prsta i imaju 5000 kuna mirovine od svoje 40-te godine života.
A to su ovi ovdje: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...7&postcount=89

Veliki duh zajedništva bi morao pokrenuti moj prijatelj dipl. inž strojarstva koji radi kao ČUVAR u Sojara Zadar. Taj čovjek ima 57 godina i bio je neko vrijeme bez posla kada mu je propao Bagat. On je bio meni mentor kada sam se ja zaposlio, a sada je čuvar. U njegovom ulazu žive 2 hrvatska "prvoborca" koji su u invalidskoj penziji i dobili su boračke stanove (domovinski rat, a ne iz NOBa ) Svaki se dan ti invalidi ustaju u 7 sati. Jedan ide raditi u mesnicu kod rođaka, a drugi na bauštel stavljati keramiku. Hvale se da zarade još jednu mirovinu. Uz to imaju i razne benificije i on i žena i djeca. A moj prijatelj ima benificiju da radi kao čuvar a ima 25 godina staža kao bagatov inženjer. On je rekao da će jedan dan izliti par litara maslinovog ulja (njegovo ulje, čisto djevičansko) po stepenicama u 7 ujutro. Da ta dvojica ljosnu po stubištu i da postanu pravi invalidi !!!!
Ja sam mu rekao neka bude oprezan da ne padne nečije dijete


A inače odlično poznajem i ovog hrvatskog prvoborca , invalida i vlasnika ovih vinograda (na ekranu u linku): http://www.zadarskilist.hr/clanci/30...a-u-petrcanima

Prije četiri godine tvrtka Kraljevski vinogradi zasadila je nove vinograde na zemljištu s kojeg dolaze vrhunska vina Pošip, Crljenak i Plavac mali. Vina Punta Skala već su dobila laskave titule šampiona, a gosti Festival Film Forum Zadra su uživali u pitkom vinu s intenzivnim aromama voća, s notom kamena na kojem trsje u grožđu kupi blagodati ugodne zadarske mediteranske klime.
Normalno , on se neće ubiti , niti pati od PTSP-ja. Može eventualno dobiti cirozu jetre !!

p.s.

Čemu prosvjedi ?! Treba da vlada oformi neu neutralnu međunarodnu komisiju da prouči bolesti branitelja bivše Juge. Pa da vidimo što će oni naći.

Zadnje uređivanje krena : 21.10.2014. at 22:26.
krena is offline  
Old 21.10.2014., 22:20   #24
Quote:
Ministarstvo i dalje daje samo obećanja, ali da nakon svakog slijedi „ako bude mogućnosti“. Po pitanju naše braće iz HVO-a također su ponuđena samo obećanja s opaskom „ako bude moguće“.
Koja su im to obećanja nuđena od strane ministarstva? Što je uopće traženo od ministarstva?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 21.10.2014., 22:23   #25
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ave je ovo dakle zakuhao : http://www.braniteljski-portal.hr/No...-OSTAVKU-VIDEO

POZIVAMO MINISTRA MATIĆA DA POJASNI OBOLJELIM BRANITELJIMA ŠTO TO TRABUNJA BOJAN GLAVAŠEVIĆ KOJI MORA PODNIJETI OSTAVKU

Za svaku je osudu način i obezvrjeđivanje teško oboljelih branitelja od strane Bojana Glavaševića, kao i pokušaj usporedbe istih sa srbočetničkim agresorom uz naglasak da srbočetnici nemaju nikakva prava i ne boluju od PTSP-a, dok hrvatski branitelji za razliku od njih boluju. Glavašević naglašava da je hrvatska vojska dobila rat i samim tim po njemu ne bi smjela bolovati od nikakvih bolesti koje on spominje kao što su karcinomi, i PTSP.
Uz najavu mijenjanja zakona kojim bi se ukinula ionako već smanjivana prava invalidima (obični branitelji zapravo i nemaju prava iako će se mnogi od njih sada solidarizirati s invalidima), taj istup je svakako jedan od povoda da se prosvjed ovako brzo rasplamsa.

Inače, pravi uzroci skupljaju se godinama, a dolaskom ove vlasti koja obezvrjeđuje sve ono za što su branitelji ginuli, bili spremni ginuti, sakaćeni, ranjavani i oboljeli, time i njih same.

Najzad posljedicu toga vidimo i u mnogim postovima ovdje.

Evo nekih izjava:
Quote:
Vođe prosvjeda su ispred ulaza u Ministarstvo branitelja, u Savskoj ulici 66 održali svoju konferenciju za novinare u kojoj su potvrdili da ne žele otići dok ministar ne da ostavku te da će „ako treba, ostati do Božića“.

„Od Ministarstva hrvatskih branitelja napravili su jugoslavenski bedem. Danas odlučno kažemo, kao što smo rekli na prvoj konvenciji u Lisinskom – dosta je progona i poniženja“, kazao je Ante Deur pozivajući sve političare da se izjasne jesu li uz hrvatske branitelje ili nisu, je li Domovinski rat temelj hrvatske države.

Tihomir Treščec, predsjednik Zajednice Udruga hrvatskih branitelja liječenih od PTSP-a, kazao je kako nedopustivo da jedan pomoćnik ministra izjednačava žrtvu i agresora te kako je dosta stigmatiziranja hrvatskih branitelja.

Stožera za obranu hrvatskog Vukovara dao je svoju podršku također, a predsjednik Tomislav Josić istaknuo je kako ovo nije borba stopostotnih ratnih invalida, nego sviju branitelja.

Josip Klemm predsjednik Udruge Specijalne policije kazao je kako hrvatska policija u trenutku tiskovne konferencije zaustavlja hrvatske branitelje na Lučkom i ne daju im da dođu na skup.

„Nama nije u interesu da se svađamo, niti da se borimo s našom braćom, tko želi posvađati hrvatski narod – nije dobrodošao u ovoj državi“, rekao je Klemm te dodao kako hrvatski branitelji ne žive od laži i privilegija, već od svoje časti.

Sve je pozvao da svaki dan budu s hrvatskim braniteljima te da im ne bude teško doći i dati braniteljima podršku.

Istaknuo je kako im se ne može oprostiti što su dočekali generale Markača i Gotovinu poslije oslobađajuće presude u Haagu.

„Ne mogu nam oprostiti što smo pokazali naše zajedništvo, ne mogu oprostiti nakon 1000 dana provedenih na ležeći zemlji, braneći domovinu, smo spremni to ponovno napraviti, i nećemo se maknuti dok se ne ispune naši zahtjevi – smjena ministra Predraga Matića, zamjenice Vesne Nađ i pomoćnika Bojana Glavaševića“, rekao je te dodao kako nisu zaslužili voditi hrvatske branitelje.
šib.trava is offline  
Old 21.10.2014., 22:36   #26
Nisu ni branitelji čisti meni se čini.
Glogoški proziva ministra za vrijeđanje na osobnoj razini na nedavnom sastanku, a ministar mu danas odgovara da postoji audio zapis dotičnog razgovora koji dokazuje da to nije istina, te ako će biti primoran pustit će ga u javnost.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 21.10.2014., 22:39   #27
Prosvijed branitelja pred Ministarstvom

Isto kao sto je onaj drugi isprovocirani izjavio da Glavasevic laze kako je gadan, a nadzorna snimka ga jasno pokazuje kako baca neki karton

Decki se nabrzaka okupili na poziv Mikijeve ekipe bez da su uopce znali zbog cega pa sad formiraju pricu u hodu. Nocas se sprema jako ruzna oluja pa ce i za nju traziti odgovorne.
AndrejX is offline  
Old 21.10.2014., 22:40   #28
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Uz najavu mijenjanja zakona kojim bi se ukinula ionako već smanjivana prava invalidima (obični branitelji zapravo i nemaju prava iako će se mnogi od njih sada solidarizirati s invalidima), taj istup je svakako jedan od povoda da se prosvjed ovako brzo rasplamsa.

Inače, pravi uzroci skupljaju se godinama, a dolaskom ove vlasti koja obezvrjeđuje sve ono za što su branitelji ginuli, bili spremni ginuti, sakaćeni, ranjavani i oboljeli, time i njih same.

Najzad posljedicu toga vidimo i u mnogim postovima ovdje.

Evo nekih izjava:
Onda su jadnici u kolicima došli protestirati na krivo mjesto. Jer im neće vlada dati novac za invalidnine, nego će im to dati privredni subjekti. Jer oni stvaraju novac, a vlada se samo zadužuje. Ali svjetski vjerovnici su bez srca i duše: njima puca ona stvar za hrvatske branitelje. Od njih mogu dobiti samo vreću od 3o kg krumpira da ne umru od gladi. Ali keševinu za invalidninu oni nedaju.

Dakle , oni su trebali doći ispred naše tvornice te dobro istući vlasnika jer je uništio tvornicu a sebi sagradio 2-3 vile i 5-6 stanova.
krena is offline  
Old 21.10.2014., 22:59   #29
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Sve je ovo dakle zakuhao : http://www.braniteljski-portal.hr/No...-OSTAVKU-VIDEO

POZIVAMO MINISTRA MATIĆA DA POJASNI OBOLJELIM BRANITELJIMA ŠTO TO TRABUNJA BOJAN GLAVAŠEVIĆ KOJI MORA PODNIJETI OSTAVKU

Za svaku je osudu način i obezvrjeđivanje teško oboljelih branitelja od strane Bojana Glavaševića, kao i pokušaj usporedbe istih sa srbočetničkim agresorom uz naglasak da srbočetnici nemaju nikakva prava i ne boluju od PTSP-a, dok hrvatski branitelji za razliku od njih boluju. Glavašević naglašava da je hrvatska vojska dobila rat i samim tim po njemu ne bi smjela bolovati od nikakvih bolesti koje on spominje kao što su karcinomi, i PTSP.


Ja osobno zanm jednog branitelja koji se ubio. Ali znam dvojicu CIVILA koji su prošvikali tijekom rata iako nisu bili mobilizirani. Sada su i ovo dvoje pod zemljom.

Ali ja na žalost znam puno, puno više koji su ostali bez jednog prsta i imaju 5000 kuna mirovine od svoje 40-te godine života.
A to su ovi ovdje: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...7&postcount=89

Veliki duh zajedništva bi morao pokrenuti moj prijatelj dipl. inž strojarstva koji radi kao ČUVAR u Sojara Zadar. Taj čovjek ima 57 godina i bio je neko vrijeme bez posla kada mu je propao Bagat. On je bio meni mentor kada sam se ja zaposlio, a sada je čuvar. U njegovom ulazu žive 2 hrvatska "prvoborca" koji su u invalidskoj penziji i dobili su boračke stanove (domovinski rat, a ne iz NOBa ) Svaki se dan ti invalidi ustaju u 7 sati. Jedan ide raditi u mesnicu kod rođaka, a drugi na bauštel stavljati keramiku. Hvale se da zarade još jednu mirovinu. Uz to imaju i razne benificije i on i žena i djeca. A moj prijatelj ima benificiju da radi kao čuvar a ima 25 godina staža kao bagatov inženjer. On je rekao da će jedan dan izliti par litara maslinovog ulja (njegovo ulje, čisto djevičansko) po stepenicama u 7 ujutro. Da ta dvojica ljosnu po stubištu i da postanu pravi invalidi !!!!
Ja sam mu rekao neka bude oprezan da ne padne nečije dijete


A inače odlično poznajem i ovog hrvatskog prvoborca , invalida i vlasnika ovih vinograda (na ekranu u linku): http://www.zadarskilist.hr/clanci/30...a-u-petrcanima

Prije četiri godine tvrtka Kraljevski vinogradi zasadila je nove vinograde na zemljištu s kojeg dolaze vrhunska vina Pošip, Crljenak i Plavac mali. Vina Punta Skala već su dobila laskave titule šampiona, a gosti Festival Film Forum Zadra su uživali u pitkom vinu s intenzivnim aromama voća, s notom kamena na kojem trsje u grožđu kupi blagodati ugodne zadarske mediteranske klime.
Normalno , on se neće ubiti , niti pati od PTSP-ja. Može eventualno dobiti cirozu jetre !!

p.s.

Čemu prosvjedi ?! Treba da vlada oformi neu neutralnu međunarodnu komisiju da prouči bolesti branitelja bivše Juge. Pa da vidimo što će oni naći.


kad je već sve ovo poteklo oko tog spominjanja nesretnog PTSP-a, trebalo bi jednom konkretnije pretresti tu priču o zloporabama sustava od strane onoga što se svodi pod zajednički nazivnik braniteljske populacije, poput primjera koje navodiš a kojih ima na stotine, i odijeliti nelegalistički polukriminalni kukolj od žita.

U interesu prije svega onih koji imaju problema prouzrokovanih isključivo ratnim iskustvom.
Jednom će se morati reći car je gol.

I na taj način, kad se stvari počnu istjeravati na čistac, a to mogu samo branitelji i obični građani, začepiti usta i onima koji manipuliraju kroz teme braniteljskom zajednicom ili na tom pokušavaju sticati političke bodove, bilo da dolaze s aktualne vlasti ili iz redova oporbe.
No politički interes ne postoji, a niti ga je lako moguće isprovocirati bez aktivne participacije građanja koji će prokazivati i cinkati takve slučajeve, jednostavno tu nema pomaka.
Svi smo tomu krivci.

A bilo bi prije svega korisno priupitati za koju riječ i liječnike-psihijatre koji su nakon 1996. potpisivali dijagnoze i tako pljunuli na svoje diplome i sve ono na što su se zakletvom obvezali završetkom studija.

Da oni nisu pristali sudjelovati u socijalnim eksperimentima vlasti i populističkoj kupovini glasača u ad-hoc dodjelama PTSP i inih invalidskih rješenja, ovo o čemu se danas priča o zloprabi braniteljskog invalidskog statusa bilo bi prisutno u puno manjoj mjeri.
zahvljajuć njihovom talu s političkom elitom, zbog tog neproduktivnog i fingiranog balasta zato danas govna gutaju svi porezni obveznici, svi pošteni liječnici, sva masa iskrenih branitelja...na koncu i državni proračun.

P.S. potreba revizije stava prema problematici zloporabe invalidskih beneficija nema apsolutno ništa sa valorizacijom Domovinskog rata i onoga što taj moment povijesti znači u državnotvornom i nacionalnom smislu.
žalac_1 is offline  
Old 21.10.2014., 23:21   #30
Ja ću reći samo jedno.Držte se svojih uhljeba koji vam sada pašu,a inače govorite protiv njih.Da su to ljudi sa principom i dostojanstvom oni bi njih istjerali.Tako da ovo mi izgleda da se sindikalni vođe(uhljebi) bore za njihova prava.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 21.10.2014., 23:57   #31
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Onda su jadnici u kolicima došli protestirati na krivo mjesto. Jer im neće vlada dati novac za invalidnine, nego će im to dati privredni subjekti. Jer oni stvaraju novac, a vlada se samo zadužuje. Ali svjetski vjerovnici su bez srca i duše: njima puca ona stvar za hrvatske branitelje. Od njih mogu dobiti samo vreću od 3o kg krumpira da ne umru od gladi. Ali keševinu za invalidninu oni nedaju.

Dakle , oni su trebali doći ispred naše tvornice te dobro istući vlasnika jer je uništio tvornicu a sebi sagradio 2-3 vile i 5-6 stanova.
Ti u mom postu naglašavaš ono što ja ne držim glavnim uzrokom, osim možda samo kategoriji stopostotnih invalida.

No, zanemarimo to, šališ li se ili ozbiljno govoriš...
Dok zbog nemara države i odgovornih u vlasti umiru ljudi koji su je svojim dijelovima tijela zadužili, ti govoriš da za tu kategoriju ljudi nema novca. Ma nema samo kod ove nesposobne, lopovske i prema Hrvatskoj i njenim braniteljima mrziteljske vlasti.

To su za državu novci koji se mjere promilima iz proračuna.
šib.trava is offline  
Old 22.10.2014., 00:03   #32
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post


kad je već sve ovo poteklo oko tog spominjanja nesretnog PTSP-a, trebalo bi jednom konkretnije pretresti tu priču o zloporabama sustava od strane onoga što se svodi pod zajednički nazivnik braniteljske populacije, poput primjera koje navodiš a kojih ima na stotine, i odijeliti nelegalistički polukriminalni kukolj od žita.

U interesu prije svega onih koji imaju problema prouzrokovanih isključivo ratnim iskustvom.
Jednom će se morati reći car je gol.

I na taj način, kad se stvari počnu istjeravati na čistac, a to mogu samo branitelji i obični građani, začepiti usta i onima koji manipuliraju kroz teme braniteljskom zajednicom ili na tom pokušavaju sticati političke bodove, bilo da dolaze s aktualne vlasti ili iz redova oporbe.
No politički interes ne postoji, a niti ga je lako moguće isprovocirati bez aktivne participacije građanja koji će prokazivati i cinkati takve slučajeve, jednostavno tu nema pomaka.
Svi smo tomu krivci.

A bilo bi prije svega korisno priupitati za koju riječ i liječnike-psihijatre koji su nakon 1996. potpisivali dijagnoze i tako pljunuli na svoje diplome i sve ono na što su se zakletvom obvezali završetkom studija.

Da oni nisu pristali sudjelovati u socijalnim eksperimentima vlasti i populističkoj kupovini glasača u ad-hoc dodjelama PTSP i inih invalidskih rješenja, ovo o čemu se danas priča o zloprabi braniteljskog invalidskog statusa bilo bi prisutno u puno manjoj mjeri.
zahvljajuć njihovom talu s političkom elitom, zbog tog neproduktivnog i fingiranog balasta zato danas govna gutaju svi porezni obveznici, svi pošteni liječnici, sva masa iskrenih branitelja...na koncu i državni proračun.

P.S. potreba revizije stava prema problematici zloporabe invalidskih beneficija nema apsolutno ništa sa valorizacijom Domovinskog rata i onoga što taj moment povijesti znači u državnotvornom i nacionalnom smislu.
Prožvakana demagogija iz vremena histerije o objavljivanju registra branitelja.
Imena na sunce više!
Sva - i "branitelja" i "invalida" i liječnika i njihovih političkih pokrovitelja, bez kojih se vjerojatno nije moglo.

Ja znam za jednog koji je imao 80% invalidnosti koja mu ne pripada, a temeljem koje je ostvario i nepripadajuća prava.
Zove se Predrag Matić i kaže da "si je smanjio invalidnost" iako to nije potkrijepio ni jednim dokazom, a nije ni vratio ništa od onoga što mu je pripalo temeljem 80%-tne invalidnosti, primjerice stan koji je besplatno dobio u vlasništvo.
šib.trava is offline  
Old 22.10.2014., 00:16   #33
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Ti u mom postu naglašavaš ono što ja ne držim glavnim uzrokom, osim možda samo kategoriji stopostotnih invalida.

No, zanemarimo to, šališ li se ili ozbiljno govoriš...
Dok zbog nemara države umiru ljudi koji su je svojim dijelovima tijela zadužili, ti govoriš da za tu kategoriju ljudi nema novca. Ma nema samo kod ove nesposobne, lopovske i prema Hrvatskoj i njenim braniteljima mrziteljske vlasti.

To su za državu novci koji se mjere promilima iz proračuna.
70 tisuća braniteljskih mirovina zanemariva stavka u proračunu?

"Po podacima Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, za mirovine stečene po posebnim propisima isplaćuje se oko sedam milijardi kuna, od čega gotovo pet milijardi za braniteljske..."

Pa nije baš zanemariva stavka a koliko se razumijem u matematiku nisu ni promili.

No čovjek ti dobro kaže, to što su zaslužili "dijelovima tijela" kada državna kasa presuši neće biti važno. Banka ti ne gleda jesu li krvna zrnca "domobranska".
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Old 22.10.2014., 00:29   #34
Prenosim sa Facebook stranice Vlade RH

''Prva žrtva braniteljskog prosvjeda u Zagrebu,UMRLA NENA TOPALUŠIĆ ŽENA INVALID U KOLICIMA.
Pozlilo joj , zvali hitnu , odveli je- ali žena umrla na putu do bolnice.Matiću odlazi da te braniteljske oči više ne gledaju...Ovo je na tvoju dušu''
no_surrender is offline  
Old 22.10.2014., 00:32   #35
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
No čovjek ti dobro kaže, to što su zaslužili "dijelovima tijela" kada državna kasa presuši neće biti važno. Banka ti ne gleda jesu li krvna zrnca "domobranska".
Državom se ne može upravljati kao korporativnim poduzećem, jer državni nije cilj postojanja zgrtanje profita, za razliku od poduzeća. Tako da sve i da u blagajni nema ni jedne lipe, za neke stavke jednostavno MORA se naći novaca, a ljudi koji su dali svoje najbolje godine, zdravlje ili čak i život, takve osobe i njihove obitelji zaslužuju sva prava koja u ovom trenutku imaju. Ne možeš čovjeku koji je zato što se borio za Hrvatsku doživotno prikovan za kolica reći da za njega nema novaca. Mora ga biti jednostavno.
Jack Doe is offline  
Old 22.10.2014., 00:41   #36
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Dakle , oni su trebali doći ispred naše tvornice te dobro istući vlasnika jer je uništio tvornicu a sebi sagradio 2-3 vile i 5-6 stanova.
A ne, ne. Oni su se borili za tržište, protiv socijalizma i plana, za tajkuna, a protiv društvenog vlasništva. Pa kako će ga sad tabat?

Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Prenosim sa Facebook stranice Vlade RH

''Prva žrtva braniteljskog prosvjeda u Zagrebu,UMRLA NENA TOPALUŠIĆ ŽENA INVALID U KOLICIMA.
Pozlilo joj , zvali hitnu , odveli je- ali žena umrla na putu do bolnice.Matiću odlazi da te braniteljske oči više ne gledaju...Ovo je na tvoju dušu''
Kae tebi, ide na dušu organizatora skupa, koji nije osigurao uvjete za isti. Pa radi se o invalidima pobogu, a nevrijeme ide.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 22.10.2014., 00:44   #37
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post

Kae tebi, ide na dušu organizatora skupa, koji nije osigurao uvjete za isti. Pa radi se o invalidima pobogu, a nevrijeme ide.
Fino piše da se radi o citatu, iako potpisujem svako slovo.
no_surrender is offline  
Old 22.10.2014., 00:47   #38
nadam se da je vijest o smrti prosvjednice lažna. tragično.
Cocksmith is offline  
Old 22.10.2014., 01:03   #39
Objavljeno na fejsu. Autobusi zastavljeni na Lučkom, naguravanja s policijom. Vijest o smrti braniteljice istinita.
__________________
"Kome je težak stijeg čestitosti neg ga utakne u zemlju gdje počivaju njihove kosti oni će ga držati."
Džony is offline  
Old 22.10.2014., 01:19   #40
Quote:
Jack Doe kaže: Pogledaj post
Ne možeš čovjeku koji je zato što se borio za Hrvatsku doživotno prikovan za kolica reći da za njega nema novaca. Mora ga biti jednostavno.
Doći će glasanje za lopovsku vlast (a branitelji su tradicionalno dio glasačke mašinerije HDZa od ikada), ne suočavanje s lažnim invalidima i sto drugih stvari kad tad na naplatu; dok su mirovine bile neupitne nikoga nije bilo briga tko krade i uzima. Kada novca nestane, nema ni za mirovine invalida i točka.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.