Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li prosvjed branitelja u Savskoj?
DA 53 35.57%
NE 93 62.42%
Nemam mišljenje 3 2.01%
Glasovatelji: 149. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 01:38   #41
Quote:
Jack Doe kaže: Pogledaj post
Ne možeš čovjeku koji je zato što se borio za Hrvatsku doživotno prikovan za kolica reći da za njega nema novaca. Mora ga biti jednostavno.
za takve će se uvijek morati naći, i tu nema dileme. Teško osakaćeni i evidentno nesposoban RVI mora ostati onaj dio društva kojemu država mora izići ususret jer je u krajnjoj liniji odgovorna za njegovo stanje.

Al ne treba se tražiti novac za one koji postavljaju pločice u fušu, one koji se jadni muče kao potrebiti penzioneri HRVI na malonogometnim turnirima i one koji primaju poticaje na zapuštene i neuređene nasade...
a to nije demagogija, ima ih.

Drugi par čarapa je što ih, u hrvatskom društvu sa niskom razinom građanske svijesti i društvene odgovornosti tj. u stanju praktički nepostojanja građanske nacije kod Hrvata, njihovi susjedi i poznanici ne prijavljuju i ne prokazuju (i posljedično tomu vrše pritisak u slučaju aljkavosti nadležnih državnih tijela u slučaju da se ova ogluše) jer to doživljavaju kao nešto sramotno i govnjarski.
I onda imamo to što imamo.
Svi pouzdano znaju nekoga i nešto, a ništa se ne mijenja. Svima je u retorici država apsolutna vrijednost, žalosno što su upravo branitelji ti kojima bi tu po pitanju stava trebali biti besprijekorni, a svojevoljno se (određeni bio njih) stavljajući u poziciju pasivnog promatrača (ili čak aktera u potkradanju) doživljavaju je kao parazita i neprijatelja i toleriraju njeno slabljenje, siromašenje i degeneriranje.
Čak štoviše, kad se radi o onima koji se predstavljaju prvenstveno kao branitelji i to guraju u prvi plan svog osobnog identiteta, participiraju u zloporabi - to poprima dimenziju jakog licemjerja, jer od aboliranog pripradnika pobunjeničkih jedinica Krajine budimo realni ni ne očekujem neku uzvišenu lojalnost prema državi.

Kako god je stvar s tim slučajevima toleriranja ili sudjelovanja u materijalnom okorištavanju i fingiranju svog statusa, tako je i po pitanju kriminala općenito, korupcije, nepoštivanja zakona, na svakom koraku se žmiri na potkopavanje i potkradanje sustava.
žalac_1 is offline  
Old 22.10.2014., 07:59   #42
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Khm khm, koga moje oči vide među organizatorima (ili bolje rečeno huškaćima) "prosvjeda". Mirka Ljubičića Švepsa i Miodraga Demu. Prvi je savjetnik nekom Slobodanu Ljubičiću a drugi voditelj odsjeka za branitelje u Gradu Zagrebu. Kako ono veli Krsnik, čudan je tajming?
2+2=4
Timing je sve, pokazao je Nobilo, i ovi keestenjari,sve!

Banditicu sa jedne strane mafija s druge strane paravojne jedinice.
Sada jos moram slusat da se nisu borili za ovakvu zemlju. Ne niste se za ovo borili, nego ste ovo sr.. poslije rata izborili.

A onda placu nema stranih investicija, nema otvaraanja radnih mjesta. Paa kome je tu do radnih mjesta, poduzetnicke klime.

Podzemlje vlada u HR, organizirano u nekoliko skupina koje se medjusobno postuju.
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Old 22.10.2014., 08:58   #43
Hrvatska braniteljica Nevenka Topalušić preminula tijekom prosvjeda

Kasno sinoć, ispred Ministarstva branitelja u zagrebačkoj Savskoj, preminula je braniteljica Nevenka Topalušić (60), koja je bila stopostotni ratni vojni invalid, javlja HRT.

Od prvog trenutka bila je na prosvjedu 100% HRVI i svih drugih hrvatskih branitelja.

Unatoč tom što je nakon teškog ranjavanja u Domovinskom ratu, kao pripadnica Gromova bila vezana za invalidska kolica, sudjelovala je na prosvjedu.

Svi hrvatski branitelji okupljeni na prosvjedu ispred zgrade ministarstva hrvatskih branitelja, okupili su se te su minutom tišine i paljenjem svijeća odali dužnu počast preminuloj.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/hrva...osvjeda-968692

hoće li sad mobilizirani dragovoljac ministar branitelja podnjeti ostavku ili je on i dalje ponosan na sebe ?
frane2110 is offline  
Old 22.10.2014., 09:10   #44
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Doći će glasanje za lopovsku vlast (a branitelji su tradicionalno dio glasačke mašinerije HDZa od ikada), ne suočavanje s lažnim invalidima i sto drugih stvari kad tad na naplatu; dok su mirovine bile neupitne nikoga nije bilo briga tko krade i uzima. Kada novca nestane, nema ni za mirovine invalida i točka.
To je počeo biti srž problema: novca u državi polako nedostaje. A Evropa i međunarodne bankarske institucije nisu slijepe. One neće dati novac niti za uhljebe , niti za lažne invalide.
Kada su se uništavali privredni subjekti svi su šutjeli. A sada kada je vrag odnio šalu, sada svi grakču. Ali na krivi način i na krivom mjestu.

Trebali su prije par mjeseci doći ovdje prosvjedovati, a ne ispred vlade:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/podr...u-zadru-934682
krena is offline  
Old 22.10.2014., 09:24   #45
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
hoće li sad mobilizirani dragovoljac ministar branitelja podnjeti ostavku ili je on i dalje ponosan na sebe ?
Što je Matić kriv što je ova umrla?

Što uopće hoće ovi prosvjednici osim da ponište legalne i legitimne izbore hrvatskog naroda koji je postavio SDP na vlast?
Kung-Lao is offline  
Old 22.10.2014., 09:40   #46
Sve u svemu, ovaj moj mali kvazi-eksperiment je pokazao da su branitelji kao ispušni ventil soci-ekonomskih frustracija i dalje visoko na listi i da se nismo makli dalje od Mesićeve horor-konstrukcije kako im treba ukinuti vojne počasti na sprovodima zbog štednje.
hr1u00 is offline  
Old 22.10.2014., 09:47   #47
Čuo sam mnogo kafanskim priča ovaj je lažni branitelj onaj, a niko ne ide u dorh to prijavit, svako tko moze posvjedočit da je netko lazni branitelj a to neradi ne voli ovu zemlju i nije moralna osoba
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Old 22.10.2014., 09:57   #48
Da postoji opcija na kladionici, stavio bih soma kuna na to da iza ovog stoji HDZ

Kako to da branitelji nikad nisu prosvjedovali za vrijeme sanadera i kosorice?
Kung-Lao is offline  
Old 22.10.2014., 10:19   #49
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, ovaj moj mali kvazi-eksperiment je pokazao da su branitelji kao ispušni ventil soci-ekonomskih frustracija i dalje visoko na listi i da se nismo makli dalje od Mesićeve horor-konstrukcije kako im treba ukinuti vojne počasti na sprovodima zbog štednje.

Politička kasta sustavno degradira i ponižava hrvatske branitelje-heroje domovinskog rata. Zašto?
Prosvjed branitelja
Quote:
Nečasni ljudi mogu zatočiti u tamnicu heroja ali nikada neće uspjeti ubiti slobodu u njemu! Nečasni ljudi mogu uništavati sanjare ali nikada neće ubiti snove! Sanjari su poput feniksa, baš kao i sloboda!

U svakom naprednom, demokratskom i humanom društvu heroji se poštuju i cijene, KAO NAJSVETIJE VRIJEDNOSTI, jer nas povijest uči da nema heroja i časnih ljudi, branitelji - zlo bi pobijedilo – tama bi pobijedila svjetlost, a tiranija slobodu. Zar nisu besmrtni pjesnici najviše opjevali slobodu i heroje!? Tako je bilo jučer, tako je danas i tako će biti sutra.

Kada je Hrvatska bila brutalno napadnuta od tada nadmoćnijeg u oružju barbarskog agresora-srbočetničkih hordi i JNA vojne mašinerije – hrvatski branitelji su žrtvovali živote i zdravlje za slobodu domovine! Hrabri branitelji grada heroja-Vukovara – nisu spašavali samo svoje živote već i tisuća života civila-dječice, majki, staraca, bez obzira koje oni bili rase, spola i religije, jer dobro je uvijek bilo protiv zla. Svjetlost pokazuje čovječanstvu slobodu a tama je skriva!! Ti heroji nisu spasili samo stotine tisuća civila u Hrvatskoj već i desetine tisuća civila u cazinskoj krajini kada su prema njima marširale srbočetničke horde i JNA s poznatim nam generalom krvnikom Mladićem. Da, cijeli demokratski svijet priznaje da tada nije bilo hrvatske vojske, koju je pozvao tadašnji Predsjednik BiH Izetbegović, u cazinskoj krajini dogodio bi se masakr veći od onog u Srebrenici. Hrvatska nacija može i mora se ponositi svojim herojima!

Otvorite link i pažljivo pogledajte video koji pokazuje i dokazuje kako američki državnici cijene američke heroje-bez obzira bili oni demokrati republikanci ili nezavisni.

State of the Union’s Standing Ovation for U.S. Soldier
šib.trava is offline  
Old 22.10.2014., 10:25   #50
Kako su to branitelji degradirani i ponižavani?
Kung-Lao is offline  
Old 22.10.2014., 10:26   #51
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Čuo sam mnogo kafanskim priča ovaj je lažni branitelj onaj, a niko ne ide u dorh to prijavit, svako tko moze posvjedočit da je netko lazni branitelj a to neradi ne voli ovu zemlju i nije moralna osoba
Problem je u definiciji lažnog branitelje i lažnog invalida.
Sve koje ja znam su bili u vojsci a bili su ranjeni. Ali je upitno koliko je to ranjavanje u njima ostavilo realne posljedice.

Primjer: stan moga rođaka je kupio jedan branitelj (na žalost sada pokojni).
Imao je 50 godina i već je bio 10 godina u mirovini od 5000 kuna.
Bio je vozač kamiona u gardijskoj brigadi i zabio se u zid i ostao bez slezene.
Dobio vojni stan i mirovinu. Taj je stan pretvorio u poslovni prostor i iznajmio nekom zubaru za ordinaciju. A kupio stan moga rođaka.
Kada je adaptirao stan, vidio sam ga kako nosi vreće cementa u rukama do lifta.
Dakle, on je invalid koji može nositi bez problema vreće od 50 kg.
A u našoj je tvornici gazda zabranio stavljanje izradaka na stroj ručno ako su teže od 15 kg. Moramo koristiti dizalicu da nam ne nastrada kičma.

A imam kolege koji dolaze na posao trajektom (Zadar-Ugljan). Svaki dan vide desetak branitelja. Odlaze na par dana "rehabilitacije" u Duševnu bolnicu Ugljan. Zadar je mali grad i odmah se sve zna: nećeš dobiti invalidsku mirovinu
(bilo boračka bilo iz radnog odnosa) ako ne prespavaš nekoliko dana na Ugljanu. http://www.pbu.hr/
krena is offline  
Old 22.10.2014., 10:35   #52
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
Što je Matić kriv što je ova umrla?

Što uopće hoće ovi prosvjednici osim da ponište legalne i legitimne izbore hrvatskog naroda koji je postavio SDP na vlast?
hoće svoja prava , i žele da se ne izjednačava Hr branitelji i agresori

Zadnje uređivanje frane2110 : 22.10.2014. at 10:42.
frane2110 is offline  
Old 22.10.2014., 10:37   #53
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
Što je Matić kriv što je ova umrla?

Što uopće hoće ovi prosvjednici osim da ponište legalne i legitimne izbore hrvatskog naroda koji je postavio SDP na vlast?
Ministri i njihovi pomoćnici su izravno birani? Čudno kako to nisam primijetio.

Quote:
Pulgasari kaže: Pogledaj post
tko je pravi branitelj i Hrvat vidjet će se večeras? Kad krene kišurina
Jel ti sad ok?
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 22.10.2014., 10:37   #54
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
hoće svoja prava
Tko im je oduzeo prava ili im nije dao ono što im pripada?
Kung-Lao is offline  
Old 22.10.2014., 10:38   #55
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
hoće svoja prava
koja prava to točno nemaju? aha, moj susjed koji ima 9,5 soma kuna mirovine nema ista prava ko i ja pa zato prosvjeduje... naravno. ujutro na kavicu u kafić, pa malo u kladionicu, pa na kavicu, pa popravni u kladionicu pa ručak... i ja bi takva prava. a radno je sposobniji od mene koji imam 29 godina.
hukers is offline  
Old 22.10.2014., 10:45   #56
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
Da postoji opcija na kladionici, stavio bih soma kuna na to da iza ovog stoji HDZ

Kako to da branitelji nikad nisu prosvjedovali za vrijeme sanadera i kosorice?
za vrijeme sanadera i kosorice prosvjedovali smo 4 puta
1popravljam is offline  
Old 22.10.2014., 10:51   #57
Quote:
hukers kaže: Pogledaj post
koja prava to točno nemaju? aha, moj susjed koji ima 9,5 soma kuna mirovine nema ista prava ko i ja pa zato prosvjeduje... naravno. ujutro na kavicu u kafić, pa malo u kladionicu, pa na kavicu, pa popravni u kladionicu pa ručak... i ja bi takva prava. a radno je sposobniji od mene koji imam 29 godina.
da čitaš malo sa razumijevanjem ili da svratiš u savsku ,vidio bi da ne traže apsolutno ništa što ne piše u zakonu koji je donio Sabor RH,ali nisu samo materijalne stvari ono što traže,ćak što više to je najmanje bitno ali ti oćito laprdaš i melješ jer ti je dosadno a o toj temi niti znaš niti želiš znati istinu. Dovuci dupe u Savsku i uvjerit ćeš se na vlastite oći i uši
1popravljam is offline  
Old 22.10.2014., 10:52   #58
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Barem tjedan dana će sve proći ispod radara zbog događaja s Bandićem, nažalost tako će biti i s ovim prosvjedom. Naravno pozivanje na nekakvu moralnu odgovornost Matića i njegovih suradnika je nemoguća misija pošto oni kao i ostatak ove vlade tog morala nemaju. A ova izjava da branitelji idu skupiti potpise za referendum koji će ga se smijeniti je doista za antologiju ludila.
Na osnovu čega je ministar izvukao brojku od 250 tisuća potpisa, pa da ga se smijeni?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 22.10.2014., 10:55   #59
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Na osnovu čega je ministar izvukao brojku od 250 tisuća potpisa, pa da ga se smijeni?
na ovi bahatosti i bezobrazluka a na to smo mi njemu predložili da skupi 10000 potpiusa onih koji bi da on ostane ,pa sad čekamo da se očituje
1popravljam is offline  
Old 22.10.2014., 10:56   #60
Quote:
hukers kaže: Pogledaj post
koja prava to točno nemaju? aha, moj susjed koji ima 9,5 soma kuna mirovine nema ista prava ko i ja pa zato prosvjeduje... naravno. ujutro na kavicu u kafić, pa malo u kladionicu, pa na kavicu, pa popravni u kladionicu pa ručak... i ja bi takva prava. a radno je sposobniji od mene koji imam 29 godina.
Ali ovo već polako postaju budalaštine, ovi izljevi mržnje naspram braniteljske populacije.

Evo jugoslavenski nacionalisti drže vlast u državi više od 3 godine.
Što ih sprječava u rješavanju problema lažnih branitelja i sl?

Ili je možda priča ciljano napuhana? U sklopu gađenja domovinskog rata i više od desetljeća djelovanja antihrvatskih elemenata u društvu i politici.

Ne kažem da toga nema, ali to nije ni približno onako na način na koji mrzitelji i kompanija žele problematiku prikazati. Inače bi se problem već riješio i to bez ikakvih problema.

Nadalje, što je sa svim onima koji uistinu jesu nastradali u ratu, braneći domovinu. Što je s njima?

Koliko vidim, na ovaj prosvjed su došli mahom 100% tni invalidi domovinskog rata, to je nešto što se ne može lažirati.

Ali način na koji su jugoslavenski nacionalisti, postepeno, ciljano i poprilično lukavo, stvorili sliku i klimu o braniteljima jeste nešto što im treba priznati kao veliki uspjeh u političkom i društvenom djelovanju.
Creeping Death is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.