Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2015., 07:31   #61
Zakonsko ograničenje na dva mandata je nužnost, baš zbog kreiranja tih lokalnih moćnika kojih se izrazito teško riješiti. Ako imamo ograničenje za predsjednika koji niti nema nekakve ovlasti (a isto se neposredno bira), onda bi definitivno trebali imati ograničenje za gradonačelnika koji ima itekako velike ovlasti na lokalnoj razini.

Jedini problem sa bilo kakvim ograničavanjem političara je u tome što oni sami donose i mijenjaju te zakone. A kako se otežava i mogućnost referenduma (a loklane referendume nitko nije ni doveo u pitanje, pa ni Željka Markić jer je interesno povezana s Bandićem) onda smo tu gdje jesmo, dakle ovisimo o pameti biračkog tijela.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:11   #62
cujem da je dala ostavku, cestitam na dosljednosti (danas na takvim stvarima treba cestitat, jebiga), al i na stavu dijelom

porucila je kompletnom ovom picvajzu da se nece dat zajebavat niti najmanje, skidam joj kapu na tom
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:13   #63
Quote:
sukKi kaže: Pogledaj post
cujem da je dala ostavku, cestitam na dosljednosti, al i na stavu dijelom

porucila je kompletnom ovom picvajzu da se nece dat zajebavat niti najmanje, skidam joj kapu na tom
i ja. osim ako sad u skupstini obznani da ulazi u sdp i krece u lov na gradonacelnicki mandat, sto nije nemoguca opcija jer bernardic, ruku na srce, ne moze pobijediti u savjetu stanara svoje zgrade a svaljek je dobra s milanovicem.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:37   #64
švaljek bi trebala biti samostalna.
bez ikakve stranke iza sebe
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:50   #65
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
i ja. osim ako sad u skupstini obznani da ulazi u sdp i krece u lov na gradonacelnicki mandat, sto nije nemoguca opcija jer bernardic, ruku na srce, ne moze pobijediti u savjetu stanara svoje zgrade a svaljek je dobra s milanovicem.
gle, bandić ju je doveo u škripac ovom smjenom.

jednostavno, on prisiljava HDZ da bira između njega i švaljekove. ako HDZ izabere mikija, švaljekova nema izbora nego naći drugog podržavatelja.

HDZ nastoji gradski obračun odgodit za nakon parlamentarnih izbora, no s obzirom da bandić nema mira, da je nekontroliran i živčan, mislim da ga HDZ treba otpilit i stati iza švaljekice dođe li do izbora u gradu.

a tu je i ludi kosor, koji sad ide radit pizdarije u skupštini i talambasat, umjesto da to ostavi za izglasavanje proračuna. i njega karamarko treba dovest u red.

trenutno HDZ ima jednu preokupaciju, a to je da se gradski obračun odgodi za kraj godine, i tu će morat podržavat kusin (i mileta) neko vrijeme u skupštini.
a time će švaljekica biti prisiljena nakon ovoga otići SDPu.

bandić zakuhava stvari, a HDZ se time baca u vatru.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 10:51   #66
mislim da ju je bandic otkantao jer je bliska s milanovicem, hdz je digo ruke od zagreba a to pokazuju njohovi 'kandidati'. mozda ovaj put bude drugacije, ali ne vidim svaljek uz hdz.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:00   #67
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
mislim da ju je bandic otkantao jer je bliska s milanovicem, hdz je digo ruke od zagreba a to pokazuju njohovi 'kandidati'. mozda ovaj put bude drugacije, ali ne vidim svaljek uz hdz.
ma kaj ti je, bandić ju je otkantao jer je NEPOSLUŠNA i ne vodi politiku po nalozima iz remetinca.

a vrlo brzo će se isto desiti i sa kusin, jer mile ne može trpit da nije vlast.

HDZ se ne bi trebao previše zbližavat s bandićem, jer je on vjerojatno na trajnom boravku u zatvoru. ne znam kako će stvari u skupštini izgledat, no HDZ treba dobro razmislit želi li podržavat bandićevu listu i do kad.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:02   #68
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
ma kaj ti je, bandić ju je otkantao jer je NEPOSLUŠNA i ne vodi politiku po nalozima iz remetinca.
o tome i pisem, bliska s milanovicem i ako je istina da se namjerava uclaniti u sdp onda je bandic napravio jedino logicno sto je mogao ako zeli minirati milanovica da preuzme zagreb.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:12   #69
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
o tome i pisem, bliska s milanovicem i ako je istina da se namjerava uclaniti u sdp onda je bandic napravio jedino logicno sto je mogao ako zeli minirati milanovica da preuzme zagreb.
ma gledaj, uopće promatrati bandića u tom kontekstu ti je posvemašnji judge of caracter.

za bandića postoji on, on i samo on. ne HDZSDP....samo on osobno. problem je osobne prirode, švaljek nije htjela radit po nalozima iz remetinca. s kim je ona bliska, briga njega, ona je vodila svoju politiku, ne njegovu.

ako švaljekica ode u smjeru SDPa to će biti posljedica bandićevog odnosa spram nje, a ne obrnuto. a vrlo brzo će isti problem isplivati i s kusin, jer gledaj, nitko ne želi obnašati dužnost gradonačelnika, a da mu netko drugi šalje komande.

bandić ne shvaća da više ne obnaša tu dužnost. sad je samo pitanje hoće li do 2.6. puknuti i s kusin, pa idemo na izbore, ili će se mile zajebati, pa će ga kusinka ladno nakon 2.6. odjebat, jer tada joj ne može više oduzeti punomoć, već je ona silom zakona obnašateljica dužnosti.

kad analiziraš bilo što u vezi bandića, sve stranačke odnose i boje i ideologije zaboravi. postoji samo osobni odnos i to odnos subordinacije.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 12:16   #70
Quote:

(...)


Sudeći po ovim primjerima, za mene je, a vjerujem i mnoge druge sugrađane, dr. sc. Švaljek dala brojne dokaze o spremnosti i sposobnosti za stručno vođenje Grada na korist nas njegovih stanovnika. Kada se već gradonačelnik našao u ovom nezavidnom položaju. Međutim, to za gradonačelnika ipak nije bilo dovoljno ili je možda bilo previše?

Naime, između redaka cijele ove sage s punomoćima za vođenje Grada probija osjećaj da je najveći problem gospodina Milana Bandića s dr.sc. Sandrom Švaljek bio taj što je pokazala da ima svoju volju i svoje stavove. Čini se da nije bila poslušna ili barem ne dovoljno. E da, to hoće biti problem sa stručnjacima.

Jer baš zato što su stručnjaci imaju vlastite stavove i mišljenje koje temelje na toj svojoj famoznoj struci, znanju i trudu uloženom u stjecanje toga znanja. A kada i nađu zajedničku platformu s ‘rasnim’ političarima tada njihove političke ideje shvaćaju točno onako kako su izrečene. Pa imaju vrlo konkretne i jasne zamisli o provođenju tih ideja. Jer, govorio je Milan Bandić u aktualnom mandatu puno o stručnosti, o radu, o ‘nogicama’ za uhljebe, o reformama. Samo čini se da pri tome nije mislio o stručnosti na isti način kao i dr.sc. Sandra Švaljek.

Ovaj potez Milana Bandića pokazuje i dokazuje samo jedno. Svo to pozivanje na stručnost služilo je samo kao politički slogan za jednokratnu upotrebu i zavaravanje birača bez stvarne namjere i želje da se riječ i djela stručnjaka stvarno poslušaju i respektiraju. I zato je jedno od naravoučenija ove priče da političare treba jako dobro i precizno propitati što stvarno misle kada opisuju i crtaju bolju budućnost. Jer nije Milan Bandić jedini koji se u hrvatskom političkom prostoru deklarativno zalaže za stručnost i nezavisne stručnjake.

Međutim, primjer dr.sc. Sandre Švaljek pokazuje još nešto. Pokazuje, da slikovito rečeno, u hrvatskoj političkoj kuhinji nije moguće skuhati jestivo i ukusno jelo od starih i ustajalih sastojaka tek uz dodatak malo novih mirodija. Za ukusno i jestivo jelo potrebni su pretežito novi i svježi sastojci. Sandra, može li se naći potrebna količina novih sastojaka?
Martina Dalić: Gradonačelniče, gdje je nestalo zaklinjanje na stručnjake i stručnost?
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 13:16   #71
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
ma kaj ti je, bandić ju je otkantao jer je NEPOSLUŠNA i ne vodi politiku po nalozima iz remetinca.

a vrlo brzo će se isto desiti i sa kusin, jer mile ne može trpit da nije vlast.

HDZ se ne bi trebao previše zbližavat s bandićem, jer je on vjerojatno na trajnom boravku u zatvoru. ne znam kako će stvari u skupštini izgledat, no HDZ treba dobro razmislit želi li podržavat bandićevu listu i do kad.
Ako dođe do izbora S. Švaljek, prema sadašnjoj percepciji građana, ima najveće izglede postati gradonačelnica. Jedina ostavlja dojam stručnosti, marljivosti i poštenja.
Prilično sam uvjeren da će je i HDZ poduprijeti.
Živi bili pa vidjeli!
Glagolitic is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 13:25   #72
Šteta. Prema onom što se da pročitati činila mi se poštena, marljiva i pametna osoba. Malo riječi, puno sitnih malih djela koje život znače.

Ali logično, takva osoba nema što raditi u hrvatskoj politici, u močvari koja zaudara.

Za nju izvrsna odluka, za građane - pa mislim da je svejedno, jedan ne može učiniti ništa. Treba promijeniti mentalitet ostalima, a to ide sporo, evolucijom ne revolucijom.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 14:27   #73
bili su duzni osigurat joj neometan rad i mir, da sredi stanje kolko je moguce bolje, mislim da je u ovom razdoblju demonstrirala bila sasvim dovoljno kompetencija, znanja I VOLJE (!!!) te da je to bilo najmanje sto su joj MORALI (!!!) osigurat

al neeeeeeeee, i dalje nas zajebava ista, nimalo zainteresirana za boljitak i fokusirana jedino na vlastitu guzicu, bulumenta i tom se ne vidi kraja

sta je svaljek trebala? hrvat se s mikijevim gorilama u slobodno vrijeme i hibernirat do besvijesti?!?


kreteni.
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 22:44   #74
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
o tome i pisem, bliska s milanovicem i ako je istina da se namjerava uclaniti u sdp onda je bandic napravio jedino logicno sto je mogao ako zeli minirati milanovica da preuzme zagreb.
ja ne znam s kim je ona dobra i kaj znači to - dobra
možda je dobra sa svima?
a koliko sam čula ona je bila savjetnica Kosorici
koja je nedavno izjavila da je stručna i da se nije libila reć kako stvari stoje - nije bila političarka - baš tak je Kosorica rekla
i, koliko znam, nezavisna je, jel?
e, sad , što bi neki htjeli da je snjima to je nešto drugo

voljela bih da ostane nezavisna
no vidjeti ćemo
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 06:36   #75
Quote:
Glagolitic kaže: Pogledaj post
Ako dođe do izbora S. Švaljek, prema sadašnjoj percepciji građana, ima najveće izglede postati gradonačelnica. Jedina ostavlja dojam stručnosti, marljivosti i poštenja.
Prilično sam uvjeren da će je i HDZ poduprijeti.
Živi bili pa vidjeli!
HDZ sad govori da nam izbori nisu potrebni jer ima tko obnašati dužnost, a i izbori su skupi (jako im je do toga stalo, baš cakano) tako da su ili dobili košaricu od Švaljek, pa zaista nikako ne žele izbore prije parlamentarnih jer nemaju kvalitetnog kandidata ili se još traže s kim će i kako će...

Ako će se Švaljek kandidirati, po meni ima najbolje šanse kao nezavisna i bez tereta korupcije kakav nosi podrška HDZa, mislim da većina za promjenu samo želi gradonačelnika koji neće biti na ničiji daljinski i koji će šutke raditi svoj posao.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 07:06   #76
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
švaljek bi trebala biti samostalna.
bez ikakve stranke iza sebe
Tko je god tikve sa Benderosom sadio, je mu ne vjerujem!
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 10:07   #77
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ako će se Švaljek kandidirati, po meni ima najbolje šanse kao nezavisna i bez tereta korupcije kakav nosi podrška HDZa, mislim da većina za promjenu samo želi gradonačelnika koji neće biti na ničiji daljinski i koji će šutke raditi svoj posao.
ima, da, ako zeli osvojit samo cca 15 posto glasova
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 10:40   #78
Priča se da HSS planira pozvati Sandru Švaljeku svoje redove.
Krizevcan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:04   #79
Je preporučam Švaljek da se javi u SOD,i da preko Čačića pokuša osmisliti svoj politički kredo.Ona treba nastaviti svoj politički put i ne smije dozvoliti da joj jedan Bandić stane na put.
Mora se pod hitno uključiti u rad SOD-a.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 09:31   #80
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Je preporučam Švaljek da se javi u SOD,i da preko Čačića pokuša osmisliti svoj politički kredo.Ona treba nastaviti svoj politički put i ne smije dozvoliti da joj jedan Bandić stane na put.
Mora se pod hitno uključiti u rad SOD-a.
jednog gazdu zamijeniti drugim ?
ne treba joj to.

žena je samostalna
i vrijedi više od gore navedenih
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.