Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Trebamo li poslati vojsku na granicu?
Da. 143 51.07%
Ne. 70 25.00%
Zasad ne, ali ako se pogorša stanje, onda da. 67 23.93%
Glasovatelji: 280. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2015., 23:29   #1
Imigranti opća tema Vol. II - OBAVEZNO PROČITATI PRVI POST

Prethodna tema je dosegla tehnički limit i zaključana je pa otvaramo novu.

Molimo vas da prije postanja, oni koji nisu, pročitate Pravila pdf. Politika
https://www.forum.hr/showthread.php?t=66911

Iz Pravila izdvajamo:
Quote:
Članak 6.
• Uz tekstove na stranim jezicima, obavezan je sažetak na hrvatskom! Nije nužno prevesti cijeli tekst, nego je dovoljno prepričati poantu u jednoj - dvije rečenice na hrvatskom. Postovi koji ne budu imali sažetke mogli bi biti obrisani.
• Poveznice nisu zamjena za tekst. Kad stavljate poveznicu trebate ukratko napisati što se iza nje krije (naslov i/ili sažetak i/ili bitan citat). Treba biti jasno na koji način je stranica iza poveznice bitna za temu.
Uz mali dodatak:
Quote:
Molimo vas ako je slika to napišite a ako je video isto............malo se potrudite jer ubijate raspravu ako klikamo na linkove pa istražujemo šta ste mislili kad ste postali.

Kartonirani post ne quotajte a sa "sivima" ne raspravljajte.



Neprimjereni post prijavite i zanemarite ga, napominjemo zanemarite ga i netko od nas će to izmoderirat.


Do sada ste shvatili kako govor mržnje ne toleriramo ni u tragovima pa vas molimo da o tome posebno vodite računa prilikom postanja.

Ovo je opća tema za raspravu o problemu imigranata i zaista nije potrebno otvarati nove ili neke posebne teme za ovu problematiku.

Link na prethodnu temu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=877243


Dodatne upute:

1. Prestanite se međusobno vrijeđati (cjenik: 45 bodova)

2. Prestanite se međusobno prozivati za stranačku pripadnost (cjenik: 35 bodova)

3. Zabranjeno je ostavljanje linkova na rasističke i ksenofobne stranice (cjenik: 100 bodova)

4. Zabranjeno je pozivanje na ubijanje imigranata (cjenik: 100-500 bodova)

5. Zabranjeno je dizanje panike neprovjerenim informacijama, kao i postovima koji odudaraju od stvarnosti kojoj svjedočimo (npr. nazivanje ljudi koji dosad nisu ukrali jedan sladoled iz dućana i ponašaju se prema Hrvatima izuzetno ljubazno i pristojno, divljacima koji bauljaju s noževima) - (cjenik: 35 bodova)
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje KLCCLK : 20.09.2015. at 11:04.
Cuka is offline  
Old 14.09.2015., 00:02   #2
Milanović o migrantima:
Quote:
Država je spremna priskočiti u pomoć. Posrijedi su ljudi koji traže bolji život, žele ići dalje prema najbogatijim zemljama Europe. Mislim da tim ljudima treba dati priliku da se zaposle, da stvaraju, da plaćaju porez, da pridonose jer vratit se sigurno neće i ne trebaju se vraćati - kaže Milanović.
Grabar Kitarović o migrantima:
Quote:
Hrvatska je spremna prihvatiti azilante, rekla je Grabar-Kitarović, dodavši da “mi samo molimo za razumijevanje za okolnosti kod nas”. Upozorila je pritom na manjak prihvatilišta i na visoku nezaposlenost u Hrvatskoj.
Karamarko o migrantima:
Quote:
Nedostaje i potrebna je - ponavljam - jedna opća europska strategija. Do formulacije jedne takve strategije će uskoro i doći. Hrvatska se jednostavno mora uklopiti u to. Moramo znati da mi nemamo, rekao bih, prebogate kapacitete i u užasnoj smo, nažalost, gospodarskoj situaciji. U mišjoj rupi smo u režiji Milanovića i njegovih prijatelja - zaključio je Karanmarko.
Evo i medijima i Zoranu Milanovću od utorka prilika da pokaže svoje veliko liberalno socijaldemokratsko srce.
heisenber g is offline  
Old 14.09.2015., 00:44   #3
.


mađarska dovodi vojsku na granice, policijske pse, također granicu nadlijeću helikopteri

migraniti će morati skrenuti u hrvatsku, desetci tisuća, srbi ih sigurno neće zadržavati, već će ih usmjeriti nama.

očekujem da će i austrija uskoro suspendirati šengen prema sloveniji i mađarskoj.

slovenija ćeposlati vojsku na svoju granicu prema hrvatskoj i vraćati sve

moglo bi se dogoditi da desetci tisuća zaglave kod nas


.
đemiđović is offline  
Old 14.09.2015., 00:48   #4
btw, čitam kako je ludnica u Austriji - njihove vlasti u sjevernim djelovima zemlje očekuju velik priljev u nekoliko sljedećih sati. Zadnje veće čvorište na migrantskoj ruti prije Njemačke je Salzburg, a tamo u periodu 00:00 do 04:00 nema prometa.
Pročulo se među migrantima da Njemačka uvodi kontrole, pa mnogi koji se nalaze nedaleko granice kreću i pješke samo da prije stupanja kontrolnih mjera na snagu uđu u Njemačku.
Utrka s vremenom, doslovno


p.s. koji mediji su napravili zaokret?
žalac_1 is offline  
Old 14.09.2015., 01:00   #5
Quote:
đemiđović kaže: Pogledaj post
.


mađarska dovodi vojsku na granice, policijske pse, također granicu nadlijeću helikopteri

migraniti će morati skrenuti u hrvatsku, desetci tisuća, srbi ih sigurno neće zadržavati, već će ih usmjeriti nama.

očekujem da će i austrija uskoro suspendirati šengen prema sloveniji i mađarskoj.

slovenija ćeposlati vojsku na svoju granicu prema hrvatskoj i vraćati sve

moglo bi se dogoditi da desetci tisuća zaglave kod nas


.
Da Hrvatska ima vladu, a ne ispostavu već bi premijer bio u Mađarskoj i dogovarao zajedničku kontrolu granica sa Srbijom, ali ne on je rađe naredio svojim piskaralima da gade države srednje europe, ovako bi lagano mogli postati veliko prihvatilište, a to je uvod u nestabilnost zemlje i nerede. Srbi su ih zvali i puštali ih, nek se brinu za njih, ovako će ih samo prebaciti prema nama.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 14.09.2015., 01:22   #6
Quote:
đemiđović kaže: Pogledaj post
.


mađarska dovodi vojsku na granice, policijske pse, također granicu nadlijeću helikopteri

migraniti će morati skrenuti u hrvatsku, desetci tisuća, srbi ih sigurno neće zadržavati, već će ih usmjeriti nama.

očekujem da će i austrija uskoro suspendirati šengen prema sloveniji i mađarskoj.

slovenija ćeposlati vojsku na svoju granicu prema hrvatskoj i vraćati sve

moglo bi se dogoditi da desetci tisuća zaglave kod nas


.
Ovoga je i mene strah, da budem iskren. Kad još pomislim na ove naše bezglave političare, bude mi još više muka.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 14.09.2015., 01:27   #7
Quote:
đemiđović kaže: Pogledaj post
.
mađarska dovodi vojsku na granice, policijske pse, također granicu nadlijeću helikopteri

migraniti će morati skrenuti u hrvatsku, desetci tisuća, srbi ih sigurno neće zadržavati, već će ih usmjeriti nama.

očekujem da će i austrija uskoro suspendirati šengen prema sloveniji i mađarskoj.

slovenija ćeposlati vojsku na svoju granicu prema hrvatskoj i vraćati sve

moglo bi se dogoditi da desetci tisuća zaglave kod nas
A u tom slučaju ćemo moliti boga da članice EU usvoje politiku kvota u raspodjeli izbjeglica/migranata koji se nalaze na teritoriju EU.
žalac_1 is offline  
Old 14.09.2015., 01:34   #8
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
A u tom slučaju ćemo moliti boga da članice EU usvoje politiku kvota u raspodjeli izbjeglica/migranata koji se nalaze na teritoriju EU.
Nekako mi se čini da je to svršena priča, neke zemlje neće previše preko broja i uvjeta koje su dale, a ostale će vrištati kako je to nepošteno, no čak i da se dogovore mi bi dotle imali te ljude tjednima ovdje, davno smo mi trebali početi pripremati moguću blokadu granice...
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 14.09.2015., 01:56   #9
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da je to svršena priča, neke zemlje neće previše preko broja i uvjeta koje su dale, a ostale će vrištati kako je to nepošteno, no čak i da se dogovore mi bi dotle imali te ljude tjednima ovdje, davno smo mi trebali početi pripremati moguću blokadu granice...
jako me čudi da HDZ tj. TK nije nešto konkretnije rekao glede cijele ove situacije i mogućeg katastrofalnog scenarija (da migranti zaglave kod nas ako i SLO zatvori granice)

mislim da čekaju taj sastanak sutra...i da će ipak izaći s oštrijim stavovima, za koji dan...

a imamo i ovu opciju:

Quote:
A number of EU countries are against the mandatory quotas, some of them saying that they cannot host large number of refugees. As a gesture to them, the Juncker plan foresees a “temporary solidarity clause” which allows the respective country to pay a sum to the EU budget, instead of receiving its share of refugees.

“If – for justified and objective reasons such as a natural disaster – a Member State cannot temporarily participate totally or in part in a relocation decision, it will have to make a financial contribution to the EU budget of an amount of 0.002% of its GDP,” the Juncker plan says.
mi bismo se mogli izvuć na ogromnu nezaposlenost, manjak radnih mjesta, itd.itd. to je više nego justified and objective reason

ne znam koliko bi to love bilo za RH? možda ipak jeftinije nego trošak koji bi smo imali za njihov prihvat/održavanje, tjednima a možda i mjesecima,
IQ0007 is offline  
Old 14.09.2015., 02:04   #10
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
jako me čudi da HDZ tj. TK nije nešto konkretnije rekao glede cijele ove situacije i mogućeg katastrofalnog scenarija (da migranti zaglave kod nas ako i SLO zatvori granice)

mislim da čekaju taj sastanak sutra...i da će ipak izaći s oštrijim stavovima, za koji dan...
Do sada je bilo jasno jer bi bili razapeti, a Hrvatima dok ne dogori pod guzicom je sve ok, no kako ide situacija morati će zauzeti ozbiljan stav ili ispasti jadni. Mislim da je došlo pravo vrijeme za odlučnost i pokazivanje da doista namjeravaju vladati Hrvatskom, a ne promatrati oko sebe kao trenutni. Ima tu ona stara - ili pukovnik ili pokojnik, ajmo Tomo razmisli o tome i pokaži nešto.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 14.09.2015., 02:06   #11
Nemamo love za prihvat izbjeglica pa ćemo dati lovu EU;na čemu je ovaj Juncker?
Robert Mugabe is offline  
Old 14.09.2015., 02:10   #12
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Nemamo love za prihvat izbjeglica pa ćemo dati lovu EU;na čemu je ovaj Juncker?
A u slučaju prirodnih katastrofa bi baš nekome prvo na pameti biti dodatno uplaćivati u taj njihov fond,a onda valjda poslije tražiti lovu od EU zbog te iste katastrofe.
Ovo je bacanje pijeska u oči ili su totalno pukli.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 14.09.2015., 02:15   #13
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da je to svršena priča, neke zemlje neće previše preko broja i uvjeta koje su dale, a ostale će vrištati kako je to nepošteno, no čak i da se dogovore mi bi dotle imali te ljude tjednima ovdje, davno smo mi trebali početi pripremati moguću blokadu granice...
nema ništa od kvota, propalo. sad je nastupila politika muko moja prijeđi na drugog, odnosno zabijanja noža u leđa susjedima. sutra se u mađarskoj očekuje ulazak do 20000 izbjeglica

kad se samo sjetim kako je naš ministar policije prije neki dan čestitao merkelici na hrabrosti da pozove migrante u njemačku
đemiđović is offline  
Old 14.09.2015., 02:17   #14
Quote:
đemiđović kaže: Pogledaj post
nema ništa od kvota, propalo. sad je nastupila politika muko moja prijeđi na drugog, odnosno zabijanja noža u leđa susjedima. sutra se u mađarskoj očekuje ulazak do 20000 izbjeglica

kad se samo sjetim kako je naš ministar policije prije neki dan čestitao merkelici na hrabrosti da pozove migrante u njemačku
I obrani europskih vrijednosti - to su trenutno ipak vojske na granicama.

Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post


mi bismo se mogli izvuć na ogromnu nezaposlenost, manjak radnih mjesta, itd.itd. to je više nego justified and objective reason

ne znam koliko bi to love bilo za RH? možda ipak jeftinije nego trošak koji bi smo imali za njihov prihvat/održavanje, tjednima a možda i mjesecima,
Ako sam dobro izračunao to je oko 1.4mil $ za Hrvatsku - 57mlrd$ nam je GDP, što i ne bi bilo tako strašno (zapravo dobro), no mislim da taj plan neće proći, a ionako mi to ne bi dobili.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!

Zadnje uređivanje beli631 : 14.09.2015. at 02:32.
beli631 is offline  
Old 14.09.2015., 02:28   #15
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
jako me čudi da HDZ tj. TK nije nešto konkretnije rekao glede cijele ove situacije i mogućeg katastrofalnog scenarija (da migranti zaglave kod nas ako i SLO zatvori granice)...
što se Njemačke tiče, mjere su privremene naravi. Tako kažu.
U tom smislu, ne bi trebale ići u ekstrem da izazovu lančanu reakciju u suprotnom smjeru i rezultiraju vraćanjem masa u Srbiju.

Kako stvari stoje, Nijemcima je prvenstveno stalo do toga da se sanira aktualna situacija sa nekontroliranim priljevom i nastalim opterećenjima na njem. kolodvorima, vlakovima, autobusima; ne da se šalju definitivne odbijenice migrantima.

Nijemci bi to sve po špagi, pruski organizirano i strpljivo - vjerojatno ciljaju na to da u konačnici migrantske tokove kanaliziraju na pomorski put (direkt iz Libanona za Njemačku) i olakšaju kaos u EU - a vidjeli su i kod Orbana da je situacija nenormalna i pritisak na kopnenim granicama ne jenjava te ne omogućuje nikakvo trezveno planiranje.
žalac_1 is offline  
Old 14.09.2015., 02:37   #16
Quote:
đemiđović kaže: Pogledaj post
nema ništa od kvota, propalo. sad je nastupila politika muko moja prijeđi na drugog, odnosno zabijanja noža u leđa susjedima. sutra se u mađarskoj očekuje ulazak do 20000 izbjeglica

kad se samo sjetim kako je naš ministar policije prije neki dan čestitao merkelici na hrabrosti da pozove migrante u njemačku
hehe, a niš čudnog, on je zbilja blentav....sutra je i on na tom sastanku svih ministara unutar. posl. država EU
silno me zanima da li će išta on tamo reć' ...il' će šutit ko p** i čekat da 'gazde' kažu što nam je činit
IQ0007 is offline  
Old 14.09.2015., 02:41   #17
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
I obrani europskih vrijednosti - to su trenutno ipak vojske na granicama.



Ako sam dobro izračunao to je oko 1.4mil $ za Hrvatsku - 57mlrd$ nam je GDP, što i ne bi bilo tako strašno (zapravo dobro), no mislim da taj plan neće proći, a ionako mi to ne bi dobili.
da, u pravu si...al' eto malkice sam se zanijela jer ako da, možda bi se Zoki ipak odlučio za tu opciju jer sad je u totalno 'nacionalsocijalističkoj' fazi, kak i Bolković piše...ono, ne dam na Hrvatsku, ko' vas jebe sve redom, vi ste usrali stvar pa sad se sami bakćite
IQ0007 is offline  
Old 14.09.2015., 02:47   #18
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
da, u pravu si...al' eto malkice sam se zanijela jer ako da, možda bi se Zoki ipak odlučio za tu opciju jer sad je u totalno 'nacionalsocijalističkoj' fazi, kak i Bolković piše...ono, ne dam na Hrvatsku, ko' vas jebe sve redom, vi ste usrali stvar pa sad se sami bakćite
Je oće. realnije je da će stajati na granici sa znakom "dobro došli"

Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
hehe, a niš čudnog, on je zbilja blentav....sutra je i on na tom sastanku svih ministara unutar. posl. država EU
silno me zanima da li će išta on tamo reć' ...il' će šutit ko p** i čekat da 'gazde' kažu što nam je činit
A što bi taj govorio... ionako su Slovaci rekli da daju veto, jedino što se brinem da fakat ne bi pametnjaković preuzeli dodatne obaveze ako drugi ne žele. kao neki dogovor država izvan institucija EU koje žele primiti migrante...
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 14.09.2015., 07:48   #19
Quote:
i Slovaci i dalje odlučni u odbijanju kvota.

Što će biti odluka vrhovnice i premijer-ministra?E]
Samo što se Česi i Slovaci nalaze na takvom položaju da mogu odbiti kvote, a Hrvatska im može postati ruta.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 14.09.2015., 08:05   #20
http://www.index.hr/black/clanak/fot...ku/841695.aspx

Kako itko može ostati ravnodušan na ovo?

Evo ja pristajem da Hrvatska prihvati izbjeglice/imigrante ali samo ako sa sobom nose mačku.
Ćiril Metodović is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.