Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 23:13   #81
Ne pisat po forumu nakon n-te pive. Otvorio temu o dotičnom a ne skužio već postojeću par redova ispod.

Nego, rijetko pristojan čovjek. Lijepo po dolasku u banske dvore i novinarima zaželi dobro jutro. To već dugo nisam čuo od nijednog ministra. Svi kao mutavi projure.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:15   #82
Dogodi si i nekima bez pive

Sve OK, obrisano.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:32   #83
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
iiiii??? kako si zadovoljan reformističkim potezima?
ja sam izuzetno zadovoljan! konacno netko sa pravim pristupom.

ti?
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:35   #84
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Odlična mini-reforma, napokon rasterećenje rada i smanjenje poreza na dobit! Ide se na olakšavanje života malim poduzetnicima / obrtnicima.

Što se kuknjave birtijaša tiče, nije mi nikad ni bilo jasno zašto bi birtijaške usluge trebale biti oporezovane povlaštenom stopom PDV-a.
ni ja taj dio nisam nikad razumio. luksuz lokanja i zderanja u birtijama gurat u povlastenu kategoriju je prilicno losa poruka drustvu bez da uopce ulazimo u to koliko je nesvrsishodno.
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 06:37   #85
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Odlična mini-reforma, napokon rasterećenje rada i smanjenje poreza na dobit! Ide se na olakšavanje života malim poduzetnicima / obrtnicima.

Što se kuknjave birtijaša tiče, nije mi nikad ni bilo jasno zašto bi birtijaške usluge trebale biti oporezovane povlaštenom stopom PDV-a.
da, zaista.
Porezna reforma što se tiče poreznih razreda ide na ruke isključivo uhljebima.
Svi koji rade u privatnika neće osjetiti razliku jer će je istu gazda strpati u džep (99% plaća je dogovoreno u neto iznosu).
Nasuprot tome, oni sa prosječnim i ispodprosječnim primanjema osjetit će je izrazito negativno; povećanjem cijena kruha i mlijeka, lijekova, knjiga i kina (dobro, to rijetki koriste), a "cuker komt zu lect"; porezom na nekretnine ostvarit će se vjekovni san svakog Hrvata; da živi u Todorićevoj nekretnini.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 08:49   #86
Penzionerima skuplji kruh i mlijeko a bogatijima veće plaće.

Superhik porezna reforma.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:37   #87
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
da, zaista.
Porezna reforma što se tiče poreznih razreda ide na ruke isključivo uhljebima.
Svi koji rade u privatnika neće osjetiti razliku jer će je istu gazda strpati u džep (99% plaća je dogovoreno u neto iznosu).
.
Kako su dogovorili? Stiskom ruke? Ili su potpisali ugovor o radu koji je ništetan jer se takav ugovor direktno kosi s čl. 92, st. 4 ZOR-a?

Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Penzionerima skuplji kruh i mlijeko a bogatijima veće plaće.

Superhik porezna reforma.
Volim ovo populističko trabunjanje, vjerovatno bi se zalagao za još veće poreze "bogatima" koji primaju plaću od 10 somova kuna (jebeno bogatstvo)?

Ako je mlijeko dosada koštalo 5 kn koštat će u buduće 5,38 kn, jebena Superhik-reforma.

Quote:
Porez na dobit
Predložene promjene:
—snižavanje stope 20% na 12% za poljoprivrednike, obrtnike i male poduzetnike s godišnjim prihodima manjim od 3 milijuna kuna
Samo zato im treba skinut kapu. I još su praktički uveli flat-tax, bravo!
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:47   #88
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Penzionerima skuplji kruh i mlijeko a bogatijima veće plaće.

Superhik porezna reforma.
Napokon. Još par puta tako i možda izbjegnemo da nas i Bugari prestignu. Zadnjih 20 godina sve se prelamalo preko leđa poduzetnika i obrtnika. Posljedice takve politike danas svi osjećaju.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:54   #89
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Napokon. Još par puta tako i možda izbjegnemo da nas i Bugari prestignu. Zadnjih 20 godina sve se prelamalo preko leđa poduzetnika i obrtnika. Posljedice takve politike danas svi osjećaju.
Uz napomenu kako nisam sve dobro pratio oko porezne reforme sama činjenica da će jednoj kategoriji građana koja objektivno ima najmanje osnovna priča kao kruh i mlijeko poskupit naprosto nije dobra.
Ja ne doživljavam sebe kao ultimativnog maga ekonomije, jer to nisam, ali da je na prvu glupo da je sirmašnijima i lipu nešto poskupljuje je glupo i zar je problem kad očekuješ da se o njima na neki način vodi računa.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:09   #90
Očekivao sam i radikalnije reforme, ali ok, nije oportuno ići žestoko. Zdravko Marić je možda i jedina nada ove iscrpljene zemlje nakon godina štete morža Šukera i boljševika Linića
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:16   #91
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
da, zaista.
Porezna reforma što se tiče poreznih razreda ide na ruke isključivo uhljebima.
Svi koji rade u privatnika neće osjetiti razliku jer će je istu gazda strpati u džep (99% plaća je dogovoreno u neto iznosu).
Nasuprot tome, oni sa prosječnim i ispodprosječnim primanjema osjetit će je izrazito negativno; povećanjem cijena kruha i mlijeka, lijekova, knjiga i kina (dobro, to rijetki koriste), a "cuker komt zu lect"; porezom na nekretnine ostvarit će se vjekovni san svakog Hrvata; da živi u Todorićevoj nekretnini.
cim netko napiše ovu rečenicu -znaš da je populist koji nema pojma o čemu priča, a poduzetnici su mu krivi za sve.

Možda si i dogovorao plaću u netu što većina i radi jer je ekonomski nepismena u temelju, ali ako uzmeš svoj ugovor o radu -plaća je izražena u Bruto1 iznosu najvjerojatnije (ako nije -ugovor je pravano nevaljan). Tako da ti poslodavac isplaćuje plaću na temelju bruto1 , a ne neto. Taj "neto" ce sad biti promjenjen i ide prema gore (vecini).

I iako prosjećna plaća neće rasti pretjerano -ipak ima razlike ako imaš dvoje ili više djece (i to prilično velike na godišnjoj razini) -tako da ni tu nisi u pravu.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:27   #92
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Penzionerima skuplji kruh i mlijeko a bogatijima veće plaće.

Superhik porezna reforma.
ovo što navodiš je čisti populizam.

zašto se ne pitaš kako to da "bogatiji" (iako je nekoga tko ima 10.000 plaću smješno zvati bogatim) uplačuju višestruko više u sistem zdravstva, mirovina i svega ostaloga (i u postotnom i u apsolutnom smislu). Recimo za zdravsto koje svi koristimo jednako jedan osoba koja ima 10.000 plaću uplati u 5 godina onoliko koliko osoba sa 3.500 hrk uplati u preko 20 godina....to ti je normalno?

Ako uzmemo u obzir sva davanja državi -razlike su još drastičnije naravno. Ako uzmeš nekoga tko ima 20.000 kuna plaće -taj u zdrastveni sistem u nekakve 3 godine uplati više nego netko tko ima 3500 za cijeli radni vijek...za uslugu koju svi koriste isto.
I nije problem da se plaća više da se razumijemo, ali tvoj post je iz toga kuta gledanja običan populizam i ništa više...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:07   #93
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ovo što navodiš je čisti populizam.

zašto se ne pitaš kako to da "bogatiji" (iako je nekoga tko ima 10.000 plaću smješno zvati bogatim) uplačuju višestruko više u sistem zdravstva, mirovina i svega ostaloga (i u postotnom i u apsolutnom smislu). Recimo za zdravsto koje svi koristimo jednako jedan osoba koja ima 10.000 plaću uplati u 5 godina onoliko koliko osoba sa 3.500 hrk uplati u preko 20 godina....to ti je normalno?

Ako uzmemo u obzir sva davanja državi -razlike su još drastičnije naravno. Ako uzmeš nekoga tko ima 20.000 kuna plaće -taj u zdrastveni sistem u nekakve 3 godine uplati više nego netko tko ima 3500 za cijeli radni vijek...za uslugu koju svi koriste isto.
I nije problem da se plaća više da se razumijemo, ali tvoj post je iz toga kuta gledanja običan populizam i ništa više...
Moj post je populizam jer mislim da siromašnijima ne bi trebali poskupit osnovne namirnice a tvoj nije kad pokušavaš matematikom zaštitit jadne male bogatije pojednice jer eto oni plaćaju više pa bi onda sukladno tome i treabli baštitnit neke beneficije.

Ja samo poštujem Ustav RH koji u člancnima od 55 do 60 u kojima naša država pojednostavljeno jamči dostojanstven život. E sad koliko je dostojanstven život onima koji su siromašni i imat će još manje.

To nije ni blizu populizam to su činjenice.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:14   #94
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Moj post je populizam jer mislim da siromašnijima ne bi trebali poskupit osnovne namirnice a tvoj nije kad pokušavaš matematikom zaštitit jadne male bogatije pojednice jer eto oni plaćaju više pa bi onda sukladno tome i treabli baštitnit neke beneficije.

Ja samo poštujem Ustav RH koji u člancnima od 55 do 60 u kojima naša država pojednostavljeno jamči dostojanstven život. E sad koliko je dostojanstven život onima koji su siromašni i imat će još manje.

To nije ni blizu populizam to su činjenice.
to pod broj jedan nije istina.
a pod broj dva - povezivati to da jedan velik broj ljudi u RH ne živi pretjerano dobro, sa ljudima koji imaju iznadprosjecna primanja i u biti u velikoj mjeri financiraju cijeli ovaj cirkus (da ne govorimo o obrtnicima i malim poduzetnicima) - jednostavno je logički pogrešno ( i u srži jest populizam).

Recimo da je dobar dio ovih mjera usmjeren na olakšanje upravo obranitcima i malim poduzetnicima (tu mislim na smanjenje poreza naa dobit i praksu plaćanja poreza na dobit unaprijed) - a Marić jako dobro razumije da baš te dvije kategorije mogu "ozbiljnije" povuči zemlju naprijed i baš te dvije kategorije defakto jedine mogu biti generator nekakvog rasta (ne jedna velika tvornica, već tisuće i tisuće obrtnika i malih poduzetnika, a od kojih veeelika večina, suprotno uvriježenim glupostima, radi strogo po zakonima koliko je to u ovoj ludoj državi moguće)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:19   #95
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
to pod broj jedan nije istina.
a pod broj dva - povezivati to da jedan velik broj ljudi u RH ne živi pretjerano dobro, sa ljudima koji imaju iznadprosjecna primanja i u biti u velikoj mjeri financiraju cijeli ovaj cirkus (da ne govorimo o obrtnicima i malim poduzetnicima) - jednostavno je logički pogrešno ( i u srži jest populizam).

Recimo da je dobar dio ovih mjera usmjeren na olakšanje upravo obranitcima i malim poduzetnicima (tu mislim na smanjenje poreza naa dobit i praksu plaćanja poreza na dobit unaprijed) - a Marić jako dobro razumije da baš te dvije kategorije mogu "ozbiljnije" povuči zemlju naprijed i baš te dvije kategorije defakto jedine mogu biti generator nekakvog rasta (ne jedna velika tvornica, već tisuće i tisuće obrtnika i malih poduzetnika, a od kojih veeelika večina, suprotno uvriježenim glupostima, radi strogo po zakonima koliko je to u ovoj ludoj državi moguće)
cek cek, ovo boldano mi je promaklo.
jesi ziher da je i to u planu? moze kakav link?

hvala
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:20   #96
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Moj post je populizam jer mislim da siromašnijima ne bi trebali poskupit osnovne namirnice a tvoj nije kad pokušavaš matematikom zaštitit jadne male bogatije pojednice jer eto oni plaćaju više pa bi onda sukladno tome i treabli baštitnit neke beneficije.

Ja samo poštujem Ustav RH koji u člancnima od 55 do 60 u kojima naša država pojednostavljeno jamči dostojanstven život. E sad koliko je dostojanstven život onima koji su siromašni i imat će još manje.

To nije ni blizu populizam to su činjenice.
Ne jamči se svakoj, već svakoj zaposlenoj osobi, a što znači pojam 'dostojanstveno' je regulirano minimalnom plaćom u RH.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:27   #97
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
cek cek, ovo boldano mi je promaklo.
jesi ziher da je i to u planu? moze kakav link?

hvala
pa ako se ne varam -na to se odnosi ono da ćeš imati izbor da li plaćati po računovodstvenom ili onom drugom stanju, tj novčanom tijeku...nisam 100% ziher, ali tako sam to shvatio (ali nisam baš išao u detalje pa ne znam ziher).
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:27   #98
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Moj post je populizam jer mislim da siromašnijima ne bi trebali poskupit osnovne namirnice a tvoj nije kad pokušavaš matematikom zaštitit jadne male bogatije pojednice jer eto oni plaćaju više pa bi onda sukladno tome i treabli baštitnit neke beneficije.

Ja samo poštujem Ustav RH koji u člancnima od 55 do 60 u kojima naša država pojednostavljeno jamči dostojanstven život. E sad koliko je dostojanstven život onima koji su siromašni i imat će još manje.

To nije ni blizu populizam to su činjenice.
sve sto pobornici takvih ideja trebaju napraviti je u Ustav unijeti odredbu prema kojoj se svim hrvatima jamci zivot na visokoj nozi.

i problem rijesen.
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:33   #99
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ne jamči se svakoj, već svakoj zaposlenoj osobi, a što znači pojam 'dostojanstveno' je regulirano minimalnom plaćom u RH.
Ne znam šta ste se mene uhvatili koji misli kako sirotinji ne bi trebalo poskupit ništa.

Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ne jamči se svakoj, već svakoj zaposlenoj osobi, a što znači pojam 'dostojanstveno' je regulirano minimalnom plaćom u RH.
Pa sad
Quote:
Članak 3.

Sloboda, jednakost, nacionalna ravnopravnost i ravnopravnost spolova, mirotvorstvo, socijalna pravda, poštivanje prava čovjeka, nepovredivost vlasništva, očuvanje prirode i čovjekova okoliša, vladavina prava i demokratski višestranački sustav najviše su vrednote ustavnog poretka Republike Hrvatske i temelj za tumačenje Ustava.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:36   #100
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ne znam šta ste se mene uhvatili koji misli kako sirotinji ne bi trebalo poskupit ništa.
Nismo se uhvatili toga (tj ja nisam), već toga što si to automatski povezao sa grupom ljudi sa višim primanjima i to prikazao kao nešto negativno (a to jest populizam bez temelja u relanosti).
Nije stvar i istina u tome da će se nešto oduzeti najiromašnijima, već u tome da se malo olakša onima koji ionako daleko najviše uplaćuju u "državni proračun" i defatko financiraju cjelu državu.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.