Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 23:46   #5521
Lex Agrokor je toliko kompromitiran da ga se mora hitno ukinuti.
Lex Agrokor nevidjeno steti RH u svijetu i prikazuje ju kao korumpiranu despotiju bez demokracije i vladavine prava.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 00:26   #5522
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Lex Agrokor je toliko kompromitiran da ga se mora hitno ukinuti.
Lex Agrokor nevidjeno steti RH u svijetu i prikazuje ju kao korumpiranu despotiju bez demokracije i vladavine prava.
Misliš reć - Lex Agrokor se usudio reći - "Car je gol"?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:27   #5523
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Misliš reć - Lex Agrokor se usudio reći - "Car je gol"?
Potpuno suprotno. Odrzava postojece stanje i zamagljuje bilo kakvo rasciscavanje stanja.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:39   #5524
IMAMO DOKUMENT Prvo je HBOR dao Agrokor grupi rejting smeća, a onda su Todorićeve firme dobile kredit

TODORIĆEV Agrokor je, kao što smo već pisali, uoči sloma koncerna u prosincu 2016. godine dobio skoro 400 milijuna kuna iz državne banke HBOR, čiji rad nadzire ministar financija Zdravko Marić. Index je imao uvid u dokumentaciju HBOR-a iz koje je vidljivo da su krediti dodijeljeni u ekspresno brzoj proceduri, po posebnom režimu direktnih kredita, za koje jamči samo država. U većini kredita "običnim" tvrtkama situacija je drukčija - HBOR traži i bankarsko jamstvo.

I ono ključno, što se može vidjeti u dokumentu koji prilažemo: krediti su dodijeljeni Agrokorovim tvrtkama unatoč neprolaznom kreditnom rejtingu Grupe Agrokor iz lipnja iste godine, kada je ona prema kreditnoj analizi procijenjena kao nedovoljno kvalitetna, s ocjenom osam. Jedan je najbolji rejting, a deset najgori prema metodologiji HBOR-a.

Da je Todorić imao poseban tretman kod državne banke pokazuju i iznimno kratki rokovi od realizacije do zahtjeva. Ono u slučajevima drugih poduzetnika traje mjesecima, za njega je trajalo manje od mjesec dvadesetak dana. Zahtjev za kredite je predan 21. studenog 2016. godine, nakon čega je u roku četiri dana napravljena analiza poduzeća koja su dobila prolaznu ocjenu, iako se i u svim tim analizama upozorava se da se njihova stabilnost mora vezati uz Agrokorovu grupu. A ona je ocijenjena "nedovoljno kvalitetnom".

Odluku od kreditu uprava je donijela 13. prosinca 2016. godine, potvrđena je na sjednici Nadzornog odbora 20. prosinca, što je potpisao i predsjednik Nadzornog odbora Zdravko Marić, koji je svojevremeno objavio snimku s te sjednice kao dokaz da se "izuzeo od odlučivanja".
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:14   #5525
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
IMAMO DOKUMENT Prvo je HBOR dao Agrokor grupi rejting smeća, a onda su Todorićeve firme dobile kredit

TODORIĆEV Agrokor je, kao što smo već pisali, uoči sloma koncerna u prosincu 2016. godine dobio skoro 400 milijuna kuna iz državne banke HBOR, čiji rad nadzire ministar financija Zdravko Marić. Index je imao uvid u dokumentaciju HBOR-a iz koje je vidljivo da su krediti dodijeljeni u ekspresno brzoj proceduri, po posebnom režimu direktnih kredita, za koje jamči samo država. U većini kredita "običnim" tvrtkama situacija je drukčija - HBOR traži i bankarsko jamstvo.

I ono ključno, što se može vidjeti u dokumentu koji prilažemo: krediti su dodijeljeni Agrokorovim tvrtkama unatoč neprolaznom kreditnom rejtingu Grupe Agrokor iz lipnja iste godine, kada je ona prema kreditnoj analizi procijenjena kao nedovoljno kvalitetna, s ocjenom osam. Jedan je najbolji rejting, a deset najgori prema metodologiji HBOR-a.

Da je Todorić imao poseban tretman kod državne banke pokazuju i iznimno kratki rokovi od realizacije do zahtjeva. Ono u slučajevima drugih poduzetnika traje mjesecima, za njega je trajalo manje od mjesec dvadesetak dana. Zahtjev za kredite je predan 21. studenog 2016. godine, nakon čega je u roku četiri dana napravljena analiza poduzeća koja su dobila prolaznu ocjenu, iako se i u svim tim analizama upozorava se da se njihova stabilnost mora vezati uz Agrokorovu grupu. A ona je ocijenjena "nedovoljno kvalitetnom".

Odluku od kreditu uprava je donijela 13. prosinca 2016. godine, potvrđena je na sjednici Nadzornog odbora 20. prosinca, što je potpisao i predsjednik Nadzornog odbora Zdravko Marić, koji je svojevremeno objavio snimku s te sjednice kao dokaz da se "izuzeo od odlučivanja".
na sjednici Sabora već čujem 10 min stanke zbog novonastale političke situacije , dokumenta
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:45   #5526
Mencinger , malo o Agrokoru, malo o euru


http://www.novilist.hr/Vijesti/Svije...ad-se-zgrazaju
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:15   #5527
SOA upozorava: U Agrokoru elementi visokog rizika!

Sigurnosna analiza upozorava da se visokim rizikom smatra činjenica što Lex Agrokor nije implementiran u zemljama u kojima koncern Agrokor posluje.

Sigurnosne službe procjenjuju i da postoji značajan rizik i opasnost od velikog broja domaćih i međunarodnih tužbi zbog koji prijeti opasnost od gubitaka u koncernu. Upozorava se i na projekciju rizika, koji bi mogao značiti gubitak radnih mjesta u sadašnjem koncernu Agrokor.

Kako je u sustavu koncerna zaposleno 40 tisuća radnika, gubitak radnih mjesta smatra se ozbiljnim rizikom u procjeni sigurnosnog stanja u zemlji.
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:29   #5528
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
SOA upozorava: U Agrokoru elementi visokog rizika!

Sigurnosna analiza upozorava da se visokim rizikom smatra činjenica što Lex Agrokor nije implementiran u zemljama u kojima koncern Agrokor posluje.

Sigurnosne službe procjenjuju i da postoji značajan rizik i opasnost od velikog broja domaćih i međunarodnih tužbi zbog koji prijeti opasnost od gubitaka u koncernu. Upozorava se i na projekciju rizika, koji bi mogao značiti gubitak radnih mjesta u sadašnjem koncernu Agrokor.

Kako je u sustavu koncerna zaposleno 40 tisuća radnika, gubitak radnih mjesta smatra se ozbiljnim rizikom u procjeni sigurnosnog stanja u zemlji.
Nema bojazni, nasa policija je upravo opremljena automatskim puskama hrvatske proizvodnje
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:43   #5529
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Nema bojazni, nasa policija je upravo opremljena automatskim puskama hrvatske proizvodnje
Ma jače su od AK47. Samo da nam ih je dovoljno naštancat .

Ma, nemože nam niko ništa.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 23.11.2017. at 21:14.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:48   #5530
OD KULMEROVIH DVORA DO BANKOVNIH RAČUNA: SVA BLOKIRANA IMOVINA IVICE TODORIĆA Sud donio niz novih mjera protiv posrnulog vlasnika Agrokora

Naime, procijenjeno je da gore navedena imovina, nekretnine, udjel u Agrokor Projektima i sredstva na bankovnim računima u Hrvatskoj ukupno vrijede oko 221 milijun kuna. Blokirano mu je i osam računa u tri poslovne banke.
Treba napomenuti da je Todorić na spomenutim bankovnim računima imao minimalna novčana sredstva od nekoliko kuna ili eura, do najviše oko 2000 kuna.

hahaha, ostavio im sitniš
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:16   #5531
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
OD KULMEROVIH DVORA DO BANKOVNIH RAČUNA: SVA BLOKIRANA IMOVINA IVICE TODORIĆA Sud donio niz novih mjera protiv posrnulog vlasnika Agrokora

Naime, procijenjeno je da gore navedena imovina, nekretnine, udjel u Agrokor Projektima i sredstva na bankovnim računima u Hrvatskoj ukupno vrijede oko 221 milijun kuna. Blokirano mu je i osam računa u tri poslovne banke.
Treba napomenuti da je Todorić na spomenutim bankovnim računima imao minimalna novčana sredstva od nekoliko kuna ili eura, do najviše oko 2000 kuna.

hahaha, ostavio im sitniš
Kad im je ostavio 2000kn, bio je dobre volje pa im ostavio bakšiš.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:29   #5532
Pola milijarde kuna za savjetničke usluge, Ramljak je i proširio s prijatelja i kumova, svoje vlastite tvrtke, i na tvrtku splitskih prijatelja u kojoj radi njegova bivša supruga! S obzirom da nije plaćao alimentaciju, angažiranjem tvrtke Heros d.o.o. iz Splita u vlasništvu svog bliskog prijatelja u kojoj mu je zaposlena bivša supruga, i taj će osobni problem riješiti tuđim novcem iz Agrokora koji je otet neustavnim Lexom. I to je odobrila gospođa Dalić. Toliko o tome da nema nikakve misterioznosti u cijelom procesu gospođo Dalić!

https://www.ivicatodoric.hr/blog/nov...sali-lex-autor

ili je to možda slučajnost
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:54   #5533
Pa zar nije divno kad sve ostaje u obitelji?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:11   #5534
Sad ce premijer reci da ovakvi vasi komentari su ustvari specijalni oblik hibridnog rata protiv RH. Jel to rat ko hibridna kuruza?
Bitno da oronuli dalmatinski galeb Ramljak krcmi Agrokor ko da mu je djedovina. Ustvari on krcmi zadnji kredit koji su uspjeli pokupiti od naivaca dok sva ova pljacka nije izbila na vidjelo. Vise ce tesko naci naivce da im daju 1 dolar, i to onaj iz Zimbabvea.:klap::klap:
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 20:45   #5535
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Sad ce premijer reci da ovakvi vasi komentari su ustvari specijalni oblik hibridnog rata protiv RH. Jel to rat ko hibridna kuruza?
Bitno da oronuli dalmatinski galeb Ramljak krcmi Agrokor ko da mu je djedovina. Ustvari on krcmi zadnji kredit koji su uspjeli pokupiti od naivaca dok sva ova pljacka nije izbila na vidjelo. Vise ce tesko naci naivce da im daju 1 dolar, i to onaj iz Zimbabvea.:klap::klap:
E malo si se zezno. Ja baš neki dan mislio dat Ramljakovom Agrokoru kredu od 128 000 000 zimbabveanskih dolara. Kad ono, uhapsilo Robija, a on jedini ima sve ključeve od tiskare. Bar je donedavno imo.

A šta'š. I najbolje namjere se znaju sasvim neočekivano izjalovit.

I još mislio zaposlit i sebe i Robija i neku kamaticu imat.

Akl ne ide, pa neide.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 16:54   #5536
Sinčić: Kad sam vidio šok na licu kolege Bunjca, znao sam da nije dobro to što se događa oko Agrokora

"Ja se bojim da će na kraju Agrokor otići u stečaj. Veći dio firmi, naravno, nastavit će s radom, međutim pitanje je u čijem vlasništvu. Stanje oko Agrokora možda najbolje dočarava činjenica od prošlog tjedna, kada je SOA podnijela izvještaj. Naš Bunjac je to vidio i naravno potpisao da ne smije ništa govoriti, ništa nije htio podijeliti s nama, ali na njegovu licu sam vidio da je u šoku time što je vidio i to mi je bila dovoljna jaka poruka da shvatim što se događa oko Agrokora", rekao je Sinčić.

"Todoriću se dozvoljava godinama da radi što god želi. Da mu banke nisu rekle dosta i dalje bi mu se vlade klanjale. Pa Dalićka nije ništa napravila dok je bila u vladi Jadranke Kosor", dodao je.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 20:49   #5537
Gdje je zapelo sa agrokorom? Velika sranja očito čim mediji šute.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:38   #5538
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Gdje je zapelo sa agrokorom? Velika sranja očito čim mediji šute.
Hrvatska popila Agrokor ...
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:42   #5539
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Hrvatska popila Agrokor ...
Pa ju je on ***o.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 00:18   #5540
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Gdje je zapelo sa agrokorom? Velika sranja očito čim mediji šute.
kupujmo u konzume kako bi pomogli gladnima....

morbidno,zar nije....


konzum kao majka teeza....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.