Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 19:23   #21
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Ma oprostili bi ti vrli ljevičari od zanimanja i profita Hasanbegoviću i ustaške kape i ustaške pozdrave i desne poglede na život..... samo ne diraj nam našu proračunsku lovicu za "neprofitne organizacije " i za "umjetnost"..... to je ipak neoprostivo.....
Ovo je klasično omalovažavanje i vrijeđanje određene grupe ljudi koji ne dijele tvoje političke poglede. Te ljude se na sve moguće načine nastoji ocrniti stoga i je pokrenuta ta bjesomučna kampanja da ih se prikaže kao neke dangube koji tavore na proračunskoj lovi. No dovoljno je samo obratiti pažnju na činjenicu da se u takvom stavu kritiziraju samo i isključivo aktivisti koji zastupaju lijeve ideje i lako se da zaključiti da je ljudima problem same ideje koje ti ljudi promiču pa onda idu klasičnom komunističkom difamacijom.

Btw pitanje ustaške kape su potegle "Novosti" čije financiranje ni na koji način nije moga Hasanbegović dovesti u pitanje jer o tome odlučuju većinom glasova manjinci a ova sad hajka od strane Markiće na "Novosti" i je dijelom osveta upravo za tu ustašku kapu.

I upravo slučaj te kape je dokaz koliko je tvoja teza šuplja. Ljudima je ostala lova ali im je svejedno zasmetala ta kapa.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:53   #22
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Ovo je klasično omalovažavanje i vrijeđanje određene grupe ljudi koji ne dijele tvoje političke poglede. Te ljude se na sve moguće načine nastoji ocrniti stoga i je pokrenuta ta bjesomučna kampanja da ih se prikaže kao neke dangube koji tavore na proračunskoj lovi. No dovoljno je samo obratiti pažnju na činjenicu da se u takvom stavu kritiziraju samo i isključivo aktivisti koji zastupaju lijeve ideje i lako se da zaključiti da je ljudima problem same ideje koje ti ljudi promiču pa onda idu klasičnom komunističkom difamacijom.

Btw pitanje ustaške kape su potegle "Novosti" čije financiranje ni na koji način nije moga Hasanbegović dovesti u pitanje jer o tome odlučuju većinom glasova manjinci a ova sad hajka od strane Markiće na "Novosti" i je dijelom osveta upravo za tu ustašku kapu.

I upravo slučaj te kape je dokaz koliko je tvoja teza šuplja. Ljudima je ostala lova ali im je svejedno zasmetala ta kapa.
Naravno, ima veliki broj poštenih ljudi iz "neprofitnih" organizacija koji su dobro odrađivali svoj posao i transparentno i časno raspolagali državnim novčanim injekcijama.... problem je u onim, kako si ti nazvao, dangubama, koji su potpuno privatizirali određene udruge na državnim jaslama i takoreć ih pretvorili u obiteljske obrte.....ti su bili najglasniji i u prvim redovima na prosvjedima jer su se prestrašili života bez državnih donacija na kojeg su navikli kroz dugi niz godina....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:59   #23
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Naravno, ima veliki broj poštenih ljudi iz "neprofitnih" organizacija koji su dobro odrađivali svoj posao i transparentno i časno raspolagali državnim novčanim injekcijama.... problem je u onim, kako si ti nazvao, dangubama, koji su potpuno privatizirali određene udruge na državnim jaslama i takoreć ih pretvorili u obiteljske obrte.....ti su bili najglasniji i u prvim redovima na prosvjedima jer su se prestrašili života bez državnih donacija na kojeg su navikli kroz dugi niz godina....
Ako ima velik broj poštenih time impliciraš da ima i onih nepoštenih pa bi bilo dobro da tu podijeliš svoja saznanja o tim nepoštenima. Koja su to kaznena djela počinili, kad su donsene presude, koliko su ukrali, kakve su kazne dobili...

Molim samo konkretno jer bez konkretnih podataka ne mogu se otetu dojmu da ih nastojiš sve ocrniti.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:17   #24
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Ako ima velik broj poštenih time impliciraš da ima i onih nepoštenih pa bi bilo dobro da tu podijeliš svoja saznanja o tim nepoštenima. Koja su to kaznena djela počinili, kad su donsene presude, koliko su ukrali, kakve su kazne dobili...

Molim samo konkretno jer bez konkretnih podataka ne mogu se otetu dojmu da ih nastojiš sve ocrniti.
Ma ocrnili su oni sami sebe svojim djelovanjima kroz dugi niz godina....
tako je, ima i onih nepoštenih, to si dobro percipirao iz moga posta..... a nisu svi nepošteni ljudi ujedno i kazneno gonjeni i shodno tome pravomoćno osuđeni.... to valjda i ti znaš...
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:21   #25
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Ma ocrnili su oni sami sebe svojim djelovanjima kroz dugi niz godina....
tako je, ima i onih nepoštenih, to si dobro percipirao iz moga posta..... a nisu svi nepošteni ljudi ujedno i kazneno gonjeni i shodno tome pravomoćno osuđeni.... to valjda i ti znaš...
Dakle slobodno možemo zaključiti da jedan jedini konkretan podatak nisi u stanju iznijeti. Toliko o tome.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:31   #26
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Dakle slobodno možemo zaključiti da jedan jedini konkretan podatak nisi u stanju iznijeti. Toliko o tome.
Još bi mogli i dodati to da si ti iznio čitav niz konkretnih podataka tako da će ti generacije koje dolaze biti zahvalne na tome.... ajde molim te, pa to je prepiska na nivou 3. razreda pučke škole.... možeš ti i bolje od toga....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:38   #27
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Još bi mogli i dodati to da si ti iznio čitav niz konkretnih podataka tako da će ti generacije koje dolaze biti zahvalne na tome.... ajde molim te, pa to je prepiska na nivou 3. razreda pučke škole.... možeš ti i bolje od toga....

Nisam ja taj koji je bez jednog jedinog argumenta ustvrdio da je netko nepošten. Štaviše, ja sam taj koji tvrdi da ti nastojiš prikazati te ljude nepoštenima jedino i isključivo zbog toga što su tvoji neistomišljenici i to se na kraju pokazalo točnim jer nisi iznio apsolutno niti jedan konkretan dokaz o njihovom navodnom nepoštenju.

Kratko i jasno, lažeš da su nepošteni zato što ti se ne sviđaju ideje za koje se oni bore.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:59   #28
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post

Nisam ja taj koji je bez jednog jedinog argumenta ustvrdio da je netko nepošten. Štaviše, ja sam taj koji tvrdi da ti nastojiš prikazati te ljude nepoštenima jedino i isključivo zbog toga što su tvoji neistomišljenici i to se na kraju pokazalo točnim jer nisi iznio apsolutno niti jedan konkretan dokaz o njihovom navodnom nepoštenju.

Kratko i jasno, lažeš da su nepošteni zato što ti se ne sviđaju ideje za koje se oni bore.
Jedina ideja koja je njima na pameti je nastavak haračenja po državnom novcu koji je pristizao ( i pristiže )..... i da, nepošteni su ( dio njih ).... i ne vidim zašto smatraš da lažem da su nepošteni kad je to moje mišljenje na koje valjda imam pravo.... ... ili po tebi nemam?
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:08   #29
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Jedina ideja koja je njima na pameti je nastavak haračenja po državnom novcu koji je pristizao ( i pristiže )..... i da, nepošteni su ( dio njih ).... i ne vidim zašto smatraš da lažem da su nepošteni kad je to moje mišljenje na koje valjda imam pravo.... ... ili po tebi nemam?
Sad si već počeo i misli im čitati pa znaš što im je na pameti...

Ne, nemaš pravo misliti da je netko lopov. Netko je ili nije lopov i ne vidim načina da o nekom misliš da je lopov a da to ne bude kleveta. Zamisli situacija kad bi se vodili tom tvojom tezom o "pravu na mišljenje" pa netko veli da ima pravo za tebe misliti da si pedofil. Ekstreman primjer ali zorno pokazuje da ne može netko o tebi tako misliti. Ni pod razno.

Zadnje uređivanje mojneinen : 21.02.2017. at 21:32.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:56   #30
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Sad si već počeo i misli im čitati pa znaš što im je na pameti...

Ne, nemaš pravo misliti da je netko lopov. Netko je ili nije lopov i ne vidim načina da o nekom misliš da je lopov a da to ne bude kleveta. Zamisli situacija kad bi se vodili tom tvojom tezom o "pravu na mišljenje" pa netko veli da ima pravo za tebe misliti da si pedofil. Ekstreman primjer ali zorno pokazuje da ne može netko o tebi tako misliti. Ni pod razno.
Moram priznati da je ovo što si tu napisao dosta bedasto.... ali od početka do kraja.... s posebnim naglaskom na ono "nemaš pravo misliti".....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 23:23   #31
Drago mi je da je otvorena ova tema. Hasanbegović je svojim djelovanjem itekako pokazao da je aktivan političar unatoč što nije ponovno izabran za ministra kulture. Po meni ima dobru taktiku, radi, gradi popularnost i čeka svoju priliku. Zadnji uspjeh mu je pedala Hribaru i razotkrivanje kriminala u HAVCu.

Od zadnjih vijesti:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ovati/5652919/

"Saznao sam to kad i svi hrvatski građani. Onda su nam u 14 sati, pola sata prije glasovanja u Saboru, na Klubu zastupnika HDZ-a i službeno rekli da je Bačić naš kandidat. Izrazio sam tada nezadovoljstvo načinom odabira. Nitko nam nije objasnio zašto sada odjednom Bačić, zašto njega trebamo podržati. Jednako tako, prije tri mjeseca nitko nam nije rekao zašto Blagu Markotu moramo imenovati za vršitelja dužnosti glavnog ravnatelja, a u petak nam nije rečeno zbog čega on više ne valja. Nije tu, dakle, riječ o tome da ja imam nešto protiv Bačića ili da bih htio da ravnatelj bude Markota ili netko treći. Nisu mi važna imena nego me smeta taj obrazac prema kojem se hrvatska politika vodi, evo, već 25 godina. Netko će reći što se ja tu bunim budući da se oduvijek tako radilo, ali jednostavno ne želim u tome sudjelovati. Sve je to neozbiljno, rekao je jučer Hasanbegović za Novi list pojašnjavajući razloga svojeg protesta."
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 01:12   #32
U pravu su sasvim, i on i Esih. Bez kvalitetnih informacija ne može biti kvalitetnih odluka, a ni odgovornosti za odlučeno. Ako se u HDZ-u tako radi, da samo najuži vrh ima potpunu informaciju, a od ostalih se očekuje bezuvjetna poslušnost, vrijeme je da netko uznemiri tu učmalu baruštinu.

Za otvaranje teme, !

Zadnje uređivanje saurus : 22.02.2017. at 01:32.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 01:22   #33
Sa Hasanbegovićem se nisam slagao u ničemu jer sam od prvog njegovog dana mislio kako se na kulturu ne ide napalmom i ne dijeli je se na lijevu i desnu nego sam mišljenja i onda i danas da je kultura nježan grm koji se mora pazit kao malo vode na dlanu pa i ako se ukaže potreba za podrezivanjem to se treba radit iznimno pažljivo. To on nije radio ali za ovo iz gornjeg linka skidam kapu.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 01:35   #34
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Ako ima velik broj poštenih time impliciraš da ima i onih nepoštenih pa bi bilo dobro da tu podijeliš svoja saznanja o tim nepoštenima. Koja su to kaznena djela počinili, kad su donsene presude, koliko su ukrali, kakve su kazne dobili...

Molim samo konkretno jer bez konkretnih podataka ne mogu se otetu dojmu da ih nastojiš sve ocrniti.

NIZ NEPRAVILNOSTI U POSLOVANJU
Evo nalaza državne revizije. Nije li to baš ta ekipa oko Hribara na koju se referirao Hasanbegović?
Hoće li sad i članovima komisije pronaći neke slike sa kapama?
.
__________________
"Dođite brzo stop dovoljno mjesta za sve u bačvi ruma stop nema posla stop odlična plaća stop piješ cijeli dan stop ševiš cijelu noć stop požurite možda neće dugo trajati"
U2dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 01:38   #35
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Sa Hasanbegovićem se nisam slagao u ničemu jer sam od prvog njegovog dana mislio kako se na kulturu ne ide napalmom i ne dijeli je se na lijevu i desnu nego sam mišljenja i onda i danas da je kultura nježan grm koji se mora pazit kao malo vode na dlanu pa i ako se ukaže potreba za podrezivanjem to se treba radit iznimno pažljivo. To on nije radio ali za ovo iz gornjeg linka skidam kapu.
Tako bi moralo biti, no je li zaista tako ili se nježan grm počeo pretvarati u agresivan korov, to nam tek preostaje vidjeti. Kaznene prijave su podnesene, na potezu je pravosuđe.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 05:42   #36
Quote:
U2dva kaže: Pogledaj post
NIZ NEPRAVILNOSTI U POSLOVANJU
Evo nalaza državne revizije. Nije li to baš ta ekipa oko Hribara na koju se referirao Hasanbegović?
Hoće li sad i članovima komisije pronaći neke slike sa kapama?
.
Nakon neviđene jednogodišnje harange SUBNOR-a i javnog pritiska na institucije ove države nikakav drugi nalaz se i nije mogao očekivati. Sve je počelo od filma "15 minuta" kojeg nikako nisu mogli oprostiti Hribaru pa se kampanja bjesomučnog ocrnjivanja vodila punih godinu dana. Koliko je uspješna vidi se po tome što nećeš naći desničara koji ne smatra Hribara ultimativnim kriminalnim mastermindom. Revizija je mrak. Vele u jednoj državnoj instituciji potrošena neka lova na mobitele! Ma užas! Nitko ne trošio u državnoj upravi na mobitele osim HAVC-a!

I opet,što se tiče kape, kapu su u prvi plan istaknuli oni sa kojima Hasanbegović nije imao nikakvog direktnog doticaja po pitanju financiranja te stoga to opetovano podemtanje da je to pitanje potegnuto radi novaca slobodno okačite mačku o rep. Lik je zastupao neke ideje kojih se sad odrekao radi fotelje. Deal with it.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 07:32   #37
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Oba loša poteza.
Oba poteza su naravno fenomenalna ali očekivati od osobe čiji se argumenti u raspravi o Zlatku svode na "on mrzi svoj resor" nije očekivati da to shvati, dapače.

Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Neprofitne je prepustio tržištu i time ih prepustio nestajanju, a HAVC je odlučio direktno podrediti Ministarstvu. Hrvatska kultura će se od toga oporavljati godinama. Cijeli svijet se ruga kulturi koja je pod direktnim utjecajem politike, ali nema veze, nama je malograđanska i šupačka kultura na ponos i diku.


Argumenti, kao što je i običaj kod bundesligaša na visini.

Oh, jadni neprofitni nestat će jer ih nitko, ali baš nitko ne želi financirati . Što li ćemo bez njih? Hoće li RH uspjeti preživjeti taj barbarizam ikako? #prayforcroatia
__________________
Pojest',popit' crew

Zadnje uređivanje ajme33 : 22.02.2017. at 07:53.
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 07:51   #38
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Oba loša poteza. Neprofitne je prepustio tržištu i time ih prepustio nestajanju, a HAVC je odlučio direktno podrediti Ministarstvu. Hrvatska kultura će se od toga oporavljati godinama. Cijeli svijet se ruga kulturi koja je pod direktnim utjecajem politike, ali nema veze, nama je malograđanska i šupačka kultura na ponos i diku.
Draga kolegice, da su vrijedili nešto, sigurno bi se održali i bez dotacija od strane države. Ovako, zašto bi mi svi plaćali nešto što nitko ne želi čitati, gledati ili nešto sasvim treće.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 07:56   #39
Koliko vidim, Hasanbegović je zanimljiv samo kao simbol, ikona.

Kada je stranci to zatrebalo, bio je jastreb. Pa je bio miran kao bubica.

Možda ga planiraju kao gradonačelnika Zagreba, pa su mu dali naputak da glasa "protiv mišljenja stranke" kada se birao ravnatelj HRT-a.

Jer, u HDZ-u ne glasaš protiv stranke, a on je stranački vojnik.

Zadnje uređivanje komutator : 22.02.2017. at 08:20.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 07:58   #40
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Ma oprostili bi ti vrli ljevičari od zanimanja i profita Hasanbegoviću i ustaške kape i ustaške pozdrave i desne poglede na život..... samo ne diraj nam našu proračunsku lovicu za "neprofitne organizacije " i za "umjetnost"..... to je ipak neoprostivo.....

Hvala bogu, mogu učiti na Hasanbegovićevu primjeru koji je cijeli život u privatnom biznisu, svaki mjesec se preznojava hoće li uspjeti naplatiti potraživanja svojih dužnika, hoće li platiti svojim vjerovnicima, hoće li prikupiti dovoljno da ispuni porezna i druga javna davanja, plati režijske troškove, osigura plaće radnicima.

Ali, ma ne, pa čekaj, on radi u Institutu dr. Ivo Pilar na državnoj plaći?! Nemoguće!
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.