Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2019., 16:11   #221
Quote:
Ljubazna osoba kaže: Pogledaj post
Ako zivis u Evropskoj zajednici, nemas razloga za soljenjem i izgovorima, jer su zakoni po tom pitanju u svakoj drzavi Evropske zajednice isti, sto ti ocito nije poznato, jer si ti "siguran", a u sustini NE ZNAS.
Znam, imao sam operaciju koljena, i nisam se testirao na HIV niti na nikakve viruse. Imam testove krvi doma, imam papire sve i nema nigdje nikakve virologije, nikakve pretrage na viruse, imam sve te krvne pretrage, koagulacije itd. Tako da to sigunro nije procedura, jer zasto bi mene onda izuzeli iz te procedure,neka mi netko to objasni. Znaci to je procedura, ali meni nisu to radili. To nije moguce, procedura da je i meni bi napravili. I naravno rekli mi kao za svaki test sto su radili sto rade, jer je to zakon naravno.

A pravila su jasna, DA , NE MOZE TE NITKO TESTIRATI NA NISTA NITI VRSITI PRETRAGE NA NISTA BEZ TVOG ZNANJA, TO JE SIGURNO!!!!!!!!!!!!
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2019., 17:37   #222
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Znam, imao sam operaciju koljena, i nisam se testirao na HIV niti na nikakve viruse. Imam testove krvi doma, imam papire sve i nema nigdje nikakve virologije, nikakve pretrage na viruse, imam sve te krvne pretrage, koagulacije itd. Tako da to sigunro nije procedura, jer zasto bi mene onda izuzeli iz te procedure,neka mi netko to objasni. Znaci to je procedura, ali meni nisu to radili. To nije moguce, procedura da je i meni bi napravili. I naravno rekli mi kao za svaki test sto su radili sto rade, jer je to zakon naravno.

A pravila su jasna, DA , NE MOZE TE NITKO TESTIRATI NA NISTA NITI VRSITI PRETRAGE NA NISTA BEZ TVOG ZNANJA, TO JE SIGURNO!!!!!!!!!!!!

Zasto si se tako zapenio? Pripadas rizicnoj grupi? Mene JESU testirali, bez pitanja, bez dozvole za malu operaciju. Ne pripadam rizicnoj grupi, pa sam se, kad me je prosla ljutnja, nasmejala i rekla, eto sad znam ono sto sam i pre znala...
Pusti ti tvoje histerije oko toga sta ti to "sigurno" znas... ocito je da nisi u pravu. Izgleda da zivis malo izvan realiteta, kada imas problem da razumes cinjenice.
__________________
"Ljubaznost je postala tako retka, da je neki smatraju flertom,
a drugi, nesposobnoscu da se uzvrati dobijen udarac."
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2019., 17:51   #223
Quote:
Ljubazna osoba kaže: Pogledaj post
Zasto si se tako zapenio? Pripadas rizicnoj grupi? Mene JESU testirali, bez pitanja, bez dozvole za malu operaciju. Ne pripadam rizicnoj grupi, pa sam se, kad me je prosla ljutnja, nasmejala i rekla, eto sad znam ono sto sam i pre znala...
Pusti ti tvoje histerije oko toga sta ti to "sigurno" znas... ocito je da nisi u pravu. Izgleda da zivis malo izvan realiteta, kada imas problem da razumes cinjenice.
ne pripadam vjerojatno rizicnoj skupini, ne znam kak bi to ustanovili. Sigurno nije procedura, jer da je ne mogu mene izostaviti iz nje. Za to razloga nema. Nitko me nista o tome nije pitao, radili su sigurno sve kako treba i po proceduri u mom slucaj, iz toga mogu vidjeti da nije procedura da testiraju na SPB, ili viruse. Zasto u tvom konkretnom slucaju jesu nemam pojma. Ali nije procedura pri operativnom zahvatu.

Najblize sto me netko pitao o HIV je privatni stomatolog koji mi je dao upitnik prije procedure, koji sam ispunio. I jedno od pitanja je bilo da li imam HIV ili Aids na sto je odgovor bio Ne. I to je to. Da imam pravno bih mu morao to reci ili odbiti iznjeti taj podatak, to znam.

A ovo za zakone, da moras vidjeti svoja prava, ne moze ti nitko raditi pretrage i testove bez tvoga odobrenja. Ne pjenim se nego zelim jasno reci da svi vide ako to mozda ne znaju, da nitko one moze vrsiti pretrage bilo kakve bez tvoga odobrenja.

To nije vezano ni za Hiv ni za posebno neku bolest, ali ljudi se generalno bolje pretraga na bilo sta, jer se boje da nesto nemaju (tumor) itd, kao ako ne znaju biti ce bolje. Sto god zdravstveno bilo lose u organizmu bolje je znati sto prije, ali nasa psiha ljudska je sjebana. Kod mnogih ljudi je strah, pa vidite koliko malo ljudi radi redovne sistematske, a trebali bi, svi to izbjegavaju. Zato mi nije cudno da malo ljudi radi pretrage na SPB , a trebali bi. Mislim to bi bilo must brige za svoje zdravlje i zdravlje drugih.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2019., 10:20   #224
Prestanite se prepucavati i offtopičariti. Tema nije da li se prije operacije testira na HIV nego je da li bi ušli u vezu sa osobom koja je HIV pozitivna. Ignoriranje mog upozorenja rezultirati će jednodnevnim banom.
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2019., 13:58   #225
Pitanje ti je kao da si pitao:"Dali bi si bacili bombu na sred dnevnog boravka? " A cuj, ono sto mislim,i s nekog mog stajalista, ovisi o kome se radi.Da postoji osoba zbog koje bi presla preko toga, POSTOJI ali...to je samo jedan muškarac, za kojeg koliko znam ni nema HIV tako da...ne znam koliko moras nekoga voljeti dušom i srcem i za taj rizik. 99,999999% nije vrijedno.
__________________
"As you know, madness is like gravity...all it takes is a little push."
Machinist1998 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 02:34   #226
Ne nebi bio s takvom osobom u vezi i možda jesam površan ali kad shvatiš da je takva osoba zaradila hiv svojom neodgovornošću onda shvatiš koliko je takva osoba neodgovorna prema sebi i svom tijelu a ako je tako aljkava prema sebi prema drugima je još gora. Da ne govorim o kakvim se osobama radinu slućajevima kad hiv pozitivna osoba prešuti drugome da je zaražena to je neoprostivo.
Kentaurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2019., 02:26   #227
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Postoji li stvarno toliko emotivna, opuštena, nesputana osoba koja će bezbrižno ući u vezu sa osobom koja će ju trajno obilježiti(ili makar postoji znatno veća vjerojatnost da ju trajno obilježi) virusom HIV-a?
Naravno da zivot pise cudne price, i sablonski se ne moze na to odgovoriti.
Ja cu iznijeti svoja razmisljanja:
Ako je osoba "zaradila" HIV u druzenju sa narkomanima, ili se sama bavila tim "hobijem", onda je stvar (za mene) jasna. Ja s tom grupom ljudi nemam nikakvih dodirnih tocaka, odgovor je odlucno ne.
Osoba, koja se drogira, ne moze meni biti ni poznanik, kamoli prijatelj, ili nesto vise.

Ako je osoba HIV "zaradila" infuzijom.... ili nekim drugim medicinskim zahvatom, koji nema veze sa ovim, sto sam napisao iznad, onda je stvar isto tako jasna.
Isto tako ne, ali ne tako odlucno.
Zasto??
Zato, jer osobe, s kojima bih se ja druzio, spadaju u takvu grupu ljudi, koje same ne bi to prihvatile.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2019., 09:16   #228
ne bi
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2019., 21:11   #229
Ne bih.
freeKy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2019., 21:38   #230
Ne

DON'T LET THE TAMED ONES TELL YOU HOW TO LIVE ♡ !!
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2019., 23:38   #231
Quote:
joker95 kaže: Pogledaj post
Bio bih u vezi s takvom osobom.
Zar većini ovdje nije jasno da je veći rizik biti s osobom koja nije testirana, nego s hiv+ osobom koja redovno pije terapiju? Hiv+ osoba koja uzima lijekove (1 pilula dnevno) ne može dalje prenositi zarazu zato što lijekovi svedu razinu virusa na minimum minimuma. Tako da je opasnije zabavljati se s osobom koja ne zna svoj status.
Pa, rizik tu nije jedini element. Teška bolest je opterećenje sama po sebi i zapravo je sasvim logično da si nitko ne želi unaprijed tako nešto (ne znači nužno da bi svi koji su rekli "ne" u stvarnoj situaciji odjebali partnera).

Iako, za rizik jesi u pravu, ljudi jesu izuzetno neupućeni što se tiče stvarnog rizika, uz malo opreza je praktički ništavan.

Ali, kao što rekoh, to nije jedini element. Postoje i brojna stanja koja nisu nimalo zarazna, a opet bi većini ljudi bila dealbreaker.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2019., 23:10   #232
Kratko i jasno jedno veliko NE!
marelinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2019., 11:19   #233
ušao bi u vezu na daljinu. cyber sex isključivo sa updatanim firewallom
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2019., 11:26   #234
NE
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2020., 21:38   #235
Bitna je komunikacija. Ako smatram da je osoba vrijedna toga, uz naravno prethodno obavljenog testa da se utvrdi da je viremija na 0 i da sam sam HIV negativan. Na sreću danas su lijekovi za HIV vrlo učinkoviti, a i sam bi mogao otić na Prep za dodatnu zaštitu. Sve to + koristiti kondome i teško da se HIV može prenijeti.

Svakom se može dogoditi da ga je partner varao ili nije bio dovoljno educiran pri prvim spolnim odnosima. Ako je netko HIV pozitivan, ne znači da je i sam kriv za to. Ima jako puno slučajeva di su stare babe koje su u braku i u 60tim godinama otkrile da su HIV pozitivne. Najčešće je bilo to da im je muž bio na brodu il radio na sezoni i slično. Bitno je prvo popričat i kroz par dejtova odmah vidiš kakva je osoba i dali to što govori stoji ili je jedan veliki bull.
styxit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2020., 13:28   #236
Prep za dodatnu zaštitu? može pobliže objašnjenje
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger