Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 08:14   #1
Spor oko Obiteljskog zakona (zbirno)

Kada sam prije nekoliko godina poceo koristiti rijec "katoliban" za agresivnu katolicku struju zeli preoblikovati cjelokupno drustvo prema svojim radikalnim vjerskim uvjerenjima, nisu me bas uzimali za ozbiljno. Evo nam sada nacrta "obiteljskog" (ili da bolje kazem "antiobiteljskog") zakona prema kojem se obitelj definira iskljucivo onako kako ju definiraju Zeljka Markic i njezini fanatici. Radikalno i iskljucivo, uzimajuci u obzir samo par s djecom i eventualno one srodnike koji s njima zive. Kao sto sam tada takoder upozoravao, sada nakon istospolnih zajednica i mi koji ne mozemo ili ne zelimo djecu nakon godina dijeljenja svega u zivotu ostajemo "nesto drugo".

https://www.vecernji.hr/vijesti/burn...bitelj-1197382
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 28.09.2017. at 08:35.
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:44   #2
Pa da,parovi s djecom su jedino obitelj,što je tu čudno? Djeca nasiljeđuju genetski karakteristike dva roditelja i ona su poveznica njih samih pa čine obitelj.

Obitelj čine i skrbnici jer za pravilan razvoj djeteta trebaju postojati dva roditelja suprotnog spola.

Ne razumijem ljevičarsku brigu za obitelj kada oni rade na razaranju iste jer postoji problem nasljedstva ili sa liberalnog kuta gledanja ona ne treba niti postojati da bi pojedinac bio što više posvećen sebi. Ne moraš biti vjernik da bi tako razmišljao.

Što je a što nije obitelj se može objasniti sa ateističkog kuta,druga je stvar što oni koji nisu desničari žele imati monopol na ateizam. Čak se obitelj može bolje objasniti sa ateističkog kuta kojeg sam koristio. Zašto bi netko uopće bio zainteresiran za obitelj kada nema obiteljski život? Reprodukcija je osnova prirodnog zakona počevši od sjemenke u vrtu pa na dalje.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.09.2017., 10:10   #3
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pa da,parovi s djecom su jedino obitelj,što je tu čudno? Djeca nasiljeđuju genetski karakteristike dva roditelja i ona su poveznica njih samih pa čine obitelj.

Obitelj čine i skrbnici jer za pravilan razvoj djeteta trebaju postojati dva roditelja suprotnog spola.

Ne razumijem ljevičarsku brigu za obitelj kada oni rade na razaranju iste jer postoji problem nasljedstva ili sa liberalnog kuta gledanja ona ne treba niti postojati da bi pojedinac bio što više posvećen sebi. Ne moraš biti vjernik da bi tako razmišljao.

Što je a što nije obitelj se može objasniti sa ateističkog kuta,druga je stvar što oni koji nisu desničari žele imati monopol na ateizam. Čak se obitelj može bolje objasniti sa ateističkog kuta kojeg sam koristio. Zašto bi netko uopće bio zainteresiran za obitelj kada nema obiteljski život? Reprodukcija je osnova prirodnog zakona počevši od sjemenke u vrtu pa na dalje.
Znači, čovjek sveden samo na osnovne i temeljne funkcije, kao životinja. Ili reprodukcija, ili ništa, ostalo je bezvrijedno U konačnici, to je temeljni cilj takvih "ideja".

No, nema tu neke velike brige. Možemo se mi Hrvati prokreirati kao afrikanci ili kinezi nekad, pa čak i sa tim stopama nećemo dostići onoliko koliko nam odlazi iz države, a ovo je samo jedna mali mali primjer zašto ljudi više ovdje jednostavno ne žele živjeti.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:25   #4
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Znači, čovjek sveden samo na osnovne i temeljne funkcije, kao životinja. Ili reprodukcija, ili ništa, ostalo je bezvrijedno U konačnici, to je temeljni cilj takvih "ideja".
Pa reprodukcija je osnova evolucije a evolucija je protiv boga. Život počinje reprodukcijom a ostalo sliejdi iz toga od tehnike pa na dalje.

Quote:
No, nema tu neke velike brige. Možemo se mi Hrvati prokreirati kao afrikanci ili kinezi nekad, pa čak i sa tim stopama nećemo dostići onoliko koliko nam odlazi iz države, a ovo je samo jedna mali mali primjer zašto ljudi više ovdje jednostavno ne žele živjeti.
Odličan primjer,bolji pojedinci trebaju imati više djece,lošiji manje i nema financijskih problema. Apsolutno sam protiv velikih obitelji koje daju djecu na brigu svima nama i glavna zamjerka Markić i ekipi je ta što oni tako ne razmišljaju već žele povećanje nataliteta,na to ptiče Crkva a istraživanja pokazuju kako pametniji imaju manje djece i to je problem jer kroz boom neselektivnog nataliteta ti ne možeš napraviti niti informatizaciju kada umjesto robota radi čovjek,imaš više fizičkog a manje umnog rada . Postoji jedna konzervativna knjiga koja se bavi ovim problemom kako civilizacija propada zbog rasta populacije koja se ne uklapa u okolinu: http://www.jrbooksonline.com/pdf_boo...vilization.pdf
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:35   #5
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pa reprodukcija je osnova evolucije a evolucija je protiv boga. Život počinje reprodukcijom a ostalo sliejdi iz toga od tehnike pa na dalje.
Ja mislim da bi i Glasnović pisao smislenije postove od tebe, bez uvrede
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:42   #6
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Odličan primjer,bolji pojedinci trebaju imati više djece,lošiji manje
Na forumu sam se načitala raznih gluposti i gadosti, ali ovi definitivno konkurira za nešto najodvratnije i najniže ovdje viđeno.

Prvo, tko bi odredio koji su kriteriji za dobre, a koji za loše? Crkva? Koji bi bili kriteriji? Novac, lizanje oltara, što? Što ako se upare dobar i loša (ili obratno), bi li onda bio određen neki društveni korektiv (manje djece, prisilna zamjena partnera)?

Što ako dijete dobrih pojedinaca ispadne loše? Izgon, radni logor? Eutanazija?

Neću radije dalje, ali moram reći da su zli, primitivni, sociopati i sl. postojali oduvijek, ali u ovoj državi se čovjek zaista mora početi bojati za sebe i svoju djecu (postojeću, u ovoj državi rađati novu djecu je sumrak pameti) ako je iole svoj i civiliziran.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:57   #7
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pa da,parovi s djecom su jedino obitelj,što je tu čudno? Djeca nasiljeđuju genetski karakteristike dva roditelja i ona su poveznica njih samih pa čine obitelj.

Obitelj čine i skrbnici jer za pravilan razvoj djeteta trebaju postojati dva roditelja suprotnog spola.

Ne razumijem ljevičarsku brigu za obitelj kada oni rade na razaranju iste jer postoji problem nasljedstva ili sa liberalnog kuta gledanja ona ne treba niti postojati da bi pojedinac bio što više posvećen sebi. Ne moraš biti vjernik da bi tako razmišljao.

Što je a što nije obitelj se može objasniti sa ateističkog kuta,druga je stvar što oni koji nisu desničari žele imati monopol na ateizam. Čak se obitelj može bolje objasniti sa ateističkog kuta kojeg sam koristio. Zašto bi netko uopće bio zainteresiran za obitelj kada nema obiteljski život? Reprodukcija je osnova prirodnog zakona počevši od sjemenke u vrtu pa na dalje.
ma gle, valjda kljucno u tom clanku iz Vecernjeg je ovo na pocetku texta:

Quote:
javnu raspravu Vlada je danas pustila nacrt prijedloga novog Obiteljskog zakona, a na društvenim mrežama već se razvila rasprava o prvom članku tog prijedloga koji definira tko čini obitelj.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/burn...bitelj-1197382 - www.vecernji.hr
razvila se rasprava na drustvenim mrezama LOL.

.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:55   #8
A godine zajednickog zivota, podjela odgovornosti, medusobna skrb? To sve ne cini obitelj? Ili si roditelj ili si kurac, ha? I onda su ateisti i liberali protiv obitelji?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:16   #9
Nije mi baš jasan pokušaj stvaranja ateističkog monopola sa ljevice i centra kao da ne postoje desničari ateisti. Kompletna evolucija je "obiteljska ". Bez reprodukcije,čovjek prestaje biti dio toga lanca i prije ili kasnije takvi pojedinci nestanu iz prirodne sheme. Pošto smo ustanovili kroz ateisitčku prizmu obiteljsku evolucijsku shemu,sam pokušaj diskriminacije same znanosti,samog fakta dolazimo do spoznaje kako soljači pameti i nisu baš neki zavidni autoriteti za kojima se treba povoditi. Rugaju se vjernicima a i sami su praznovjerni te imaju probleme sa shvaćanjem što je obitelj pa popunjavaju prazninu rodnim jednakostima (Darwin je napisao posebno štivo o različitosti spolova) i td.,vrše propale eksperimente uglavnom.

Zadnje uređivanje Detektor : 28.09.2017. at 09:27.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:22   #10
na kraju će ostati samo obitelji ustaša i partizana.
gasi svjetlo.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:43   #11
Thumbs up

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Nije mi baš jasan pokušaj stvaranja ateističkog monopola sa ljevice i centra kao da ne postoje desničari ateisti. Kompletna evolucija je "obiteljska ". Bez reprodukcije,čovjek prestaje biti dio toga lanca i prije ili kasnije takvi pojedinci nestanu iz prirodne sheme. Pošto smo ustanovili kroz ateisitčku prizmu obiteljsku evolucijsku shemu,sam pokušaj diskriminacije same znanosti,samog fakta dolazimo do spoznaje kako soljači pameti i nisu baš neki zavidni autoriteti za kojima se treba povoditi. Rugaju se vjernicima a i sami su praznovjerni te imaju probleme sa shvaćanjem što je obitelj pa popunjavaju prazninu rodnim jednakostima (Darwin je napisao posebno štivo o različitosti spolova) i td.,vrše propale eksperimente uglavnom.

Potpisujem!
Vodena Boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:24   #12
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A godine zajednickog zivota, podjela odgovornosti, medusobna skrb? To sve ne cini obitelj? Ili si roditelj ili si kurac, ha? I onda su ateisti i liberali protiv obitelji?
jel znas mozda sto implicira taj zakon i naziv u praksi? Nisam bas proucavao pa me zanima...

radi li se samo o terminologiji (kao u slucaju "braka") ili iz samih zakona slijede i neka prakticna ogranicenja?

Tesko mi je zamisliti da bi to moglo implicirati i da se ukidaju neka prava poput nasljednih i sl. a ako nemas djece...pa to bi naprosto bilo suludo (a cini mi se i neprovedivo..)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:29   #13
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
jel znas mozda sto implicira taj zakon i naziv u praksi? Nisam bas proucavao pa me zanima...

radi li se samo o terminologiji (kao u slucaju "braka") ili iz samih zakona slijede i neka prakticna ogranicenja?

Tesko mi je zamisliti da bi to moglo implicirati i da se ukidaju neka prava poput nasljednih i sl. a ako nemas djece...pa to bi naprosto bilo suludo (a cini mi se i neprovedivo..)
Nisam gledao u detalje, ali u Ustavu stoji posebna briga za obitelj, pa petpostavljam da bi lako moglo biti temeljem za daljnja prakticna degradiranja zajednica bez djece.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:18   #14
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A godine zajednickog zivota, podjela odgovornosti, medusobna skrb? To sve ne cini obitelj? Ili si roditelj ili si kurac, ha? I onda su ateisti i liberali protiv obitelji?
To se zove životno partnerstvo i koliko je meni poznato ono u Hr postoji - u njemu imaš zaštićene sve te parametre od zajedničkih financija, skrbi, odgovornosti pa do pravnog rješavanja problema ako dođe do pucanja zajednice - i osobno to podržavam jer smatram da takve zajednice isto moraju imati pravnu sigurnost. I ne vidim u čemu je problem - zašto si tako agresivan i želiš preoblikovati društvo na sliku i priliku svoju iako to društvo velikom većinom živi na nešto drukčiji način - pogotovo kad govorimo o reprodukciji i temeljnim odrednicama što je to obitelj - to ti je lijepo detektor objasnio. nastupaš s pozicije općih prava i rigaš vatru na bilo kakav klasičan pristup jer se ne pronalaziš u njemu - meni to ne izgleda kao zastupanje prava već me takav agresivan stav prema tome asocira na klasični nacizam. Oni su koristili iste metode i ako ti to nitko neće reći, ja hoću!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.09.2017., 10:21   #15
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
To se zove životno partnerstvo i koliko je meni poznato ono u Hr postoji - u njemu imaš zaštićene sve te parametre od zajedničkih financija, skrbi, odgovornosti pa do pravnog rješavanja problema ako dođe do pucanja zajednice - i osobno to podržavam jer smatram da takve zajednice isto moraju imati pravnu sigurnost. I ne vidim u čemu je problem - zašto si tako agresivan i želiš preoblikovati društvo na sliku i priliku svoju iako to društvo velikom većinom živi na nešto drukčiji način - pogotovo kad govorimo o reprodukciji i temeljnim odrednicama što je to obitelj - to ti je lijepo detektor objasnio. nastupaš s pozicije općih prava i rigaš vatru na bilo kakav klasičan pristup jer se ne pronalaziš u njemu - meni to ne izgleda kao zastupanje prava već me takav agresivan stav prema tome asocira na klasični nacizam. Oni su koristili iste metode i ako ti to nitko neće reći, ja hoću!!!
Nije, pišeš gluposti. Zakon o životnom partnerstvu

Ovim Zakonom uređuje se životno partnerstvo osoba istog spola
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:22   #16
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
To se zove životno partnerstvo i koliko je meni poznato ono u Hr postoji
Životno partnerstvo se odnosi na osobe istog spola. Osim toga postoji brak i izvanbračna zajednica.
Ali mi ovdje govorimo o redefiniranju pojma obitelj.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:31   #17
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Životno partnerstvo se odnosi na osobe istog spola. Osim toga postoji brak i izvanbračna zajednica.
Ali mi ovdje govorimo o redefiniranju pojma obitelj.
Da, brak i zivotno partnerstvo su zakonski okviri u sklopu kojih obitelj regulira svoje odnose. Obitelj je oblik zajednice.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:26   #18
Kakvog jebenog ateistickog stvaranja monopola? Jedino radikalni katolici ovdje pokusavaju stvoriti monopol koliko ja vidim.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:29   #19
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Kakvog jebenog ateistickog stvaranja monopola? Jedino radikalni katolici ovdje pokusavaju stvoriti monopol koliko ja vidim.
Zašto bi netko morao biti katolik da bi podržavao Markić? Non sequitur. Što ćemo sa pristašama njemačkog filozofskog Antikrista da je muško "ja želim" a žensko "on želi" (rezultat toga je dijete)? Što ćemo sa neprijateljima boga,evolucionistima koji smatraju ono što i sama teorija kaže da smo do današnje razine došli razmnožavanjem?
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:37   #20
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Zašto bi netko morao biti katolik da bi podržavao Markić? Non sequitur. Što ćemo sa pristašama njemačkog filozofskog Antikrista da je muško "ja želim" a žensko "on želi" (rezultat toga je dijete)? Što ćemo sa neprijateljima boga,evolucionistima koji smatraju ono što i sama teorija kaže da smo do današnje razine došli razmnožavanjem?
Ne MORA biti, ali je korelacija vise nego jasna.

Kakve veze ima teorija evolucije s time da se ljudima koji desetljecima zive u stabilnoj zajednici pokusava dokinuti status obitelji.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.