Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 21:48   #1801
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Jedino sto bi banke trebalo prisiliti je da omoguce jedan jednostavan tekuci racun svakom gradjaninu, obzirom da gradjanina prisiljavaju da ga ima...
Bit će i to (ali tek od 2018)



(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 23:15   #1802
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Umirovljenik s 1000 kuna zna kakvu skolu je zavrsio, kakve je poslove i koliko dugo u zivotu radio... I za to mu nije kriva ni drzava ni bankari...
Ma makar nakon ovog bio baniran i tisucu puta napisati cu ti samo ovo:
Ili si glup k'o točak ili se praviš glup. Ali magarac jamačno jesi!
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.06.2015., 07:28   #1803
Magarac ja mozda i jesam, ali ne bas toliki da bih se doveo u situaciju da zivim od 1000 kuna mjesecno ...


BTW, topic je o orocavanju novca, ti se zalis da je kamata niska, ja tvrdim da je 3% na orocenje nevjerojatno visoka kamata u ovom trenutku i da to ne moze dobro zavrsiti...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 08:59   #1804
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Magarac ja mozda i jesam, ali ne bas toliki da bih se doveo u situaciju da zivim od 1000 kuna mjesecno ...


BTW, topic je o orocavanju novca, ti se zalis da je kamata niska, ja tvrdim da je 3% na orocenje nevjerojatno visoka kamata u ovom trenutku i da to ne moze dobro zavrsiti...
Jest, ovo je sve izvan topica i s tim svakako treba prestati. Vjerojatno sam pretjerao, ali me je silno iznerviralo kad tvrdis da ogromnom dijelu osiromasenih gradjana Hrvatske nije zbog njihova jadna stanja kriva drzava, odnosno oni koji su njome upravljali i koji upravljaju u ovom trenutku, njezini najvisi duznosnici koji kroje u prvom redu gospodarstvenu politiku. Pljacke i korupciju na svim mogucim razinama od samih pocetaka koje su od ove drzave ucinile i gore od banane koje se ti navodno grozis ne treba ni spominjati.
Pocetkom devedesetih u novonastalu hrvatsku drzavu promptno su doselili mnogobrojni balkanski zloglasni kriminalci koji su dotad djelovali u zapadnoj Europi podlo i inteligentno predmnijevajuci da im je kod nas u sveopcem kaosu doslo pravo vrijeme za zetvu.
Nije daleko od prispodobive namjere ni ponasanje onih koji se kod nas bave bankarskim biznisom. Parazitiraju na zrtvi na izdisaju...
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 11:09   #1805
Je, za neciju ocajnu situaciju uvijek su krivi drugi, sudbina, lose drustvo, roditelji zlostavljaci, drzava, pokvarene zene/muskarci.... Uvijek... Znam hrpetinu takvih, pa mora biti istina

Ne komentiras trenutno suludo visoku kamatu od 3% na depozite?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 11:26   #1806
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Je, za neciju ocajnu situaciju uvijek su krivi drugi, sudbina, lose drustvo, roditelji zlostavljaci, drzava, pokvarene zene/muskarci.... Uvijek... Znam hrpetinu takvih, pa mora biti istina

Ne komentiras trenutno suludo visoku kamatu od 3% na depozite?
Ne mislim da je to nekakva fantasticna pogodnost kakvom je ti dozivljavas,ali me uzasava cinjenica kad za kredit od cetrdesetak tisuca kn lihvarima moras isplatiti debelo preko pedeset.
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 11:35   #1807
Quote:
Berigoj kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je to nekakva fantasticna pogodnost kakvom je ti dozivljavas,ali me uzasava cinjenica kad za kredit od cetrdesetak tisuca kn lihvarima moras isplatiti debelo preko pedeset.
Ne dozivljavam to uopce kao pogodnost nego kao krajnje sumnjivu stvar u koju ne bih ulagao svoju lovu, posebno ne u banani u kojoj zivimo...

A ovaj dio o tome da nesto 'moras' uopce ne shvacam ... Za koji klinac bi morao?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 11:54   #1808
Quote:
Berigoj kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je to nekakva fantasticna pogodnost kakvom je ti dozivljavas,ali me uzasava cinjenica kad za kredit od cetrdesetak tisuca kn lihvarima moras isplatiti debelo preko pedeset.
Uvijek možeš skupiti istomišljenike u štedno-kreditnu zadrugu i davati kredite po 2-3% kamata. Kak ide ona narodna 'lako je tuđim... '.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 11:59   #1809
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ne dozivljavam to uopce kao pogodnost nego kao krajnje sumnjivu stvar u koju ne bih ulagao svoju lovu, posebno ne u banani u kojoj zivimo...

A ovaj dio o tome da nesto 'moras' uopce ne shvacam ... Za koji klinac bi morao?
Ne radi se o tome da nesto "moras" nego da bi u ovoj goroj od banane drzavi nesto mogao, barem kad je rijec o velikoj vecini gradjana Hrvatske, primoran si posegnuti za kreditom na koji te banka dugorocno strahovito opeljesi. A zasto je sve to tako?
Zato jer je ove gradjane netko(i nije nepoznanica u koga se moze uprijeti prstom)sustavno, nimalo slucajno, u svrhu vlastita bogacenja ucinio duznickim robljem i bespomocnom rajom. Tu cinjenicu mogu negirati samo oni iz povlastene politicke kaste i njihovi beskicmenjacki uhljebi.
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 18:58   #1810
Tih 3% je mozda puno za ova vremena, ali to je takva mizerija i nedam im jednostavno pare za tih bijednih 3% pa da mi se smiju.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 23:13   #1811
Quote:
Berigoj kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome da nesto "moras" nego da bi u ovoj goroj od banane drzavi nesto mogao, barem kad je rijec o velikoj vecini gradjana Hrvatske, primoran si posegnuti za kreditom na koji te banka dugorocno strahovito opeljesi. A zasto je sve to tako?
Zato jer je ove gradjane netko(i nije nepoznanica u koga se moze uprijeti prstom)sustavno, nimalo slucajno, u svrhu vlastita bogacenja ucinio duznickim robljem i bespomocnom rajom. Tu cinjenicu mogu negirati samo oni iz povlastene politicke kaste i njihovi beskicmenjacki uhljebi.
Je, klasika... Kredit jednostavno moras uzeti (znaci, potrositi ono sto nemas), a oni koji se tako ne ponasaju sigurno su politicki uhljebi... Klasicna luzerska retorika onih koji jednostavno nisu u stanju shvatiti da ih nitko ne prisiljava na takav nacin zivota.... Ako zelis bolji standard, jednostavno moras zaraditi vise, ne dici kredit....

Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
Tih 3% je mozda puno za ova vremena, ali to je takva mizerija i nedam im jednostavno pare za tih bijednih 3% pa da mi se smiju.
3% bi u ovom trenutku bila kamata koju bih rado dobio, ali ne u zemlji u kojoj se ministar financija cudom cudi da kad uzmes kredit moras vratiti vise nego li si dobio, pa u skladu s tim svojim cudjenjem kreira zakone...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 08:35   #1812
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Je, klasika... Kredit jednostavno moras uzeti (znaci, potrositi ono sto nemas), a oni koji se tako ne ponasaju sigurno su politicki uhljebi... Klasicna luzerska retorika onih koji jednostavno nisu u stanju shvatiti da ih nitko ne prisiljava na takav nacin zivota.... Ako zelis bolji standard, jednostavno moras zaraditi vise, ne dici kredit....
Kad se stvari posloze onako kako ti odgovara onda se na neko vrijeme moze prikazati i jako pametnim. Ali stvari su daleko slozenije i korjenitije od takvog namjestanja. To sto strahovito veliki broj gradjana kod nas podize kredite nije zbog nekakva obijesna "podizanja standarda" vec nasusnih potreba i prezivljavanja. Problem upravo jest standard. Koji je u potpunosti unisten i nema ga. Oni rijetki sretnici zavuceni u fine i nafudrane skute svojeg malog toplog okruzenja mozda bi i uspjeli sagledati siru sliku kad bi izvukli pokatkad glavice i osvrnuli ih.
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 08:43   #1813
Quote:
Berigoj kaže: Pogledaj post
Kad se stvari posloze onako kako ti odgovara onda se na neko vrijeme moze prikazati i jako pametnim. Ali stvari su daleko slozenije i korjenitije od takvog namjestanja. To sto strahovito veliki broj gradjana kod nas podize kredite nije zbog nekakva obijesna "podizanja standarda" vec nasusnih potreba i prezivljavanja. Problem upravo jest standard. Koji je u potpunosti unisten i nema ga. Oni rijetki sretnici zavuceni u fine i nafudrane skute svojeg malog toplog okruzenja mozda bi i uspjeli sagledati siru sliku kad bi izvukli pokatkad glavice i osvrnuli ih.
Ajde objasni kako to kreditom možeš preživljavati? Ako ti danas nije dovoljna plaća kako slijedeći mjesec možeš od te nedovoljne plaće još otplaćivati kredit?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 08:52   #1814
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Uvijek možeš skupiti istomišljenike u štedno-kreditnu zadrugu i davati kredite po 2-3% kamata. Kak ide ona narodna 'lako je tuđim... '.
Narodski si covjek koji umije mnogotoga, ma gotovo sve, sazeti u duhovitoj i popularnoj mudrosnici. Nije te tesko umah zavoljeti. Ne sumnjam da cesce tako, pa kad i nemas namjeru, ukazes rijec koja predstavlja kljuc. Tudjim. Tudjim.
...I nista nije posve nase
Mi srcemo taj zivot kao vino
Iz tudjom rukom uprljane case...rece jednom pjesnik i kao da predvidje kud vodi ovaj brod. Sve je manje neceg sto je nase. Mozda nedostaje jos sasvim malo pa ce i doslovno spolovilo o kojem si brizan postati sredstvo drugog nepozvanog nekog.
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 09:05   #1815
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ajde objasni kako to kreditom možeš preživljavati?
U pizdu materinu koliko ovdje ima doslovnjaka vec sam se iscrpio. Od samog pocetka govorim o nacelu a oni izgradili predodzbu o "umirovljeniku i kontejnerima". Ne da mi se vise.
Ne moze li se uzeti kao jedan vid prezivljavanja npr. ako netko ima iznimno nadareno dijete pa mu zeli pravim i potrebnim skolovanjem pomoci za buducnost smjestajem i svim ostalim sto uz neophodno preseljenje u grad ide, a to nije u mogucnosti od svoje skromne prosjecne hrvatske place.
Ne moze li se uzeti kao jedan vid prezivljavanja kad je npr. nekom voljeni clan obitelji tesko bolestan i potrebni su mu lijekovi cija cijena za 30 dana prelazi iznos skromne hrvatske prosjecne place.
Npr. itd.,itd...
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 09:18   #1816
Uglavnom...

Oročila lovu u Imex. Ne ulijevaju mi povjerenje stoga sumnjam da ću stavljati više. 3,80% promjenjiva na dvije godine pa ćemo vidjeti kak će to proći.
Nadalje... od većih kamata a stabilnijih banaka ima Sber 3,30 na godinu, kreditna i erste 3% na godinu. Kad se sjetim da sam prije 5 godina oročavala na 5% u Zagrebačkoj. Šmrc.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 09:52   #1817
Quote:
Berigoj kaže: Pogledaj post
U pizdu materinu koliko ovdje ima doslovnjaka vec sam se iscrpio. Od samog pocetka govorim o nacelu a oni izgradili predodzbu o "umirovljeniku i kontejnerima". Ne da mi se vise.
Ne moze li se uzeti kao jedan vid prezivljavanja npr. ako netko ima iznimno nadareno dijete pa mu zeli pravim i potrebnim skolovanjem pomoci za buducnost smjestajem i svim ostalim sto uz neophodno preseljenje u grad ide, a to nije u mogucnosti od svoje skromne prosjecne hrvatske place.
Ne moze li se uzeti kao jedan vid prezivljavanja kad je npr. nekom voljeni clan obitelji tesko bolestan i potrebni su mu lijekovi cija cijena za 30 dana prelazi iznos skromne hrvatske prosjecne place.
Npr. itd.,itd...
Ne, ne može, pojam preživljavanje znači nešto sasvim drugo. Osim toga ako do djetetovog odlaska na faks nisi uštedio za isti onda nisi ni sposoban za vraćanje kredita.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 09:56   #1818
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne, ne može, pojam preživljavanje znači nešto sasvim drugo. Osim toga ako do djetetovog odlaska na faks nisi uštedio za isti onda nisi ni sposoban za vraćanje kredita.
Kao sto rekoh. Nema smisla. Nemas komu.
Berigoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 09:56   #1819
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Uglavnom...

Oročila lovu u Imex. Ne ulijevaju mi povjerenje stoga sumnjam da ću stavljati više. 3,80% promjenjiva na dvije godine pa ćemo vidjeti kak će to proći.
Nadalje... od većih kamata a stabilnijih banaka ima Sber 3,30 na godinu, kreditna i erste 3% na godinu. Kad se sjetim da sam prije 5 godina oročavala na 5% u Zagrebačkoj. Šmrc.
Ja imam kod njih još nešto, ističe mi za godinu dana ali je 4,7% fiksno pa se i ne žalim
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 09:57   #1820
Dugo je trebalo da kao argument u raspravi dodju supertalentirana djeca kojima treba skolovanje i bolesnici kojima trebaju super skupi lijekovi... To je zapravo najcesci slucaj zasto ljudi dizu kredite koje nisu u stanju vracati

Pricu si zapoceo o neophodnosti kredita u umjetnosti prezivljavanja, daj ti taj dio malo pojasni... Kako ne mozes trositi manje a mozes vise?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.