Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 18:09   #581
prva sezona i dio druge sezone je čisti trash i teatralnost

tek od 3. sezone je STTNG onakav kakav znamo
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:31   #582
Ne bih se baš složio da je trash i teatralnost. Ima dobrih stvari u 1. i 2. sezoni... npr. Justice, The Big Goodbye, 11001001, Skin of Evil, Conspiracy, The Neutral Zone, Elementary Dear Data, The Measure of a Man (!), The Royale, Q Who (!)...
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:45   #583
Prvu seriju nisu dugo pustali a i ne traje dugo, tri sezone. A bome ni zadnju Star Trek: Enterprise nisu dugo pustali a i ona ima samo 4 sezone. Ove tri su najvise vrtili: voyager, ds9, nova generacija pogotovo.
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:01   #584
jel ima gdje repriza tng-a, ujutro il tak nes?
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:14   #585
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
jel ima gdje repriza tng-a, ujutro il tak nes?
ima, sutra u 7.50h
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:24   #586
Ova epizoda u kojoj su mislili pogubiti mladog Crushera je solidna, doduše imam jednu logičku zamjerku ali tomalkice kasnije. Prvo da napišem da nisam uopće mislija gledati jer kao sjećam se svega kad ono vidi vraga zapravo sam zaboravija pola epizode Npr onaj objekt što ga stanovnici tog planeta štuju kao Boga,to posve zaboravi...

Sad o logičkoj zamjerci, više puta se spominjala prva zapovijed pa tako nisu mogli na silu ni osloboditi Veslija, samo zapravo sam posjet planeti je protivan prvoj zapovijedi jer to nije visokotehnološka civilizacija
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:34   #587
pogledao sam upravo posljednju epizodu posljednje sezone
prvi put sam kompletirao ST NG
veoma razočaravajućih nekoliko posljednjih sepizoda...
ja sam mislio da su scenaristi znali kako je to posljednja sezona
pa sam mislio da će nekako zaokružiti sve
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:09   #588
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Sad o logičkoj zamjerci, više puta se spominjala prva zapovijed pa tako nisu mogli na silu ni osloboditi Veslija, samo zapravo sam posjet planeti je protivan prvoj zapovijedi jer to nije visokotehnološka civilizacija
Radilo se o lošem kvalitetu prvih epizoda. Za epizodu je bilo bitno da se pojavljuje klišeizirana superiorna životna forma. Inače epizoda je izuzetno napeta i po gledanosti se nalazi na drugom mjestu po gledanosti od svih epizoda prve sezone.

P. S.
Nedefinisana životna supervisokotehnološka forma je već stupila u zaštitničku interakciju sa Edom i prepoznaju ga ... Tako da i nije tolika greška!
fijesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 18:49   #589
Quote:
fijesta kaže: Pogledaj post
Radilo se o lošem kvalitetu prvih epizoda. Za epizodu je bilo bitno da se pojavljuje klišeizirana superiorna životna forma. Inače epizoda je izuzetno napeta i po gledanosti se nalazi na drugom mjestu po gledanosti od svih epizoda prve sezone.

P. S.
Nedefinisana životna supervisokotehnološka forma je već stupila u zaštitničku interakciju sa Edom i prepoznaju ga ... Tako da i nije tolika greška!
Epizoda je vrlo dobra, što se tiče tehnološke razine civilizacije Edo(jeli Edo?), to je vrlo teško procijeniti. Pa nije prikazan niti jedan njihov uređaj, nešto najbliže tome bi bila ona inekcija kojom je Wesley treba biti usmrćen, sve u svemu nisam steka dojam da je to civilizacija koja poznaje warp ili slične pogone
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 15:37   #590
vi ste ružne vreće pune uglavnom vode
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:59   #591
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Epizoda je vrlo dobra, što se tiče tehnološke razine civilizacije Edo(jeli Edo?), to je vrlo teško procijeniti. Pa nije prikazan niti jedan njihov uređaj, nešto najbliže tome bi bila ona inekcija kojom je Wesley treba biti usmrćen, sve u svemu nisam steka dojam da je to civilizacija koja poznaje warp ili slične pogone
A čuješ možda su kao i Baku iz Star Trek: Insurrectiona - tehnološki napredna rasa koja je odlučila minimalizirati ovisnost o tehnologiji i živjeti jednostavnim životima. Tehnički imaju znanje ali ga ne primjenjuju jer im ne treba.
__________________
"The truth is usually just an excuse for a lack of imagination." -- Garak
Gul Remal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:05   #592
Quote:
Gul Remal kaže: Pogledaj post
A čuješ možda su kao i Baku iz Star Trek: Insurrectiona - tehnološki napredna rasa koja je odlučila minimalizirati ovisnost o tehnologiji i živjeti jednostavnim životima. Tehnički imaju znanje ali ga ne primjenjuju jer im ne treba.
u VOY je isto bila epizoda u kojem stanovnici su u podzemlju i bez tehnologije, ali sa visokim tehnološkim znanjem, jer kad su bili na površini Borg je sve unišitio
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:06   #593
Rijetko pogledam TNG: kad naletim - kad sam kući - i ako je dobra epka..
Bila mi je dobra epka kad su se na brodu našli mačkoliki i gušteroliki veleposlanici zavađenih vrsta.. Kraj je bio super - ono kad je mačkoliki veleposlanik donio meso kuharu i rekao da mu to ispeče, a onda je zapovjednica osiguranja u tome komadu mesa prepoznala gušterolikog veleposlanika.
Mislim ono - veleposlanik zakolje neprijateljskog veleposlanika a onda dijelove njegovog tijela odnese brodskom kuharu da mu to frino ispeče..
Doslovce san se kidala od smijeha..
I bila mi je dobra epka kad su oni paraziti ušli u tijela u Stožeru flote i zagospodarili admiralima.. Dobra, ali jeziva..
Ti su mi paraziti veličine kukaca koji ulaze u tijelo kroz tjelesne otvore nešto najjezivije u SF... Brrr..
Osobito zadnja scena, sa maticom - kao u 'Aliena'.
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:14   #594
Quote:
Nimerya kaže: Pogledaj post
I bila mi je dobra epka kad su oni paraziti ušli u tijela u Stožeru flote i zagospodarili admiralima.. Dobra, ali jeziva..
Ti su mi paraziti veličine kukaca koji ulaze u tijelo kroz tjelesne otvore nešto najjezivije u SF... Brrr..
Osobito zadnja scena, sa maticom - kao u 'Aliena'.
Ta je fenomenalna, meni jedna od top 3... Uvijek sam mislio da će napravit neku vrstu nastavka te serije jer je bilo elemenata... tipa paraziti se opet vraćaju, ali nikad nisu napravili pa čak ni u nekoj drugoj seriji Star Treka. VEELIKA ŠTETA!
Meni osobno se najviše urezala u sjećanje ova epizoda s početka 3. sezone:
http://www.imdb.com/title/tt0708823/?ref_=ttep_ep3
Čak i nema lošu ocjenu na IMDB-u.
Znači Ent dolazi na planet na kojem su svi pobijeni osim 2 stanovnika: muž i žena. Na kraju se sazna da je muški stanovnik neka vrsta bića velike moći koja je uništila neprijateljski brod koji je razorio planet, ali ne samo taj brod nego sve pripadnike te vrste u cijelom svemiru aaaaaaaaaaa znači to je zašto volim Star Trek,,, kraj epke je za naježit se! I cijela epka je vrlo tajanstvena

btw. TNG ima daleko najveću ocjenu na imdb-u od svih ST serija
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:46   #595
Quote:
Sparow111 kaže: Pogledaj post
Ta je fenomenalna, meni jedna od top 3... Uvijek sam mislio da će napravit neku vrstu nastavka te serije jer je bilo elemenata... tipa paraziti se opet vraćaju, ali nikad nisu napravili pa čak ni u nekoj drugoj seriji Star Treka. VEELIKA ŠTETA!
Meni osobno se najviše urezala u sjećanje ova epizoda s početka 3. sezone:
http://www.imdb.com/title/tt0708823/?ref_=ttep_ep3
Čak i nema lošu ocjenu na IMDB-u.
Znači Ent dolazi na planet na kojem su svi pobijeni osim 2 stanovnika: muž i žena. Na kraju se sazna da je muški stanovnik neka vrsta bića velike moći koja je uništila neprijateljski brod koji je razorio planet, ali ne samo taj brod nego sve pripadnike te vrste u cijelom svemiru aaaaaaaaaaa znači to je zašto volim Star Trek,,, kraj epke je za naježit se! I cijela epka je vrlo tajanstvena
btw. TNG ima daleko najveću ocjenu na imdb-u od svih ST serija
Baš gledam;
http://memory-alpha.wikia.com/wiki/T...ivors_(episode)
Super epizoda
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 07:45   #596
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
ta epizoda nije toliko popularna među trekijima niti je nešto raskošno producirana, ali zato je priča
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 08:35   #597
Quote:
Sparow111 kaže: Pogledaj post
ta epizoda nije toliko popularna među trekijima niti je nešto raskošno producirana, ali zato je priča
Je

Ma TNG sam gledao kao klinac, neke stvari se i zaborave...

Ovi Daudi (ili kak se već zovu) malo podsjećaju i na Q-eve...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 08:40   #598
Evo stiga Borg u TNG. Do one epizode u ENT kad nadju one Borg radilice na artiku uvik sam mislia da je za Borg zasluzan Q kad ono Q je samo ispa good guy i upozoria federaciju sta joj se sprema
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:11   #599
Čak i da nema te ENT epizode Q im je napravio uslugu pokazao im je da su previše arognatni, bahati i nepripremljeni na opasnosti koje svemir skriva.

Ali kad znaš da ima ENT epizode je još jebenije.

A pazi ovaj dijalog kad kaže da je prvi kontakt između Klingonaca i ''nas'' ispao katastrofalno i vodio se rat.

I svi su mislili na ''nas'' da misli na ljude jer je prvi kontakt bio ništa posebno.

A onda s Discoveryem skužiš da je pod nas mislio na Federaciju i prvi kontakt Federacije s Klingoncima (osim ako ne izbrišu rat)
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:07   #600
Quote:
Sparow111 kaže: Pogledaj post
Ta je fenomenalna, meni jedna od top 3... Uvijek sam mislio da će napravit neku vrstu nastavka te serije jer je bilo elemenata... tipa paraziti se opet vraćaju, ali nikad nisu napravili pa čak ni u nekoj drugoj seriji Star Treka. VEELIKA ŠTETA!
Meni osobno se najviše urezala u sjećanje ova epizoda s početka 3. sezone:
http://www.imdb.com/title/tt0708823/?ref_=ttep_ep3
Čak i nema lošu ocjenu na IMDB-u.
Znači Ent dolazi na planet na kojem su svi pobijeni osim 2 stanovnika: muž i žena. Na kraju se sazna da je muški stanovnik neka vrsta bića velike moći koja je uništila neprijateljski brod koji je razorio planet, ali ne samo taj brod nego sve pripadnike te vrste u cijelom svemiru aaaaaaaaaaa znači to je zašto volim Star Trek,,, kraj epke je za naježit se! I cijela epka je vrlo tajanstvena

btw. TNG ima daleko najveću ocjenu na imdb-u od svih ST serija
Napravili su nastavak - dosao je Borg

Ne, stvarno, paraziti su bili zamisljeni kao big bad wolf TNG-a, ali na kraju je ispalo da je dosta tesko snimiti ista smisleno s njima, pa je izmisljen Borg.

Meni je ionako Borg grozan neprijatelj - kao i u svim drugim zanrovima akda naprave tako mocnog neprijatelja pa ne mogu nista ozbiljno s njim. Borg je prejak i ne uklapa se u ST svijet.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.