Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 19:30   #1
problem sa amd driverom (gpu)

Ekipa, ja sam laik kaj se tiče informatičkog svijeta pa Vas molim za pomoć. Naime, kad god poželim pokrenut neku igru na kompu, slika se smrzne pa se pojavi ovo: display driver amd driver stopped responding and has recovered. Malo sam guglo, našao sam samo da bi moglo bit zbog temperature gpu (koja je u tom trenutku 81 stupanj) ima tko kakvu ideju ili je to fakat zbog temperature?
Azuro19 is offline  
Old 03.08.2017., 09:19   #2
Za početak čišćenje od prašine cijelog kompjutera (pogotovo ako nije čišćen dugo vremena). Dalje, ako to ne uspije pokušaš se zezat s driverima (instalirat novije/starije, "počistit" ih itd.). Ako ni to ne uspije, možeš reinstalirati Windowse ili isprobati karticu u drugom pc-u.
Tiki is offline  
Old 06.08.2017., 12:58   #3
komp sam "isprašio" sa kompresorom, nova termalna pasta stavljena. e sad, preko amd catalysta sam pojačao ventilatore i tako spustio temperaturu na gpu, jučer i prekjučer je radilo dobro i danas opet display driver stopped.......

čitam po forumu, kažu da je moguće zbog slabog napajanja (imam hd 4870 grafu 1gb, napajanje je 500 W), drugi prijedlog je da stavim nove windowse jer sam ovu grafu stavio nedavno,nisam mijenjao windowse nakon toga pa moguće da su "ostale neke sitnice od stare integrirane" - to sam pokušao sa driver cleanerom obrisat nakon deinstalacije drivera ali nije ništa pomoglo,opet se vraća..nije mi jasno,ako postoji neki problem,zašto dva dana radi pa treći ne..
Azuro19 is offline  
Old 07.08.2017., 08:57   #4
Može biti do sto stvari Koje je marke napajanje, đabe 500W ako je neke žnj kvalitete. Najbolji ti je idući korak reinstalirat Windowse ili isprobat u drugom kompu, a možeš i probat malo smanjit taktove da vidiš kako će se ponašati.
Tiki is offline  
Old 17.08.2017., 14:18   #5
Piratski windowsi?

Ako jesu - mjenjaj windowse. Imao isti problem sa svojom grafom. Promjena windowsa je jedini način.
DarkBlue22 is offline  
Old 17.08.2017., 17:47   #6
Quote:
DarkBlue22 kaže: Pogledaj post
Piratski windowsi?

Ako jesu - mjenjaj windowse. Imao isti problem sa svojom grafom. Promjena windowsa je jedini način.
Ne postoje piratski windowsi, jer jedino da li je windows "piratski" je iskljucivo od product keya koji zapravo on dodje 800kn. Windowsi se danas skidaju sa sluzbene stranice Microsofta i ostalim alatima potpuno legalno. Bitan je ključ,

postoji problem kada skidas windowse sa torrenta sta uploderi stave modificirane windowse jer ubace u instalaciji chipsete, drivere i ostale pizdarije, pa se onda ljudi čude kakvi su to "specijalni" windowsi.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Old 17.08.2017., 18:07   #7
Zar nije samo Win10 legalan za skidanje? Bar koliko ja znam.

I ja sam imao neke čudne torent-windowse, pa mi je to stvaralo problema. Isto rušenje svako malo, crni ekran, your driver has crashed and stopped responding i ostale stvari.

Problem sam rješio stavljanjem 10ke s microsoft servera.
DarkBlue22 is offline  
Old 17.08.2017., 22:58   #8
Ima tu jos razno raznih stvari, moze se to dogadjati jer nisi instalirao sve
potrebne drivere i pitaj boga sto sve ne.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Old 14.01.2018., 00:54   #9
Mogu ti teć sam sretno
S tim grafama sami problemi
Istu grafu imam
Ati hd 4800 1gb updat drivera lutrija i meni se znala pregrijavat temp do 81c
Al uspila sam smannit temp s onom opcijom u catlistu pjacavanjem vent
I meni se znalo desavat
Famozna poruka displey adapter stoped worked ista poruka kao kod tebe
Al ne stalno
blupita is offline  
Old 14.01.2018., 16:32   #10
Pa 81C nije pregrijavanje za tu gpu. Jeste pogledali recenzije i vidjeli koje su normalne temperature?

Evo za HD4870

Quote:
he thermal envelope

We measure at a room temperature of 21-22 Degrees C, look at idle temperature and then load the GPU 100% for a couple of minutes and measure the temperature once a second and follow the temperature delta.

Typically the standard Radeon 4870 products come with a bit of an average cooler. Temperatures can rise up to 85-90 Degrees C on these products.

Our measurement. Idle temps are roughly 72 Degrees C already, yet when the GPU is fully utilized we measured indeed 85 Degrees C. It certainly is a lot. If you despise that, luckily for you there are many AIBs out there offering a product with customized cooling solution.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.