Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2015., 23:49   #201
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Pazi, molim te, koje "slučajnosti"! Točno na dan osoba Bogu posvećenog života (2. veljače) dogodio se pokušaj omalovažavanja redovničkog poziva ljubljene sestre Edite Marije od Križa. Za mene je to zapravo potvrda njene autentičnosti; prema Isusovim riječima:

"Kad biste bili od svijeta, svijet bi svoje ljubio;
no budući da niste od svijeta, nego sam vas ja izabrao iz svijeta,
zbog toga vas svijet mrzi."
...i dalje nas ohrabruje:
"Blago vama kad vas - zbog mene - pogrde i prognaju i sve zlo slažu protiv vas! Radujte se i kličite: velika je plaća vaša na nebesima!"

Pošto članak kojim je to počinjeno nije vrijedan pažnje, radije pogledajte ovaj dokumentarac koji će svakome čovjeku dobre volje biti dovoljan da u srcu spozna istinu o predivnome Božjem djelu u životu Edite Majić - sada Edite Marije od Križa (novus homo!) - te njezinome radosnome prihvaćanju Božjeg poziva.


Dakle, radujte se! Ponovno govorim, radujte se! ..(cut)..




Izvor: facebook - PHOTO by Elvir Tabakovic
Slučajnosti na takav način se drugačije zovu: http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=4231
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:32   #202
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne znam tko je ovome ispravo mozak, ali on živi kao pustinjak i sija od sreće:


http://www.glas-slavonije.hr/258059/...amnatoj-kucici
Nikola je u vrijeme svog posla živio u hotelima sa sedam zvjezdica, prošao sve kontinente i živio na visokoj nozi. No, to nije ono što je njegovo srce htjelo. Želio je duševni i životni mir. Sve to ostavio je iza sebe, vlastitu tvrtku vrijednu nekoliko milijuna dolara u Kini poklonio je prijatelju za rođendan i krenuo pronaći svoje mjesto pod suncem. Osam godina tražio je idealnu lokaciju po cijelom svijetu i našao mali Kokočak blizu Orahovice.
- Mene je divljina vukla cijelo vrijeme. Ja sam tražio gotovo devet godina lokaciju prema svojim željama. Sastavio sam popis što sve želim imati i prošao cijeli svijet i našao sve ovdje. Tražio sam mjesto u šumi s izvorima vode, potokom i gdje nema ljudi. Ovdje sam sve to našao i sada me svaki dan vodi srce i molitva. Možda odem danas popodne, a možda ostanem zauvijek, tako zapravo izgledaju moji planovi - nastavlja Nikola koji živi u dva kvadrata male nastambe od slame i blata, čiji su zidovi bale od sijena, a krov od letava. Unutra ima jednu bačvu u koju naloži vatru, spava na balama sijena na kojima su podmetači za stolice. Ono što je najintrigantnije, Nikola jede samo jednom tjedno, ali redovito održava higijenu.
Ode Edita putem Nikole Borića !
https://www.jutarnji.hr/life/zivotne...asnio/6856845/

Nakon što je više od 13 godina provela u zatvorenom samostanu bosonogih karmelićanki u španjolskoj Avili, nekada poznata hrvatska kazališna i filmska glumica Edita Majić, koja je šokirala javnost kada je zbog vjere naglo prekinula uspješnu karijeru i postati Sestra Bosonoga Karmelićanka Edita Marija od Križa, sada je odlučila još radikalnije služiti Bogu. Odlučila je živjeti pustinjačkim načinom života, kako nam je potvrdila njezina majka Jadranka Kanajet.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:53   #203
Ne kužim ju, osobno žalim što je izabrala taj put.
Ne kužim tu zaluđenost vjerom.

Bila je divna glumica i mislim da je jako puno mogla pružiti u kazalištu. Gorki, gorki mjesec mi je još u sjećanju.
Velika šteta. Živa, a mrtva i to svojom voljom.
Nikom ništa ne pruža, moli se u tišini.
Takvih ima i u vrapču. Znam da sam primitivna, ali ljuta sam što ta zaluđenost religijom samo ubija.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:02   #204
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ode Edita putem Nikole Borića !
https://www.jutarnji.hr/life/zivotne...asnio/6856845/

Nakon što je više od 13 godina provela u zatvorenom samostanu bosonogih karmelićanki u španjolskoj Avili, nekada poznata hrvatska kazališna i filmska glumica Edita Majić, koja je šokirala javnost kada je zbog vjere naglo prekinula uspješnu karijeru i postati Sestra Bosonoga Karmelićanka Edita Marija od Križa, sada je odlučila još radikalnije služiti Bogu. Odlučila je živjeti pustinjačkim načinom života, kako nam je potvrdila njezina majka Jadranka Kanajet.
Hvala Krena na informaciji, baš duboka i lijepa priča. I baš pozitivan primjer pruža onima koji su na granici, ali se boje napustiti sve ono što ih je društvo od rođenja uvjetovalo da im treba biti važno i da tome trebaju težiti.
Ima li kakvih informacija je li Nikola još uvijek u toj šumi ili gdje i što radi?
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:27   #205
U šumi se preživljava.
Boriš se za hranu i sigurno ležišće.
Nemaš vremena za teoriju o duhovnosti.
To maštaju samo oni koji šumu nisu vidjeli.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:52   #206
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
http://www.glas-slavonije.hr/258059/...amnatoj-kucici
Nikola je u vrijeme svog posla živio u hotelima sa sedam zvjezdica, prošao sve kontinente i živio na visokoj nozi. No, to nije ono što je njegovo srce htjelo. Želio je duševni i životni mir. Sve to ostavio je iza sebe, vlastitu tvrtku vrijednu nekoliko milijuna dolara u Kini poklonio je prijatelju za rođendan i krenuo pronaći svoje mjesto pod suncem. Osam godina tražio je idealnu lokaciju po cijelom svijetu i našao mali Kokočak blizu Orahovice.
- Mene je divljina vukla cijelo vrijeme. Ja sam tražio gotovo devet godina lokaciju prema svojim željama. Sastavio sam popis što sve želim imati i prošao cijeli svijet i našao sve ovdje. Tražio sam mjesto u šumi s izvorima vode, potokom i gdje nema ljudi. Ovdje sam sve to našao i sada me svaki dan vodi srce i molitva. Možda odem danas popodne, a možda ostanem zauvijek, tako zapravo izgledaju moji planovi - nastavlja Nikola koji živi u dva kvadrata male nastambe od slame i blata, čiji su zidovi bale od sijena, a krov od letava. Unutra ima jednu bačvu u koju naloži vatru, spava na balama sijena na kojima su podmetači za stolice. Ono što je najintrigantnije, Nikola jede samo jednom tjedno, ali redovito održava higijenu.
Takve priče pišu dokoni "novinari", ne znaju ni da izmisle kako treba kako bi dobili malo na autentičnosti događaja.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:05   #207
Iako sam u početku bio kritičan i mislio da će nakon godinu dvije pronaći "poduzetnika života" vidim da sam bio u krivo. Izgleda da stvarno teži nečem drugom...duhovnom, religijskom ili nekom drugom stanju i spoznaji. Uvijek podržavam osobe posvećene takvom cilju
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:41   #208
sa

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Iako sam u početku bio kritičan i mislio da će nakon godinu dvije pronaći "poduzetnika života" vidim da sam bio u krivo. Izgleda da stvarno teži nečem drugom...duhovnom, religijskom ili nekom drugom stanju i spoznaji. Uvijek podržavam osobe posvećene takvom cilju
Pitanje je da li će uspjeti u visokoj duhovnosti ili se
samo zavarava.
Sad je još odvojenija od ljudi, ne znam da li je to dobro za nju, a možda i nije u nikakvom samostanu, možda spava u hotelu i vikendom sudjeluje kao svećenica na crnim misama.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:54   #209
Kad krenete u bolji život
obavezno, uzmite povratnu kartu.
Možda tamo jeste bolje
ali možda nije život.


I. Čobanković
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:32   #210
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Hvala Krena na informaciji, baš duboka i lijepa priča. I baš pozitivan primjer pruža onima koji su na granici, ali se boje napustiti sve ono što ih je društvo od rođenja uvjetovalo da im treba biti važno i da tome trebaju težiti.
Ima li kakvih informacija je li Nikola još uvijek u toj šumi ili gdje i što radi?
Trenira djecu u Orahovici..još uvijek živi na istom mjestu, gradi još jednu kučicu, ima curu, nije više osamljeni pustinjak
VK Girl is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:06   #211
Djeca, žena, kućica....taj je pustinjak kao što sam ja sljedeći Papa
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 12:08   #212
ma šta šuma i pustoš, budi ti pustinjak u svojoj porodici...
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 14:30   #213
Mislim da za korak isposništva stvarno treba neki "Božji mig", glas iznutra, nešto što može nadjačati sve drugo jer tu se radi o radikalnoj promjeni, ne o nečem privremenom ili nečem što bi običan smrtnik lako mogao podnijeti.

Gledam sada i kao netko tko je od malih nogu imao neka duhovna iskustva i privlačnost ka duhovnom pa mi opet nikad nije palo na pamet da bi zaista otišla meditirati u neku špilju.

Možda se doima kao bijeg, međutim smatram da je to toliko jak impuls da nadjačava svo vaganje. Mora neka snažna prekretnica se dogoditi, i da, najčešće se događa kroz teška iskustva jer dok je dobro, duhovne uši su zaglušene materijalnim uživanjem. Valjda stvar doista tako funkcionira jer obično su nam tereti dani da ojačamo i kroz terete i bol dobivamo uvide.

To su sve neke moje pretpostavke
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:14   #214
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Hvala Krena na informaciji, baš duboka i lijepa priča. I baš pozitivan primjer pruža onima koji su na granici, ali se boje napustiti sve ono što ih je društvo od rođenja uvjetovalo da im treba biti važno i da tome trebaju težiti.
Ima li kakvih informacija je li Nikola još uvijek u toj šumi ili gdje i što radi?
Malo je u šumi, malo trenira djecu: http://zniranac.com/nikola-boric-ziv...kuce-od-blata/

Edita za sada ne misli trenirati djecu.

Možda se odazove pozivu ovoga starog:
Ipak, neke stvari mu nedostaju iz "svijeta". - To što sam sam ne znači da mi ne nedostaju inteligentni razgovori i fizički kontakt s drugim ljudima. Volio bih naći partnericu koja bi živjela sa mnom ovdje, ili pak par dama koje bi me voljele posjetiti na otoku nekoliko puta na godinu - priča sadašnji pustinjak.

Pročitajte više na: https://www.express.hr/life/multimil...om-otoku-11035 - www.express.hr


A ovome ne treba nitko za blebetanje: http://www.index.hr/black/clanak/vid...ti/986381.aspx

Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
U šumi se preživljava.
Boriš se za hranu i sigurno ležišće.

Nemaš vremena za teoriju o duhovnosti.
To maštaju samo oni koji šumu nisu vidjeli.
To je onda zen-budizam !

Cijepam drva, vučem vodu iz bunara - oh kako divno - oh kako čudesno !

Zadnje uređivanje krena : 26.12.2017. at 23:28.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 10:45   #215
Eh, najbolji smo mi koji komentrimao nečiji život odluku iz naše perspektive . Pogotovo kad čita čovik novinarske aluzije polu informacije , sa dodatkon nečega da bude čitano i još mi nešto dodamo iz naše perspektive i dobiješ , podrugljiv model onog što je u nama . Kad bi svakog od nas neko komentiro razvalačio bilo bi svega ,nek se svako zamisli nad sobom . ja mislim ,on misli , oni misle , svi misle nešto , al ok. mora se vježbat mozak
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:29   #216
Nisam citala cijelu temu, ali u nacelu se slazem s gore navedenim forumom.
Prvo bih svima preporucila da dobro prouce karmelicansku duhovnost i koja su tu odricanja - od spavanja na slami, do kupanja vodom iz lavora sa spuzvom bez sapuna ili pak hodanja bos i po temperaturi ispod nistice. Samo iznimno ponizne osobe koje uistinu osjete poziv mogu zivjeti tako, a pustinjastvo je "level" gori od toga tako da bilo koji posprdni komentar je neumjestan.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
DanielaMarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 09:28   #217
Quote:
DanielaMarija kaže: Pogledaj post
Nisam citala cijelu temu, ali u nacelu se slazem s gore navedenim forumom.
Prvo bih svima preporucila da dobro prouce karmelicansku duhovnost i koja su tu odricanja - od spavanja na slami, do kupanja vodom iz lavora sa spuzvom bez sapuna ili pak hodanja bos i po temperaturi ispod nistice. Samo iznimno ponizne osobe koje uistinu osjete poziv mogu zivjeti tako, a pustinjastvo je "level" gori od toga tako da bilo koji posprdni komentar je neumjestan.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Nije li bolje umjesto takvih odricanja odreć se npr malo slobodnog vremena i odmora pa privrediti tipa malo hrane ili omogućiti samoprivređivanje za one koji umiru od gladi, boluju i sl.?
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:42   #218
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Nije li bolje umjesto takvih odricanja odreć se npr malo slobodnog vremena i odmora pa privrediti tipa malo hrane ili omogućiti samoprivređivanje za one koji umiru od gladi, boluju i sl.?
Zar samo muškarci imaju pravo na kontemplaciju i osamu?
Žene bi trebale samo služiti?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 06:27   #219
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Zar samo muškarci imaju pravo na kontemplaciju i osamu?
Žene bi trebale samo služiti?
Kakve to sad veze ima, komentar je neovisan o spolu.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:43   #220
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Zar samo muškarci imaju pravo na kontemplaciju i osamu?
Žene bi trebale samo služiti?
To bi najbolje znao ovaj pustinjak : https://vijesti.rtl.hr/potraga/27447...ecio-karcinom/

A evo i zašto:
http://indirektno.com/24sata-o-ljuba...jela-u-spilji/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.