Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 22:52   #1101
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
To ti je neisplativo, bolje ti je onda imati dva apartmana za 4 osobe po etaži i amen.

90 kvadrata po etaži za apartman ti je u biti puno, znači onda možeš ići na 4 apartmana.

Rentat kao vilu, a ti si u istoj kući? Ne, privatnosti nema ako si uopće na parceli, barem ne onakve kakvu ekipa traži kad renta vile. Znači, ti ćeš onda dobijati i dalje trećeklasnu klijentelu, šta god ti mislio o tome.

Zapravo, mana je i ako živiš u kući koja je parcelu do vile. Ljudi koji to plaćaju, gledaju svaku sitnicu.
Apartmani tu ne idu jer lokacija uz more nema , eventualno aparthotel s bazenom za šta je isto vrlo upitno jel ima atraktivnijeg zemljista

Što se tiče isplativosti , u najgorem slučaju pada dobit 30% po pričama koje sam čuo ( umjesto 300 eura naplacivat ces 200 eura ) , stoga i dalje to ima svoju računicu , nije idealna , ali +/- je tu.

S time da opet napominjem , etaža je gore ; ali fizički gosti mene ne vidu , ako je njima ulaz s južne strane , meni je sa sjeverne , parcela je na padu stoga ja za njih ne postojim , moj balkon gleda u planinu i ne vidim njihov bazen jer je s druge strane objekta , njihov balkon gleda u more , imam pristup do mog ulaza preko jedne ceste , a oni s druge ceste; jedino da oni znaju da ja postojim je da napravim gore neki party i da čuju buku što naravno nije opcija ... Teško se voditi pričama rekla kazala ako netko nije bio u takvoj situaciji , bar meni ...


To da zadire privatnost ako živim ja ili netko drugi parcelu do je bez uvrede glupost jer sve su vile u tom području jedna do druge i sve su uredno pune +3mjeseca , da netko hoće 2000m2 parcele ili neko imanje , možda i hoće , ali takvog turizma u nas nema ili je zastupljeno jedno 1% .
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:01   #1102
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Zadire u privatnost, jednostavno to nije cijeli objekt. Tko hoće cijelu kuću taj neće ići kod tebe nego drugdje. O cijeni ćeš doznati naknadno metodom pokušaja i pogrešaka dok ne vidiš koja cijena te puni. A onda možeš razmišljati što bi bilo da ne živiš gore na katu.

Apartmani s bazenom nisu loša opcija, ali ovisi gdje si. Neće ni to svatko, ne žele svi dijeliti bazen, a nekad je problem i njihov suživot na tom malom prostoru. U jednom apartmanu obitelj s malim djetetom, u drugom Australci željni provoda. I drugo pitanje je hoće li ti svi apartmani biti puni.
Za 4 apartmana moraš imat 4 rezervacije, za vilu samo jednu.
U apartmanima se vrlo često stoji 2-3 dana, u vili 7 dana.
Za 7 dana napuniti 4 apartmana ti treba 3 rezervacije po apartmanu, 12 rezervacija dok će netko istovremeno u vili imat jednu od 7 dana.
Bit će naravno i duljih rezervacija u apartmanima, ali većinom će ti biti 2-3 dana.
Bit će puni , puniji nego vile u prosjeku , ali opet kazem za to treba lokacijski bolje zemljiste , moj kolega ima tako nešto i iz prve ruke znam kolika je popunjenost , a to je cca +100dana full puno oko 9 apartmana. Znači kažem full puno , ne pola pola ...
Što se tiče djeljenja bazena to nije problem , sama riječ "aparthotel" govori da ćeš dijeliti neke stvari kao što se to radi u svakom hotelu , gosti su toga svjesni , tako da to isto nije bitno.
Isto tako da će mi rezervacije u apartmanima biti 2-3 dana , to nema veze s ničim , to je puno češće kod soba nego kod apartmana , apartmani variraju od par dana do desetak dana , s time da je i dalje neki prosjek na minimum 5 dana , a za obitelji 7 dana.

Što se tiče vile jbg opcija nije idealna , ali meni je to rjesavanje stambenog pitanja i isplativije mi je nego uzeti čisto stan neki.

A kako bi izgledalo to sve sam isto već rekao 2-3 puta , fizički ja za gosta ne postojim , privatnost mu može biti narušena samo njegovom imaginarnom percepcijom da sam ja duhom prisutan , ali shvaćam da mnogi gosti gledaju sve i svašta u svaku sitnicu ; samo sam mislio dali se tko konkretno sretao s takvom situacijom osobno ili preko poznanstva da mi kaže iz prve ruke jer i sam znam da takve situacije nisu česte jer više manje te vile su sagrađene od ljudi koji su financijski vec situirani i koji si preko toga ne rjesavaju stambeno pitanje kao ja
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:28   #1103
Quote:
elastiko kaže: Pogledaj post
Bit će puni , puniji nego vile u prosjeku , ali opet kazem za to treba lokacijski bolje zemljiste , moj kolega ima tako nešto i iz prve ruke znam kolika je popunjenost , a to je cca +100dana full puno oko 9 apartmana. Znači kažem full puno , ne pola pola ...
Što se tiče djeljenja bazena to nije problem , sama riječ "aparthotel" govori da ćeš dijeliti neke stvari kao što se to radi u svakom hotelu , gosti su toga svjesni , tako da to isto nije bitno.
Isto tako da će mi rezervacije u apartmanima biti 2-3 dana , to nema veze s ničim , to je puno češće kod soba nego kod apartmana , apartmani variraju od par dana do desetak dana , s time da je i dalje neki prosjek na minimum 5 dana , a za obitelji 7 dana.

Što se tiče vile jbg opcija nije idealna , ali meni je to rjesavanje stambenog pitanja i isplativije mi je nego uzeti čisto stan neki.

A kako bi izgledalo to sve sam isto već rekao 2-3 puta , fizički ja za gosta ne postojim , privatnost mu može biti narušena samo njegovom imaginarnom percepcijom da sam ja duhom prisutan , ali shvaćam da mnogi gosti gledaju sve i svašta u svaku sitnicu ; samo sam mislio dali se tko konkretno sretao s takvom situacijom osobno ili preko poznanstva da mi kaže iz prve ruke jer i sam znam da takve situacije nisu česte jer više manje te vile su sagrađene od ljudi koji su financijski vec situirani i koji si preko toga ne rjesavaju stambeno pitanje kao ja
Ako uzmu tvoj smještaj naravno znaju da uzimaju dijeljeni bazen. Za one koji tako nešto ne žele nećeš ni doznati jer ti se neće ni javiti. Nećeš ih nikad ni vidjet ni čut.
Ali ako ti kažeš da to nije problem, ja ću ti vjerovati.

Imaj na umu da iako znaju da uzimaju dijeljeni bazen to ne znači da će biti zadovoljni s tim iskustvom. Istovremeno će tu na malom prostoru oko bazena biti potpuno različiti ljudi koji se ne uklapaju jedni s drugima.

Ali ti ćeš uvesti red i mir jer si gore na katu, garantiraš privatnost i neće imat ništa s tobom.

Apartmani variraju, imat ćeš nekad i 14 dana, ali najčešće par dana, prosjek je niti 3 dana na razini HR.
Sa npr. 4 apartmana ćeš se razbiti, imat ćeš nekad isti dan smjenu u sva 4 apartmana, a svakodnevne smjene će ti biti uobičajene.
Naravno, možeš ti insistirati na minimalnom ostanku od 5 noći, ali ćeš si naglo smanjiti tržište.

Pitaš savjete, ali vidim da sve znaš iako nemaš nikakvog iskustva. Sretno.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:54   #1104
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ako uzmu tvoj smještaj naravno znaju da uzimaju dijeljeni bazen. Za one koji tako nešto ne žele nećeš ni doznati jer ti se neće ni javiti. Nećeš ih nikad ni vidjet ni čut.
Ali ako ti kažeš da to nije problem, ja ću ti vjerovati.

Imaj na umu da iako znaju da uzimaju dijeljeni bazen to ne znači da će biti zadovoljni s tim iskustvom. Istovremeno će tu na malom prostoru oko bazena biti potpuno različiti ljudi koji se ne uklapaju jedni s drugima.

Ali ti ćeš uvesti red i mir jer si gore na katu, garantiraš privatnost i neće imat ništa s tobom.

Apartmani variraju, imat ćeš nekad i 14 dana, ali najčešće par dana, prosjek je niti 3 dana na razini HR.
Sa npr. 4 apartmana ćeš se razbiti, imat ćeš nekad isti dan smjenu u sva 4 apartmana, a svakodnevne smjene će ti biti uobičajene.
Naravno, možeš ti insistirati na minimalnom ostanku od 5 noći, ali ćeš si naglo smanjiti tržište.

Pitaš savjete, ali vidim da sve znaš iako nemaš nikakvog iskustva. Sretno.
Pitam savjete što se tiče vile ne aparthotela , jer se u drugo razumijem jer mi prijatelj to ima , a i obitelj mi se bavi iznajmljivanjem apartmana u drugom mjestu , pa sam kompetentan po tom pitanju i imam iskustva više od većine ...

Aparthotel je pun preko 100 dan i prosjek je veći od 3 dana , možda je na razini Hrv drugačije , ovdje nije. To nije ništa zlonamjerno što kažem već samo činjenice ...

Mene zanima savjet za ovo što ne znam i u što se puno manje razumijem jer nemam iskustva , znači vile.

Objekt na kojemu gosti ne dijel parking s nikim , ne dijele bazen s nikim , ne dijele ulaz s nikim , ne dijele predvorje s nikim i da ne nabrajam dalje ; ali ću ja biti na katu iznad kojemu se pristupa s drugom cestom preko drugog ulaza bez narusavnaja privatnosti. Mene smao zanima jeli to problem u financijskom kontekstu za sezonu mi i koliki je taj problem u % ako je
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:08   #1105
Quote:
elastiko kaže: Pogledaj post
Pitam savjete što se tiče vile ne aparthotela , jer se u drugo razumijem jer mi prijatelj to ima , a i obitelj mi se bavi iznajmljivanjem apartmana u drugom mjestu , pa sam kompetentan po tom pitanju i imam iskustva više od većine ...

Aparthotel je pun preko 100 dan i prosjek je veći od 3 dana , možda je na razini Hrv drugačije , ovdje nije. To nije ništa zlonamjerno što kažem već samo činjenice ...

Mene zanima savjet za ovo što ne znam i u što se puno manje razumijem jer nemam iskustva , znači vile.

Objekt na kojemu gosti ne dijel parking s nikim , ne dijele bazen s nikim , ne dijele ulaz s nikim , ne dijele predvorje s nikim i da ne nabrajam dalje ; ali ću ja biti na katu iznad kojemu se pristupa s drugom cestom preko drugog ulaza bez narusavnaja privatnosti. Mene smao zanima jeli to problem u financijskom kontekstu za sezonu mi i koliki je taj problem u % ako je
To je i dalje apartman, samo u ovom slučaju sa vlastitim bazenom.
Ti naravno možeš svoju kuću nazvati vilom, to je uobičajeno, smisle neko zvučno ime, pa je nazovu Villa ta i ta, u njoj živi gazda, ima jedan ili nekoliko apartmana, i eto, zove se villa, pa je villa.

Istinito reklamiranje bi bilo apartman sa privatnim bazenom u kući sa dva stana, u drugom živi gazda.

Nekome će tako biti savršeno, drugi neće ni da čuje.

Nema formule izračuna za to.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 12:04   #1106
Quote:
elastiko kaže: Pogledaj post
Pitam savjete što se tiče vile ne aparthotela , jer se u drugo razumijem jer mi prijatelj to ima , a i obitelj mi se bavi iznajmljivanjem apartmana u drugom mjestu , pa sam kompetentan po tom pitanju i imam iskustva više od većine ...

Aparthotel je pun preko 100 dan i prosjek je veći od 3 dana , možda je na razini Hrv drugačije , ovdje nije. To nije ništa zlonamjerno što kažem već samo činjenice ...

Mene zanima savjet za ovo što ne znam i u što se puno manje razumijem jer nemam iskustva , znači vile.

Objekt na kojemu gosti ne dijel parking s nikim , ne dijele bazen s nikim , ne dijele ulaz s nikim , ne dijele predvorje s nikim i da ne nabrajam dalje ; ali ću ja biti na katu iznad kojemu se pristupa s drugom cestom preko drugog ulaza bez narusavnaja privatnosti. Mene smao zanima jeli to problem u financijskom kontekstu za sezonu mi i koliki je taj problem u % ako je
Ja bih radije išao na jednu kuću , jedna vila , jedan bazen. A za sebe bih napravio neki smještaj malo dalje par kilometara na nekom manje atraktivnom (i jeftinijem) mjestu. Evo ja i moja gospođa imamo kuću u nizu sa dva apartmana , svaki po 50 m2. Postižemo cijenu od 65 eura po apartmanu. A brat do nje ima kuću, čak malo manje površine (80 m2) i postiže cijenu od 150 eura.
Nitko ne živi u ovim apartmanima, ali je lakše i skuplje unajmiti veliki objekt bez da ti netko smeta.
Mi smo se mislili tamo preseliti za koju godinu kada budem u mirovini.
Zaključili smo da nam je isplativije prodati stan u Zadru i s tim novcima kupiti manji stan na Krku u kojem će mo živjeti. Onda možemo imati kontolu, sami možemo spremati kuću za odmor svojim gostima. Normalno sa ostatkom novca će mo obogatiti turističku ponudu (7 bicikla, 2 x hidromasažna kada , a možda i 2 kajaka i sve skupa u besplatnoj ponudi za 7 osoba) Mislim da bi onda mogli ići na cijenu od 180 eura.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 12:24   #1107
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A gdje samo nađeš te puste bogate NE-europljane ??!?

I nešto tvoje od prije 2 godine :

Zašto je nemoguće objediniti parcelu ? Što je ne možete objediniti u neko zajedničko poduzeće ??
Više me ne zanima taj kamp ni mene ni susjeda(inaće su mi ukrali 80% kamena sa kuče koja je tamo bila,zamisli to sve su tribali prebaciti brodom). čekamo da veliki investitori riješe svojih 500 ha i da počnu graditi svoje hotele i svojih 30-setak vila za odmor.A u biti da završi rat između njih. Jedino sam otkrio 5000 m2 lani da je put prošao kraj parcele. 300 metara od mora to ne bi bilo loše za robinzone.
Sredit ču papire i ako pronađem neke poštene strance iznajmija bi im to.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:15   #1108
Quote:
elastiko kaže: Pogledaj post
...
Masu ovakvih tipova kao ti dođe na forum. Pita nešto, ali sve zna i na sve ima odgovor, jer mu nitko ne kaže da je to što planira, super.

Tvoje mišljenje da nikome ne ometaš privatnost, je totalno nebitno. Bitno je što gosti misle, a oni te ne žele ni blizu.

Ako misliš da si nešto upućeniji oko iznajmljivanja turistima od svih ostalih, evo moja obitelj je u turizmu od 1950-ih. Sve imamo osim vile i mogu ti reći, ovi što imaju vile, a ima ih dosta naših obiteljskih prijatelja, zarađuju više.

Pa, recimo, u tvom slučaju ti ide tako da ćeš u kuću utući više para, manje zarađivati, te ta kuća nikad neće biti jedna cjelina ako ti to ikad padne napamet.

Znači, imaš disfunkcionalnu, skupu kuću, koja ne može ostvariti svoj potencijal, jer si tvrdoglav.

Koliko više se zarađuje s vilom? Recimo, u 15-20 godina, sigurno jedan stan više. Pa sad ti vidi je li ti isplativije imati vilu s bazenom, sa trećim katom koji je višak ili za cijenu tog kata kupiti sebi stan na drugoj lokaciji, riješiti stambeno pitanje i imati 2 nekretnine. Lijepo, ako ti ikad zaškripi, možeš jednu nekretninu prodati.

Još će ti ostati više love. U biti, ostajalo bi ti više love i da ti živiš u iznajmljenom stanu preko ljeta, nego da sebi napraviš kat gore.

Eto, malo ekonomske edukacije.

Edit: Sad će vjerojatno uslijediti: Ali ja ne želim živjeti u stanu, meni to ne odgovara, bla, bla...

Zadnje uređivanje rocker1987 : 20.01.2018. at 20:27.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:53   #1109
Iz perspektive turista, ako tražim kuću/villu s bazenom za 6+2 ljudi - osnovna mi je pretpostavka da dobijam cijelu kuću. Znači, možda dolazim s ekipom ili dvije familije s djecom - nikako ne želim vlasnika i njegov prozor koji gleda na bazen...

Ili ćeš pošteno napisati i poslikati, pa će te gomila potencijalnih turista zaobići --> manji prihod.

ili ćeš zamaskirati i prodavati ljudima villu, a zapravo se radi o 2 od 3 etaže - imat ćeš dosta nezadovoljnih gosti --> manji prihod.

...rocker ti je gore realno napisao...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 00:38   #1110
Sve šta ste napisali zavisi o lokaciji dostaaaaaa.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 01:12   #1111
Očito nema lokaciju za apartmane, za vile je ona manje bitna, čak štoviše, bolje da je što dalje od gužve na plažama.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 11:11   #1112
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Očito nema lokaciju za apartmane, za vile je ona manje bitna, čak štoviše, bolje da je što dalje od gužve na plažama.
E i nije to baš tako jednostavno, je li na otoku ili kopnu. Koliko je blizu turističkog mjesta i kojega. Koja vrsta gostiju dolazi u okolici.
drugo najbitnije vila za odmor triba imati najmanje parcelu 30x30 metara to je neki minimum da bi se osigurala intima.
Ja se tresem za novu akviziciju,prvi red do mora,centar malog otočnog mjesta,stara kamena kuća u nizu 225 m2 + kupljeno zemljište od svih kuća okolo i poviše. 1200m2. Kad završim građevinske radove ove godine, to pregleda zavod za zaštitu spomenika. ide ratoborni dio ograđivanje živom ogradom visine od 3 metra (vjerovatno ligustrum lucidum i do 6-7 metara visokim maslinama čepresino ili dalmatinskim čempresom + 5-6 ogromnih palmi.(to če zakloniti pogled 7 kuča koji su sagradili kolika parcela tolika tlocrtna površina,sami su krivi ja sam im bio voljan prodati malo zemljišta po 300€ + njihovi troškovi parcelizacije i novih kamenih zidova to je njima bilo puno) sve da se stvori intima i blokiraju pogledi susjeda na budući bazen koji mi poklanjaju porezni obveznici RH. A i u prizemlju s ulične strane ima konoba koja je neovisna od ostatka to mi je unajmio lokalni restoran kao skladište a i da niko od konkurencije ne otvori restoran,ali sam kupija još jedan prostor 15 metara u istoj ulici 110m2 i to ide u najam čim isposlujem MTU,ne znam kako da to izvedem a da se ne svadim sa ugostiteljima i mještanima.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:24   #1113
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A gdje samo nađeš te puste bogate NE-europljane ??!?
http://www.visitsplit.com/hr/2941/2017-godina

Ajde u svoju turističku zajednicu i traži statističke podatke. Ko je najbrojniji.
Split 4-5-6-7-8-9 anglosaksonske zemlje su u udijelu turista oko 30-38%
I sad ideš koliko toliko pogoditi ukus i zahtjeve dotičnih gostiju. Oni su baza.
Nas u toj branši ima puno,neki su recimo specijalizirali arape,neki japance,korejce,njemce itd.
Recimo kako koji mjesec ali u Splitu su najbrojniji gosti redom po postocima zastupljenosti u broju dolazaka.
1/Ujedinjena Kraljevina
2/SAD
3/Australija
4/Francuska
5/Švedska
6/Njemačka
7/Norveška
8/Poljska
9/Španjolska
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:24   #1114
Bez uvredne i da kome stajem na zulj, ali vecina vas prica o gositma a sami izgleda niste bili gosti nikad ili zadnji puta prije 30 god. U poslovanju nema sto gore od navijanja za nesto koje sam nikada nebi htjeo.

Vecina gosta ne spada u budget goste, i zato ta vecina hoce svoj mir kad je na odmoru a ne od odmora da naprave umor.

Djeliti bazen a privatan smjestan

Imas jednu porodicu Italijane i drugu zatvorene Njemce kao goste. Jel ono svatko na svom cosku istog bazena i gledaju se kao Clint Eastwood i Henry Fonda
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:54   #1115
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Masu ovakvih tipova kao ti dođe na forum. Pita nešto, ali sve zna i na sve ima odgovor, jer mu nitko ne kaže da je to što planira, super.

Tvoje mišljenje da nikome ne ometaš privatnost, je totalno nebitno. Bitno je što gosti misle, a oni te ne žele ni blizu.

Ako misliš da si nešto upućeniji oko iznajmljivanja turistima od svih ostalih, evo moja obitelj je u turizmu od 1950-ih. Sve imamo osim vile i mogu ti reći, ovi što imaju vile, a ima ih dosta naših obiteljskih prijatelja, zarađuju više.

Pa, recimo, u tvom slučaju ti ide tako da ćeš u kuću utući više para, manje zarađivati, te ta kuća nikad neće biti jedna cjelina ako ti to ikad padne napamet.

Znači, imaš disfunkcionalnu, skupu kuću, koja ne može ostvariti svoj potencijal, jer si tvrdoglav.

Koliko više se zarađuje s vilom? Recimo, u 15-20 godina, sigurno jedan stan više. Pa sad ti vidi je li ti isplativije imati vilu s bazenom, sa trećim katom koji je višak ili za cijenu tog kata kupiti sebi stan na drugoj lokaciji, riješiti stambeno pitanje i imati 2 nekretnine. Lijepo, ako ti ikad zaškripi, možeš jednu nekretninu prodati.

Još će ti ostati više love. U biti, ostajalo bi ti više love i da ti živiš u iznajmljenom stanu preko ljeta, nego da sebi napraviš kat gore.

Eto, malo ekonomske edukacije.

Edit: Sad će vjerojatno uslijediti: Ali ja ne želim živjeti u stanu, meni to ne odgovara, bla, bla...
Po čemu ja sve znam i na sve imam odgovor ? Malo bolje čitaj ....
Ja sam iznio svoje mišljenje da ne ometam privatnost , da tako je , ai prije svega pitao za konkretan primjer ima li netko takvo nešto jer se NE RAZUMIJEM I ZATO PITAM. U šta se razumijem to sam rekao ,niti sm pitao ikoga tu za mišljenje niti išta jer mi ni ne treba.

Ako želiš da ti dam primjer apartmana s bazenom koji zaraduju više od vile neke prosječno , radu ću ti dati par objekata na pm , tebi i bilo kome ; takoder kao neki oblik edukacije jer ako je prosječna zarada prosječne vile 20-25 000 eura , a aparthotela +40 000 eura to je već razlika. Naravno ovdje pričam o nekolicini primjera , ne o većini ...

Uglavnom kako se preko interneta samo do jedne granice možeš informirati , bio sam po agencijama , pričao s ljudima koji imaju apartmane s bazenom i vile s bazenom.

Zaključak je da ja to ne mogu nazvati vilom ako živim kat iznad ma kako ja to želio što je već i jedan kolega tu rekao , pad profita je 20% što u slj.20 godina ne znači ništa jer imam svoj kat iznad , ali iza toga gubim.

Na kraju će svejedno ići 3 etaže , na početku 2 etaže sa 6+2 , kasnije 3.etaža za +10 osoba jer je financijski isplativije ; to bi trebalo kompenzirati novac koji je ulozen u gradnju za neki raspon do 10 godina i onda ide kupnja stana ili dr.zemlje , a do tada se ljeti snalaziti itd. itd.

Zdravi i veseli bili
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 23:45   #1116
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Više me ne zanima taj kamp ni mene ni susjeda(inaće su mi ukrali 80% kamena sa kuče koja je tamo bila,zamisli to sve su tribali prebaciti brodom). čekamo da veliki investitori riješe svojih 500 ha i da počnu graditi svoje hotele i svojih 30-setak vila za odmor.A u biti da završi rat između njih. Jedino sam otkrio 5000 m2 lani da je put prošao kraj parcele. 300 metara od mora to ne bi bilo loše za robinzone.
Sredit ču papire i ako pronađem neke poštene strance iznajmija bi im to.
Ja sam papire sredio, ali nitko ne želi niti kupiti niti iznajmiti 3 hektara uz more. Je da je malo komplicirano : treba otvoriti OPG, skrčiti makiju i posaditi masline. I onda neki robinzonski smještaj-vilu !
Dajem za bagatelu , a nitko se ne javlja. Možda bi bi bilo bolje ići u neku zajedničku investiciju ?
Quote:
more kaže: Pogledaj post
http://www.visitsplit.com/hr/2941/2017-godina

Ajde u svoju turističku zajednicu i traži statističke podatke. Ko je najbrojniji.
Split 4-5-6-7-8-9 anglosaksonske zemlje su u udijelu turista oko 30-38%
I sad ideš koliko toliko pogoditi ukus i zahtjeve dotičnih gostiju. Oni su baza.
Nas u toj branši ima puno,neki su recimo specijalizirali arape,neki japance,korejce,njemce itd.
Recimo kako koji mjesec ali u Splitu su najbrojniji gosti redom po postocima zastupljenosti u broju dolazaka.
1/Ujedinjena Kraljevina
2/SAD
3/Australija
4/Francuska
5/Švedska
6/Njemačka
7/Norveška
8/Poljska
9/Španjolska
Quote:
Ja se tresem za novu akviziciju,prvi red do mora,centar malog otočnog mjesta,stara kamena kuća u nizu 225 m2 +
Ja imam tako nešto na Krku, ali nije uz more i samo 110 m2.
Na Krku ima 90% : slovenci, njemci, poljaci , mađari , talijani.

A :

1/Ujedinjena Kraljevina
2/SAD
3/Australija
4/Francuska
Su u tragovima.

Prošle godine sam pokušao iznajmiti stan sa vrtom u Zadru, do centra 2 km. Ali je preko AIRBNB išlo jako loše. Trebalo bi malo investirati, barem da slike budu odlične. Napravio sam jednu gadnu grešku : STAVIO SAM SLIKU CIJELE ZGRADE.
Zgrada nije tako loša , ali sam vidio da na airbnb i na bookingu nitko ne stavlja slike zgrade. Najviše što se vidi je pogled sa prozora apartmana.
Čudno mi je da su turisti tako naivni ?!
Dobio sam ideju sa ispod balkona gdje mi je pomoćna prostorija (10 m2) u koju se ulazi iz vrta , da tu stavim jednu hidromasažnu kadu na napuhavanje. A ne bi bilo loše da im dadem mukte 4 bicikle.
Bio bih sretan da dobijem za stan od 60 m2 , za 4 +2 osobe , klima , vrt sa trosjed-ljuljačkom , posebna prostorija sa hidromasažnom kadom , te 4 bicikle , po cijeni 80 eura na dan.

Zadnje uređivanje krena : 25.01.2018. at 00:06.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 12:55   #1117
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam papire sredio, ali nitko ne želi niti kupiti niti iznajmiti 3 hektara uz more. Je da je malo komplicirano : treba otvoriti OPG, skrčiti makiju i posaditi masline. I onda neki robinzonski smještaj-vilu !
Dajem za bagatelu , a nitko se ne javlja. Možda bi bi bilo bolje ići u neku zajedničku investiciju ?




Ja imam tako nešto na Krku, ali nije uz more i samo 110 m2.
Na Krku ima 90% : slovenci, njemci, poljaci , mađari , talijani.

A :

1/Ujedinjena Kraljevina
2/SAD
3/Australija
4/Francuska
Su u tragovima.

Prošle godine sam pokušao iznajmiti stan sa vrtom u Zadru, do centra 2 km. Ali je preko AIRBNB išlo jako loše. Trebalo bi malo investirati, barem da slike budu odlične. Napravio sam jednu gadnu grešku : STAVIO SAM SLIKU CIJELE ZGRADE.
Zgrada nije tako loša , ali sam vidio da na airbnb i na bookingu nitko ne stavlja slike zgrade. Najviše što se vidi je pogled sa prozora apartmana.
Čudno mi je da su turisti tako naivni ?!
Dobio sam ideju sa ispod balkona gdje mi je pomoćna prostorija (10 m2) u koju se ulazi iz vrta , da tu stavim jednu hidromasažnu kadu na napuhavanje. A ne bi bilo loše da im dadem mukte 4 bicikle.
Bio bih sretan da dobijem za stan od 60 m2 , za 4 +2 osobe , klima , vrt sa trosjed-ljuljačkom , posebna prostorija sa hidromasažnom kadom , te 4 bicikle , po cijeni 80 eura na dan.
kupija sam friško i prizemlje ruševni stan 600 metara od Peristila sa garažom za automobil i malim vrtom 30m2. Idem u preuređenjem čim se uknjižim.
Ti si gori na iž,miž otoku ako se ne varam. Strpi se proradit će i to. Ja na mome otoku čekam više đavliju izgradnju tih novih 4 hotela sa 5000 kreveta to sve promjeni jer odmah ide izgradnja i 10-setak malih hotela.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:38   #1118
600m od Peristila? Manuš?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:17   #1119
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
600m od Peristila? Manuš?
Lučac kraj tvrđave
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:46   #1120
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Prošle godine sam pokušao iznajmiti stan sa vrtom u Zadru, do centra 2 km. Ali je preko AIRBNB išlo jako loše. Trebalo bi malo investirati, barem da slike budu odlične. Napravio sam jednu gadnu grešku : STAVIO SAM SLIKU CIJELE ZGRADE.
Zgrada nije tako loša , ali sam vidio da na airbnb i na bookingu nitko ne stavlja slike zgrade. Najviše što se vidi je pogled sa prozora apartmana.
Čudno mi je da su turisti tako naivni ?!
Dobio sam ideju sa ispod balkona gdje mi je pomoćna prostorija (10 m2) u koju se ulazi iz vrta , da tu stavim jednu hidromasažnu kadu na napuhavanje. A ne bi bilo loše da im dadem mukte 4 bicikle.
Bio bih sretan da dobijem za stan od 60 m2 , za 4 +2 osobe , klima , vrt sa trosjed-ljuljačkom , posebna prostorija sa hidromasažnom kadom , te 4 bicikle , po cijeni 80 eura na dan.
Valjda su turisti navikli na takve stvar. Ali kad se sjetim smještaja i postupanja host-ova u Parizu i Londonu, mi smo med i mlijeko, svemirski brod prema njima. Makar tu i ja grdo griješim jer dođem u dobroj volji, putovanje mi bude ok pa ih nemam srca posrat na bookingu ili airbnb-u.

Stan on 60m2 za 6 tj. 4+2 osobe na lokaciji koju More spominje bi išao cca. 120eur u kolovozu, ako je prosječno uređen (sređen, ali ništa extra luksuzno), bez bicikla i hidromasažne kade. Ako je stan rupa (nije uloženo ni kune od '74, vlaga svuda itd) onda možeš dat bicikle for free čisto da te nemaju srca izasrat, makar ja takav stan ne bi iznajmljivao. Tj. imam ga, ali ga ne iznajmljujem turistima. Alternativa je uredit ga za 30tak t eur, samo trenutno financijska konstrukcija to ne dopušta (imam drugu investiciju na otoku koja me iscrpila).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.