Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 13:06   #3661
Quote:
satin doll kaže: Pogledaj post
Koje bi bile dobre tenisice za asfalt i makadam? Tipa dva u jedan. Trenutno imam Nike Pegasus 29. Za makadam su mi loše i nestabilne, imam osjećaj da ću uganuti gležanj u njima jer su mekane. Za asfalt su udobne ali preveliki mi je onaj cushion ispod, što mi čak i smeta malo. Mislim da mi trebaju neke čvršće, ali npr Salomon mi se čine prekrute.
Ja imam neke nike, savršene su, toliko da najrađe i po stanu u njima hodam, ne mogu reći kakav je to materijal, uglavnom nije air hvala bogu. Platio ih nekih 600 kuna, poslije su bile snižene duplo.
Pravilo je da nema smisla kupiti skuplje tenisice od 300 kuna.
Zašto sam ja dao 600?
Pa zato što sam tada bio pri lovi, a žurilo mi se .
Nosim 46, npr. najveći broj u lidlu je 45. Da ima br. 46, kupio bih one tenisice koje su se svojedobno prodavale tamo, za 149 kuna. Kupio sam gaće i tajice tamo. Tajice su bile nekih 70 kuna, a iste kvalitete su bile kao adidasove koje sam svojedobno platio 400 kuna.
Vjerujte meni, imam puno istrčanih maratona.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:17   #3662
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Ja imam neke nike, savršene su, toliko da najrađe i po stanu u njima hodam, ne mogu reći kakav je to materijal, uglavnom nije air hvala bogu. Platio ih nekih 600 kuna, poslije su bile snižene duplo.
Pravilo je da nema smisla kupiti skuplje tenisice od 300 kuna.
Zašto sam ja dao 600?
Pa zato što sam tada bio pri lovi, a žurilo mi se .
Nosim 46, npr. najveći broj u lidlu je 45. Da ima br. 46, kupio bih one tenisice koje su se svojedobno prodavale tamo, za 149 kuna. Kupio sam gaće i tajice tamo. Tajice su bile nekih 70 kuna, a iste kvalitete su bile kao adidasove koje sam svojedobno platio 400 kuna.
Vjerujte meni, imam puno istrčanih maratona.
Za odjeću se u potpunosti slažem s tobom ali iako ti vjerujem da ti imaš jednako iskustvo s tenisicama ja nemam. Nakon što mjesec i pol nisam mogao stati na "ball of foot" (stvarno na moju aramotu ne znam kako se taj dio stopala kaže na hrvatskom) zbog trčanja u losim tenisicama ipak ne kupujem baš bilo šta ali slažem se da je 300-400kn sasvim dovoljno za solidne tenisice...
Silverstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 16:26   #3663
Quote:
Silverstone kaže: Pogledaj post
Za odjeću se u potpunosti slažem s tobom ali iako ti vjerujem da ti imaš jednako iskustvo s tenisicama ja nemam. Nakon što mjesec i pol nisam mogao stati na "ball of foot" (stvarno na moju aramotu ne znam kako se taj dio stopala kaže na hrvatskom) zbog trčanja u losim tenisicama ipak ne kupujem baš bilo šta ali slažem se da je 300-400kn sasvim dovoljno za solidne tenisice...
Doduše, imao sam dva puta loše iskustvo.
Ne ovisi o cijeni.
Kupio tenisice koje su imale grešku , ali se nisu pod to prodavale.
Naime, bile su nagnute na jednu stranu.
Jedne nisu odmah, već nakon određenog vremena.
Pukno zračni jastuk (bedastoća ) za dužeg treninga, i kad sam se vratio, osjetio sam da mi nije dobro s nogom. Držalo me godinu dana.
Od samo jednog treninga.
Drugi puta sam drugi dan skužio da nešto nije u redu, pa natiskao stiropora da mi prevagne na drugu stranu, i služe samo za povremeno hodanje.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:08   #3664
It
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Doduše, imao sam dva puta loše iskustvo.
Ne ovisi o cijeni.
Kupio tenisice koje su imale grešku , ali se nisu pod to prodavale.
Naime, bile su nagnute na jednu stranu.
Jedne nisu odmah, već nakon određenog vremena.
Pukno zračni jastuk (bedastoća ) za dužeg treninga, i kad sam se vratio, osjetio sam da mi nije dobro s nogom. Držalo me godinu dana.
Od samo jednog treninga.
Drugi puta sam drugi dan skužio da nešto nije u redu, pa natiskao stiropora da mi prevagne na drugu stranu, i služe samo za povremeno hodanje.
Ja sam svoje prve tenisice za trčanje (adidas Duramo prve generacije) čak i šivao i dan danas se šavovi drže a tenisice se još koriste kad idem u maslinik. Imaju dobar grip na stablu
Silverstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:25   #3665
https://www.sportvision.hr/magazin/n...GHjyFBj6WqMLX5

vi koji ste u zg ste našli što pametno??tj je ko što piše Nemoj propustiti totalnu Sport Vision rasprodaju po nikad nižim cijenama
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:09   #3666
Hvala, probat ću ove koje ste spomenuli
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:20   #3667
Prije kojih 17 g. postojao je neki dućan u Dubravi 260 u kojem su se sve nike tenisice prodavale po 200 kuna. U dva navrata sam tamo kupovao, prošao jeftinije i 4 puta.
Nije bila roba s greškom.
Dućan ne postoji već godinama.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:33   #3668
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Prije kojih 17 g. postojao je neki dućan u Dubravi 260 u kojem su se sve nike tenisice prodavale po 200 kuna. U dva navrata sam tamo kupovao, prošao jeftinije i 4 puta.
Nije bila roba s greškom.
Dućan ne postoji već godinama.
Pa sa tim cijenama uopće se ne čudim da ne postoji više... Jedino ako su ih na crno kupovali direktno od malih Kineza iz tvornice di se proizvode...
Silverstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 08:45   #3669
Quote:
Silverstone kaže: Pogledaj post
Pa sa tim cijenama uopće se ne čudim da ne postoji više... Jedino ako su ih na crno kupovali direktno od malih Kineza iz tvornice di se proizvode...
Otkud god da su kupovali, jeftino je.
I svakako nije na crno.
Npr. wrangler, lee, Levis hlače se u Americi prodaju po 20- 25 $, znači - stotinjak kuna, a ovdje su po 5 do 6 puta veće. Isto je sa svim drugim.
Znači, može se .
Problem je u tome što se svakakvi žmukljari i hohštapleri žele obogatiti preko noći.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:11   #3670
Ma kod nas i ne kupujem ništa .. kako god bilo normalne Nike-ice za trčanje ne ćeš ni u Americi naći za tih 30dolara koliko si ih ti kupovao. Osim možda ako ih najdes na nekoj ekstra ekstra akciji ali to je već ravno dobitku na lotu... Ali kako ti kažeš da je takva bila normalna cijena onda me stvarno ne čudi zatvaranje dućana jer nisu ih sigurno nabavljali po 20 dolara... To da se slažem da Nike ima daleko prenapuhane cijene slažem se ali prenapuhane su čim onaj klinac u kineskoj tvornici nacrta Nike znak na njima. tako da kad dodas još nešto marže na sve to (a naši Bogu hvala dodaju duplo) ne mogu nikako biti jeftine ali da bi mogle bit dosta jeftinije bez da ovi naši pljačkaši propadnu mogle bi. Kad ima dragovoljaca koji će kupiti tenisice za 1200kn onda jbg . Da ih nema ni cijene ne bi bile takve...

Zadnje uređivanje Silverstone : 19.01.2018. at 11:25.
Silverstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:23   #3671
Stigle danas, nisam jos probala trcati.
- Saucony Guide 9: To mi je 4. par tog modela, no ovaj put sam uzela pola broja vece nego prije. Nije bilo mog broja, a i crni nokat Vidjet cemo kako ce mi biti u njima.
- Saucony Omni 14: Uzela sam taj uobicajeni broj, odlican osjecaj na nozi. Sad imam visoka ocekivanja
Oboje stari zenski modeli.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:05   #3672
Niš ne pišete di ima ultra pravih akcija tenisica? Nije valjda da su puni ormari
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:28   #3673
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Niš ne pišete di ima ultra pravih akcija tenisica? Nije valjda da su puni ormari
Jedne za cestu (supernova glide boost 8), jedne za nekakav lakši trail (Salomon xr shift) i jedne GTX (Mizuno wave rider 20) kad se moram brčkati po lokvama nakon kiše jer ove koje dišu mi se napune vodom prije nego se i priblizim vodi.. Sve skoro pa novo tako da se nadam da ću izdržati do slijedeće godine...
Silverstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 04:28   #3674
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Niš ne pišete di ima ultra pravih akcija tenisica? Nije valjda da su puni ormari
Kod mene pun ormarić.

Cura ima 4 para obuće, ja 8. Morat ću neke njene izbacit, ne može to tako.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 09:28   #3675
Xiang to su sve support

Ja imam recimo dvoje i dvoje koje su prešle 1000 km, i ja čekam neku super povoljnu akciju
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 09:43   #3676
Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
Xiang to su sve support
Da. Omni vise od Guide.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:55   #3677
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Da. Omni vise od Guide.
Jedno vrijeme sam gledala suport iako nemam ravna stopala, sad gledam "obične "
Te su ti dobre? Znam da je frend pričao jako je kupovat suport, ili stavljao uloške, na kraju kaže da su mu najbolje bile glide 8 bez uložaka čak
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:07   #3678
Ja sam ti imala neke cudne bolove u stopalima (najvise), zglobovima i potkoljenicama (manje) kad sam se odlucila otici na gait analizu i uzeti tenisice na preporuku u ducanu. Isprobala sam nekoliko modela i uzela Guide 9. Ti bolovi su prosli, a takav tip boli mi se javi kad se tenisice istrose. Skoro ista bol u stopalima mi se javlja i od setanja u neadekvatnim tenisicama za po gradu.
Zato sam zapela za taj Saucony i ne usudim se bas eksperimentirati i skupo fejlati.

Nekako mi nema smisla stavljati uloske u tenisice koje su vec prilagodjene/korigirane.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:05   #3679
Naravno. On je stavljao u obične
Super da si našla što ti odgovara. Meni su se pokazale dobrima možemo inspire 10, imala dvoje ( nekako su mi i te dvoje bile različite), ali sam odlučila isprobavati malo. Još nisam pronašla "idealne"
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:00   #3680
Aha. A ima mi smisla stavljati svoje uloske, ali mi se cini da mozda treba paziti da su radjeni za potrebe trcanja i toga kako se stopalo pomice u konkretnoj tenisici. Prekomplicirano

Ma to trazenje tenisica je prokletstvo - ili trazis jos bolje ili trazis drugacije malo za promjenu
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.