Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 22:02   #841
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Uskoro palniramo kraći odmor i za oko nam je zapeo smještaj na Bledu. To bi psu bilo prvo putovanje preko granice. Zanima me koliko detaljno postupaju - samo pregledaju knjižicu?
Ja sam posljednji put išla u Sloveniju 2014. pa nisu gledali ni knjižicu ni psa. Nauživajte se na Bledu i za nas. Pričat ćete nam kad se vratite. Ja jedva čekam da odem nekamo s psima gdje me neće gledati kao izvanzemaljca.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:51   #842
KAd bi tako svi mislili niti jedan pas iz azila ne bi bio udomljen. Svako biće zaslužuje svoj dom, nije ono krivo što su ga štancali.
Te pse koje u BiH ne udome oobjese na drveće ili noću odstreljuju.

A država treba rješavati štancere, a ne mi izbjegavanjem udomljavanja. Borite se za svoju državu i zakone u njoj, i onako je sve trulo.

A koda je i rodovnik garancija nečega, moš misliti.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:54   #843
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
KAd bi tako svi mislili niti jedan pas iz azila ne bi bio udomljen. Svako biće zaslužuje svoj dom, nije ono krivo što su ga štancali.
Te pse koje u BiH ne udome oobjese na drveće.

A država treba rješavati štancere, a ne mi izbjegavanjem udomljavanja. Borite se za svoju državu i zakone u njoj, i onako je sve trulo.
Je li ovo odgovor u vezi s odlaskom u Sloveniju? Ah, ne, sad sam tek shvatila, u pitanju je zlatni retriver koji je trebao biti kupljen od štancera u BiH. Baš sam blesava i sporo kopčam.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:19   #844
Ma da BiH je slično Sloveniji. A i jest, i tamo i onamo žive ljudi i psi
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 07:33   #845
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Ma da BiH je slično Sloveniji. A i jest, i tamo i onamo žive ljudi i psi
Pa Glenn ide u Sloveniju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 01:01   #846
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Uskoro palniramo kraći odmor i za oko nam je zapeo smještaj na Bledu. To bi psu bilo prvo putovanje preko granice. Zanima me koliko detaljno postupaju - samo pregledaju knjižicu?
ni meni nisu pregledavali knjizicu uopce! uzivajte na Bledu ako se niste vec i vratili s obzirom od kad je post
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:47   #847
Nismo, samo sam htjela znati proceduru da pa možemo rezervirati smještaj. Nije to toliko skoro, samo se tješim
Kuja se boji nepozatih ljudi, pa bi mogla gunđati. Valjda nas neće poslati nazad
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:31   #848
slovenija

što se tiče slovenije, u 20-tak godina planinarenja, lorinu, pa otekovu putovnicu su pogledli nekoliko puta i to u početku. potom smo s našim putovnicma davali i od psa, nisu ni pogledali. prestali smo davati putovnice i nitko više nije pitao za psa. Otto je mješanac.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:13   #849
Quote:
glenn kaže: Pogledaj post
Kuja se boji nepozatih ljudi, pa bi mogla gunđati. Valjda nas neće poslati nazad
A slovenski psi, kao, ne laju i ne gunđaju. Uostalom, kažeš da ih zove na igru.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:34   #850
Iz Ancone u Split sa štencem prije 2,3 dana,nikakve dokumente nisu tražili.Sad jel to iznimka ne bih znao.
boorovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:00   #851
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Štene staro dva mjeseca ne može u Hrvatsku uvesti legalno, pa i tako nije bitno, jel?

https://ec.europa.eu/food/animals/pe...cial-non-eu_en
Znači štene iz Srbije ne može biti uvezeno s 2 navršena mjeseca?
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:02   #852
Quote:
AnnieW kaže: Pogledaj post
Znači štene iz Srbije ne može biti uvezeno s 2 navršena mjeseca?
Ne legalno.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 16:19   #853
Štene preko granice

Pozdrav....
kupili smo štene u Mađarskoj, i za 2 - 3 tjedna će biti spremno za preuzimanje.
trenutni vlasnik će ga cijepiti protiv bolesti kojih treba, ugraditi mikročip i izraditi putovnicu peseku prije nego dođemo po njega.
E, sad, mene zanima trebam li još štogod pripremiti od dokumentacije ili nekep osebne radnje trebam prje nego odem po peseka, da može normalno bez problema, preći granicu sa nama kada ulazimo u Hrvatsku.
ima tko kakvih dobrih / loših iskustva sa uvozom psa izvana u HR?
Treba li na što posebno paziti?
Hvalan a odgovorima...
__________________
"You look like shit, nobody likes you, you're gonna loose!.....Smile, you fuck!"

Zadnje uređivanje fermina-daza : 12.03.2018. at 18:55. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
Svenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 16:34   #854
Imamo posebnu temu o tome pa vjerujem da će nas tamo i premjestiti. Sve uvjete možeš naći ovdje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 00:34   #855
Evo malo iskustava iz druge države a ima malo veze i sa Hrvatskom.

Ja sam iz Novog Sada i žena i ja često putujemo zajedno i pri tom vodimo sa sobom našu zlatnu retriverku.

Dok je žena radila u Banja Luci išli smo 1-2 puta mjesečno preko Hrvatske pune dvije godine i samo su jedanput pitali da li imamo dokumenta za psa. Mi naravno imamo uredna dokumenta plus smo dali psa na neko posebno ispitivanje na titraje (ne znam što je to), jer je veterinar tvrdio da je potrebno za EU. Koštalo je kao 5 mojih putovnica i to niko nije tražio ni u Hrvatskoj, ni u Mađarskoj, ni u Bosni, ni u Crnoj Gori.
Za ovih 7 godina jedanput su očitavali čip i to na ulazu u Srbiju iz Crne Gore (mislim da je policajac pre toga bio na obuci pa je hteo da proba).

Obično niko ništa ne pita, ali jednom smo zaboravili knjižicu i vraćali smo se 50km da je uzmemo. Tada su od 8 konrola na putu do Crne Gore i nazad tražili dokumente na 5.
agw is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 11:49   #856
Titar protutijela na bjesnoću - provjera je li pas cijepljenjem protiv bjesnoće stekao imunitet, ima li dovoljno antitijela da se smatra zaštićenim. Veterinar je dobro tvrdio jer je takav zakon. Svi psi koji ulaze u EU iz zemalja visokog rizika bjesnoće (Srbija između ostalih) moraju imati valjan titar test. Dovoljno je da pas pređe granicu Srbije na pola dana i pri povratku ne bi smio ući u Hrvatsku ako u knjižici nema titar. Druga je stvar provjerava li se u stvarnom životu. Ljeto smo dvaput išli iz Zagreba u Beograd na nekoliko dana. Napravili smo titar prije puta, nitko nije ozbiljno pregledao knjižicu ni psa. Sada nam vrijedi do kraja života psa dok god ga cijepimo protiv bjesnoće na vrijeme. Ne smije se zakasniti ni jedan dan, tako su nam rekli.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 21:48   #857
Helppp

Vodim maltezericu u Italiju bit Ce cijepljena 10 dana od bjesnoće a po pravilima bi trebala biti 21 dan.....hoce li mi raditi probleme?
foxylady123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 22:15   #858
Nama nisu ni na jednoj granici do Italije tražili ništa, niti što gledali.

Ako ima malo čupice sveži kikicu na vrh glave i svi će biti oduševljeni. Mene ni policija ne zeza kad je pas u autu i kad je bio na prednjem sjedalu.
Budu sretni da nisu olizani.

Samo nek bude na zadnjem sjedalu po propisima.

Nikad nismo opterećeni na granicama sa psom, čak se sa carinom i raspričamo.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 23:17   #859
Uf ok.....
foxylady123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 21:30   #860
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Nama nisu ni na jednoj granici do Italije tražili ništa, niti što gledali.

Ako ima malo čupice sveži kikicu na vrh glave i svi će biti oduševljeni. Mene ni policija ne zeza kad je pas u autu i kad je bio na prednjem sjedalu.
Budu sretni da nisu olizani.

Samo nek bude na zadnjem sjedalu po propisima.

Nikad nismo opterećeni na granicama sa psom, čak se sa carinom i raspričamo.
Dok ne zaustave prvi put
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.