Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2007., 10:58   #81
Quote:
Xerex kaže:
A di to pise da zmajevska vatra moze rastaliti prstenje? Moze stranica pa da si idem traziti knjige na tavanu.
Mislim da je to u onom dijelu gdje se Gandalf vratio kod Frode nakon što je posumnjao da Frodo posjeduje Onaj Prsten. Koliko se ja sjećam nešto veli tipa "priča se da zmajeva vatra može uništit prsten, ali da nema više zmajeva, te da ne može potvrdit istinitost te tvrdnje"..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 11:03   #82
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Nije ga ubila "banda šumskih razbojnika" nego stupica / sačekuša koju su složili orci, dok se kralj i prilično malen broj njegovih preživjelih vojnika vucarao em umoran, em uljuljkan u osjećaj sigurnosti nazad prema Gondoru.
OK, sta ima kralj tražit s toliko malo ljudi bilo gdje?
Dobro, imam objašnajnje, nosio je prsten, osjećao se nepobjedivim
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 11:12   #83
Quote:
German kaže:
Mislim da je to u onom dijelu gdje se Gandalf vratio kod Frode nakon što je posumnjao da Frodo posjeduje Onaj Prsten. Koliko se ja sjećam nešto veli tipa "priča se da zmajeva vatra može uništit prsten, ali da nema više zmajeva, te da ne može potvrdit istinitost te tvrdnje"..
Al to se ionak odnosi samo na manje prstenove; u istoj recenici Gandalf kaze kak ni Ancalagon ne bi mogo unistit the Prsten.
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 11:25   #84
Quote:
jay kaže:
Al to se ionak odnosi samo na manje prstenove; u istoj recenici Gandalf kaze kak ni Ancalagon ne bi mogo unistit thePrsten.

Eh da, točno tako!
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 12:30   #85
Inace, na danasnji dan je rodjen John Ronald Reuel Tolkien. Upravo je bilo na TV kalendaru.
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 13:04   #86
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Nije ni ova loša:
Ma loša je. Ultraviolet radi bebi Isusu da plače.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 13:04   #87
Quote:
Basta kaže:
ja bio oduševljen filmom sve do bilbove zabave
Znači čak prvih 15 minuta filma! Zahtjevna publika, nema kaj!
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 13:06   #88
najjači film ikada gleda sam ga 5-6 puta i to sva tri zaredom na kućom kinu strava,koji su to zvukovi koje scene borbe.volim sve što je vezano uz taj film
antonio17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 13:56   #89
Filmovi su jako dobri, ali imaju manu. Glavna mana filmova je, po meni, radi suviše događaja koje su pokrili na premalo vremena, sve u pokušaju da udovolje Tolkien- fanaticima. ( Tolkien – fanatika ima dosta.)
Što nisu mijenjali i kratili i izbacivali... pa čak i radikalno ako treba.
Prvi film mi je najbolji i odlicno zaokružen.
Drugi mi je odličan i sviđa mi se što odstupa od romana, pa je kod prvog gledanja bio čak i ugodan efekt iznenađenja, čak se u jednom trenutku nije znalo što slijedi...
U trećem filmu pokušali su da pokriju sve, a na kraju su izostavili najvažniji dio. Kod trećeg se Jackson izgubio....Film nije knjiga.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 14:37   #90
Pitanje: postoje tri vilenjačka prstena: jednog ima ona dugokosa plavuša iz šume, drugog tata od Aragornove ljube, a tko ima treći? Ili mi se sve to ispremješalo?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:07   #91
Gandalaf
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:20   #92
zapravo gandalf ga je samo dobil od vilenjaka jednog ,ne zmislim se sad kojeg ,nekog iz neke luke mislim al nisam siguran dost vremena je prošlo od kad sam čital sve kaj je vezano uz lotr.
__________________
:D
GlorfindelOfTheWood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:35   #93
Quote:
Tomislav B kaže:
Što nisu mijenjali i kratili i izbacivali... pa čak i radikalno ako treba.
ako pogledas dokumentarce o snimanju vidjet ces da su bili prilicno radikalni oko rezanja.. s druge strane i dalje se mnogi bune da stosta fali.

nikad nece svi bit zadovoljni
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:41   #94
Quote:
cvjetaca kaže:
ako pogledas dokumentarce o snimanju vidjet ces da su bili prilicno radikalni oko rezanja.. s druge strane i dalje se mnogi bune da stosta fali.

nikad nece svi bit zadovoljni

da da sobro veli ja sam prvi u redu kojem je film prekratki
__________________
:D
GlorfindelOfTheWood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:56   #95
Quote:
GlorfindelOfTheWood kaže:
zapravo gandalf ga je samo dobil od vilenjaka jednog ,ne zmislim se sad kojeg ,nekog iz neke luke mislim al nisam siguran dost vremena je prošlo od kad sam čital sve kaj je vezano uz lotr.
E taj dio me zbunjival. Kužim ja da ga on sada ima, ali on ga nije mogao dobiti originalno - jer ipak je čarobnjak, a ne vilenjak. Ako ga je dobio od vilenjaka onda mi sve napokon štima.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 16:15   #96
Quote:
GlorfindelOfTheWood kaže:
da da sobro veli ja sam prvi u redu kojem je film prekratki
I ja. Extended verzije malo popravljaju stvar, ali meni ni 5 sati ne bi bilo previse. Uskoro planiram maraton od 12 sati LOTR-a (3 extended verzije).
__________________
Take the Black !
jon-snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 17:03   #97
Samo malo objašnjenje, Hobit i je nastao kao priča za dicu, odnosno, bedtime story, odnosno JRR je tu priču priča svojim sinovima za laku noć... Prsteni, e to je već druga liga čovik je proveo 30ak godina života slažući priču... Daleko je to od moderne kiss-kiss-bang-bang hiperprodukcije...

Btw. kino verzije filma su uvreda za dobar ukus, produžene su puno puno bolje, ali 3. dio je sfušan do bola, vjerojatno je u pitanju bila kvadrologija pa su mu priprtili prstom i rekli 'Pero ne luduj'
radion-plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 17:33   #98
treči je imo Cirdan brodograditelj on ga je dao gandalfu kada je došao iz besmrtnih zemalja
__________________
nothing is free exept stupidity

For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 17:39   #99
Može li se još išta napisat nakon LOTR-a u fantasyju, a da je vridno spomena?
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 17:43   #100
da
__________________
nothing is free exept stupidity

For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.