Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2011., 10:53   #1021
Dokaza je masa da je Kuran od Boga, a ja cu uzeti samo neke dokaze koje nepobitno ukazuju da je Kuran od BOga i nikako drukcije.

1. Naucne cinjenice u Kuranu za koje moderna nauka tek zadnji 100 godina potvrdila kao ispravne. Postavlja se pitanje kako mogu te naucne cinjenice koje cemo poslije obraditi, nalazti se u jednoj knjizi u pustinjskoj arabiji u 6 stoljecu a znamo tad nije bilo teleskopa, mikroskopa, racunara i ostalih pomagala da to otkriju??

2. U kuranu nema gresaka niti kontradikcija, nema ni naucnih gresaka.

3. u Kuranu nema nologicnih tekstova, sve ima svoju svrhu zasto je zabranjeno i zasto je dozovljeno.

4. Kuran je konstruiran , kroz matematiku i geomtriju i da su tekstovi povezani jedno sa drugim brojcano, kao da je programiran tekst.

Uzet cu samo neke primjere naucnih cinjenica koje imaju u kuranu

U kuranu je spomenuto,
Big bang,
Sirenje univerzuma
Da je univerzum ravan kao list papir (ovo je NASA potvrdila)
Da je nebo bilo u dimnom stanju
Da mjeseceva orbita je S-forma
Da nebo moze da izgleda kao crvena ruza (pogledaj nebula , slika NASE iz 1999 godine)
O crnim rupama
Da je zemlja jajastog oblika
O pulsarima-neutronskim zvijezdama
Da se slatka i slana voda ne mijesa u morima
Da imaju valovi u morskim dubinama
Da su brda uradjena kao klinovi, i da sluze kao stabilizatori protiv potresa
Da biljke imaju spol, i da vjetrovi oplodjuju biljke
Da je zeljezo spusteno na zemlju, (objasnjeno od strane discovery channel, kako je zeljezo doslo velikim meteorom na zemlju)
Da se bijelo mlijeko u kravi stvara od crvene krvi

Plus mnogo toga jos, o embrilogiji, okeanologiji, meteorologiji i ostalim znanostima.

Pa da pocnemo


Big bang u Kuranu

Bog kaze:

21:30. Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smi ih Mi raskomadali, i da Mi od vode sve živo stvaramo? I zar neće vjerovati?

Sirenje Univerzuma

51:47Mi smo nebo moci Svojom sazdali i , Mi ga uistinu sirimo"

Univerzum u dimnom stanju

41:11. zatim se nebeskim visinama uputio dok je nebo još dim bilo, pa njemu i Zemlji rekao: "Pojavite se milom ili silom!"....


Figure 10: A new star forming out of a cloud of gas and dust (nebula), which is one of the remnants of the ‘smoke’ that was the origin of the whole universe. (The Space Atlas, Heather and Henbest, p. 50.)

slika dokazuje ono sto Bog govori u Kuranu

Spustanje zeljeza na zemlju

57:25 I spustili smo gvožđe - u njemu je sila žestoka i koristi za ljude

kako je spusteno gvozdje, pogledajte prilog sa discovery channel
http://www.youtube.com/watch?v=FGilzZgKmME

Ne mijesanje slatke i slane vode

25: 53. On je dvije vodene površine jednu pored druge ostavio – jedna je pitka i slatka, druga slana i gorka, a između njih je pregradu i nevidljivu branu postavio.

pogledajte ovaj prilog sa BBC ovdje vidimo istinitost kuranskog teksta, ronioci prolaze kroz granicu izmedju slane i slatke vode,
http://www.youtube.com/watch?v=c-RwESqc1zw

Ne mijesanje mora

55:19. Pustio je dva mora da se dodiruju,
20. između njih je pregrada i oni se ne miješaju –


slika sve kaze

Figure 13: The Mediterranean sea water as it enters the Atlantic over the Gibraltar sill with its own warm, saline, and less dense characteristics, because of the barrier that distinguishes between them. Temperatures are in degrees Celsius (C°). (Marine Geology, Kuenen, p. 43, with a slight enhancement.)

Formiranje embrija



Poslanik Muhammed je rekao: Kad sjemenoj tekucini prodje 42 noci , Allah joj posalje jednog meleka/andjela pa je on oblikuje i nacini joj sluh, vid, kozu, meso i kosti a zatim upita: - Gospodaru, musko ili zensko? Tvoj Gospodar odredi sta hoce, a taj melek zapise. Zatim upita: Gospodaru, kad ce umrijeti? Tvoj Gospodar rekne sta hoce i melek i to zapise. Zatim upita:- Gospodaru, kakva mu je nafaka(opskrba)? Tvoj Gospodar odredi koliko hoce, a melek zapise. Potom taj melek izadje s tim listom u ruci i na to vise niti doda niti oduzme!"
U drugoj verziji on jos kaze:- Hoce li imati potpuni oblik ili nece?
- pa ga Allah ucini da bude potpunog ili nepotpunog oblika
. (Hadis biljezi Muslim)


Bog objasnjava u kuranu kako nastaje mlijeko od krave



Bog kaze:

16:66. Vi imate pouku i u stoci: "Mi vam dajemo da iz utroba njenih mlijeko čisto pijete, koje nastaje od probave i od krvi – ukusno onima koji ga piju.

sta nauka kaze za ovo

http://www.foodsci.uoguelph.ca/dairy...osynthesis.htm

Milk is synthesized in the mammary gland. Within the mammary gland is the milk producing unit, the alveolus. It contains a single layer of epithelial secretory cells surrounding a central storage area called the lumen, which is connected to a duct system. The secretory cells are, in turn, surrounded by a layer of myoepithelial cells and blood capillaries.

The raw materials for milk production are transported via the bloodstream to the secretory cells. It takes 400-800 L of blood to deliver components for 1 L of milk.

Proteins: building blocks are amino acids in the blood. Casein micelles, or small aggregates thereof, may begin aggregation in Golgi vesicles within the secretory cell.
Lipids:
C4-C14 fatty acids are synthesized in the cells
C16 and greater fatty acids are preformed as a result of rumen hydrogenation and are transported directly in the blood
Lactose: milk is in osmotic equilibrium with the blood and is controlled by lactose, K, Na, Cl; lactose synthesis regulates the volume of milk secreted



sa wikipedia:

"The carbohydrate lactose gives milk its sweet taste and contributes about 40% of whole cow milk's calories. Lactose is a composite of two simple sugars, glucose and galactose. In nature, lactose is found only in milk and a small number of plants (McGee 17).Other components found in raw cow milk are living white blood cells, mammary-gland cells, various bacteria, and a large number of active enzymes (McGee 16).

Bog kaze u kuranu:

6:46 ....Pogledaj kako dokaze iznosimo, a oni opet glave okreću.

ima toga jos masa od nauke u kuranu ali za sad je dosta ovo, pa prostudirajte to

Htio bi vas pitati, kako je muhammed ili bilo ko mogao da zna sta se desava milijarde svjetlosnih godina daleko od zemlje bez teleskopa, i kako je mogao da zna bez mikroskopa, da se bijelo mlijeko nastaje od crvene krvi i da biljke imaju spol kad nije bilo mikroskopa. Ovo je za razumne ljude dovoljan dokaz pored masa ostalih dokaza da je Kuran zaista knjiga od Boga.
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 15:57   #1022
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
Ovo je za razumne ljude dovoljan dokaz pored masa ostalih dokaza da je Kuran zaista knjiga od Boga.
svaka cast Allah swt te nagradio za ovo.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 16:18   #1023
Istina se ne može shvatiti dok god guzica se papirom briše a ne prstima i vodom.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 16:48   #1024
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
1. kako produkt spoja, kad su grci vjerovali u vise bogova a dok islam se protivi tome, i kako je onda spoj?

2. jesam bibliju

3. absolutno netacno, hajde mi nadji u nekim antickim spisima da se spominje
kao u kUranu, Big bang, sirenje univerzuma, ostala astronomska naucna cuda, embriologija, geologija, okeanologija i ostale znanosti.

4. de mi reci kako su stari grci znati o bi bangu i sirenju univerzuma kad je potrebno imati teleskop da bi se to oktrilo???

5. tako da ti to pada u vodu, a nauka u kuranu je daleko ispred ljudske nauke

6. Big bang i sirenjeuniverzuma je tek pronadjeno oko 1920 godine , edwin hubble pronsao sa teleskopom. a to u kuranu stoji ima 1400 godina.



7. hajde mi nadji o big bangu i sirenju univerzuma u antickim spisima evo mozes me pljunuti u oci odmah.
1. Ako se tvoje poznavanje grčke klasične kulture (koja je udarila temelje cijelom zapadnom ali dijelom i istočnom svijetu) temelji na rečenici da su ''Grci vjerovali u više bogova'' onda se trebaš još dobro namučit da stekneš temeljno klasično obrazovanje koje je nužno za poznavanje ne samo kasnije literature i književnosti, nego kompletnog zapadnog svijeta uopće. Ali evo, da ti pomognem skratiti priču.
Grčka religija se mjenjala kroz vrijeme i bila je pod neposrednim utjecajem razvoja filozofije. Grci Homerovog vremena generalno vjeruju u mnogo bogova, no do kada su došli do kasne antike (3-6.st.-uvod u islam) grčka svijest je doživjela tolike promjene da su Grci spoznali (najviše pod neoplatoničarima) da je bog jedan ali da se javlja u jako mnogo oblika. Spoznali su da je vječan, sveobuhvatan i neponovljiv. To je bio uvod u kršćansku europu, ali i u bliskoistočni islam.
Ta grčka filozofska misao je na prostoru bliskog istoka pomješana sa arapskim politeizmom (koje je, iako je imao trojstvo, uvijek naginjao ka vrhovnom božanstvu) ali i židovstvom i kršćanstvom također.
Pri tom procesu formirana je nova religija-islam iz koje se vide utjecaji svih ostalih pokreta. Problem kod tvog, ali i kod mnogih dr. ljudi koji proučavaju islam je taj što idete od kraja (dakle kuran je zadnja knjiga iz božje edicije), prema početku (prema Starom zavjetu) i negirate sve što je bilo prije. To nije znanstvena metoda, i onako kako vi objašnjavate kur an, se nikad neće prihvatiti u modernoj znanosti.
Ali kako rekoh, kako imate dovoljan br. pseudoznanstvenika koji to pišu za neuk narod, mislim da će se još dugo pričati ''kako je kuran uvijek uz znanost.''
Jest ako čitaš te knjige, a ako čitaš prave znanstvene knjige, onda ćeš vidjet da to i nije baš tako.

2. I na osnovu pročitane Biblije i Kurana si došao do tog zaključka? Đe su ti ostale knjige? To ti je kao da si, nakon što si pročitao samo Anu Karenjinu u životu, zaključio da je to najbolja knjiga na svijetu. Možda i jest, ali bez komparacije, ti to nikad nećeš moć znati.

3. Previše je primjera. Čitaj Aristotela za početak. Odnosno pročitaj sve do Aristotela pa onda Aristotela. Nakon toga ćemo razgovarati. Ok?

4. Mnogi Grci su imali nešto što mnogi ljudi ni danas nemaju, a to je slobodno razmišljanje neopterećeno dogmama, religijama, krutim društvenim pravilima i sl. Zato su samo promatranjem i razmišljanjem mogli doći do velikih spoznaja.

5. Koja bola nauka u Kuranu, Kuran tumači teologiju i religiju, a to dvoje nikad nije i nikad neće govoriti na isti način jer im je sama metodologija drukčija.

6. Blago vama.

7. Da ti to sad i napišem, opet bi se uvjeravao da to ne može bit jer je Muhamed bio nepismen. Nisam ti ja prvi koji o ovome govori, sta ti je. Ali vaši argumenti za obranu su mi uvijek presmješni, i naravno toliko neodrživi da je smješno kako neko u to polaže nade. Ali eto, svi imamo izbor, zar ne?
__________________
Explore Everything. Stop at Nothing.
sunwatcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 16:59   #1025
E moj harune u kojoj si ti zabludi .. ovo sve sto si ti naveo je apsolutni dokaz da je muhamed imao vremeplov kojima je otisao u budnocnost u saznao sve te stvari te se vratio kako bi izmislio religiju
bad-monkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 17:26   #1026
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
o. Dokaza je masa da je Kuran od Boga, a ja cu uzeti samo neke dokaze koje nepobitno ukazuju da je Kuran od BOga i nikako drukcije.

1. Naucne cinjenice u Kuranu za koje moderna nauka tek zadnji 100 godina potvrdila kao ispravne. Postavlja se pitanje kako mogu te naucne cinjenice koje cemo poslije obraditi, nalazti se u jednoj knjizi u pustinjskoj arabiji u 6 stoljecu a znamo tad nije bilo teleskopa, mikroskopa, racunara i ostalih pomagala da to otkriju??

2. U kuranu nema gresaka niti kontradikcija, nema ni naucnih gresaka.

3. u Kuranu nema nologicnih tekstova, sve ima svoju svrhu zasto je zabranjeno i zasto je dozovljeno.

4. U kuranu je spomenuto,
Da je univerzum ravan kao list papir (ovo je NASA potvrdila)

5. 21:30. Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smi ih Mi raskomadali, i da Mi od vode sve živo stvaramo? I zar neće vjerovati?


6. ima toga jos masa od nauke u kuranu ali za sad je dosta ovo, pa prostudirajte to

7. Htio bi vas pitati, kako je muhammed ili bilo ko mogao da zna sta se desava milijarde svjetlosnih godina daleko od zemlje bez teleskopa, i kako je mogao da zna bez mikroskopa, da se bijelo mlijeko nastaje od crvene krvi i da biljke imaju spol kad nije bilo mikroskopa. Ovo je za razumne ljude dovoljan dokaz pored masa ostalih dokaza da je Kuran zaista knjiga od Boga.
O. Šta je uopće Bog jesi se ikad pitao, zašto zamišljaš boga tako kako ga zamišljaš? Da nisi rođen u toj kulturi i da si drukčije učen, stvari koje sad tvrdiš nikad ne bi prihvatio. Zar bog mora da se očituje kroz pisani tekst? Zbog čega? Zar Bog ne bi trebao biti milostiv prema svim ljudima jednako i dati svima priliku da ga spoznaju bez znanja arapskog jezika? Inače, on nas očito ne ljubi sve jednako, niti nam je svima bliži od vratne žile, ako uzmemo u obzir činjenicu da je Arapima dao prvenstvo?

1. Znanost je utvrdila da stvar nije nastala među neukim pukom pustinjske Arabije 6.st., već među vrlo učenim ljudima dobro upućenima u antička učenja.
Vidiš li da sve 'znanstvene' knjige koje čitaš o 'znanstvenim dokazima' Kurana dolaze samo od muslimana? Zar to nije malo čudno?

2. Koliko si puta ovo u životu čuo pa si počeo i sam ponavljat?

3. istina, sve ima svoju svrhu objašnjenu na muslimanski način poimanja stvari. Ljudi koji su van te kulture ne vide to na taj način.

4. Nema to šta NASA potvrdit jer su to u znanosti za sada samo spekulacije, a kad će se to potvrdit, boga pitaj.

5. Isto stvaranje imaš u egipatskoj mitologiji gdje sve živo nastaje iz vode, a Zrak razdvoji Nebo i Zemlju koji su prije razdvajanja bili Jedno.
E,da. Ne zaboravimo da je egipatska par hiljada godina starija od muslimanske mitologije.
Imaš još more takvih primjera, ali sam ih nalazi ako želiš, a ako ne želiš, vjeruj i dalje u šta ti je lakše.

7. Sve ovo što pišeš govoriš iz samog razloga što ne poznaješ stvari koje su prethodile islamu!
To je kao da ja sam uzmem knjigu iz 21.st. i pročitam je bez ikakvog znanja o ranijoj literaturi, i govorim kako je knjiga dobra, a ono čisti plagijat 100 puta prožvakane teme. To se tebi događa. Pričaš kao da je Kuran pao sa neba, a ono knjiga, koja je samo pratila sljed antičke misli. Bez znanja o periodima prije, naravno da Kuran djeluje tako fascinantno, no u realnosti, to nije baš tako.
__________________
Explore Everything. Stop at Nothing.
sunwatcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 21:31   #1027
Quote:
sunwatcher kaže: Pogledaj post
1. Ako se tvoje poznavanje grčke klasične kulture (koja je udarila temelje cijelom zapadnom ali dijelom i istočnom svijetu) temelji na rečenici da su ''Grci vjerovali u više bogova'' onda se trebaš još dobro namučit da stekneš temeljno klasično obrazovanje koje je nužno za poznavanje ne samo kasnije literature i književnosti, nego kompletnog zapadnog svijeta uopće. Ali evo, da ti pomognem skratiti priču.
Grčka religija se mjenjala kroz vrijeme i bila je pod neposrednim utjecajem razvoja filozofije. Grci Homerovog vremena generalno vjeruju u mnogo bogova, no do kada su došli do kasne antike (3-6.st.-uvod u islam) grčka svijest je doživjela tolike promjene da su Grci spoznali (najviše pod neoplatoničarima) da je bog jedan ali da se javlja u jako mnogo oblika. Spoznali su da je vječan, sveobuhvatan i neponovljiv. To je bio uvod u kršćansku europu, ali i u bliskoistočni islam.
Ta grčka filozofska misao je na prostoru bliskog istoka pomješana sa arapskim politeizmom (koje je, iako je imao trojstvo, uvijek naginjao ka vrhovnom božanstvu) ali i židovstvom i kršćanstvom također.
Pri tom procesu formirana je nova religija-islam iz koje se vide utjecaji svih ostalih pokreta. Problem kod tvog, ali i kod mnogih dr. ljudi koji proučavaju islam je taj što idete od kraja (dakle kuran je zadnja knjiga iz božje edicije), prema početku (prema Starom zavjetu) i negirate sve što je bilo prije. To nije znanstvena metoda, i onako kako vi objašnjavate kur an, se nikad neće prihvatiti u modernoj znanosti.
Ali kako rekoh, kako imate dovoljan br. pseudoznanstvenika koji to pišu za neuk narod, mislim da će se još dugo pričati ''kako je kuran uvijek uz znanost.''
Jest ako čitaš te knjige, a ako čitaš prave znanstvene knjige, onda ćeš vidjet da to i nije baš tako.

2. I na osnovu pročitane Biblije i Kurana si došao do tog zaključka? Đe su ti ostale knjige? To ti je kao da si, nakon što si pročitao samo Anu Karenjinu u životu, zaključio da je to najbolja knjiga na svijetu. Možda i jest, ali bez komparacije, ti to nikad nećeš moć znati.

3. Previše je primjera. Čitaj Aristotela za početak. Odnosno pročitaj sve do Aristotela pa onda Aristotela. Nakon toga ćemo razgovarati. Ok?

4. Mnogi Grci su imali nešto što mnogi ljudi ni danas nemaju, a to je slobodno razmišljanje neopterećeno dogmama, religijama, krutim društvenim pravilima i sl. Zato su samo promatranjem i razmišljanjem mogli doći do velikih spoznaja.

5. Koja bola nauka u Kuranu, Kuran tumači teologiju i religiju, a to dvoje nikad nije i nikad neće govoriti na isti način jer im je sama metodologija drukčija.

6. Blago vama.

7. Da ti to sad i napišem, opet bi se uvjeravao da to ne može bit jer je Muhamed bio nepismen. Nisam ti ja prvi koji o ovome govori, sta ti je. Ali vaši argumenti za obranu su mi uvijek presmješni, i naravno toliko neodrživi da je smješno kako neko u to polaže nade. Ali eto, svi imamo izbor, zar ne?



Quote:
2. I na osnovu pročitane Biblije i Kurana si došao do tog zaključka? Đe su ti ostale knjige? To ti je kao da si, nakon što si pročitao samo Anu Karenjinu u životu, zaključio da je to najbolja knjiga na svijetu. Možda i jest, ali bez komparacije, ti to nikad nećeš moć znati.
KUran je jedina knjiga od Boga , jer sve upucuje na to, prvo naucne cinjenice u kuranu, kuran programiran matematicki i geomterijski,nema gresaka, sve je logicno i imaju svoje kako i zasto. jednostavno savrsena knjiga.


Quote:
3. Previše je primjera. Čitaj Aristotela za početak. Odnosno pročitaj sve do Aristotela pa onda Aristotela. Nakon toga ćemo razgovarati. Ok?
kad meni aristotel bude govorio sta se desava u univerzumu milijarde svjetlosnih godina daleko od zemlje , onda cu ga citati


Quote:
5. Koja bola nauka u Kuranu, Kuran tumači teologiju i religiju, a to dvoje nikad nije i nikad neće govoriti na isti način jer im je sama metodologija drukčija.
da, upravo to sto si cuo, nauk u kuranu, i tu istu nauku potvrdjivaju zapadni naucnici koji su studirali Kuran, i oni cak kazu da jedino ove informcije mogu doci od BOga.


Quote:
Ali vaši argumenti za obranu su mi uvijek presmješni, i naravno toliko neodrživi da je smješno kako neko u to polaže nade.
ako su presmijesni daj onda protudokaz koji ce pobiti ovo sto pricam, a pusti price rekla kazala.
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 21:50   #1028
Quote:
sunwatcher kaže: Pogledaj post
O. Šta je uopće Bog jesi se ikad pitao, zašto zamišljaš boga tako kako ga zamišljaš? Da nisi rođen u toj kulturi i da si drukčije učen, stvari koje sad tvrdiš nikad ne bi prihvatio. Zar bog mora da se očituje kroz pisani tekst? Zbog čega? Zar Bog ne bi trebao biti milostiv prema svim ljudima jednako i dati svima priliku da ga spoznaju bez znanja arapskog jezika? Inače, on nas očito ne ljubi sve jednako, niti nam je svima bliži od vratne žile, ako uzmemo u obzir činjenicu da je Arapima dao prvenstvo?

1. Znanost je utvrdila da stvar nije nastala među neukim pukom pustinjske Arabije 6.st., već među vrlo učenim ljudima dobro upućenima u antička učenja.
Vidiš li da sve 'znanstvene' knjige koje čitaš o 'znanstvenim dokazima' Kurana dolaze samo od muslimana? Zar to nije malo čudno?

2. Koliko si puta ovo u životu čuo pa si počeo i sam ponavljat?

3. istina, sve ima svoju svrhu objašnjenu na muslimanski način poimanja stvari. Ljudi koji su van te kulture ne vide to na taj način.

4. Nema to šta NASA potvrdit jer su to u znanosti za sada samo spekulacije, a kad će se to potvrdit, boga pitaj.

5. Isto stvaranje imaš u egipatskoj mitologiji gdje sve živo nastaje iz vode, a Zrak razdvoji Nebo i Zemlju koji su prije razdvajanja bili Jedno.
E,da. Ne zaboravimo da je egipatska par hiljada godina starija od muslimanske mitologije.
Imaš još more takvih primjera, ali sam ih nalazi ako želiš, a ako ne želiš, vjeruj i dalje u šta ti je lakše.

7. Sve ovo što pišeš govoriš iz samog razloga što ne poznaješ stvari koje su prethodile islamu!
To je kao da ja sam uzmem knjigu iz 21.st. i pročitam je bez ikakvog znanja o ranijoj literaturi, i govorim kako je knjiga dobra, a ono čisti plagijat 100 puta prožvakane teme. To se tebi događa. Pričaš kao da je Kuran pao sa neba, a ono knjiga, koja je samo pratila sljed antičke misli. Bez znanja o periodima prije, naravno da Kuran djeluje tako fascinantno, no u realnosti, to nije baš tako.

Quote:
O. Šta je uopće Bog jesi se ikad pitao, zašto zamišljaš boga tako kako ga zamišljaš?
ja kad bi ti pricao o Bogu mogao bi pricati cijeli dan, zamislja ga onako kako se on opisao u Kuranu, kako je on sam sebe opisao


Quote:
Zar bog mora da se očituje kroz pisani tekst? Zbog čega?
Kuran je direktno knjiga od Boga, dolazilu dio po dio u periodu od 23 godine po potrebi.

Quote:
Zar Bog ne bi trebao biti milostiv prema svim ljudima jednako i dati svima priliku da ga spoznaju bez znanja arapskog jezika? Inače, on nas očito ne ljubi sve jednako, niti nam je svima bliži od vratne žile, ako uzmemo u obzir činjenicu da je Arapima dao prvenstvo?
da vidimo sta BOg kaze za ovo

BOg kaze:

87. Kur’an je doista svijetu cijelom opomena!

sta ima veze ako je Bog odabaro jedan jezik na kojem ce se prestaviti ljudima, u ovom slucaju na arapskom, zasto na arapskom pa zato sto je to najbogatiji jezik na svijetu.

Quote:
1. Znanost je utvrdila da stvar nije nastala među neukim pukom pustinjske Arabije 6.st., već među vrlo učenim ljudima dobro upućenima u antička učenja.
Vidiš li da sve 'znanstvene' knjige koje čitaš o 'znanstvenim dokazima' Kurana dolaze samo od muslimana? Zar to nije malo čudno?
da znanost je pocela medju antickim ucenjacima, ali znanje koje je spsuteno u Kuranu je bilo daleko ispred te civiliziacije, pa covjce moderna tehnologija zadnjih godina otkriva ono sto je kuran govorio prije 1400 godina.



Quote:
4. Nema to šta NASA potvrdit jer su to u znanosti za sada samo spekulacije, a kad će se to potvrdit, boga pitaj.
vidi se da nisi upoznat sa naukom, a znas me kritikovati kURan

evo sad se uvjeri u nadnaravnost Kuranskog teksta

pazi sad dobro


Geomtrija Univerzuma kao list papira

sta Allah kaze o ovome

104. onoga Dana kada smotamo nebesa kao što se smota list papira za pisanje.

ovdje vidimo dvije stvari , skupljanje univerzuma i geometrija univerzuma kao list papira, ovdje se ocito govori o velikom stisku i pogledajmo sta NASA kaze kakva je geometrija UNIVERZUMA

sa NASA stranice
http://map.gsfc.nasa.gov/universe/uni_shape.html

NASA potvrdila naukom WMAP:a da je geomtrija univerzuma kao list papira


Quote:
"If the density of the universe exactly equals the critical density, then the geometry of the universe is flat like a sheet of paper. Thus, there is a direct link between the geometry of the universe and its fate.

The simplest version of the inflationary theory, an extension of the Big Bang theory, predicts that the density of the universe is very close to the critical density, and that the geometry of the universe is flat, like a sheet of paper. That is the result confirmed by the WMAP science

znaci u ovom malom tekstu imamo dvije naucne cinjenice, da ce univerzum poceti se skupljati i da je univerzum kao list papira

a ovdje moze da vidis sta kazu naucnici kako ce se sakupiti univerzum, bas onako kako KUran govori
http://www.youtube.com/watch?v=MLczF-lcARU


Sta je ovo momcino ?


Quote:
5. Isto stvaranje imaš u egipatskoj mitologiji gdje sve živo nastaje iz vode, a Zrak razdvoji Nebo i Zemlju koji su prije razdvajanja bili Jedno.
E,da. Ne zaboravimo da je egipatska par hiljada godina starija od muslimanske mitologije.
Imaš još more takvih primjera, ali sam ih nalazi ako želiš, a ako ne želiš, vjeruj i dalje u šta ti je lakše.
daj mi gdje egipcani govore o Big bangu? a pusti price rekla kazala, dokaze na sto...



Quote:
7. Sve ovo što pišeš govoriš iz samog razloga što ne poznaješ stvari koje su prethodile islamu!
To je kao da ja sam uzmem knjigu iz 21.st. i pročitam je bez ikakvog znanja o ranijoj literaturi, i govorim kako je knjiga dobra, a ono čisti plagijat 100 puta prožvakane teme. To se tebi događa. Pričaš kao da je Kuran pao sa neba, a ono knjiga, koja je samo pratila sljed antičke misli. Bez znanja o periodima prije, naravno da Kuran djeluje tako fascinantno, no u realnosti, to nije baš tako
poznajem itekako, vise nego sto ti mislis.

nego de mi reci kojom su tehnologijom ljudi u 6 stoljecu u arapskoj pustinji izmjerili da je univerzumova geomtrija kao list papira, pa to NASA potvrdila WAMP naukom?
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 22:09   #1029
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
Geomtrija Univerzuma kao list papira

sta Allah kaze o ovome

104. onoga Dana kada smotamo nebesa kao što se smota list papira za pisanje.

ovdje vidimo dvije stvari , skupljanje univerzuma i geometrija univerzuma kao list papira, ovdje se ocito govori o velikom stisku i pogledajmo sta NASA kaze kakva je geometrija UNIVERZUMA

sa NASA stranice
http://map.gsfc.nasa.gov/universe/uni_shape.html

NASA potvrdila naukom WMAP:a da je geomtrija univerzuma kao list papira
Prvo i osnovno kuran ne kaze da je svemir kao list papira nego da ce oni SMOTAT svemir kao list papira .. da govori svemir je kao list papira tu se vec blize .. ali opet jako daleko .. jer svemir nije kao list papira.List papira je gotovo dvodimenzijonalan .. a svemir to nije.

Kada neki fizicar kaze da je gemetrija svemira ravna to ne znaci da je on kao list papira .. to je gotovo metaforicki .. to znaci da su svi geometriski oblici u svemiru pravilni.

Ali kao sto sam vec rekao kuran ne kaze da je svemir kao list papira .. osim ako naravno ne citas toliko selektivno( i uz to neiskreno naravno) da samo izdvojis ovaj dio kao list papira za pisanje a ovo ostalo ignoriras, ali ajet u cijelini ne govori o izgledu svemira nego o tome sto ce bog(valjda) napravit sa svemirom .. a to je smotati ga ko list papira.

Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
znaci u ovom malom tekstu imamo dvije naucne cinjenice, da ce univerzum poceti se skupljati i da je univerzum kao list papira

a ovdje moze da vidis sta kazu naucnici kako ce se sakupiti univerzum, bas onako kako KUran govori
http://www.youtube.com/watch?v=MLczF-lcARU

Te dvije stvari su kontradiktorne .. ako je svemirska geometrija ravna onda se svemir nemoze poceti skupljati nego samo nastaviti širiti u beskonacnost .. kod svericne geometrije svemir se moze poceti skupljat i opet siriti.

Dakle odluci se dali je gemetrija ravna ili okrugla
bad-monkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 00:11   #1030
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
1. KUran je jedina knjiga od Boga , jer sve upucuje na to, prvo naucne cinjenice u kuranu, kuran programiran matematicki i geomterijski,nema gresaka, sve je logicno i imaju svoje kako i zasto. jednostavno savrsena knjiga.


2. kad meni aristotel bude govorio sta se desava u univerzumu milijarde svjetlosnih godina daleko od zemlje , onda cu ga citati


3. da, upravo to sto si cuo, nauk u kuranu, i tu istu nauku potvrdjivaju zapadni naucnici koji su studirali Kuran, i oni cak kazu da jedino ove informcije mogu doci od BOga.


4. ako su presmijesni daj onda protudokaz koji ce pobiti ovo sto pricam, a pusti price rekla kazala.
1. Kako te ne zaboli glava od ponavljanja? Da znanost (koja je jelte uvijek bila uz Kuran) govori ovo je ovako i točka, onda se znanost nikad ne bi razvijala. Znanost će promjeniti teorije u vezi tih stvari kroz sljedećih 50 godina, a onda će se i tvoje knjige koje čitaš isto promjeniti, te će se opet tvrditi, mi smo uz znanost. žalosno je što će i tada biti dovoljan broj neukih ljudi koji neće ništa provjeravati, već će samo ponavljati kao papagaji naučene stvari uz koje su odrasli.

2. Aristotel govori o mnogim stvarima koje su ponovljene u Kuranu, samo što nećeš da čitaš, jbg.

3. Navedi mi njihova nemuslimanska imena ako su već tako veliki zapadni naučnici. Hvala.

4. Već sam ti rekao dovoljan broj informacija koje bi ti mogle omogućiti bijeg iz šablona, no naučene stvari koje ti govore od rođenja,a koje i sam ponavljaš bez dodatnog provjeravnja, se ne mogu tako lako zamjeniti novim spoznajama.
__________________
Explore Everything. Stop at Nothing.
sunwatcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 01:05   #1031
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post
1. ja kad bi ti pricao o Bogu mogao bi pricati cijeli dan, zamislja ga onako kako se on opisao u Kuranu, kako je on sam sebe opisao


2. Kuran je direktno knjiga od Boga, dolazilu dio po dio u periodu od 23 godine po potrebi.


3. sta ima veze ako je Bog odabaro jedan jezik na kojem ce se prestaviti ljudima, u ovom slucaju na arapskom, zasto na arapskom pa zato sto je to najbogatiji jezik na svijetu.



4. da znanost je pocela medju antickim ucenjacima, ali znanje koje je spsuteno u Kuranu je bilo daleko ispred te civiliziacije, pa covjce moderna tehnologija zadnjih godina otkriva ono sto je kuran govorio prije 1400 godina.



5. Geomtrija Univerzuma kao list papira

sta Allah kaze o ovome

104. onoga Dana kada smotamo nebesa kao što se smota list papira za pisanje.

ovdje vidimo dvije stvari , skupljanje univerzuma i geometrija univerzuma kao list papira, ovdje se ocito govori o velikom stisku i pogledajmo sta NASA kaze kakva je geometrija UNIVERZUMA

Sta je ovo momcino ?


6. daj mi gdje egipcani govore o Big bangu? a pusti price rekla kazala, dokaze na sto...

7. poznajem itekako, vise nego sto ti mislis.
1. Znači neko te naučio kako se Bog očituje i kako ga trebaš zamišljat.

2. Dovoljan br. godina da se podrobno i detaljno prouče starije knjige i sastavi kompilacija.

3. Arapski je jednako bogat kao i grčki, sanskrt, kineski i japanski. Zašto se i u tim jezicima onog vremena nije pojavio po jedan primjerak Kurana, tako da njegova perfekcija bude potpuna? To opet govori o njegovoj plošnosti.
Kako je Kuran dat cijelom svijetu kad pola svijeta nikad nije ni čulo za tu knjigu. Zar svemogući bog nije imao bolji način nego da se očituje samo kroz pisani text? Čak su se i naši stari slavenski bogovi očitovali na kreativnije načine.

4. Kad ćeš prestat ponavljat naučene rečenice, i počet izučavat stvarnu zapadnu znanost (koja ne govori isto što i Kuran)?

5. Slušaj, ajet koji citiraš o nebu koje će Oni smotat nema nikakve veze sa svemirom kao listom papira u onom kontekstu u kojem ga ti doživljavaš.

Prema Babilonskoj tradiciji nebo se doživljavalo kao otvorena knjiga (otvoren svitak) na kojem su ipisane poruke u zvijezdama i s kojih mudri čitaju budućnost odnosno prošlost...i onda kad nam Ivan u Apokalipsi (Biblija) govori o svitku (''nebo se zavilo, smotalo te su zvjezde padale na zemlju..'') i dotična osoba u Kuranu (''onoga Dana kada smotamo nebesa kao što se smota list papira'') sasvim nam postaje jasno da su pisci Biblije i Kurana nastavili istu antičku misao o nebu nasljeđenu od drevnih babilonaca.
Dakle, sve antičke knjige koje se dotiču neba (uključujući i Bibliju) imaju istu koncepciju svemira i neba kao lista papira. Istu misao preuzeo je i Kuran. Nema tu ni NASE, ni ničega.

I upravo zato što odbijaš da čitaš literaturu pisanu prije Kurana, možeš pomisliti kako je Kuran pao sa neba, usred pustinje, sa idejama za koje se prije toga nije znalo. To je naravno, jako pogrešna slika cijele situacije, a ti kako hoćeš.

6. Gledaj, bing bang je samo teorija, koja za sada najbolje stoji, no ima ih još, i sve one dolaze od znanstvenika. Pošto je ona trenutno i najpopularnija, i svi za nju znaju, onda je ta i uzeta od strane vaših pseudoznanstvenika kao ona koja je potvrđena u kuranu.
Ako se kroz koju godinu nađe dr. bolja teorija o velikom prapočetku, nema sumnje da ćete nać nešto u Kuranu što će potkrijepiti i tu teoriju. Dokaze vidi samo onaj koji želi da ih vidi.

7. Vidim, nema šta.
__________________
Explore Everything. Stop at Nothing.
sunwatcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 01:41   #1032
Quote:
bad-monkey kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno kuran ne kaze da je svemir kao list papira nego da ce oni SMOTAT svemir kao list papira .. da govori svemir je kao list papira tu se vec blize .. ali opet jako daleko .. jer svemir nije kao list papira.List papira je gotovo dvodimenzijonalan .. a svemir to nije.

Kada neki fizicar kaze da je gemetrija svemira ravna to ne znaci da je on kao list papira .. to je gotovo metaforicki .. to znaci da su svi geometriski oblici u svemiru pravilni.

Ali kao sto sam vec rekao kuran ne kaze da je svemir kao list papira .. osim ako naravno ne citas toliko selektivno( i uz to neiskreno naravno) da samo izdvojis ovaj dio kao list papira za pisanje a ovo ostalo ignoriras, ali ajet u cijelini ne govori o izgledu svemira nego o tome sto ce bog(valjda) napravit sa svemirom .. a to je smotati ga ko list papira.




Te dvije stvari su kontradiktorne .. ako je svemirska geometrija ravna onda se svemir nemoze poceti skupljati nego samo nastaviti širiti u beskonacnost .. kod svericne geometrije svemir se moze poceti skupljat i opet siriti.

Dakle odluci se dali je gemetrija ravna ili okrugla

Quote:
Prvo i osnovno kuran ne kaze da je svemir kao list papira nego da ce oni SMOTAT svemir kao list papira
pa ako je geometrija kao list papira, nece valjda reci da je smota kao loptu, nego ce primjer dati srazmjeran onome na sto se cilja.

normalno da je univerzum trodimenzionalan dok je papir dvodimenzionalan, ali ovdje se vjerovatno cilja na ono sto govore NASA o geomtriji, jer spomenuti univerzum kao list papira da ce biti smotano i da NASA spominje bas list papira jer velika podudarnost.

Sta znaci da ce biti kad bude nebesa smotana kao list papira, doci ce do zakrivljenja prostora, isto kao sto se dodje do zakrivljenja papira pri smotavanju.

Uglavnom BOg najbolje zna sta ce biti i kako ce biti.


Quote:
Te dvije stvari su kontradiktorne .. ako je svemirska geometrija ravna onda se svemir nemoze poceti skupljati nego samo nastaviti širiti u beskonacnost
pogledaj onaj gore video gdje naucnici govore da ce se univerzum skupiti iako kazu da je ravan kao list papira
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 01:47   #1033
Quote:
sunwatcher kaže: Pogledaj post
1. Kako te ne zaboli glava od ponavljanja? Da znanost (koja je jelte uvijek bila uz Kuran) govori ovo je ovako i točka, onda se znanost nikad ne bi razvijala. Znanost će promjeniti teorije u vezi tih stvari kroz sljedećih 50 godina, a onda će se i tvoje knjige koje čitaš isto promjeniti, te će se opet tvrditi, mi smo uz znanost. žalosno je što će i tada biti dovoljan broj neukih ljudi koji neće ništa provjeravati, već će samo ponavljati kao papagaji naučene stvari uz koje su odrasli.

2. Aristotel govori o mnogim stvarima koje su ponovljene u Kuranu, samo što nećeš da čitaš, jbg.

3. Navedi mi njihova nemuslimanska imena ako su već tako veliki zapadni naučnici. Hvala.

4. Već sam ti rekao dovoljan broj informacija koje bi ti mogle omogućiti bijeg iz šablona, no naučene stvari koje ti govore od rođenja,a koje i sam ponavljaš bez dodatnog provjeravnja, se ne mogu tako lako zamjeniti novim spoznajama.

Quote:
2. Aristotel govori o mnogim stvarima koje su ponovljene u Kuranu, samo što nećeš da čitaš, jbg.
rekao sam ti da s epustis tih prica rekla kazala, dokaze na sto hocu, kao sto ja iznosim dokaze


Quote:
3. Navedi mi njihova nemuslimanska imena ako su već tako veliki zapadni naučnici. Hvala.
'

netrebam ti njihova imena kad mozes licno da cujes iz njihovih usta sta kazu za kuran

prvi dio
http://www.youtube.com/watch?v=EnXE0fXVQWc

drugi dio
http://www.youtube.com/watch?v=FUUPY...eature=related
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 01:58   #1034
Bukvalno shvaćanje Kurana je 1-a stepenica od 7 nivoa shvaćanja Kurana.
Taj nivo se simbolizira Juncem koje simbolizria nivo čovjeka koji čita svete spise i shvaća onako kako piše bukvalno pa sve do čovjeka koji je na 7 nivou ljestvice shvaćanja Kurana.
Dakle od Junca do Čovjeka je mukotrpan put razvijanja.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 02:00   #1035
Quote:
sunwatcher kaže: Pogledaj post
4. Kad ćeš prestat ponavljat naučene rečenice, i počet izučavat stvarnu zapadnu znanost (koja ne govori isto što i Kuran)?


6. Gledaj, bing bang je samo teorija, koja za sada najbolje stoji, no ima ih još, i sve one dolaze od znanstvenika. Pošto je ona trenutno i najpopularnija, i svi za nju znaju, onda je ta i uzeta od strane vaših pseudoznanstvenika kao ona koja je potvrđena u kuranu.
Ako se kroz koju godinu nađe dr. bolja teorija o velikom prapočetku, nema sumnje da ćete nać nešto u Kuranu što će potkrijepiti i tu teoriju. Dokaze vidi samo onaj koji želi da ih vidi.
.

Quote:
4. Kad ćeš prestat ponavljat naučene rečenice, i počet izučavat stvarnu zapadnu znanost (koja ne govori isto što i Kuran)?
pa zapadna znanost je ista kao u kuranu , i tamo i vamo se spominje bigbang, sirenje univerzuma , i ostale znanosti

jedina razlika je u evoluciji, a posto je evolucija bajka i nema se dokaza za nju, tako da se nemoze uzeti za ozbiljno.


Quote:
6. Gledaj, bing bang je samo teorija, koja za sada najbolje stoji, no ima ih još, i sve one dolaze od znanstvenika. Pošto je ona trenutno i najpopularnija, i svi za nju znaju, onda je ta i uzeta od strane vaših pseudoznanstvenika kao ona koja je potvrđena u kuranu.
Ako se kroz koju godinu nađe dr. bolja teorija o velikom prapočetku, nema sumnje da ćete nać nešto u Kuranu što će potkrijepiti i tu teoriju. Dokaze vidi samo onaj koji želi da ih vidi.
nije bas tacno evo vidi sam

Proof of Big Bang Seen by Space Probe, Scientists Say
Davide Castelvecchi
for National Geographic News
March 17, 2006

http://news.nationalgeographic.com/n..._big_bang.html
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 02:30   #1036
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post

Allah sve moze, pa i da hoce da ima dijete moze ga stvoriti, ali nece zato sto se tako ugrozava njegova jednoca.

Prvo pitanje zasto se ima dijete?
Za producetak ljudskog roda da te ima ko naslijediti?

eh pase li ovo za Boga, Bog ne umire i netreba ga niko nasljedjivati. Zasto ce mu sin onda?

Bog kaze koliko mu je mrsko kad krscani govore da ima sina:

Bog kaze:

Oni(krscani) govore: "Milostivi je uzeo dijete!" –
Vi, doista, nešto odvratno govorite!
Gotovo da se nebesa raspadnu, a Zemlja provali i planine zdrobe
što Milostivom pripisuju dijete.
Nezamislivo je da Milostivi ima dijete
Čekaj,to znači da muslimani ne vjeruju da je čovjek nastao od Allaha?? A ja bila uvjerena da je to zajedničko kršćanima i muslimanima..
Onda vjeruju da je čovjek nastao i postao odvojeno od Allaha?
Pa zašto onda Allah polaže pravo da ordinira ljudskim životima?
Voli osjećaj moći,ili što?(šala,šala )

Ovo nije napad,samo te molim da mi pobliže pojasniš to,jer ne poznajem nijednog(barem ne religiozno upućenog) muslimana

Inače,nisam religijski zagrijana osobito(ma,nimalo,kvragu )za kršćanstvo.Ali ako pogledam gole argumente,i zamislim da ništa ne znam o nijednoj religiji na svijetu,čini mi se da Sunwatcher predvodi logičnošću argumenata zasada..
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 11:11   #1037
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Čekaj,to znači da muslimani ne vjeruju da je čovjek nastao od Allaha?? A ja bila uvjerena da je to zajedničko kršćanima i muslimanima..
Onda vjeruju da je čovjek nastao i postao odvojeno od Allaha?
Pa zašto onda Allah polaže pravo da ordinira ljudskim životima?
Voli osjećaj moći,ili što?(šala,šala )

Ovo nije napad,samo te molim da mi pobliže pojasniš to,jer ne poznajem nijednog(barem ne religiozno upućenog) muslimana

Inače,nisam religijski zagrijana osobito(ma,nimalo,kvragu )za kršćanstvo.Ali ako pogledam gole argumente,i zamislim da ništa ne znam o nijednoj religiji na svijetu,čini mi se da Sunwatcher predvodi logičnošću argumenata zasada..

Quote:
Čekaj,to znači da muslimani ne vjeruju da je čovjek nastao od Allaha??
vjeruju

Quote:
čini mi se da Sunwatcher predvodi logičnošću argumenata zasada
samo da taj sunwatcher donese dokaze kao sto ih ja donosim, sa naucnim tekstovim, video klipovima, izjava naucnika, slikama itd dobro bi bilo

nego mu se svodi prica, rekli anticki grci ovako rekli oni onako itd sve nekako pucanje u prazno bez dokaza, ne ide to tako za sve sto se tvrdi mora se imati dokaz, ja za ono sto tvrdim moram iimati dokaz.


sad cu vam pokazati na koji nacin se argumentuje, uzet cu jedan novi primjer koliko Kuran i Muhamemd subili ispred moderne nauke

POGLEDAJTE OVAJ PRIMJER NARODE SAD , I DOBRO PROSTUDIRAJTE

U kojoj sedmici beba ozivi?

Od Abdullaha b. Mes’uda se prenosi da je Muhammed, rekao: „Stvaranje nekoga od vas u utrobi njegove majke biva četrdeset dana kao kap sjemena, zatim ugrušak (zakvačen) isto toliko vremena, a potom gruda mesa isto toliko„. Nakon toga vremena Allah pošalje andjela/meleka koji udahne dušu u plod.“Hadis bilježe Buharija i Muslim.

iz ove izjave

znaci nakon 120 dana covjek ozivi , bude dusa udahnuta od andjela u tijelo bebe.

Sta kaze nauka za ovo?

Week 18: Tiny air sacs called alveoli begin to form in lungs and the vocal chords are formed[/COLOR]. Baby goes through the motions of crying but without air doesn't make a sound; yet.

izvor http://baby2see.com/development/week18.html


"Week 18: Your baby is approximately 6 inches/ 14.2 centimetres long from crown to rump and she weighs about 7 ounces/ 190 grams. Her chest moves up and down to mimic breathing but she's not taking in air, only amniotic fluid"

izvor http://www.babycentre.co.uk/pregnanc...pment/18weeks/

Bas tacno dijete pocinje da dise kao sto Muhammed opisao u predaji/hadisu , nakon 120 dana, to jeste prvi dan 18 sedmice dijete ozivi u majcinoj utrobi. znaci 7 x 17= 119 dana, pocetak 18 sedmice je 120 dan

40+40+40=120 ,znaci nakon 120 dana prvog dana 18 sedmice dijete ozivi, i pocinje da dise. zar vam ovo nije dokaz zar ovo nije argumentovanje sa relgijskim tekstovima i sa naukom zajedno ????

A pusti te vi one price znali su grci znali su ovi i oni, ma nisu znali covjce , donesi dokaz da su znali a pusti petljanja ovdje na forumu


Kako je muhammed mogao tacan dan da odredi i sedmicu kad dijete ozivi u majcinoj utrobi ???? zapitajte se dobro narode
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 16:25   #1038
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post

samo da taj sunwatcher donese dokaze kao sto ih ja donosim, sa naucnim tekstovim, video klipovima, izjava naucnika, slikama itd dobro bi bilo

nego mu se svodi prica, rekli anticki grci ovako rekli oni onako itd sve nekako pucanje u prazno bez dokaza, ne ide to tako za sve sto se tvrdi mora se imati dokaz, ja za ono sto tvrdim moram iimati dokaz.
[/B]
Da ti sunwatcher nacrta i objasni svijet od kamenog doba do danas, ne bi mu povjerovao. Ima li onda smisla sve to?
A ti doista donosiš 'dokaze' sa wikipedije i youtuba. Znanost nema šta
Ja ti govorim informacije o ljudima za koje nisi nikad ni čuo da su postojali, a koji su govorili te stvari prije Kurana. Nemam se ja šta više sa tobom prepucavat. Naučili su te tako, i znam da ne možeš drugačije.

Jedan islamski mudrac je jednom rekao, jedino je vjerskim fanaticima sve jasno i logično u našoj religiji. Oni koji imaju luksuz da se pitaju i svakodnevno proispituju boga su u poziciji da ga doista i spoznaju.

Islam doista može biti predivna religija i u to sam se uvjerio sto puta, ali kad srećem likove koji su robovi te religije, bez ikakve samosvjesti o svom biću, slika o islamu samo nepovratno pada i pada...
__________________
Explore Everything. Stop at Nothing.
sunwatcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 16:43   #1039
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Čekaj,to znači da muslimani ne vjeruju da je čovjek nastao od Allaha?? A ja bila uvjerena da je to zajedničko kršćanima i muslimanima..
Onda vjeruju da je čovjek nastao i postao odvojeno od Allaha?
Pa zašto onda Allah polaže pravo da ordinira ljudskim životima?
Voli osjećaj moći,ili što?(šala,šala )

Ovo nije napad,samo te molim da mi pobliže pojasniš to,jer ne poznajem nijednog(barem ne religiozno upućenog) muslimana

Inače,nisam religijski zagrijana osobito(ma,nimalo,kvragu )za kršćanstvo.Ali ako pogledam gole argumente,i zamislim da ništa ne znam o nijednoj religiji na svijetu,čini mi se da Sunwatcher predvodi logičnošću argumenata zasada..
Lijep pozdrav.

Pridruzio bih se ovoj, u zadnje vrijeme jako zivoj, temi. Covjek kao bice je stvoren od strane Boga. Svaki Bozji poslanik po islamskim izvorima je bio obicni covjek kojeg je od okoline razlikovalo samo Bozje nadahnuce. Time se ukazuje na jedan kontinuitet ljudske povijesti, isticu se zasluzni pojedinci tijekom te iste povijesti te se formira jedan niz od prvog covjeka pa sve do zadnjeg poslanika Muhammeda a.s. koji je dao pecat svemu onome sto je prethodilo.

To naravno ne znaci da treba stati u tom vremenskom razdoblju, nego to daje osnovne ljudske principe (o kojima mozemo detaljnije) unutar kojih ljudski rod treba graditi drustvo.

Sto se tice postojanja covjeka, covjeku je data slobodna volja. Dato mu je da zivi, djeluje i umire - a onda ce doci do necega s cime ljudski rod u 21. stoljecu ima problema a to nesto je ODGOVORNOST. Psihologija naroda u 21. stoljecu je takva da se svaka odgovornost odbija, da se sve svodi na materijalnu korist a da se gubi gotovo svaki moralno-duhovni faktor medjuljudskog utjecaja. Forsira se individualizam, cijepa se ljudski rod na jedinke te se time onemogucuje svaki istinski napredak. Iako je covjek stvoren kao jedinka, on je ipak dio jednog sireg sustava. Bozjim propisima nam se preporucuje sto kvalitetnije djelovanje unutar tog sustava pa tako propisi opisuju savrseno djelovanje prema samom sebi, prema obitelji, prema gradu, drzavi, svijetu a unutar svega toga (a ujedno i odvojeno od svega toga) i prema samom Bogu. Covjek je dio jednog sustava ciji je Stvoritelj i Uzdrzavatelj Uzviseni Bog. Nadam se da mozes shvatiti tu sliku gdje je taj covjek, ta jedinka, ujedno i samostalna ali i uklopljena u sustav.

Gdje je Bozja uloga u svemu tome? Odakle mu pravo da upravlja ljudskim zivotima? Ljudska bica imaju slobodnu volju unutar ljudskim potencijala. Mi ne mozemo biti slobodni u necemu sto ne mozemo iz jednostavnog razloga - mi to ne mozemo. Kur'anskim rjecnikom: Vama je dato samo malo znanja!
Mi vodimo svoj zivot, boravimo na ovom svijetu, preporuka je da djelujemo korisno po ljudski rod a On ce, kao najbolji poznavatelj svega (najbolji je poznavatelj iz razloga sto je sve On stvorio a Kreator najbolje poznaje svoju kreaturu) presuditi o nasim postupcima. Ne bih isao detaljnije u odnos covjek-Bog ali ovo su nekakvi osnovni principi.

A sto se tice svih ovih znanstvenih nalaza u Kur'anu - to je nesto slatko i lijepo kao dodatna stvar ako to nekoga bas toliko fascinira ali islam je nesto daleko sire i vece od same grube znanosti. Islam je zivot a zivot je cjelokupniji pojam od znanosti.
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 16:44   #1040
Quote:
sunwatcher kaže: Pogledaj post
Da ti sunwatcher nacrta i objasni svijet od kamenog doba do danas, ne bi mu povjerovao. Ima li onda smisla sve to?
hajde mi nacrtaj ako si tako strucan slikar , kako je muhammed mogao da zna tacan dan kad dijete ozivi u majcinom stomaku, a nauka kaze da se upravo u toj sedmici dijete pocinje da dise?

Kojom se to muhammed tehnologijom koristio da sazna ovo? de mi nacrtaj mikroskop koji je muhamemd koristio i sve ostale tehnoloske instrumente da bi dosao do ovog zakljucka?

Ili jok to, de mi barem pokazi tekst gdje ti tvoji grcko-anticki naucnici kazu kad dijete ozivi u majcinom stomaku?

a pusti mi price rekla kazala, sit sa ja toga, nego na sto stavi dokaze, inace te necu smatrati ozbiljnim sugovornikom. Reko ovaj ovako rekao onaj onako, i tako bacati bombe ko bosko buha u drugom svjetskom ratu
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.