Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 20:56   #81
Koristimo na poslu svojevrsne window aplikacije za klijente di spajamo servise, i usred promjene master passworda koje sam radio s 10-znamenkastim izrazima, kombinacijom svih simbola, te to u md5 veli lega; "lol, jaka ti zastita to cemo probit".

I downloada on neki tool i doleti do mene za 2 dana i veli "I majstor, jos samo da mi 12-tu znamenku izvrti i rijeseno"...



S tim da je on otisao i pejstao si md5, što većina hackera mora prvo i iskopat
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Nosf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:10   #82
http://johnny.ihackstuff.com/

btw, ovo gore je fanki link također. svojevremeno sam se bavio njihovom skriptom za XMB forume, i mogu reći radi. No moj noobnes me spriječio od ozbiljnije štete.

Kolko se sjećam, pokrenuo sam skriptu i umjesto iskopavanja admin pass-a uspjela se skripta logirat i poslat mi preko username-a nekoliko PM ova (samom sebi). Fora
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Nosf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 23:26   #83
hallo ljudi.... evo ja sam se novi pridružio ovom forumu i kroz čitanje ovih vaših postova vidim da imate veze o tome što pričate....nisam baš neki genijalac u tom hakovanju al volio bi uć u te vode, pa reko da pitam bil neko imo volje da mi objasni te neke osnove...il da me uputi di bi mogo nać to i pročitat da se informišem oko toga...

unaprijed hvala...
highflyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 23:48   #84
Počni učiti programiranje, a onda se baci na proučavanje sigurnosti aplikacija. Imaš foruma koji se bave hakiranjem, ali u biti samo trebaš biti dobar, ako ne i odličan, programer i moraš znati pronaći sigurnosne propuste u aplikacijama.
__________________
Zdrav razum najbolje je raspoređena stvar na svijetu, svatko misli da ga ima dovoljno.
tutorial is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 23:52   #85
Neznam kako se uopće dozvoljavaju ovakve stvari na forumu!
Ovo je zakonom kažnjivo!!
__________________
Kako oblikovati potpise
Ninjarijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 23:57   #86
Quote:
Ninjarijeka kaže:
Neznam kako se uopće dozvoljavaju ovakve stvari na forumu!
Ovo je zakonom kažnjivo!!
Zašto? Osnovna namjera hackera nije nanošenje štete. Problem je što se hackeri često krivo mijenaju s crackerima, čija je namjera oštetiti korisnika napadom na računala. Hacker je u biti neko tko bi trebao svojim znanjem pomoći pri riješavanju sigurnosnih propusta kako crackeri ne bi imali što zloupotrebljavati.

Posjeti link koje je dao Nosf. Ondje u rubrici 'Who's Johnny?' možeš vidjeti kako bi pravi hacker trebao razmišljati. Posebno obrati pozornost na sljedeće: "These days I am a researcher, author and public speaker paid for my knowledge and abilities".
__________________
Zdrav razum najbolje je raspoređena stvar na svijetu, svatko misli da ga ima dovoljno.
tutorial is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 17:10   #87
Quote:
tutorial kaže: Pogledaj post
Počni učiti programiranje, a onda se baci na proučavanje sigurnosti aplikacija. Imaš foruma koji se bave hakiranjem, ali u biti samo trebaš biti dobar, ako ne i odličan, programer i moraš znati pronaći sigurnosne propuste u aplikacijama.
ahaa....hvala, odma večeras to počinjem..
a de mi samo još reci jel ima ikakv program koji pomaže pri tomu il neka osnova, da ne počinjem baš od nule....
highflyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 00:54   #88
postoji. ako znaš assambler, koristio bih ti lister
__________________
Principi su pravi način. Principima idioti r(i?)ješavaju kretenske probleme.
Laku vam noć. Bilo je dobro dok je trajalo, no kao i seks trajalo je prekratko ;). Forum.hr - ZBOGOM!
matak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 01:01   #89
Quote:
matak kaže: Pogledaj post
postoji. ako znaš assambler, koristio bih ti lister
hehe šta je assambler....
highflyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 01:08   #90
po mojim saznanjima assambler je 0. naravno ako znaš nešto teorije o računalima. svakako bih ti preporučio da o tome čitaš na wikipediji. to je više nego zanimljivo štivo
__________________
Principi su pravi način. Principima idioti r(i?)ješavaju kretenske probleme.
Laku vam noć. Bilo je dobro dok je trajalo, no kao i seks trajalo je prekratko ;). Forum.hr - ZBOGOM!
matak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:13   #91
meni bi trebao pass za jedan mail na gmailu i profil na iskrici.jel umije to netko i jel bi to napravio?
__________________
čuki
chuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:23   #92
Quote:
chuki kaže: Pogledaj post
meni bi trebao pass za jedan mail na gmailu i profil na iskrici.jel umije to netko i jel bi to napravio?
Nego kaj , zapravo možeš i sam jer nije teško.
How to: Hakiranje
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Nosf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:50   #93
kako?možeš mi na pm.
__________________
čuki
chuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 16:29   #94
Quote:
tutorial kaže: Pogledaj post
Hacker je u biti neko tko bi trebao svojim znanjem pomoći pri riješavanju sigurnosnih propusta kako crackeri ne bi imali što zloupotrebljavati.
Onak NE! Hacker ne mora nužno imati veze sa IT security-em
bad_url is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 18:35   #95
Ako netko ima što napisati o sigurnosti aplikacija i zaštiti od napada (kvalitetne rasprave na tu temu su također poželjne), neka napiše. Postovi tipa "kako hakirati myspace" nisu poželjni niti legalni.
__________________
Zdrav razum najbolje je raspoređena stvar na svijetu, svatko misli da ga ima dovoljno.
tutorial is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:31   #96
http://www.youtube.com/watch?v=HQhF6lApr8E
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 22:53   #97
Quote:
struja13 kaže: Pogledaj post
Iskreno možda...ali koj je bit hackinga da saznam nj ime...imam znanje...ali hackingom se treba baviti kada znas da su ti sanse za bjeg maksimalne...tj kada sam preko proxya ili kada sam na tudem wirelessu...Ali ako koga zanima par trikova hackinga...mogao bi mu i pokazati...
evo i mene zanima..mogao bi pokazati..il ti dam i moj mail alo treba
__________________
#joe#
joe20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 22:58   #98
LOL;ownzored

Blah

1.Hakeri na ovom forumu nemaju vise od 15 godina
2.Sluze se tudjim skriptama,programima
3.Face s pijace owned
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 23:22   #99
Quote:
Nosf kaže: Pogledaj post
Nego kaj , zapravo možeš i sam jer nije teško.
How to: Hakiranje
ej..zanimai mene..bis mogo i meni pokazat
__________________
#joe#
joe20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 14:06   #100
Uglavnom cinjenica je da svi ljudi koji se nazivaju hakerima su debili koji najcesce rade jednu od ove 3 stvari:
1.Phishingom dolaze do passworda od blogova i onda ih difejsaju
2.Koriste exploite za razne sajtove koji koriste vec napisane. skripte(vbulletin,phpbb) i onda uz te exploitove koje nadju na netu ruse takve sajtove ili jos cesce forume.
3.Desni klik -> View source code -> if(pass="password") authorization=1;
Drugim rijecima koriste neiskustvo novih programera koji passworde ostavljaju direktno u html kodu stranice.

Iskreno i ja sam jednom sa tim glupim forama krao adsl accauntove al mi to vise ne treba jer imam flat od 8 mbit-a a accovi koje sam krao su bili od noob korisnika pa su najcesce bili od 1 gigabajta, sve se svodi na neiskustvo osobe koju napadas

Zakljucak mog posta je: Radje budi zemljoradnik nego "haker".
k4rl0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.